Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте и от мен :)  (Прочетена 4223 пъти)

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Здравейте и от мен :)
« -: 07-12-2009, 16:19:30 »

Казвам се Ина :) от София съм и съм на 21 години
От 10- 11 годишна се интересувам от биология като цяло, чела съм много разнообразни книги относно храненето, за развиттието на организма ни и сложността му работа.
В момента съм студент 3та година Ветеринарна медицина :) Това ми позволи да се запозная с интимните механизми, които поддържат съвършената машина- тялото ни.
Болнава съм, често си подсмърчам, подкашлям, измръзвам и осъзнавам, че вече съм се насочила в правилната посока към природата.
Много съм развълнувана, че ще мога да общувам с вас и да обменим ценните си знания и опит
:) Благодаря за вниманието
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #1 -: 07-12-2009, 18:35:24 »

 Здравей ,Ина
  Много се радвам ,че се присъединяват хора които харесват биологията! Тъкмо ще ме нахъсаш малко  :)  Защото и аз я харесвам ,дори сега набарах един учебник за девети клас ,но никак не е за подценяване (сега чета за рибозоми :-\ )    А утре ще си вземам кученце и ще се съветвам с теб  :flowers2:   
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #2 -: 07-12-2009, 20:02:38 »

Здравей!Хубаво е да има и доктор.След като ядем сурово като животни,става и ветеринарен.
Активен

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #3 -: 07-12-2009, 20:15:23 »

Здравейте! Благодаря за отговорите
Не съм тънкообидна относно ''става и ветеринарен лекар'' , искам да споделя една от фразите, които чувам често от учителите си :))) : Хуманният лекар лекува човека, а ветеринарният- човечеството.
Предвид настъпващите промени на нашата планета тепърва двата вида специалисти ще работят рамо до рамо. Трябва да сте сигурни, че отликите ни от животните е изключително малка във физиологично отношение :)
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #4 -: 07-12-2009, 20:38:08 »

Трябва да сте сигурни, че отликите ни от животните е изключително малка във физиологично отношение :)

Това исках да кажа!
« Последна редакция: 07-12-2009, 20:47:59 от zigzag »
Активен

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #5 -: 07-12-2009, 20:40:38 »

 Преди няколко дена докато си размишлявах за живота и за общата връзка между всички науки ,понеже и биологията нямаше да я има ако не бяха физиката ,хмията.. така се развили. Та си мислех точно за биологията ,че вероятно това е била науката за мен ,понеже влагам много усещане и емоция. И да си кажа много съжалявам ,че не съм се насочил към ботаниката. Точно това ми се прави. Там нещата са толкова чисти и искрени ,без излишни страсти и илюзии . Нещата са такива каквито са . Разбира се за пазарната икономика и материализма са нужни количество и бързина и на никой не му се философства така както на мен . Наука за живота   :peperudi:  Царицата на науките :)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #6 -: 07-12-2009, 22:17:27 »

Хммм...хубавелка  :fluretaa: Добре дошла.
Какво ще кажеш,за прилагането на хомеопатия при животните?Мисля,че това е следващият етап на ветеринарната медицина,за осъзнати хора,които не желаят да ползват методите на официалната медицина,дори за домашните си любимци!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #7 -: 07-12-2009, 23:36:16 »

Здравей Ина!
И аз като бях студент в София постоянно бях с такива симптоми като тебе, въпреки, че и тогава водех здравословен живот. Сигурно има други фактори. Бях на квартира в Младост 1а -  на около 2 км от комините на Горубляне, а освен това зимите в София са много ветровити ( в сравнение с другите градове). Късането на нерви също си казва думата - пресичането на кръстовище си е тест за оцеляване, сигурно още не са оправили рекета в градския транспорт от страна на контрольорите вместо да продават нормално билети.

Трябва да сте сигурни, че отликите ни от животните е изключително малка във физиологично отношение :)

А в духовно отношение тази разлика е още по-малка. И животните имат чувства и емоции и разбират много неща само дето не могат да говорят (или ние не можем да ги разберем). Отнасяй се с пациентите си като с хора!
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #8 -: 08-12-2009, 00:00:57 »

Добре дошла, докторе1 :flowers2: Като минеш на сурово ще забравиш за настинките, болежките. Личен опит!Успех.
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #9 -: 08-12-2009, 09:38:14 »

здравей,колежке :)
Активен

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #10 -: 08-12-2009, 10:05:40 »

Добре дошла и от мен!
Ветеринарната медицина е хубава професия и дава широк поглед и свтлина върху целия животински свят!
Но тук в този саит хубавото е, че всеки споделя своя опит и отношение към собственото си здраве и желание да е здраве!
Така че, радвам се че си тук!
Поздрави
Активен

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #11 -: 08-12-2009, 11:42:22 »

Здравейте  :peperudi:
Plm, биологията много ми вървеше и така реших, че трябва да си избера нещо перспективно и приятно свързано с нея и съм доволна, защото наистина се увлякох. Науките свързани с растителния свят са също много интересни, но ми се къса сърцето всеки път когато видя българските ни необлагородени земи...
Svetlio, има едно направление в животновъдството, което се нарича биопродукция. Животните се отглеждат по- много строги написани правила, които засягат дори и начина, по който ще умрат, не се ползват никакви хомеопатични средства, осигурява се много повече пространство,много са нещата. Биопродукцията е мнооого скъпо производство на в световен мащаб навлиза малко по малко. Със сигурност няма да замени обикновената.
Zloqd, живея в София от бебе :), а сега съм и в младост :) тук много се стои и е много прашно, наистина
Като каза, че животните имат душа и усещат много като нас, ако знаеш някоя книга на тази тема бих била благодарна :) иначе аз ги приемам всички като душички  :laugh:
Пак искам да кажа, че много се радвам на сайта. Браво
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #12 -: 08-12-2009, 14:03:24 »

 аз съм в младост 4 :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #13 -: 08-12-2009, 14:22:27 »

Инка,това за био продукцията ми е ясно.Аз имах в предвид следното:когато на моето котенце,и се възпали венчето и аз не исках да и давам хапчета се позаинтересувах,дали случайно няма и хомеопатия за животни.Оказа се,че само една ветеринарна лекарка от София,практикува това.За съжаление,се наложи да и давам хапчета за да и мине,в резултат на което,сега вече не мога да и отворя устата,ако се наложи пак да и давам нещо.Научи се и се върти,бута с лапичка...просто мисия не възможна :D То при котките и без това е трудно,а пък и моето е такова зверче  :love_007:
Убеден съм,че много лекари осъзнали вредата и безпомощността на официалната медицина,ще се насочат към хомеопатията и не само(има доста примери вече за това),включително и за домашните любимци.
« Последна редакция: 08-12-2009, 14:25:15 от Svetlio »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #14 -: 08-12-2009, 20:24:14 »

Zloqd, живея в София от бебе :), а сега съм и в младост :) тук много се стои и е много прашно, наистина
Като каза, че животните имат душа и усещат много като нас, ако знаеш някоя книга на тази тема бих била благодарна :) иначе аз ги приемам всички като душички  :laugh:
Пак искам да кажа, че много се радвам на сайта. Браво
Не съм срещал точно книга по този въпрос - като малък всяка лятна ваканция си ходех на село и ги наблюдавах. Пасал съм и кози и крави и биволици.
В нета започнаха да се появяват резултати от проучвания според които кучетата са на нивото на двегодишно дете.
Не са рядкост случаите когато някое животно се държи съвсем по "човешки"  - виж това клипче http://vbox7.com/play:31ca434b
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #15 -: 09-12-2009, 04:35:19 »

Хомеопатията е приложима и при животни и при растения.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #16 -: 09-12-2009, 08:13:17 »

 :kisss:Хеййййййй, докторе, докторе...добре дошла, добре дошла!!!На Добър път си и да ти е на Добър час!!!
     Аз бях писала, ама на мен май много ,много не ми вярват...та ето що дете, моля те намери инфо за първите седмици и структурата на човешкия ембрион, т.е. на какво  от заобикаляще я ни свят прилича и каква връзка има?
    И към ...всички ...вижте евреите каква поговорка имат...Когато тревичка се откъсва, потръпва цялата Вселена!
    А за животните и тяхното място в еволюционната стълбичка четете Петър Дънов.А Ванга в книгата на Красимира Стоянова / племенницата и/ малко преди да ни напусне казва: и животните дойдоха да се сбогуват...
« Последна редакция: 09-12-2009, 08:17:45 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #17 -: 09-12-2009, 09:55:41 »

...Когато тревичка се откъсва, потръпва цялата Вселена!
  Преди години прочетох нещо и досега си го повтарям. Беше нещо от вида на ,, Не можем да въвим по тревата без да я мачкаме, но по-важно е да го осъзнаваме...,,
Активен

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #18 -: 11-12-2009, 15:17:52 »

 :D Здравейте на всички!
 Симонче, щом си ми съседка скоро може да се видим :)
Svetlio, бих се радвала да познавам лекарката, която си открил, а относно хапчетата, които тъпчем насила в устите на животинките, ако няма подобрители на вкуса и миризмата има трудности.
Аз имам, по стечение на обсоятелствта, куче и коте. Кучето ми хапва и зеленчуци и плодове, но ще трябва да проуча въпросът какво точно тр да яде, ако не броим гадните смески в големииииии пликове по 15 кг.
Злояд, и аз имам чувството, че различните животинки са на различни нива на развитие подобно на растящо дете.
Марина, не знам ти как би искала да се обръщам към теб :) До колкото помня от еволюцията на животните и човекът ембрионите на всички в началните етапи са еднакви, а за по- подробна информация мога да предложа само учебник по ембриология, който не е на много достъпен език.
Благодаря за препоръчаните книги :)  :Content_14:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравейте и от мен :)
« Отговор #19 -: 11-12-2009, 15:25:26 »

Аз храня моето коте,предимно с паучовете на Whiskas,както и с най-високият клас суха храна.Има обаче малко зъбен камък,които рано или късно ще трябва да се маха,а това става с пълна упойка и т.н. :surpris_25:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 24 запитвания.