Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладолечение на ревматоиден артрит  (Прочетена 10072 пъти)

Илина

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте,

Първо, искам да се извиня, ако има подобна тема във форума. Тъкмо се регестрирах и нямах възможност да разгледам всички теми.
Диагностицирана съм с ревматоиден артрит от около 3 години, като ми беше намерен съвсем случайно след наравени имунологични излследвания поради репродуктивни проблеми. Започнах терапия с медрол и плакенил, която не знаех, защото ми се назначи, т.к. нямах клинични симптоми. Само антитетелата (т.е. кръвните изследвания) ми бяха излючително завишени.
Както и да е.
Тази есен започнах диета, защото исках да си променя хранителния режим - консумирах изключително големи количества захар и се хранех доста нездравословно. Започнах ниско-въглехидратна диета - без прием на сладко, варива и само по 1 плод на ден. След 2 месеца започнах да имам и симптоми на РА - болки в ставите на ръцета и краката, скованост и т.н.
В началото мислех, че е някаква детоксикация, но след близо 5 месеца на диетата и неотшумяване на симптомите вече знам че не. Есента си започнах отново медрола и болкоуспокояващите (които временно бях спряла).
Въпросът ми е следния - сега искам да започна лечебно гладуване по системата на д-р Ковачева с плодове и чай, но понеже не мога да спра кортикостероидите рязко, мога ли да продължа да ги вземам по време на лечението?
Моля, ако някой е имал опит в такава ситуация да сподели.
Благодаря ви!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладолечение на ревматоиден артрит
« Отговор #1 -: 03-03-2016, 09:45:35 »

Илина , нека почнем от глобалното към частното. Всеки друг подход е погрешен.
Очакват изясняване следните въпроси :
I. КОЙ  преценява какво всъщност ти има - Ти? Медицината ?  Ние ? Или други хора от други форуми?  
II. КОЙ  ще взема решението как да протича лечението -Ти? Медицината?  Ние? Или хора от други форуми?
Защото много вероятно е да сработи и тук принципа " 9 баби - хилаво бебе". :) ( интересуваш се от алтернативни варианти, но приемаш и лекарства)
( Лидия Ковачева не е доктор, а и  методиката й не е точно "гладуване" :) Както и не е най-оптимална при такива евентуални диагнози )

Мисълта ми е , че ако състоянието ти е наистина такова, има два варианта :
1.Или ти сама да си си лекар, ако смяташ , че имаш нужната компетентност и вяра в нея, или ако я нямаш
2. Някой холистичен лекар или лечител да поеме "случаят" .
 В противен случай неминуемо ще се стигне до объркване от твоя страна  след като се изсипят 20 различни мнения :)
« Последна редакция: 03-03-2016, 10:02:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Гладолечение на ревматоиден артрит
« Отговор #2 -: 03-03-2016, 10:35:55 »

Комплимент за поста на Бате Бино.
Дано Илина намери сили и поеме съдбата си в свои ръце.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Гладолечение на ревматоиден артрит
« Отговор #3 -: 03-03-2016, 17:35:43 »

Комплимент и от мен.  :Content_14:

П.П. За Бино и Тихия  ;)
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Гладолечение на ревматоиден артрит
« Отговор #4 -: 03-03-2016, 18:28:26 »

С гладолечение се лекуват такива болести като Болест на Бехтерев:
http://www.zdravjivot.org/21447/%D0%B0%D0%BD%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE/
Какъв е проблема тогава с помощта на глада да се лекува и артрит? ???
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

bestmandja

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Гладолечение на ревматоиден артрит
« Отговор #5 -: 05-03-2016, 01:14:16 »

Лечението е трудна задача а здравето е начин на живот.   Бърз преглед на печата показва, че с диета ще се облекчат симптомите на артрита но няма да се излекува. Увредени ставни и хрущялни повърхности  изискват  едни много скъпи  инжекции, прилагани при футболисти с   четирицифрена  цена за една интервенция. 

Да не отчайвам страдащия но  има толкова версии и сюжети, като се започне от автоимунните изискващи задължително безглутенов и безказеинов  режим за дълги месеци и години. 
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Гладолечение на ревматоиден артрит
« Отговор #6 -: 05-03-2016, 10:00:09 »

В книга на Малахов има пример за излекуван с гладолечение артрит.Човек на име Евънс е бил трудноподвижен и с помощта на водни гладувания е успял да се излекува.Даже е спечелил конкурс за танци със съпругата си. ;)
Правел е 10-дневни водни гладувания-4 пъти годишно и еднодневни водни-всяка седмица.
Ако човек е решил да се лекува природосъобразно и е упорит ще успее и без скъпи лекарства. :surpris_23:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Гладолечение на ревматоиден артрит
« Отговор #7 -: 06-03-2016, 17:45:49 »

Лечението на ревматоиден артрит НЕ изисква никакви инжекции - нито скъпи, нито евтини.
Изисква  определянето и осъзнаването на достатъчно ясна цел от страдащия. Изисква и разбирането, че поддържането на достатъчно високо ниво на лично здраве изисква непрестанна готовност за всекидневна работа. А за първоначалното му възстановяване - борба.
След изясняване на тези въпроси, пътища - много. Един от най-кратките, трайни, с многобройни положителни странични изменения ("ефекти") е Временно въздържане от храна с упражнения.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

papa64

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
Re:Гладолечение на ревматоиден артрит
« Отговор #8 -: 06-03-2016, 18:19:20 »

Лечението на ревматоиден артрит НЕ изисква никакви инжекции - нито скъпи, нито евтини.
Изисква  определянето и осъзнаването на достатъчно ясна цел от страдащия. Изисква и разбирането, че поддържането на достатъчно високо ниво на лично здраве изисква непрестанна готовност за всекидневна работа. А за първоначалното му възстановяване - борба.
След изясняване на тези въпроси, пътища - много. Един от най-кратките, трайни, с многобройни положителни странични изменения ("ефекти") е Временно въздържане от храна с упражнения.  :flower:
                 Упражнения и то силови,за разтягане.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.061 секунди с 22 запитвания.