Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ядки на едро?  (Прочетена 47187 пъти)

Dima

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Ядки на едро?
« -: 03-12-2009, 09:52:36 »

Здравейте,
Може вече да сте коментирали  този въпрос,но и аз да питам :)От къде се снабдявате със семена (сусам и лен) и ядки(кашу,бадеми,лещници..)Има ги по магазините,но от къде мога да си купя по-голямо количество на по-добра цена?Много бих се радвала да споделите вашият опит.Слънчев ден  :Content_22:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ядки на едро?
« Отговор #1 -: 03-12-2009, 10:46:17 »

Ако е за София, разбрах, че на борса Слатина е изгодно.
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Ядки на едро?
« Отговор #2 -: 03-12-2009, 11:46:36 »

В софия лично аз пазарувам в едно магазинче зад 2градца болница на Ботев.Иначе на Женският пазар има доста изгодни предложения но трябва бая да се обикаля.
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Ядки на едро?
« Отговор #3 -: 04-12-2009, 10:19:01 »

Аз се снабдявам от борсата на с. Първенец, на 5 км от Пловдив. Разфасовките са по 1 кг. Цени:
- бадеми        10
- лешници      11
- кашу           10,50
- макадамия   23
- ленено семе  2,50
- бразилски орех 12
Често цените варират +/- 0,50 лв., но пък качеството е много по-добро от това по градските пазари :)
« Последна редакция: 04-12-2009, 10:21:52 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Dima

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Ядки на едро?
« Отговор #4 -: 12-12-2009, 14:29:32 »

Много благодаря за отговорите.Цените на тази борса в с.Първенец са двойно по-ниски  в сравнене с тези по магазините.Около коледните празници ми предстои пътуване и ще използвам случая да мина от там и да купя 10-20 килограма ядки  :Content_4 - emotloader:Надявам се да работят тогава.Хубав ден :flowers2:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ядки на едро?
« Отговор #5 -: 12-12-2009, 14:48:46 »

Хубави кедрови ядки ,пак от там,21лева 0.500кг.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

silversmith

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Ядки на едро?
« Отговор #6 -: 19-12-2009, 22:35:04 »

Аз се изкушавам от интернет ,като гледам има изгодни предложения за някои  ядки-например сещам се че кедровите ядки идваха много на сметка ,а тях аз доста ги харесвам-тук са много скъпи и на всичкото отгоре често са гранясали,но трябва да се поръчат поне няколко килограма защото има и транспортни разходи .Между другото много съм си харесал нещо и смятам в най-скоро време да си го поръчам -ръчна преса за студено пресоване- можем да си правим в къщи тиквено ,ленено ,слънчогледово,сусамово,орехово икаквото друго масло се сетите включително и зехтин,ако си намерим сурови маслини разбира се  :)Ако има желаещи за такава пресичка можем да се комбинираме -има намаление на цената ако се поръчат повече от една-макс.намаление за 4 поръчани -по 75евро иначе е 100 евро.Мисля че си заслужава-едно че тия масла,купени от магазина са скъпи-особено лененото идруго ще имаме пресен първокачествен продукт.Ето я пресичката:www.piteba.com
Активен

BIBI

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Ядки на едро?
« Отговор #7 -: 21-12-2009, 12:36:17 »

Аз също се интересувам от пазаруване на ядки на едро, но съм много надалеко от София и Пловдив - чак в Разград.Някой има ли инфо откъде да си купувам - в Русе или Варна,защото през интернет мисля че ще е скъпо с транспорта.
Активен

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Ядки на едро?
« Отговор #8 -: 02-04-2010, 13:07:06 »

Аз също се интересувам от пазаруване на ядки на едро, но съм много надалеко от София и Пловдив - чак в Разград.Някой има ли инфо откъде да си купувам - в Русе или Варна,защото през интернет мисля че ще е скъпо с транспорта.
От стоковата борса в Русе вчера взех бадеми и лешници по 13 лв/кг. Имаше и други ядки, за съжаление по-голямата част от тях печени. Попитах за семена, този търговец не продаваше. Нямах време да потърся на друго място, но сигурно ще се намерят. А самите ядки са заредени от тази борса, за която по-горе се споменава.
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Ядки на едро?
« Отговор #9 -: 03-04-2010, 03:01:59 »

Аз също се интересувам от пазаруване на ядки на едро, но съм много надалеко от София и Пловдив - чак в Разград.Някой има ли инфо откъде да си купувам - в Русе или Варна,защото през интернет мисля че ще е скъпо с транспорта.
От стоковата борса в Русе вчера взех бадеми и лешници по 13 лв/кг. Имаше и други ядки, за съжаление по-голямата част от тях печени. Попитах за семена, този търговец не продаваше. Нямах време да потърся на друго място, но сигурно ще се намерят. А самите ядки са заредени от тази борса, за която по-горе се споменава.

Петко е най-облагодетелстван, във Варна и Шумен няма такава борса.
Днес много ми се бяха прияли бадеми, обиколих всички пазари и на базар Левски в сектор "Пенсионерки с  джаджи от килера" гледам два вида бадеми с черупка. Сурови нашенски био еко органик. Слязох с колата на първа буна да ги начупя. Какво да ви кажа утре ще обикалям за лешник с черупка. Няма нищо общо между токущо счупени  ядки и тези купешки вносни калифорнийски  торени и облъчени бадеми, стояли месеци наред по складове.

ето аналогия с домат за пример:
Вкуса на оранжериен турски домат, раснал без почва и обгазен с етилен за почервеняване срещу домашен , градински домат сорт идеал, раснал в градината на слънце, зиме почвата посипвана с пепел от дърва а лете с оборски тор.


« Последна редакция: 03-04-2010, 03:07:40 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ядки на едро?
« Отговор #10 -: 03-04-2010, 07:17:16 »

В софия лично аз пазарувам в едно магазинче зад 2градца болница на Ботев.Иначе на Женският пазар има доста изгодни предложения но трябва бая да се обикаля.
Да, но ведъж попаднах на лешници, обогатени с B12 (разбирай червеи), та освен обикалянето трябва и очите да си отваряш.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Ядки на едро?
« Отговор #11 -: 03-04-2010, 09:09:54 »

аз вчера се сдобих с едно кило кашу и едно орехи  :Content_14: от Стара Газора,съотжетно за 15 и 17 лв,което ми се видя адски евтино.Само се чудя как да съхраня 2 кила ядки,за да не гранасят?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Ядки на едро?
« Отговор #12 -: 03-04-2010, 11:12:35 »

аз вчера се сдобих с едно кило кашу и едно орехи  :Content_14: от Стара Газора,съотжетно за 15 и 17 лв,което ми се видя адски евтино.Само се чудя как да съхраня 2 кила ядки,за да не гранасят?

След десет дена няма да има и следа от кашуто.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Ядки на едро?
« Отговор #13 -: 03-04-2010, 11:36:08 »

аз вчера се сдобих с едно кило кашу и едно орехи  :Content_14: от Стара Газора,съотжетно за 15 и 17 лв,което ми се видя адски евтино.Само се чудя как да съхраня 2 кила ядки,за да не гранасят?
В стъклени буркани на тъмно и сухо май е най-добре.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Ядки на едро?
« Отговор #14 -: 03-04-2010, 20:43:46 »

Ортодоксален,не мога да се контролирам!!! Непрестанно бъркам в пликчето,днес съм изяла около 200гр! Не мога да спра!  :Confus_3: май май по-добре без тях.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Ядки на едро?
« Отговор #15 -: 04-04-2010, 20:29:43 »

Ортодоксален,не мога да се контролирам!!! Непрестанно бъркам в пликчето,днес съм изяла около 200гр! Не мога да спра!  :Confus_3: май май по-добре без тях.
Ако имаха черупка и  се налагаше работа с чук, това би подействало като естествена спирачка

Мер  най-евтините лешници из Варна са 16 лева за килограм(  фирма Парти-колхозен пазар, гаражи ). Търговска верига Пикадили зареждат от склада на ДАТЕ-ПАЛМ  а тяхната стока е трето качество Турска и  всичките им ядки са над 20 лв за килограм.
 
« Последна редакция: 28-04-2010, 09:46:53 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Ядки на едро?
« Отговор #16 -: 28-04-2010, 09:29:23 »

Скоро вдигнаха малко цените на ядките в Първенец, например от 9-10 лв на 12 лева за повечето ядки. Но пак си е доста добра цена. Купувам много ядки и семена. С Пламен взимаме по 10 и повече килограма сурови ядки и семена - сусам, лен, слънчоглед, бадеми, кашу и т.н. До сега не са гранясвали, макар че стоят повече от 3 месеца у нас, на не много специални места. Но не е така с бразилския орех, кедровите ядки, макадамията и орехите. Ако стоят повече от половин месец в отворен пакет - гранясват (пожълтяват и миришат на гранясало). Затова по-мазните ядки след като се отворят е добре да се съхраняват на сухо и хладно място или в хладилника, но добре затворени, защото иначе поемат влагата от хладилника.
Веднъж взех печени слънчогледови семки и се оказа, че гранясват 5 пъти по-бързо от суровите.
От борсите гледайте какво взимате, защото на няколко пъти от бързане ми дадоха стари ядки, които вече бяха гранясали.
Активен
Духът владее материята!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ядки на едро?
« Отговор #17 -: 29-04-2010, 09:34:53 »

И на мен ми направи впечатление че са вдигнали цените,а аз си помислих,че просто ме излъгаха за момента. >:(
Може би търсенето се е увеличило.Ние толкова реклама им дръпнахме. tooth
Тази седмица ще ходя пак,ще видя.На мен временно ми мина мерака за екзотиките и даже наблягам на собственоръчно начукан орех.  Гореспоменатите ги държа в кутии в хладилника.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Ядки на едро?
« Отговор #18 -: 29-04-2010, 18:57:10 »

Наистина във Варна най-ниските цени на ядки са в магазинче в единия от блоковете до Колхозния пазар. Оттам пазарувам бадеми, кашу, лешници, макадамия, сусам, слънчоглед, фурми. Примерно килограм бадеми е 15 лв. Следващия път ще ги питам килограм кашу за колко ще ми дадат (сега имат само малки разфасовки), че това кашу напоследък много ми е харесало  :Appetit_17:
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Ядки на едро?
« Отговор #19 -: 15-12-2010, 21:16:32 »

Ето актуалните цените на ядките на борсата в Първенец:
лешник - 11,60 , бразилски орех - 15 , бадеми - 10,50 , кашу - 14 , слънчоглед белен - 2,50 ,тиквено семе - 8,60 . Цените са за килограм, разбира се. :Appetit_17: :Appetit_17: :essen:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ
 

Страницата е създадена за 0.164 секунди с 23 запитвания.