Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравословно хранене на децата ни  (Прочетена 14804 пъти)

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #20 -: 13-08-2016, 11:43:16 »

Нека да поразмишляваме малко по-надълбоко.
Не мисля, че не можем да повлияем на ВНС.
Та има толкова известни практики, които замитат това твърдение, като една от тях несъмнено е дишането, което за мен си остава все пак най-важното и е преди всички други.
Ние се водим все пак съзнателни творения(и често правим несъзнателни неща, които ни костват скъпо), като можем да учестяваме или забавяме дишането си не само автоматично естествено, но и съзнателно "неестествено".
В резултат се получава така, че успяваме все пак да повлияем на ВНС и от там на всички вътрешни "неуправляеми" органи.
Децата си освен за хранене, ги съветвам и за дълбоко дишане примерно, когато са ядосани, уплашени или стресирани.
Освен това, давам пример на малката ми 8 годишна дъщеря, която ми е особено ящничка, като правя 36 часово сухо или водно пречистване ежеседмично, от няколко месеца насам, и тя понякога изявява сама желание да е съпричастна с мен. От друга страна тя предава щафетата на бабите си сега през лятото и ги поучава.
Сигурно не съм образцовата майка, но се старая да им помагам в разширяването на кръгозора колкото се може повече, за да си вадят по обективни преценки. :love_028:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #21 -: 13-08-2016, 19:42:48 »

Миа , бъди любезна да представиш примери , отзиви, как дишането "замита" твърдението ми за ВНС.
След като си толкова сигурна, предполагам, че имаш такива в изобилие. :)
Или поне сериозни разработки .
Но първо прочети малко повече за разликата м-у вегетативна и централна нервна система :)
( ситуациите  , при които  препоръчваш дишане на децата си , нямат нищо общо с ВНС :) )
 
Тук мнозина излизат смело с ЛИЧНИ хипотези, убеждения, диагнози ( напр. прословутото "неусвояване на белтъците", за което вече няколко месеца чакам разяснение - кой и как даде това заключение :) ) ,
но след като се задълбочим малко в конкретиката, или сами си признават, че са се заблуждавали , или просто замлъкват .  :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #22 -: 14-08-2016, 05:55:47 »

Бате Бино, допусни ей така по изключение, че и ти не знаеш нещо. Или просто не си го разбрал към момента. Убеден съм, че ние хората, знаем или разбираме нищожна част от вселената, която ни заобикаля. Говоря за дълбоки, същински нива на човешката същност.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #23 -: 14-08-2016, 07:52:46 »

Тихий, не само че допускам, то си е ясно.  tooth Затова искам да се понауча . Какво да правя, след като при мен доминира поривът към знание пред констатацията за незнание и примирението от това.
Само че не винаги ми се удава,  :surpris_23:  защото когато задам конкретни въпроси, почти винаги отговорът е размит в общи приказки,( все едно съм попитал политик  tooth ) , или мнения за личността ми  tooth

Ето същото е и сега: Понеже силно ме вълнува темата за ВНС, ( не толкова цялата вселена.. :) ), появява  се някой, който твърди, че има познанията и наблюденията. И аз го моля  да разкаже по-подробно -  как дишането лекува вегетативна дистония както и патологии ,дължащи се на разстроена ВНС.
Като обаче държа ( за да не си говорим пак "сладки приказки под асмата" ) да бъде уточнено :
1. Било ли е доказано, че проблемите са се дължали именно на ВНС. и най-вече :
2. По какъв начин, с каква методика това е било диагностирано и потвърдено.
 
Извинявам се , че имам конкретен въпрос, а не такъв за "човешката същност". (По който, естествено, могат блажено да се разтягат локуми до Второ Пришествие :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #24 -: 14-08-2016, 09:06:26 »

Има различни техники на йога с които се въздейства върху ВНС. Техники при които се забавя пулса, задълбочава се дишането, въздейства се върху симпатиковата нервна система (дял на ВНС, отговарящ за реакциите при стресови ситуации). Казвам това до толкова, колкото съм чел нещо.
Относно конкретики за лечение - не мога да кажа.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #25 -: 14-08-2016, 12:39:13 »

Какви доказателства са нужни, Бате Бино?
Не вярвам човек с такъв широк кръгозор като теб да се опитва да слага каруцата пред магарето, като казваш, че нервната система е по-важна дори от дишането.
Нали за да функционира тя, не просто да съществува, а да работи като добре смазана машина, трябва да няма този недостиг на кислород, който все повече и повече е пренебрегван. А след като не обръщаме внимание и не се грижим прилежно за нашата машина, съвсем резонно тя ни се отблагодарява със най- разнообразни патологии.
 
Не целя да доказвам нещо, ако искаш наречи го интуиция, но просто това си е мое мнение, че кислородът, не който дишаме, а този който усвояваме при дишане, е от най-голямо значение не само за ВНС и ЦНС но и за всяка микороклетчица от нашия организъм и не мисля, че са нужни някакви велики доказателства за това. :kisss: :Content_22: :peperudi:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #26 -: 15-08-2016, 08:25:43 »

Миа, не е срамно човек да си признае , когато не разбира нещо. Даже прави добро впечатление.  :love_007:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #27 -: 15-08-2016, 09:13:53 »

Именно!
Всеки е свободен да вярва в това, което разбира.
 :Content_22:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #28 -: 23-08-2016, 11:54:27 »

Разбира се, Миа. Вярата си е вяра  и никой не може да ти я отнеме, без значение колко  абсурдно може да е това , в което си вярваш :)  (  има напр. хора , които са сигурни , че Елвис е още жив   :surpris_23:)
Кротуваш си и си вярваш . 
Обаче когато тръгнеш публично да събаряш нечия теза , тогава вече нещата се променят  ;) 
Тогава ти вече ангажираш аудиторията и тя очаква от теб да предоставиш доводи и аргументи, които да противопоставиш  и с които да си защитиш гледната точка. Такъв е сериозният и адекватният подход.
В противен случай се нареждаш до децата от детската градина , които са готови да спорят по абсолютно всякакви въпроси , само и само да са обект на внимание    :sorcerer - emotloader:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Рекс

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #29 -: 23-08-2016, 15:02:13 »

Все пак някой друг ще споделили как храната да остане и полезна, и вкусна? Просото и елдата как ги приготвяте? С какви закуски разнообразявате?
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #30 -: 23-08-2016, 15:25:43 »

Хмм... Ето и моите 5 ст.:

1. Доста самохвално е да си мислим, че можем да подобрим нещо, създадено от Главния Разпределител. Както твърдят всички изследвания, кое от кое по-научни, след откъсване на плод/зеленчук, те започват да губят от полезните си за хората качества. За нас остава да правим така, че загубите да са колкото може по-бавни. Също - можем да си засадим повече сорта череши да речем - ранни, средни, късни, най-късни... Във всеки случай слънце и топлинна обработка ускоряват загубата на полезност.
2. Да не забравяме, че "приготвянето на вкусна храна..." е опит за преправяне, пригаждане на храната към някакви наши вкусове/представи. Например аз и досега обичам гореща супа, дори и о боб, нахут... до степен да се изгоря. Това си е моя смешка. По-горе Бино каза "...минимална топлинна обработка...". Тоест, като казваме/мислим за "вкусно", е добре да имаме пред вид, дали ние се учим от Природата какво и как да ядем, или се опитваме да я подобрим...
3. Съвсем сигурно е възможно, ако решим да си върнем "заводските настройки", да се научим да получаваме освен научно, но и естетическо, дори чревоугодническо удоволствие от проста, сурова храна. Пример (правилите "житен режим" са го изпитвали): удоволствието от дъвченето на изкиснат лимец. Но, трябват години, поне на мен.
4. Както писа Тодор, добре известно е, че всеки може да се научи да задържа дишането си 3-4 минути. При това да има медицински значими ползи, включително и за всички нервни системи.

Изобщо, всеки от нас, ако подхожда непредубедено и с любов към себе си, а не с желание да докаже, че някой не е прав, от състоянието в което се намира, може да възстанови и дори извиси здравето си до немечтани стойности!  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #31 -: 23-08-2016, 19:05:08 »

Вова, понеже само едно изречение си подчертал, значи то е и най-важното в поста ти  и мисля да взема отношение по него  ? :))
(Без значение кого си имал предвид като си го написал)
 Няма нищо лошо да покажеш на някого , че не е прав . Даже напротив - редно е да го направиш, ако се случи да имаш познанието в конкретната област. ( познанието нали е затова -  да се споделя от сърце  :heart_2: )
 Както съм коригирвал  толкова пъти другите, така се радвам и когато те ми  коригират грешките.
И съм сигурен, че това е верният подход . Ако учителят си мълчеше винаги, когато сме бъркали, дали щяхме да завършим и първи клас?    :surpris_23:
Само че -освен да му го покажеш, трябва и  да му го ДОКАЖЕШ, или да направиш така той сам да се убеди  ;)
Това е в основата на възпитанието на децата дори. Като им кажем, че нещо не бива да е така , трябва да поясним  ЗАЩО не бива да е така.  
Какъв е смисълът само да кажеш на детето си , че "не е право" затова , че  си играе с кибрит.  
(Като се обърнеш, то пак ще си заиграе  tooth ) Затова го водиш навън, палиш един стар чаршаф, да лумне  , да се поизплаши детето и да видиш после колко години няма да пипне кибрит  tooth tooth  
Не намерим ли подходящият довод, никого на нищо няма да научим :)

Винаги когато съм бил в чужбина и съм говорил на съответният език ( от трите чужди, които уж знам ) , съм молил да ме поправят винаги когато бъркам. ( Понеже знам, че така най-ефективно ще се науча :) ) Но никой не го прави! Дали защото ще влязат в ролята на безплатни учители , или защото ги възпитават да не критикуват.., не знам. В крайна сметка - когато не ме поправят , въобще не ми помагат. Даже напротив - спомагат да си  затвърждавам грешките  tooth С това ще се съгласи всеки , който е учил чужд език .

Нека да разкажа един случай в подкрепа, че и без това никой нищо не пише по темата :)
Когато през 99-та поработвах на един строеж в Лондон, един руснак ми възложи да измета някакъв пясък. Изметох аз и му казвам: "Готов. Кончил "
А той ми отговаря : "Кончаеш в женщину . А здесь ты ЗАкончил "   (  tooth tooth )
Ей, бога ми , оттогава всеки път много внимавам кой глагол ще употребя и нито веднъж не сгреших ! Сигурен съм ,че дори да ме упоят с бутилка водка - пак няма да ги объркам !  tooth tooth  
« Последна редакция: 23-08-2016, 19:07:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #32 -: 24-08-2016, 11:01:39 »

Разбира се, че вярата си е вяра, Бате Бино, и като такава, за да достигне до нас е пречупена през нечия субективна преценка. Ще дам един прост пример в случая. Твоята субективна преценка, повлияна от друга такава, че препаратите като Тодинкап, пелин, зелени орехчета и карамфил, или каквито и да е други подобни, кара вярващият в чудеса човек и той да повярва, че само с тези магически препарати може да се превърне от болен човек в здрав само затова, че се е доверил и  чинно си взима дозата. И след това може отново да си маха макдоналдсите, кебапчетата и тортите с кеф.
И няма повече да завъди паразити- нали препарата ги избива до крак.
Ето тази вяра ме кара да се усмихна само, защото този, който вярва, че ако не промени вътрешната среда на организма си,  а само чака от нещо отвън да го "спаси", паразитите(тези болествотворните, защото има и полезни такива, които трябва да почистват от време на време боклука, който трупаме и забравяме да изхвърлим) ще го тормозят още дълго време.
Но това са си мои субективни преценки, и ако ще се почувстваш, Бате Бино по-добре, моля да ме извиниш ако греша според твойта преценка. :angel:

А, за да влезем отново в коловозите на темата, моята субективна преценка е, че за закуска разнообразявам с различни сезонни плодове  :Cherries :Cherries :Cherriesи детето си хапва каквито обича. Просото и елдата ги оставяме за по-студените зимни месеци, а сега се набляга на по- сурово и евентуално на бобови. :kisss:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #33 -: 24-08-2016, 12:12:07 »

Очаквано, който не знае какво да каже по темата  и  за да излезе от неудобното положение  - атакува съвсем в друго направление! tooth tooth
Но те поздравявам за смелостта, Миа. Знаеш си , че нямаш почти никакви задълбочени  познания , обаче въпреки всичко не се даваш  :Content_14: :pensif_29: Като онези малките кученца, дето все джавкат като видят някой голям пес. И аха-аха - да му скочат.  tooth

 Но няма проблем, ще взема отношение и по новото направление :)

1. "МОЯТА субективна оценка"? за Тодинкап? ( името му е ТОДИКАМП .. )
    Ти направи ли си труда въобще да прегледаш отзивите? :)
    http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6198.0
     (Тук е една много малка част от тях! )
     Не знам , за теб може да е нищо, но с помощта на пробиотикът Ветом хората лекуват дори хепатит В ..
    Сега като отворя темата, следи внимателно и останалите отзиви . ЗА АСД-2 също скоро ще се появи темата, прочети  внимателно и отзивите .. :)
    
2. кара вярващият в чудеса човек и той да повярва, че само с тези магически препарати може да се превърне от болен човек в здрав само затова, че се е доверил и  чинно си взима дозата. И след това може отново да си маха макдоналдсите, кебапчетата и тортите с кеф.И няма повече да завъди паразити- нали препарата ги избива до крак.
   Май ме бъркаш с някого , вероятно защото не четеш постовете ми :)  На всеки клиент казвам точно същото, както си го описала - всички препарати ,дори най-добрите ,трябва да бъдат последвани от значителна корекция в начина на живот, за да се закрепи резултата и да не се допусне рецидив.  Само че хората,знаеш, (и те като теб  tooth ) и те си имат някакви вярвания и си мислят, че могат да минат и без промяна :)  ( Аз какво общо имам в случая? :) )

3. Трябва да почетеш малко повече за бацилите и паразитите :)  За да разбереш кои са причините да влизат в нас, какво точно ядат, какво отделят, кои са добри , защо са добри, кои са лоши, защо са лоши  и т.н..  ( ако искаш разбира се :) )
  Също така - да почетеш за "полезните" бацили и как точно "почистват боклука"  tooth
 ( За сведение - полезните бацили живеят в червата и разлагат храната, докато основната част от боклука -85%, е в междуклетъчното пространство ,което не се намира в червата :)  А междуклетъчното пространство се почиства  от лимфната  система  ;) ) Не бъркай храносмилателен процес с процеса на детоксикация! При последният са важни лимфната система, бъбреците и черния дроб. Бацили там не играят.

Освен това само с профилактика и БЕЗ ПРЕПАРАТИ , не е възможно да изгониш ВЕЧЕ НАЛИЧНИ ПАРАЗИТИ ! ( гладуването го оставяме, защото малцина ще изгладуват 20 дни на вода с тази цел, което обаче пак може да е недостатъчно)  
   Точно като теб и аз казвам на клиентите и пациентите : Ако можете да заживеете в природата  и според природните закони - направете го и едва ли ще имате нужда от каквито и да е препарати. Обаче ако няма да го направите -тогава  1-2 пъти годишно ще ползвате препарати и билки като спасителен , втори вариант за противопаразитна и противовъзпалителна профилактика.  

Така че , Миа, благодаря за опита , но съжалявам - пак не успя да нацелиш верните отговори :) И то не според "моята субективна оценка" , а според обективната реалност :))
« Последна редакция: 24-08-2016, 12:34:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #34 -: 24-08-2016, 15:05:55 »

Реших да напиша следният случай, който е точно по темата :
Скоро на гости дойдоха наши познати,чието внуче беше с наднормено тегло.Веднага споделиха, че се стараят да променят начина му на хранене, даже са го записали на разни туристически маршрути през седмицата, за да нормализира теглото и да има повече движение.Но се е оказало,че здравословната закуска, която му приготвят в къщи за излет е заменена с други храни / от другите деца /.Така,че е важно децата от много малки де се приучват към вкуса на по - лека, по - здравословна храна.Защото иначе вече при наднормено тегло и хранене с тежки храни е много трудно дете да се приучи към по - здравословна храна.Възрастните трудно се приучват да приготвят храната по друг начин, а какво остава за децата.Обаче навиците се формират наистина в семейството и вече в късна възраст трудно се променят.
В този случай детето само е заменило закуската с морков за разни вафли , с които естествено е вече свикнало.А когато е свикнало и с друга готвена, по - тежка храна е много, много трудно отказването особено извън дома - училище, излети и т.н.
Поздрави !
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #35 -: 24-08-2016, 16:11:26 »

Сега, успокой се, Бате Бино, дишай по-дълбоко, защото трупането на нездравословни мисли водят до патологии във вегетативната система и оттам рефлектират към различни жизненоважни органи като черен дроб, жлъчка до по-маловажни като кожа.

Незнам какво съм атакувала, но това, че дадох един пример как моята гледна точка не съвпада с твоята, защото за вяра се заговорихме, не мисля, че е нещо грешно.
По-скоро виждам как като проповедник искаш да ми наложиш своята.
Иначе хора всякакви, отзиви всякакви- на вкус и цвет....продължението го знаеш.

Тука, предполагам никой не за да се доказва колко повече знае, а да помага. Уважавам много този сайт, но ми е болно да виждам как се комерсиализира.
Не е лошо да си изкарваш прехраната, но ако го правиш с любов, работите вървят и обратно- усеща се когато някой гледа повече печалбата  от желанието за помощ.

ПП Обективна реалност има, но тя винаги остава извън нас хората. Докосне ли се до нас- реалността автоматично се превръща в субективна.
Съжалявам, но не ми е много актуално това, че не съм нацелила десетката отново......
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #36 -: 25-08-2016, 10:33:24 »

Предлагам на всички, които желаят: малки деца (до 10-13 г) с наднормено тегло не трябва да се насилват - няма полза, никога. Често неспирното хранене при дебелите деца се дължи, в началото, на недостиг на обич, често или непрекъснато критикуване, изтъкване недостатъци, отсъствие на каквито и да са поощрения, похвали, време, прекарано в игри с детето (от родители, баби и дядовци).
Ако към това добавим дебели родители, прекарващи дълго време в хранене с мазни, въглехидратни и пр. храни, положението стига до диабет още преди 15-17 годишна възраст...
Много, много е трудно, но поне в името на любимите си деца, можем да се постараем. Ако изкараме 3-4 години така - в ред и дисциплина, просвещение и всекидневно учене, след това ще е много по-лесно.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #37 -: 25-08-2016, 11:09:28 »

Вов,
моето мнение се различава съществено от твоето.Аз мисля,че още от бебета децата трябва да се приучват към по - здравословна и прясна храна.Но в голяма част от случаите още от най - ранната си възраст децата възприемат погрешни навици за хранене , които са формирани в семейството от майка, баба, дядо и т.н.Защото иначе вече в по - късна възраст положението и да искаме ще губи контрол.Така е станало с това дете - то е заменило здравословна закуска с друга, от друго дете.Но е ясно едно - това дете до сега е било хранено с такава храна и няма как да не иска подобна дори и чрез замяна.Лошото в случая е,че и родителите, вече възрастни хора имат погрешни и много различни разбирания за здравословна храна.
Пример :
Скоро имахме едно събиране и ме почерпиха с един " здравословен " сладкиш.Направен беше с плодове и тестени блатове.Даже ги обидих като не си взех, защото се храня с кълнове.Много се учудиха, защото според тях е здравословно това, което те си мислят ,че е.Така,че хората наистина не са осведомени, не практикуват здравословно хранене, а живеят с това, което наследяват от близките си.Само,че то в днешно време е за жалост все по - тежка и трудно смилаема храна - със сметана, с маскарпоне, с тежки кремове за торти, тежко смилаемо месо, комбинирано със също тежко смилаеми гъби и т.н.
Така,че наистина ще е много трудно едно дете в по - късна възраст да променя навиците си.
Поздрави !
Активен

stan73

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
    • Photography by Stanislav Sterev
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #38 -: 25-08-2016, 21:04:59 »

Нервната система може да ти провокира  ( потенциално) :
1.Много по-големи проблеми от тези, които ще "заработиш" чрез лошо хранене.
2. Това може да се случи много  по-бързо! Понякога дори за дни и часове!  
3. Тези патологии ще са на много по-дълбоко ниво! И възстановяването е много по-трудно .
Причина - вегетативната нервна система , която управлява работата на ВСИЧКИ органи, е АВТОНОМНА!
 Тоест - ПОЧТИ не можеш да й влияеш по никакъв начин! ( официално - НИКАК, неофициално - да , но не е лесно :) ) Нито с гладуване, нито с психогенни или енергйни практики, нито с успокоителни!
4. Освен това, всичко гореизброено се случва по коварен начин, защото вниманието на пациента ( и на лекаря) е към болният орган, (който ще поеме съответният тесен специалист),  а не към нервната система.
 И трудно се разбира кога причината е нерви , и кога е напр. паразити. ( и кога е -  и двете    tooth )

За СТЕРСА са изписани много книги, но не всички "нервни болести" са от стрес. Връзката е двупосочна -
нервите разболяват органите, но и органите разболяват нервите!!


Вегетативната нервна система е едно от  "бялите петна" в "Научната" Медицина, наред с ендокринните заболявания, кожните, лимфната система, паразитите .. - много слабо проучени и  ( както виждаме ) с  почти нулева успеваемост  в решението на проблемите.

ЕВОЛЮЦИОННО, предизвикателствата на съвременният начин на живот  към нервната система са не по-малки от тези към храносмилателната. Според мен са даже по-големи. (През хилядолетията човек е бил принуден да се храни с какво ли не - и с развалена храна, и с мръсна, и със заразена..Организмът е имал време да се приспособи. Но към тази свръхнатовареност на ежедневието - кога да го направи? Имаме шокова промяна в начина на живот в сравнение с този отпреди само 50-100 години. (Имам една чудна книжка - "Стрес и стареене", но е на руски. Който я иска , веднага му я пращам )

Имало е един изключителен учен, (естествено забравен като "неудобен" ) - Александър Самохоцкий
http://onko.in.ua/pp5.html
Той открива, че не бацилите , не външните въздействия предизвикват болестите, а реакцията на Централната нервна система към тях. И оттук извода - нужно е ЦНС да получи такъв сигнал, който да изключи реакцията й към вредните агенти и така да се възстанови равновесието. Колегите му с изумление са наблюдавали как вдига на крака отписани болни, без дори да се интересува от диагнозата им! Абсолютен вълшебник! Някой  би попитал - защо не сме чували за него, след като е толкова велик? Защо не се лекува по неговата методика?  Отговорът е прост ,почти като боб - почти всички медицински специалности стават излишни..


ogrizko, за липсата на енергия може да има наистина много причини.
Не е задължително да е "от нерви".
Сред много по-вероятните са :

- Щитовидна жлеза ( недостиг на йод) ,

- да си тип  "вата" ( лабилни, емоционални, ПО ПРИРОДА с по-малко енергия) . За вата е задължително да имат ЕТАЛОНЕН сън, за да не се губи и малкото енергия , която им е дала природата. Също - да не се пилее половата енергия! Защото при тях възстановяването е бавно.

 - енергийни ( пробойни в чакрите, блокажи в меридианите.. )  

 и сума още причини от всякакъв характер. По мои наблюдения - този , който има много енергия, си я има през целия живот. Но това не му пречи да боледува  по-малко от другият, който я няма в такова количество :)  Даже напротив - боледува от по-тежки заболявания. ( Наскоро това беше споделено като наблюдение и от един от уважаваните от мен лекари - урологът д-р Абушев )

Кои са най-удачните начини за набавяне на йод ?

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Здравословно хранене на децата ни
« Отговор #39 -: 25-08-2016, 23:16:15 »

3-5 капки йодна тинктура в чаша вода. Ред пиеш 1 глътка, ред разнасяш по кожата с ръка - по крака, ръце, корем... Пак пийваш 1 глътка и пак разнасяш...

Хапваш орехови ядки - леко изкиснати, до 2-3 часа.

Тия неща - през 1-2-3 дни, по малко. Но редовно.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 23 запитвания.