Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ан Фрам - Откривам хранителните алергии  (Прочетена 2778 пъти)

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52

Откривам хранителните алергии
При превключването ми на диета от живи храни лекарят ме научи на три важни правила.

Първото е: избягвайте храните, към които сте алергична. Алергичните реакции водят до образуването на гъбички в червата, а ракът обича гъбичките.

Товаq което ще ви кажа за откриването на вероятните алергени, може да ви се стори отпърво като магия вуду. С мъжа ми бяхме мого скептични – изключително! Но след като го изпитахме многократно в семейството, повярвахме.

Говоря за един метод, който да си определите сама хранителните алергии. Всъщност е нужен и друг, някой приятел, който да ви помогне, ако решите да опитате. Методът се казва “тест на мускулната реакция” (muscular response testing, МRТ), или “приложна кинезиология”, и книгата на Кендал и Кендал “Мускули, тестове и функции” се смята за фундаментална и може да се намери във всички медицински библиотеки.

Заставам с по-силната си ръка протегната напред, перпендикулярно на тялото, с длан надолу. В другата си ръка държа до корема си продукта, за който се тествам, със затворена уста и здраво стъпила на пода. Втори човек застава пред мене и, докато гледам през рамото му, с три пръста натиска силно надолу китката ми. По съпротивата, която мускулите ми оказват, той усеща дали съм алергична към храната. Ако мускулната ми реакция е силна, алергия няма, електрическата верига на тялото ми не е нарушена. От друга страна, отслабеният мускул се поддава, и то доста внезапно. Това е признак, че сте алергичен към въпросния продукт.

Е, виждам, че сте още скептични. И аз бях отначало. След това направихме двоен “сляп” тест. Цяла седмица си записвах всичко, за каквото ме тестваха. После направихме теста без лекарката да гледа какви резултати бях имала дотогава, а всеки продукт беше сложен в отделен кафяв плик от мъжа ми, докато ние двете бяхме извън стаята. Нито тя, нито аз знаехме съдържанието на пликовете. И резултатите съвпадната с тези от предишната седмица.

Това е добър начин за изпитване на еднородни продукти; трудно може да държите шепа салата до корема си. Може да опитате с основните й съставки – маруля, морков, краставица, черни маслини, домати и т.н. Открих, че съм чувствителна към доматите. Но когато очистването и възстановяването ми напредна, алергията ми изчезна. Сега ям неща, които не съм могла да понасям и много преди да имам рак.

Доброто съчетаване на храните
Второто правило се отнася до реда и комбинациите, в които да ям различните храни. Никога не бях чувала, че различните храни изискват различни стомашни сокове и ензими. Следователно едновременното ядене на различни храни хвърля храносмилането в хаос. Всички сме изпитвали влиянието на коледните пиршества върху организмите си. В техен резултат се получава маса от гниещи и ферментиращи вещества, които мъчат организма, стараещ се да се освободи от тях. Усвояването на хранителните елементи и изграждането на здрави клетки е блокирано. Дори тези хранителни вещества, които се усвояват, не могат в такива условия да бъдат вградени в здравата клетъчна структура. Постоянното ядене на неподходящи комбинации – обичайна практика в САЩ – води до клетъчно недохранване.

Смисълът на всичко това е да ядем храни, които се усвояват по еднакъв начин, така че да постигнем максимален хранителен ефект. Простите правила за комбиниране са следните:

·         Яжте плодовете напълно самостоятелно.

Плодовете са много важна храна, но не бива да следват след нищо друго. Плодовете са предварително преработена храна, движеща се направо от стомаха към червата – освен бананите, фурмите и сушените плодове, които остават в стомаха малко по-дълго. Ако плодовете се ядат веднага след нещо друго, те ферментират в стомаха, а това генерира ферментация и на другите храни.

·         Яжте зеленчуците и протеините заедно.

·         Яжте зеленчуците и нишестето заедно.

По въпроса за комбинирането на храните нека ви препоръчам книгите “Годни за живот” и “Годни за живот II: Живото здраве” от Харви и Мерилин Даймънд. Вероятно никой не знае повече от тях в областта на храненето.

Поддържане на алкалния баланс
Когато храната се преработва или “изгаря” от организма, остава нещо като “пепел”. Някои храни оставят алкална “пепел”, други – киселинна. В книгата “Здраве чрез хранене” д-р Джоел Робинс обяснява необходимостта да се ядат храни, помагащи да се поддържа алкален баланс в организма: “Клетките на здравото тяло са алкални… Колкото по-кисели стават, толкова по-зле се чувстваме. Организмът произвежда киселини като естествен субпродукт на метаболизма. Организмът не произвежда алкални вещества и трябва да ги получава отвън, за да се подържа балансът. Храненето възстановява алкалните вещества в организма. За да сме здрави, храната ни трябва да е 80% алкална и 20% киселинна”.

За съжаление, пише д-р Робинс, типичната американска диета е тъкмо обратната – 80% киселинна и 20% алкална. При лечението, посочва д-р Айрола, когато пациентът има ацидоза (свръхкиселинност), колкото повече алкални елементи има в храната, толкова по-бързо е и възстановяването.

Третото правило значи беше да се осигури диетата с живи храни да се подбере сред продуктите с алкална реакция. Това беше лесно. Алкалните храни включват повечето плодове и зеленчуци – сурови, на сок, сушени, замразени или леко запарени. Включват се дори и киселите плодове – портокали, ананаси и грейпфрути. Те само ботанически се класифицират като кисели. В стомаха всички те стават алкални, т.е. ако се ядат самостоятелно, както вече видяхме, че трябва да се ядат всички плодове.

“Всички плодове и плодови сокове са високо алкални”, казва д-р Айрола. “Най-алкалните са смокинов сок, зелени сокове от всички зелени зеленчуци, моркови, цвекло, целина, ананас и цитрусови.

Някои от членовете на алкалното семейство, подредени от най-висока към по-ниска алкалност, са смокините, соевите зърна, лимският боб, кайсиите, спанака, ряпата и цвеклото, стафидите, бадемите, морковите, фурмите, целината, краставицата, пъпешът, марулята, салатата, картофите, ананасът, зелето, грейпфруъта, доматите, прасковите, ябълките, гроздето, бананите, просото, кокосовият орех, бразилският орех, булгурът. Освен просото и булгура, другите зърнени храни са киселинни. Покълналите семена и зърна стават по-алкални.

Ето и членовете на рисковото киселино семейство, подредени от най-киселите към по-малко киселите: тютюнът, лекарствата, алкохолът, солта, кафето, чаят, пърженото месо, подправките, червените меса, пържените сладки, пържените плодове и зеленчуци, белите меса, захарта, рафинираните зърнени и млечните храни, яйцата, готвените плодове и зеленчуци, някои пресни плодове и зеленчуци (клюквата, боровинките, сливите, сушените сливи, тиквичките), суровите семена (освен сусама, тиквените и слънчогледовите) и суровите ядки (освен бадемите).

Мазнините
Препоръчаха ми диета с малко мазнини. Забележете, не казвам без мазнини. Мазнината е стествена част от храненето. Но твърде много от нея предизвиква рак. Премахването на животинските продукти довежда мазнината в храната до приемливо равнище. Трябваше и да науча разликата между добрите и вредните - канцерогенни мазнини. Мазнините загниват бързо след отделянето от източника им. А когато са преминали през топлинна обработка, стават високо канцерогенни. Мазнините, които са “хидрогенирани”, са били топлинно обработени.

Олиото трябва да бъде нерафинирано и студено-изстискано. Нерафинираният зехтин е особено добър пример за добра мазнина. Авокадото също съдържа безвредна мазнина мазнина. Научихме се да си правим и нещо, което нарекохме по-доброто масло: Една чаша растително масло се смесва в бъркалката с две парчета краве масло, после се замразява. Позволяваха ми да го използвам понякога. Не пипвах изобщо маргарин. Според лекаря, последният е само на един йон разстояние от пластмасата!

Възхвала на плодовете, зеленчуците и зърнените храни
Напоследък правителството на САЩ реагира на натиска, упражнен от много активисти на движенията за здравословно хранене, като отхвърли възгледа за “четирите групи” като основа на правилното хранене. С натрупване на доказателства, че месото и млякото са далече по-малко нужни от плодовете, зеленчуците и зърнените, хората, харчещи данъците ни, измислили блестяща идея. Знаейки, че ние американците сме отчайващо неподатливи към ядене на нещата, които са полезни, те създадали федералния проект “Дизайнерски храни”.

Един местен вестник съобщи, че “с бюджет от 20,5 млн долара за следващите пет години, целта на проекта е да създаде нов преработен хранителен продукт (млечна напитка), която съдържа концентрирани естествени, предотвратяващи рака “фитохимикали”, които се намират в растенията”.

А аз имам по-добра идея. Да разделим тези 20,5 милиона на всички домакинства в страната и да накараме всеки да си посади градинка.

Не можем да подобрим природата с държавни решения.

Преведе Валентин Хаджийски

Следва продължение >>
 
 
 

Начало    Горе
 

--------------------------------------------------------------------------------

© 2002-2004 Още Инфо
 
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Ан Фрам - Откривам хранителните алергии
« Отговор #1 -: 15-12-2009, 19:38:48 »

Полезни съвети си написала, но не мисля, че казваш нещо ново. Тези теми с разделното хранене, с алергиите и алкалните храни сме ги дъвкали неколкократно. Съгласна съм с всичко като практикуваща правилно комбиниране на храните вече 10години и вярвам, че по този начин се лекуват алергии и непоносимости към храни. Това много добре е описано в Пълна енциклопедия на разделното хранене на Катрин Марсдън. Само за този тест на мускулната реакция не бях чувала.
Активен

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Ан Фрам - Откривам хранителните алергии
« Отговор #2 -: 15-12-2009, 19:42:50 »

Точно това ме озадачи, че човек може сам да си направи тестуване без да ходи по лекари. Доста са скъпи тестуванията, а е необходимо до се знае към каква храна човек е алергичен. Между другото тази жена се е изликувала от рак и дава доста полезни съвети в книгата си.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ан Фрам - Откривам хранителните алергии
« Отговор #3 -: 16-12-2009, 09:55:54 »

Много стара информация за разделното хранене,едва ли Харви и Мерилин Даймънд са най големите светила по въпросите на храненето ;)  Разделното хранене не е панацея,получават се резултати,естествено,ако си плюскал свинско с картофи и хляб,след това десерт и кафе,а накрая ябълка за здраве ;D ;D ;D ;D И започнеш да ги ядеш по отделно,о да леко ти е на корема.

Най-добре е да се премахнат алергиите,вместо да се тестваме с упражнения,а тяхната единствена причина е силно задръстен и токсичен организъм
Има много начини за пречистване,това е цяла наука,една част са дадени тук: http://www.zemianazaem.com/category/soul_body/
Ориз и леща не се смесват ,нали? Да,но аз ги ям така,хареса ми от шанката,и никакви проблеми нямам със стомаха. Сушени плодове и ядки също,тук всеки ги яде така :Appetit_17: :laugh:
Въпроса е да се научиш да слушаш тялото,не ума.А и всеки е индивидуален,за един е добро,за друг непоносимо :surpris_23:

Спри месото и млечните,тестените и захарта,направи си една програма за пречистване-дебело черво,дроб,бъбреци,направи някой ден на сок-с клизми,яж сурова храна повечко,ядки,семена,масла и след три месеца пак си направи твоя тест ,да видиш ,че вече ги няма алергиите :laugh:

Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 23 запитвания.