Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос относно рак!  (Прочетена 21728 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #20 -: 22-05-2010, 10:01:43 »

Благодаря ви много, приятели! Копирах и изпратих отговорите ви на моя познат- приятел, който познава въпросното момче болно от рак..той засега дори не ми отговори на първия имейл, но аз все пак му препратих и последните съвети. Точно този човек е върл противник на вегетарианството и имам съмнения, че няма да обърне внимание на алтернативните предложения и да ги предаде нататък...но аз поне опитах, благодарение на вас!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #21 -: 22-05-2010, 11:11:23 »

O , да , да не стане грешка :)) СЪВСЕМ РАЗЛИЧНИ са :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #22 -: 22-05-2010, 16:56:59 »

О да, сокотерапията лекува рак. Но трябва да се подходи сериозно към информацията. Мъжът ми се спря на програмата на Дейвид Рейношек, когато прави 3 месечната сокотерапия, без да има сериозен проблем.

http://www.juicefeasting.com/
http://www.naturalnews.com/026532_food_health_vegan.html
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #23 -: 25-05-2010, 02:46:18 »

Plm, това стана толкова разпространено заболяване, че е почти невъзможно да няма някой от роднините или съседите ти, който да страда от това. По моите наблюдения, освен тези, които са го открили в ранен стадий, успех постигат и онези, които не се уморяват да опитват - прилагат и традиционното лечение, и алтернативни методи, от алтернативните - най-разнообразни: билколечение, хранително пречистване, алкализиране, различни системи, които наблягат на положителното мислене, а също и различни енергийни методи на въздействие.

А също ми се струва, че много от хората, които се разболяват от различни разновидности на тази болест, са склонни да поемат твърде много върху себе си. Често са "товарният кон" в семейството. Е, не абсолютно, разбира се. Психологически помага смяна на местожителството, жалко, че обикновено не е постижима.

Ето и няколко линка:
http://www.bgold-books.com/index.php?book_id=12243  (Мисля, че още я има в магазините на Лечител)

http://www.blitz.bg/article/9576

http://jivavoda.free.bg/index.html?code=LN001a

http://www.helikon.bg/books/53/23379_bolestta-kato-pat.html

http://www.whale.to/a/spirulina.html (това е на инглиш)

а също и това, което пише за кълновете и пречистванията на тук на сайта

Успех  :peperudi:
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #24 -: 30-10-2010, 12:52:52 »

Анджи, забрави за лекари когато става дума за рак...а ако чуеш някой да ти рекламира операции или химиотерапия бягай надалеч...Скоро прочетох една книжка, в която много сериозно е застъпен рака...нещата не са толкова сложни и трагични както ги описват лекарите, които явно не искат да вникнат в проблема. никаква лекарска или оперативна намеса не може да спаси никой от рак, това е факт, който може да се наблюдава в последните 100 години. Но стига съм разтягал лукъми, въпреки че винаги се паля когато чуя за лекари,които предлагат лечение на рак. Та книгата се казва Сила за живот ново начало на Харви Даймънд, идадена е през 2001. Чете се бързо и лесно, много пасажи могат и да се прескочат...а в по-горните постове не мисля че сте прави за причините за рак...аз вярвам че са преди всичко в последствие от неправилно хранене и живот! Това че има някакви странни изключения на хора, които са водели здравословен живот и са си отишли от рак на белия дроб не бива да ви карат да си мислите че това е закономерност!
Анджи, ако не намерисх книгата мога да ти я дам за няколко дни. Много е важно твоя приятел да започне монодиета, малко гладуване и суровоядство и всичко ще се нормализира.
Активен

izaura

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
    • ethnic music
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #25 -: 30-10-2010, 22:53:12 »

Анджи, забрави за лекари когато става дума за рак...а ако чуеш някой да ти рекламира операции или химиотерапия бягай надалеч...Скоро прочетох една книжка, в която много сериозно е застъпен рака...нещата не са толкова сложни и трагични както ги описват лекарите, които явно не искат да вникнат в проблема. никаква лекарска или оперативна намеса не може да спаси никой от рак, това е факт, който може да се наблюдава в последните 100 години. Но стига съм разтягал лукъми, въпреки че винаги се паля когато чуя за лекари,които предлагат лечение на рак. Та книгата се казва Сила за живот ново начало на Харви Даймънд, идадена е през 2001. Чете се бързо и лесно, много пасажи могат и да се прескочат...а в по-горните постове не мисля че сте прави за причините за рак...аз вярвам че са преди всичко в последствие от неправилно хранене и живот! Това че има някакви странни изключения на хора, които са водели здравословен живот и са си отишли от рак на белия дроб не бива да ви карат да си мислите че това е закономерност!
Анджи, ако не намерисх книгата мога да ти я дам за няколко дни. Много е важно твоя приятел да започне монодиета, малко гладуване и суровоядство и всичко ще се нормализира.


Брат ми на 51 години се тръшна от рак преди 6 години. Просто в рамките на един месец се стопи. Отслабна с 25 килограма, повръщаше, температура. От спортист здрав прав и здравословен се срина за точно 3 седмици. Никой не знаеше какво е докато хирурга го отвори и после го затвори. Добре че е семеен приятел, инак операцията 100 хиляди евро нямаше да ни стигнат. След консултация със светила от световен мащаб измислиха как и какво да режат. След 2 едмици пак го отвориха рязаха черва, слезка, плевра докато се изчисти всичко. След операцията няма и помен от разсейки. Пак е жив здрав прав и корав. Баба ми умря от рак на белия дроб без да е изпушила една цигара. Живееше на село през целия си живот обградена от био зеленчуци и чист горски въздух. Християнка с традиции, спазваше всеки празник, постенето и ходеше на църква. Умря в адски мъки сравнително млада на 58 години.
Не отричам разните книжлета за здравословен живот но те са за здрави хора в лошо настроение. На всеки му идва момента и когато това стане предпочитам добре образован и технически подготвен екип от лекари пред разни самозвани, и самоуки лечители гадатели, писатели на книжлета за сергийно самооздравяване. Търсенето на причината не винаги дава резултат. По някога просто така се случва, прекрасни хора да си заминат за седмици без физична или психична причина.
Активен
Откровеният изказ е присъщ на свободния дух, опасно е само да се избере неподходящото време
музика за душата

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #26 -: 31-10-2010, 17:26:35 »

съжалявам за случилото се с брат ти, но това не може да бъде пример за всеки човек. Аз никога няма да повярвам на лекар каквото и да и се случи, фактите говорят много повече!!!! А не мисля че е учтиво и възпитано да се изказваш толкова отрицателно за книгите, които препоръчах...защо не даде координатите на този твой приятел лекар, който да направи безплатна операция на който се нуждае? Но не мисля че това би спасило всеки болен от рак. Преди да ги наричаш "книжлета" и хората които са се потрудили да ни кажат нещо полезно "самозвани лечители" е хубаво да им хвърлиш по едно око...от друга страна си си в пълното право да разчиташ на лекарите в болниците. Много хора го правят и на някои явно им помага. В книгите, които препоръчвам има изпитани естествени и лесно методи на лечение и никой не ти иска милиони за да те разреже, да си направи опитите, да те закърпи пак и да те прати на облъчване, което да те досъсипе!
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #27 -: 02-11-2010, 18:40:30 »

 Точно книжлета са си и то меко казано - купища хартия има пълна с неверни неща и смехотворни и обикновено издаването на подобен вид литература е свързано с комерсиални интереси.Всичко е елементарна психология особено при рака -масово заболяване където ,,удавник за сламка се хваща,,и е готов да си плаща като поп.Основаната причина е гнилата базисна концепция на която е поставена сървемената медицина плюс комерсиализма.Говоря за тази медицина която се развива в Европа след 18 век насам в резултата на химично-техническата еволюция и генетиката както и молекулярната биология.И понеже медицината е тромава и консервативна т.нар алтернативна медицина предлага купища варианти за лечение и профилактика които нямат нищо общо с натрупания опит през вековете.Да си видял някъде да се издава класическа медицинска литература-да речем на древногръцки,арабски,индийски и прочие автори....аз обикилям книжарници библитеки и антикварни магазини и нищо.Когато човек изучи историята на медицината вижда кое е качествено и заслужава внимание и кое не.Под алтернативна медицина трябва да се разбира традиционната медицина според мен.Методите са остарели но проверени изпитани лесно изпълними.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #28 -: 02-11-2010, 20:13:27 »

не знам защо ми ги пишеш всичките тези работи, не съм малоумен и са ми пределно ясни...в книжлето което препоръчах са отречени абсолютно всички конвенционални методи на модерната медицина, която виждам че и ти отричаш...но преди да зачеркнеш това, което някой тук препоръчва(с желанието да бъде полезен и да помогне) информирай се точно за какво става дума и после критикувай. Аман от типични български реакции.
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #29 -: 03-11-2010, 17:45:13 »

 Тези неща които пиша са резюме на цялостната концепция за нещата.Отговора ми е отправен към всички а конкретно към теб имам зададен въпрос ,който явно те е затруднил.Не знам дали си малоумен но си от тези дето се впечатляват от треторазредни булверадни книжки като тази на Харви Даймънд.Не знам кое от двете е по лошо.А отричането на всичко от конвенционалната медицина също е доста показателно затова колко е стойностна една книга по темата.Има много неща които могат да се заимстват и от конвенционалната медицина.Единственото ползотворно движени в САЩ е съвремената класическа натуропатична школа и ортомолекулярната медицина където имат забележителни открития.Всичко останало са глупости и пропаганда на идеи които да накарат хората да си дадат парите за да се експериментира върху тях със съмнителни и доста честно нездравословни методи.
 Аз държа на класическите медицински произведения които са оставили следа,както и в простонародната медицина.Тези неща са вечни и оценени а подобни книжлета ще гният по рафтовете на книжарниците докато някоя заблудена затлъстяла средностатистическа и оглупяла американска домакиня не си я купи не толкова да я чете колкото да е в крак с модата наречена,,Здравословен начин на живот,,.Виж американците колко са прокопсали от такива книги и колко са здрави а там повярвай ми е пълно с такива ,,ценни,, книги.Ти като тях ли искаш да водиш здравословен начин на живот???
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #30 -: 03-11-2010, 19:03:51 »

И аз съм чела тази книга на Харви Даймънд. Беше доста отдавна, но не ми направи впечатление да треторазядно книжле. Човека предлага профилактика, а не лечение на рак. И не виждам нищо лошо в това. Лошото става като се стигне до конвенционалната медицина. Е тогава вече спасение няма или много рядко. Спорът е безсмислен според мен. Всеки вярва или не вярва в нещо и в някого и трудно би могъл да убеди някого в противоположното, а още повече и виртуално.
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #31 -: 03-11-2010, 21:14:22 »

благодаря за коментара, мисля че много добре си го казала, аз няма какво повече да добавя, явно не ме разбра предния коментатор,който продължава да говори общи приказки без да имат никакво конкретно отношение към темата или към моя първи коментар. А чрез отричане не се постига нищо.
Явно жените са много по-толерантни и разбрани. И не виждам причина за спора, който се получи.
Активен

izaura

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
    • ethnic music
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #32 -: 06-11-2010, 00:41:57 »

благодаря за коментара, мисля че много добре си го казала, аз няма какво повече да добавя, явно не ме разбра предния коментатор,който продължава да говори общи приказки без да имат никакво конкретно отношение към темата или към моя първи коментар. А чрез отричане не се постига нищо.
Явно жените са много по-толерантни и разбрани. И не виждам причина за спора, който се получи.
Радо не си разбрал нищо от казаното от мен или изразните ми средства куцат?
Това което се опитах да ти кажа е че дори Сила за живот 3 да ти стане настолна библия за хранене и начин на живот, можеш един ден неочаквано да се тръшнеш от рак както стана с моя брат. Нека да поясня  за него. Републикански шампион по бокс в младежките си години. После работи дълги години в РИОКОЗ и още е там. Поназнайва молекулярната биология. Дори цитираната книга я имаме. Сега си ентусиазиран но един ден ще прозреш как този вид литература се пише от необразовани хора опитващи се да споделят успеха си с някой и да припечелят пари от издателството. Тази литература е за здрави хора с леки хранителни неразположения и  емоционални болежки. Когато си страничен наблюдател е много лесно да отсъждаш стига да не те касае. Препатилото има друга философия.
Активен
Откровеният изказ е присъщ на свободния дух, опасно е само да се избере неподходящото време
музика за душата

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #33 -: 06-11-2010, 01:38:53 »

Разбирам те напълно, но повярвай ми лекарите не могат да излекуват рак, никога не са го правели, няма и да успеят със сегашните си методи! Могат само да те довършат...ако има "излекувани", то те са се излекували на мисловно ниво като са повярвали в нещо и са имали много сила и желание да останат живи.
Колкото до нещастието сполетяло твоя брат...това че е бил републикански шампион по бокс ме навежда на мисълта че се е занимавам професионално с този спорт, а за съжаление знам подробности от спорта в БГ, а и не само там. Още докато са млади спортистите(независимо за какъв спорт говорим), треньорите започват да ги тъпчат с какви ли не стимуланти, които на някои им разкатават системата за отрицателно време...дори и да отричаш, бъди сигурна че грешиш, имам приятели спортисти. Невъзможно е да бъдеш професионален спортист без да са те превърнали в наркоман! Мисля че всеки от тук посещаващите този форум ще се съгласят, че последиците от такъв вид тормоз никога не са добри! Момчета умират преди състезания от сърдечен удар, но да не изпадам в трагични подробности!
Ако не вярвате в гладолечението, монодиетите и суровоядството то тогава ви препоръчвам едно ново откритие(което пак може да критикувате ако искате), казва се ММS и атакува дори ракови клетки, много лесно за приготовление и употреба. Получих книгата в БГ вариант от един форумец тук и ми се струва много интересна, дори си купих ангийската версия, защото българите не бяха превели частта, в която се обяснява как се приготвя разтвора(незнайно защо), ако някой се интересува, да пише.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #34 -: 06-11-2010, 09:10:12 »

МMS(нe MSM) e перфектно средство за прочистване от патогени...вируси, бъктерии, паразити, плесени, гъбички.
MMS, обаче го забраниха в САЩ! Защо ли...? Вероятно влияе добре на здравето, а това е не допостимо :D
Активен

Rado

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
  • I am Vegan!!!
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #35 -: 06-11-2010, 12:23:33 »

да, както знаем всичко което е полезно за човека се забранява от правителства и се обявява за незаконно. За щастие човека е разпространил вече книгата си(някои сигурно пак ще я нарекат книжле с подозрителен произход) и в БГ хора знаят за нея. Аз лично съвсем скоро ще пробвам метода,макарче не страдам от "неизлечими" за медицината болести.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #36 -: 10-11-2010, 00:26:44 »

По-точно , Радо ,  скрива се от  широката публика. ( защото ако не се скрие , а само се забрани .. , тогава не е проблем, знаем за забранения плод..:)  )    И то се скрива, не защото е полезно , а защото застрашава  нечии интереси.
 Независимо ,че не си подготвен да ги цакаш  с  аргументи , си правият в спора с Изаура и Хоспиталер.  Те просто  не са достатъчно навътре в  " материята" .
 ( С времето е възможно  да се ъпдейтнат ,ако успеят да се оттласнат от пристрастрията си .. Освен това  в тази област само с логика  не става. Трябват задълбочени познания , при това най-вече  в направлението "световно задкулисие" ,или наричано от  посредственяци - "конспирация" .  Иначе има да се ровичкат в "история на медицината"   и да се взират за някой наистина помагащ цяр , ама като  са "пропуснали " да го споменат  там този цяр, как ще разберат за него?  Да не би да има нещо писано за
- Д-р Уилям Кох – Медицински докор, Професор по химия, хистология и физиология. Изобретател на „Глоксилайд лечение за рак”. Съден от щатските медицински власти, но освободен след като 600 доктори и 2000 излекувани от него пациенти се явили в съда да свидетелстват в негова защита. След 9 месечен съдебен процес е обявен за невинен . Умира отровен през 1967. 
Ами за
-   Д-р Ф.М. Юджийн Бласт – изобретател на оригиналния „хомозон” – убит пред къщата си в същата година когато и Др Кох.
-   Д-р Базил Ърл Уейнрайт – Физик – откривател на полиатомната афеуресусна кислородна терапия. Вкаран в затвора за 4 години. Преживял 6 покушения над живота си докато е бил в затвора.
-   Д-р Джордж Фрейбот IV – Президент на Американската асоциация за натурално лечение, консултант на Международната асоциация по кислородна терапия, Щатски правителствен експерт по кислородни / окислителни терапии. Преживява няколко покушения над живота си, както и много телефонни обаждания със заплахи за смърт.
-   Д-р Джеймс Бойс – Обърнал 254 човека от СПИН позитивни на негативни с озонова терапия. Осъден, че е използвал научно недоказано лечение на 5 години затвор, както и отнемане на докторския лиценз
 Ами за
- антисептика стимулатор на Дорогов? Който вече 60 г. се мъчат да лицензират за употреба от хора. ( нищо че хората си го знаят и от 60г си го използват..)
- ами за д-р Райф, открил още през 1920 цяр за  почти всички болести , вкл. и рак ?
- ами за озонатора на Чижевски? Писано с два реда и нито дума за безбройните случаи на излекувани , докладвани от един куп лекари?
- ами  за многобройните уреди на Бехтерев ? Нито дума.
- ами за успехите на Накатани по диагностирането и биостимулирането на болни?

..........
 Да поспра, че нямат чет....

Виж , поне за лоботомията  в "история " на медицината определено е писано ..:)
А и няма как да не е, тъй като на откривателя й - д-р Антонио Монис се връчва Нобелова награда (1949) за въвеждане на нов терапевтичен подход- лоботомията.
(Малко отклонение за лоботомията. Това е драстичен метод, по който по хирургичен път се унищожават връзките между определени области от челния дял на мозъчното кора с останалата част на мозъка. Методът е „усъвършенстван” от д-р Фриймън ,клиничен невролог . За прекъсване на връзките той вкарвал през кожата с един удар с чук в мозъка остър шиш, с който се разчупва лед по принцип. „ Операцията” била толкова  отвратителна и нечовешка, че дори на опитни хирурзи се случвало да им прилошее и да колабират, наблюдавайки изпълненията на този „лекар”. Между 1939 и 1951 в САЩ  са извършени 18000 лоботомии  и десетки хиляди в други страни по света. Вместо да се прибягва до него само като последна надежда в изключително отчаяни случаи, с този метод е било широко злоупотребявано като начин на контролиране на човешкото поведение.  Хиляди хора по целия свят били трайно осакатени. Операцията била масово практикувана върху затворници и пациенти в лудници ( помним филма „Френсис”, с Джесика Ланг) като често им било поставяно условието – лоботомия срещу пускане на свобода. В Япония голяма част от пациентите били просто по-буйни деца , показващи по-слаб успех. )  ...   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #37 -: 10-11-2010, 08:51:20 »

Бате Бино  ... точно на място. Не забелязваш ли ,че Изаура в няколко теми провокира съфорумците ?
Хоспиталиер , имах отлично мнение за познанията ти , но този  твой пост ме учуди сериозно.
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #38 -: 10-11-2010, 14:47:45 »

Предполагам не забравяте,че човек не се състои само от физическо тяло,а болестта се проявява последно в него.Преди това се е появила някъде,може би по съвсем други причини от чисто физическите - хранене,движение.Прочетете и ГНМ,може да намерите там отговори.При всички положения една сложна система (човека)не работи както трябва ако една част само не е наред.
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #39 -: 10-11-2010, 17:03:24 »

Бате Бино,ще ме извиниш ли,но си копирах твоя пост в пощата.Аз съм срешала такава информация,но ти много добре си ги изредил.Защо не ги сложиш в отделна тема,по лесно ще ги откриваме и допълваме.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 21 запитвания.