Начало   Помощ Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Здравейте и от мен :)  (Прочетена 2766 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
никол
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« -: 19-09-2016, 19:29:44 »

Привет и от мен. Казвам се Никол и съм на 26 год. От доста време насам спрях да ям месо и се чувсствам много добре. Не мога да кажа, че се храня само със сурова храна, но се възхищавам на тези които го правят, четейки форума. Целта ме е да започна да се храня колкото се може по "сурово". Към момента ям от млечните-само извара, яйца и риба. Всичко друго е зеленчуци и ядки. Бих се радвала, ако ми помогнете да си изготвя правилен и здраволовен режим и малко по малко да премина към суровоядство. Вярвам, че тук има доста знаещи и по-опитни хора и ще мога да разчитам. За протокола - 170 см и 52 кг Smiley
Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1011

Познай себе си.

« Отговор #1 -: 21-09-2016, 18:25:28 »

Добре дошла, Никол. flower
Обичайните препоръки са: леко, не бързай, нещата не са съвсем прости, чети по-бавно, осмисляй, съпоставяй с твоя опит, твоите усещания, стремежи, цели... черешки
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
никол
New
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #2 -: 21-09-2016, 20:08:04 »

Благодаря много!

Вярвам, че ще се справя леко, без стрес за организъма. Искам да попитам тук ли се водят "дневниците" или има отделен раздел?  Smiley Smiley Smiley
Активен
Vov
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 1011

Познай себе си.

« Отговор #3 -: 21-09-2016, 20:54:16 »

Да, има. Почни от "Начало" и чети заглавията, ще го срещнеш.
Активен

Искам да променя света - започвам от себе си.
cherry
Sr. Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 410

Любовта е смисъла на живота.

« Отговор #4 -: 22-09-2016, 08:47:03 »

Здравей,Никол,
има една индийска наука за храненето-казва се Аюрведа.Според нея всеки човек има точно определана конструкция на тялото.Има три основни типа конструкции(доши)-капха,питта и вата,като човек е съчетание между две (обикновено,може и между трите) в определен процент.Та според същата наука човек трябва да се храни според дошата си.Иначе ще получи дисбаланс и....болести.
Аз бих те посъветвала да направиш тест,за да определиш ти коя доша си и тогава ела пак да пишеш тук.Храните,които консумират различните доши са строго индивидуални за дадената доша.Има много хора излекували тежки заболявания чрез правилно хранене-такова,което е характерно за тяхната доша.
http://ayurveda.newage.bg/%D0%B0%D1%8E%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82-%D1%82%D0%B8%D0%BF%D0%B0-%D1%82%D1%8F%D0%BB%D0%BE
Активен

„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир
titan
Hero Member
Неактивен Неактивен

Публикации: 2318

« Отговор #5 -: 27-09-2016, 05:20:34 »

Здравей Никол, между другото прочети и статията на бате Бино Аюрведа май греши за млякото  ухилен  ухилен  ухилен
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
Отиди на: