Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос относно рак!  (Прочетена 21731 пъти)

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Въпрос относно рак!
« -: 16-12-2009, 13:40:44 »

 Откриха сарком на познат . Някакво раково образование на крака . Не се знае дали е злокачествен все още .  Понеже причините според много специалисти за рака са в замърсяване на тялото ,а от там и на паразитите и техните токсини. Спред д-р Кларк най -бързия начин да им се въздейства е чрез пелиновата програма . Ще насоча този човек към това http://www.doctornatura.net/bg/nashite-produkti/asociacia-dr-clark  и лекарствените гъби . Дали тези продукти ще са в конфликт с традиционното лечение?  Някой има ли впечатление за въздейтвието срещу рака? Познавате ли раково болни ?   Каква диета е нужна? Ще му препоръчам също и брашно от лимец и кълнове . Звучи наивно ,но поне няма да се влошат повече нещата.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #1 -: 16-12-2009, 14:32:03 »

мога само да помогна с откъс от "книга на здравето" на Дънов

РАК
Тази болест се явява при дисхармония между главния мозък и симпатичната нервна система. Тогава някои клетки на тялото се индивидуализират и почват да се размножават по свой почин; а не според нуждите и целите на организма. Така се появяват тъй наречените ракови образувания. За болестта трябва да се употребят следните средства:
1. Слънчеви бани.
2. Виолетовият цвят действува лечебно при рака. Ето защо, човек да има виолетови предмети в стаята си. Може да носи виолетов шал, виолетови кърпи и други виолетови предмети. Може да има виолетови украшения, виолетови завеси в стаята си.
3. Всеки ден мислено ще облива тялото си с душ от виолетова светлина.
4. Всеки ден да употребява суров кромид лук.
5. Възстановяване хармонията между главния мозък и симпатичната нервна система. Главният начин за отстраняване дисхармонията между ума и сърцето или между главния мозък и симпатичната нервна система е любовта към Бога, любов към всички, вяра, надежда, прави мисли, чувства и постъпки. В болния да стане пълен вътрешен преврат, да стане друг човек, -да тръгне по друго направление. Да тръгне към Бога. Тогава може да се лекува. 1. Вземат се корени от кукуряк, набождат се в една малко издълбана ябълка и така заедно с ябълката се изпичат във фурната. След това коренчетата се изваждат от ябълката, варят се и тази отвара се пие.
2. Да се пие слънчева вода (топлена на слънце).
3, Да се яде червен лук. Да не се яде месо.
4. Да се пости един ден в седмицата. Да се яде много проста храна без смесване и да се пие зехтин.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #2 -: 17-12-2009, 10:46:47 »

Даниела много хубав откъс ти е публикувала.....Аз познавам,имам близък човек,които 2 пъти са му откривани и отстранявани злокачествени туморни образования,т.е. на 2 пъти в различи части на тялото е имал рак,това става преди 10 години и човекът е жив и здрав днес :)
Пък за рака.......аз мисля,че това заболяване се пораждана 1 място от някакъв конфликт,вътрешен конфликт,със себе си,с някого,с реалността или с каквото и да е ,но конфликт-най-просто казано.Е разбира се,че и начина на хранене е особено важен.
Не знам,може налудничево да звучи,но ако ми се случи подобно нещо ,ще седна и ще си преосмисля в детайли целият съзнателен живот,всички моменти,когато съм била обидена на някой,огорчена от нещо и т.н.-всичко.
Това е болест като всяка друга и съответно си има причина.Като имах проблеми със сърдечния ритъм направих така-започнах да търся причината от момента в които ми започна проблема ,промених си и храненето...и съответно продължавах да търся причината,търсих я,търсих я,открих я,как да го кажа.....осъзнах я и проблема изчезна.Казвам ти това не защото рака и сърцето са едно и също нещо,а защото всяка болест си ИМА причина.Приятелят ти(дано не е сериозно)може да отиде да го лекуват с каквото искат,но да се замисли защо това се случва,ако изобщто е от хората,които са склонни да допуснат че причината за нещо се крие  в тях,а не във всичко и всеки друг,но не и в тях самите.
Малко дълго стана,ама нямаше как да ти обясня по-сбито какво си мисля за рака и въобще за болестите,понеже 2те неща са свързани.
 ;)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #3 -: 17-12-2009, 11:45:09 »

да се замисли защо това се случва,ако изобщто е от хората,които са склонни да допуснат че причината за нещо се крие  в тях,а не във всичко и всеки друг,но не и в тях самите.
Точно там е проблема.Хроничният болник,винаги обвинява някои друг за проблемите си и винаги чака,някой друг да му ги реши!
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #4 -: 17-12-2009, 13:29:19 »

Мисля, че лечението на физическото проявление е не по-малко важно от това да се открие и осъзнае евентуалния проблем, който го е създал. Ако си бил цял живот пушач и хванеш рак на белия дроб, дори и да успееш да се върнеш назад и да разбереш какво примерно те е подтикнало да пушиш, гаранция че само това няма да е достатъчно. Да не говорим колко много хора- почти всички пушачи, знаят много добре, че пушенето е вредно и като ги питаш защо го правят, мнозинството нямат конкретен емоционален проблем за това. Даже напротив- ето Васи, ти онзи ден си пушила 2-3 цигари, защото си се видяла с приятели, те най-вероятно пушат, и ти без някаква конкретна причина, друга освен да си част от групата и да спорелиш всичко (предполагам), си палнала и ти. Ако сте чували за непушач с рак на белите дробове...аз лично не съм. Може и точно този случай да е специален. Но при всички положения не е само до начина на хранене, но и до начина на живот въобще.
Има една техника, която изглежда много помага- казва се техника за емоционална свобода (emotional freedom technique). Аз не съм я пробвала, но съм чела и чувала (например бащата на приятеля ми, който е военен, ми каза, че са им правили семинари и са им показвали тази техника, аз научих от сайта на Др. Меркола).
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #5 -: 17-12-2009, 13:44:02 »

Аз отдавна съм дал линк към Техниката за Емоционална Свобода(ТЕС).Ползвайки я,съм изчистил от емоционална страна,някой случки,спомените за които ми пречеха.Разбира се,за мен това е странична техника.Обикновенно ползвам други,но тази също е много ефективна.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #6 -: 17-12-2009, 16:40:54 »

Светльо, пусни пак линка, моля те  :flower:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #7 -: 17-12-2009, 16:47:25 »

Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #8 -: 17-12-2009, 16:51:23 »

Veri,thanks!  :kisss:
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #9 -: 17-12-2009, 20:15:37 »

Анджи,...вече няма значение,но във връзка с темата да кажа,че прабаба ми никога не е пушила,но си отиде от рак на белите дробове....Както и да е.
 :)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #10 -: 17-12-2009, 20:43:01 »

Васи, много съжалявам за баба ти! Моят дядо също от това почина. Вярно, че той пушеше, може би не колкото някои страстни пушачи, но явно си е дало отражение. Някъде някой спомена за пълен въздържател, починал от цироза...Може би има някакво установено отношение, връзка между стрес от нещо и орган  :surpris_23:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #11 -: 18-12-2009, 00:49:42 »

Аз пак ще се повторя. Онзи ден говорихме за рака и споменах, че откакто четох за германската нова медицина на д-р Рике Хамер съм много, много замислена. Не спирам да се мъча да си обяснявам и анализирам някои факти, които той описва, че даже и да ги съпоставям със случаи на хора, които познавам. Според Хамер, рака има пет биологични закона. И според тези петте биологични закони, така наречените „болести” не са, както се предполага, резултат от неизправност или злокачественост на организма, а по-скоро са една „смислена биологична специална програма на природата”  създадена да подпомага на индивида по време на емоционални и психологически страдания. Освен това той по категоричен начин е доказал, че всеки се "разболява" /той не използва думата "разболява" в буквалния й смисъл/от рак само когато е изживял силен, тежък емоционален шок. Самия д-р Хамер се разболява от рак на тестисите след като разбира, че синът му Дирк Хамер е застрелян по грешка от италианския принц по време на лов. Той се учудва на заболяването си, тъй като е водил здравословен начин на живот и постепенно стига до извода, че е вследствие на тежкото , неприятно, събитие, което го е сварило неподготвен и той е изживял. Заслужава си да се прочете.


« Последна редакция: 19-12-2009, 01:32:32 от Val »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #12 -: 20-04-2010, 12:48:23 »

Скъпи съфорумници, имам нужда от съвет!
Един приятел ме помоли да подкрепя събирането на средстава за лечение на негов познат (близък приятел на гаджето му). Момчето е с диагноза: злокачествено раково заболяване (Yolk sac tumour) с метастази в стомашната кухина, черният дроб и лимфните възли.
Болница-филиал на институа Джон Хопкинс в Истанбул смята, че може да го излекува, сумата е между 30 и 50 хиляди евро за : три курса химиотерапия, последвани от една високодозова химиотерапия и трансплантация на стволови клетки. И аз сега не знам как да постъпя.. иска ми се да изпратя имейл на майката на това момче, да я питам в каква фаза е заболяването, и какво са правили досега, и да и напиша някои от нещата,които си говорим тук. Само че съм много боса а  ситуацията е деликатна. Приемам съвети как да постъпя и каква информация да и изпратя. Благодаря ви!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #13 -: 20-04-2010, 13:05:56 »

Анджи,разгледай този сайт : http://anticancer-bg.com/articles/gersongerson/
За стволовите клетки,как да е,ама за химиотерапията знам,че е безполезна,има статистика,че даже скъсява живота и го вгорчава.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #14 -: 20-04-2010, 14:28:23 »

Анджи , запознах се с д-р Уокър , американец, който твърди ,че лекува доста форми на рак. Американското правителство не му разрешава да лекуа хората в САЩ и затова той има клиника в Мексико. Ще потърся координатите му и довечера ще ти пиша.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #15 -: 20-04-2010, 15:01:24 »

Благодаря ви,момчета!
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #16 -: 20-04-2010, 18:15:34 »

Angi, az mnogo vnimavam i po prinzip ne govoria za tova ako jasno ne popitat - no viz i dai info i za lechenieto na Simoncini
http://www.curenaturalicancro.com/

Симончини е лекар който разработи лечение на базата на идеята че туморите са вързани с кандида, и работи с промивки на тъканите с разтвор от бикарбонат. Има доста случаи на излекувани, особено ако не са напреднали, за някои тумори съвсем се прочистват, а при други случаи се комбинира това лечение и с операция; Но нали е нещо евтино и просто с разтвора от бикарбонат сигурно затова гилдията на медиците го обяви за мистификатор,... но познавам и лекари дето се отправиха към него като се случи на майка им или на тях самите. Изобщо няма официално да кажат че се справя без хемио, но неофициално доста и от специалистите пращат към него.   
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #17 -: 21-05-2010, 23:34:33 »

 Анджи с голям риск да те разочарова изобщо не препоръчвам лечение в Истанбул.Добре съм проучил нещата поради факта че мой близък роднина е болен от рак.От месеци насам проучвам всички възможни начини за алтернативно лечение на рак тъй като при нас официалната медицина не дава надежда.Бих ти препоръчал тибетска медицина ,аюрведа и българска народна медицина.Говоря от личен опит.В момента в България е известния тибетски лекар д-р Сонам Дордже който има специални лекарства за рак направени от скъпоцени метали камъни и други редки съставки.За въпросните пари бихте могли да посетите дори отдалечена страна като Индия където има специални клиники за такива заболявания като тази в Коимбатор-Агастияр.(Виж филма Аюрведа -изкуството на живота).
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #18 -: 22-05-2010, 07:21:48 »

За този д-р Уокър не чух добри неща и за сега се въздържам да го препоръчвам.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Въпрос относно рак!
« Отговор #19 -: 22-05-2010, 09:50:20 »

Анджи,
Виж и соколечението на д-р Уокър- този Уокър е различен от онзи в Мексико.
http://www.bulgaria-map.com/spiralata/2009/12/%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-5/
И може би глад??
Активен
 

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 22 запитвания.