Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпросче свързано с червеното цвекло  (Прочетена 16007 пъти)

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51

Здравейте!

Не ми е ясна тази работа с червеното цвекло и туй-то! Прясноизцеденият сок бил вреден, защото съдържал танини, затова следвало да се остави в хладилник за минимум 2-3 часа. Прясната салата с цвекло, обаче, била много полезна. Питам се аз - като как тези танини обитават само сока, но не и кореноплода, от който се извличат? Ако можете, помогнете и вие в разрешаването на тази - поне за мен - загадка.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Цвекло
« Отговор #1 -: 02-12-2009, 18:52:31 »

Прясно изцедения сок е много полезен,но е много силен детоксикатор и затова се комбинира с друг. Къде пък го чете ,че е вреден? То вече какво ли няма да напишат :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Цвекло
« Отговор #2 -: 02-12-2009, 19:54:16 »

Привет, benato!
Това за вредните вещества в сока съм го чел и в книги, и в доста сайтове из интернет, например тук. Няма ли някой запознат с точния състав на цвеклото (извън публикувания из популярните сайтове)?
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Цвекло
« Отговор #3 -: 02-12-2009, 21:06:23 »

В сайта на Др. Меркола четох че прекаляването с червено цвекло натоварба бъбреците. Ще се опитам да намеря статията, и да установя казва ли се какво количество е прекаляване..
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Цвекло
« Отговор #4 -: 02-12-2009, 21:31:16 »

Супер полезно е, но с мярка. Той и Бенато това имаше предвид ;)
Тва че трябва да е с мярка важи за много от полезните сурови продукти. Така че не се учудвай ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Цвекло
« Отговор #5 -: 03-12-2009, 14:49:15 »

Травъл,това е несериозно-женски сайт за диети :laugh: ,Кой си го е изсмукал от пръстите или от стара литература ,не се знае :surpris_23:
Виж тук http://www.lekar.bg/hranene-28/info-135/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE.%D1%86%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%BE.%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8.%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0/

И това http://www.earthclinic.com/Remedies/mini-beet-protocol.html
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Цвекло
« Отговор #6 -: 09-12-2009, 03:43:48 »

Да, сайт за диети е - май беше на някое от първите места при търсене с гугъл, затова съм го посочил. Но и сайт за макарони да е, това не означава, че само поради това написаното в него не е вярно. Благодаря за връзките които даваш, но така и не стигнах до категоричен отговор, затова ще продължа да си пия сока директно след изстискването му, а ако има неблагоприятни последици, ще му мисля.

Поздрави!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Цвекло
« Отговор #7 -: 09-12-2009, 09:54:49 »

Най-ценното в сока са антиоксидантите,преседи ли те си заминават,хубаво си решил.
А за сайта,на какво вярваш си е твоя работа,в такива сайтове и Дюкан хвалят много,много добри резултати имали и се чувствали страхотно  ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #8 -: 29-12-2009, 20:40:47 »

Срещнах из форума въпрос за червеното цвекло, но той беше останал без отговор и аз на нов глас ще попитам :)
Разбрах, че то придава червен цвят на урината, ако човек има проблем с червата.
Моята се оцветява.
Прочистване на дебелото черво как ще повлияе на това. Чувствам се много некомпетентна по въпроса...
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #9 -: 29-12-2009, 20:50:51 »

Ха, за първи път чувам. И моята става червена като пийна повечко сок от цвекло. Мислех, че е нещо нормално. Да се паникьосвам ли? (шегувам се)

Във форума на всички форуми викат, че било нормално това за цвеклото и урината.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #10 -: 29-12-2009, 23:12:20 »

При мен от сока на цвеклото не се оцветява урината, а само от ядене на самото цвекло :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #11 -: 29-12-2009, 23:40:48 »

[quote

Във форума на всички форуми викат, че било нормално това за цвеклото и урината.
[/quote]
 tooth tooth tooth
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #12 -: 30-12-2009, 11:14:36 »

Да не ви пука :whistling2 - emotloader: ;D
Пийте си сокчето,не чакайте да се окислява.
А за форума на форумите :Content_14:
Там информацията(Е не всичката,има и умни изказвания) е от следния вид :
Майка ми каза,че чула в рейса двама да си говорят,че тяхна позната,познавала един болен от хрема,който бил при един много добър лекар и той му казал да яде хрущял от акула за да му се оправят ставите. ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #13 -: 30-12-2009, 11:16:07 »

Не съм се притеснила много :) просто си задавам въпроса и очаквам вашата помощ по разрешаването му освен че забавлявам явно
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #14 -: 31-12-2009, 02:27:24 »

Хахахах, във форума на всички форуми..... :Content_4 - emotloader:
Номерът е да си в умните теми, а не на изби колците.  ;)
Не бих се притеснявала за оцветяването на урината.
« Последна редакция: 31-12-2009, 02:37:48 от Вери »
Активен

Лета

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #15 -: 05-01-2010, 18:40:57 »


Във форума на всички форуми
  :surpris_22: :surpris_22: :surpris_22:
Умрем да се хилим  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: Според някои писания там, естественото е равносилно на сектантсво и лудост :whistling2 - emotloader:

инката1988, няма място за притеснения. Виж една хубава статия по този въпрос: Червено цвекло – бомба с витамини
и още една:

Червеното цвекло цери много болести
Активен

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #16 -: 06-01-2010, 20:59:35 »

Благодаря много :) то невежеството понякога води до такива неща като притеснение
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #17 -: 07-01-2010, 00:06:08 »

Това явление се обяснява със синдром на пропускливато черво. От неправилно хранене и от застоял начин на живот, на места лигавицата на дебелото черво става "пропусклива" и веществата преминават свободно в тялото ни (и добри и лоши) без да преминат експертното решение на власинките. Почти всеки човек има пропускливи черва, но обикновено като направим едно добро лечение на дебелото черво, нещата се оправят. А лечението - то се знае - уринови клизми. Има ли още някой, който да настръхва при мисълта за последното.
При мен беше много засилен този "проблем", до преди 2 години урината ми ставаше мноооого червена, а сега като ям цвекло е просто с лек оттенък.
Обикновено ако пием сок от цвекло на гладно и след това не ядем поне 2 часа, може да не се оцвети урината, защото сокът почти не достига до дебелото черво, а още в началото се абсорбира целият.
Но макар че няма повод за притеснения, ще си направим едно голямо добро с такова пречистване.
« Последна редакция: 07-01-2010, 00:08:28 от Mep »
Активен
Духът владее материята!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #18 -: 07-01-2010, 09:07:33 »

И аз като пия сок от червено цвекло ваобще не ми се оцветява урината но когато го ям в салата само един път урината ми е леко бледорозова. Значи нямам такъв синдром.
Активен

Лета

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Въпросче свързано с червеното цвекло
« Отговор #19 -: 08-01-2010, 15:43:35 »

Е, аз явно имам такъв синдром, но
уринови клизми.
- да, аз съм тази която настръхва при това понятие, и със сигурност не бих го избрала като метод за прочистване. Предпочитам някой друг..... (освен ако този вид клизма не е различен и по-малко гаден от обикновената клизма?)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.