Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Спешно почистване на възрастен човек?  (Прочетена 4947 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Моля ви, помогнете! Случаят е спешен. Става дума за следното...
Баба ми, на 83 години, взе че си счупи крака по много гаден начин, в резултат на което се наложи операция за смяна на тазобедрената става... Дотук добре. Операцията мина успешно, изглежда добре й понася, вече и проходи по малко (още няма и месец от счупването)... Само че се почват и проблемите  :-\.
От години баба ми има паркинсон, за който взема съответните лекарства... Имаше и слаба (до този момент) форма на склероза - контролирана също с лекарства. Отврат, знам, но няма как. Като капак има и остеопороза.
Изглежда обаче подобни операции се отразяват зле на хора с такива болести, защото изведнъж проблемите с паметта се засилиха  :-\. Коварното в случая е, че все е на "периоди" - женицита часове, понякога дни наред, си е напълно добре с главата, до един момент, в който получава тотално затъмнение... нищо не помни, не знае къде е и изобщо, става опасно за нея... Отделно сега й се дават още химии, за да укрепне по-бързо, само че те допълнително влошават положението  :surpris_25:.
Та, моето мнение е, че ако баба ми си прочисти хубаво организма от тези химии, а и не само (храненето й от години е под всякаква критика - само месо, хляб и сирена, тук-таме някой плод, като за украса), проблемите й до голяма степен ще се пооблекчат. Само че откъде да се започне? Трудна работа е, при положение, че никога не се е правело нищо подобно... Плодовият режим ще помогне ли? Или гладуване на сокове? Може би някое омекотено пречистване на черния дроб, като за изтощен, възрастен човек? :'( Трудно ще ми бъде, защото и доста малка част от роднините биха ми оказали подкрепа в подобно начинание, но мисля, че съм длъжна поне да опитам да възстановя малко от щетите на този посъсипан организъм, та да предпазим бабчето от... една участ, която си е по-лоша и от смъртта  :surpris_25:.
Моля, дайте някакъв съвет! Откъде би било удачно да се започне в случая? И откога - колко време трябва да се изчака след операцията, за да се почнат изчистванията, трябва ли първо да поокрепне и да проходи напълно? Или ако не е добре да се правят агресивни процедури, поне как да се намалят до минимум вредните ефекти от проклетите лекарства? Ако имате време, ще съм ви благодарна да дадете съвет. Много мерси!
« Последна редакция: 09-12-2009, 16:49:38 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Спешно почистване на възрастен човек?
« Отговор #1 -: 09-12-2009, 17:31:29 »

Най удачно е спирането на месото и млечните,може единствено по много малко домашно кисело с жива закваска,ако и се яде млеко де. Сокове по често и това е. Други пречиствания на тази възраст,това състояние и при до сегашното хранене е неуместно,според мен.Поне за сега.
Но и това ще даде резултат. Хубава изворна вода,на която и говорите с любов(от филмчето днес на Андрей)
Ако може да изтърпи клизма ще е много добре :surpris_23:

От упойките се е влошила склерозата,може би няма хранене с кръв на клетките.
Ами,стискам ти палци и да се стабилизира жената поне още 15,20 години.

АА и по възможност поне лекарствата които може да се спрат!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Спешно почистване на възрастен човек?
« Отговор #2 -: 09-12-2009, 18:43:51 »

Като човек, претърпял хирургическа интервенция на долен крайник (пак през зимата) мога да ти кажа, че тези въздействия (упойките и другите медикаменти) изтощават напълно организма. Имаше период от около една две седмици в които ми беше трудно да се държа на патериците. Сега бабата има нужда от здрава храна за да се възстанови иначе може напролет когато организма е уморен и изразходил важни витамини и минерали и всеки чувства умора да не успее да се справи с някоя обикновена настинка.
Другото важно нещо е да не я оставяте да се обездвижва и залежава. В дните когато много я боли и не може да стои права да се опитва да "кара колело във въздуха" или я слягайте седнала на леглото да се опитва да сгъва краката към себе си. Залежаването може да убие човек за няколко месеца - получават се кръвонасядания и рани по гърба, белите дробове залепват за задната страна на гръдния кош...
Мнението ми е, че не е дошло време за агресивно прочистване на организма.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Спешно почистване на възрастен човек?
« Отговор #3 -: 09-12-2009, 19:08:01 »

Благодаря ви много!
И все пак, нямаше ли някакви олекотени чернодробни прочиствания по Малахов, специално за много изтощени възрастни хора? Иначе може и да уредим да й направят клизма в болницата...
Злояд, каква точно "здрава храна" имаш предвид? В момента тя почти не яде (което в случая май е по-добрият вариант, отколкото да се тъпче с боклуци)... И аз съм за многото сокове и изворна вода. Някакви добавки може би? ???
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Спешно почистване на възрастен човек?
« Отговор #4 -: 09-12-2009, 19:29:54 »

"здрава храна" - да не се допуска да слабее неуправляемо.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Спешно почистване на възрастен човек?
« Отговор #5 -: 09-12-2009, 19:37:34 »

Като човек, претърпял хирургическа интервенция на долен крайник (пак през зимата) мога да ти кажа, че тези въздействия (упойките и другите медикаменти) изтощават напълно организма.

Здравей, Zloqd.
Напълно споделям мнението ти. Като дете претърпях пълна упойка и определям преживяването като едно от най-ужасните в живота ми.

По темата - смятам, че каквото и пречистване да изберете, трябва да го съчетаете с възможно най-широк кръг движения и упражнения.
« Последна редакция: 09-12-2009, 19:39:21 от Травъл »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.117 секунди с 23 запитвания.