Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Коледна трапеза  (Прочетена 7819 пъти)

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Коледна трапеза
« Отговор #20 -: 22-12-2009, 00:51:19 »

А натиснете това, че да ви е мирна главата...на мен не ми излезе кон.. http://www.recipemagician.com/recepti/snaksove-i-hliabove/pechen-slynchogled/
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Коледна трапеза
« Отговор #21 -: 22-12-2009, 05:43:40 »

Ето какво се изписва при мен:

Внимание! Посещаването на този сайт може да навреди на компютъра ви!
Уебсайтът на адрес www.recipemagician.com съдържа елементи от сайта google-annalytics.com, който изглежда хоства злонамерен софтуер. Това е софтуер, който може да навреди на компютъра ви или да извършва операции без вашето съгласие. Компютърът ви може да се зарази дори само при посещение на сайт, съдържащ злонамерен софтуер.
За подробна информация относно проблемите с тези елементи посетете Страница за диагностика за безопасно сърфиране на Google за google-annalytics.com
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Коледна трапеза
« Отговор #22 -: 22-12-2009, 09:59:12 »

Момчета и Момичета,

Проверихме съобщението на Петко за google-annalytics.com и се оказа, че това е нова "офанзива" на гугъл да "стимулира" използването на техния рекламен софтуер на сайтове с по-активен трафик. Това с две думи ще рече, че който не ползва софтуера и всичките им рекламни банери и трикове може да бъде репортнат като спам, ххх сайт, вирусо-носител и какво ли още не.В повечето случаи това съобщение се появява при използването на Mozilla Firefox, които явно си имат и добавка за проверка на "вируси". Можете да бъдете спокойни, сайта си е чист и няма как да Ви навреди дори и това да беше целта. Всеки един вирус е също толкова безобиден, колкото всяко едно филмче на компютъра Ви или песен докато не бъде активиран. През уеб сайт единствения начин на активиране е доунлоад и стартиране на сваленото. Единственото за сваляне обаче в нашия случай може да е някоя снимка.

Приятно сърфиране и подготовка за коледните и новогодишните празници. Бъдете здрави!
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Коледна трапеза
« Отговор #23 -: 22-12-2009, 16:58:16 »

В снимките може да се вгради код на вирус, но понеже ти ги правиш явно не са опасни :)

Относно коледната трапеза, аз мисля да дебютирам в света на тиквеника ;D Ще го занеса на баба ми да види дали наподобява нейния :) Нейните баници бяха най-любимото ми нещо като дете
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Коледна трапеза
« Отговор #24 -: 22-12-2009, 17:15:09 »

Относно коледната трапеза днес изпробвах една рецепта за сурови сърми, едно емблематично ястие по тея празници. Та етоначина и продуктите за приготвяне:

Продукти:

За плънката:
~ Ориз, неполиран (аз използвах около 250-300гр.)-накиснат за една вечер във вода
~ Смлени орехи (около 50-85гр.)-също накиснати
~ Тиква, настъргана (около 100-150гр.)
~ Слънчогледови семки (200-250гр.)-накиснати
~ Няколко домата смлени на пюре, количеството преценете по собсвено осмотрение
~ Гизом
~ Кимион (по желание)
~ Черен пипер, смлян

За самите сарми:
~ Естествено лозови и зелеви листа
За маринатата:
~ Когато смесвате продуктите за плънката се събира един сок, отцедете го
~ Зърна черен пипер
~ Смлян черен пипер
~ Сок от лимон
~ Кимион
~ 1-2 щипки морска сол
~ Вода
~ Гизом

Приготвяне:
Една вечер предварително накисваме орехите, ориза и слънчогледа. На следващия ден смиламе орехите на ситно, настъргваме тиквата. Правим доматите на пюре. Смесваме ги в достатъчно голям съд (по възможност да не е метален), към тях добавяме останалите съставки, описани по-горе в секцията за плънката. Разбъркваме ги добре. Приготвяме листата (лозови и зелеви), пълним ги с плънка и завиваме сармите. След като сме готови със сърмите, ги подреждаме в съд и заливаме с марината състояща се от вече описаните по-горе продукти. Стремете се така да прецените съда в който ще нареждате сърмите, че да може маринатата да ги покрие. Това е всичко! Пожелавам ви приятно хапване и весели празници!
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Коледна трапеза
« Отговор #25 -: 22-12-2009, 17:21:00 »

Браво Нико! Благодарско за рецептата! Весели празници!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.