Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: В болница след гладуване  (Прочетена 2741 пъти)

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
В болница след гладуване
« -: 12-12-2017, 08:39:30 »

Какво стана след 7 дневния ми пост и защо влезнах в болница.
Малко предистория..
Преди около 2 години за около година и половина направих 9 поста от 5 до 11 дни. Доста заболявания имах преди да започна постовете: коксартроза (липсваше над 50% от хрущяла на тазобетрената кост), подагра, високо кръвно, тробофлебит/тромбоза, високо наднормено тегло .. Сериозни подобрения след периодичните гладувания тогава. Сега остана за оправяне тромбозата и още малко ставни проблеми. Правя водни гладувания, като пия малки количества вода на ден от 0.5-1.0 литър тъй като не ми се пие, но пия заради тромбозата.
Коксартрозата ми е документирана на рентген. Хрущяла го няма, ходех с бастун. Болки като ходя.. болки докато спя през нощта.  Обиколих доста от великите ортопеди в страната, бях на ортопед и в Германия. Мнението им беше операция. Проблема бил механичен - няма хрущял. След тези постове които направих, хвърлил бастуна(всъщност не ползвах бастун, а щека) и започнах пак, като едно време да се качвам по планината.
Идеята ми беше: да редуцирам теглото и чрез постовете да активирам регенерацията. И така пост след пост се получи. Усещах, че съм напипал пътя..
Искам да изкажа специални благодарности на този форум и на администраторите му. От тук започна вдъхновението ми за промяната!
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:В болница след гладуване
« Отговор #1 -: 12-12-2017, 08:40:49 »

Не бях правил пост близо 2 години, като през първата година почти се запазиха нещата, но след това постепенно започнах да възвръшам стария лош начин на живот което разбираше се отрази и на здравословното ми състояние.
Най-после пак започнах, като направихме заедно с жена ми 7 дневен пост. В неделя на 8-мия ден решихме да започнем захранване. Преди обяд пихме разслабителен чай и по-късо малко разреден фреш моркови и ябълка. Имах на 2-3 пъти дефекация (доста тъмна почти черна консистенция). Вечерта малко моркови и ябълка разбити в чопър. На другия ден отидох на работа. Преди обяд изядох една ябълка, към обяд малко печени тиква и дюля леко овкусени с кокосово масло и мед, а след обяд още една ябълка; вечерта фреш моркови и малко по късно мъничко лека постна супа. Доста тежко ми стана на корема след това, въпреки че количеството беше около 200 гр. През нощта се събуждам около 1:20 часа с болки в корема и ми се ходи до тоалетната. Докато отивам ми се зави свят и много зле ми стана. Усещах как губя съзнание. Опитах се да направя насилствени дишания, но безуспешно. Съпругата ми става и ме вижда как припадам и изгубвам съзнание. Започнала да ме удря в гърдите за да се свестя (помислила че имам инфаркт). След малко идвам в съзнание на земята - много ми е зле долазвам до тоалетната. След дефекация виждам, че е само черна съсирена кръв. Обличам се да отиваме към бърза помощ.. много ми е зле.. преди да се кача в колата повръщам - кръв. След като повърнах малко ми светна, но беше за кратко. Отиваме в бърза помощ. Явно е, че проблема е вътрешен кръвоизлив и голяма загуба на кръв. При първоначалните кръвни изследвания установиха нисък хемоглобин и силно разредена кръв. Оставиха ме в болницата и започнаха терапия - на системи основно с кръвоспиращи медикаменти. Сутринта при визитацията лекуващия лекар каза "Нищо да не влиза през устата". Първите три дни не се храних и не пиех вода. На втория ден ме подготвиха за изследвания с две клизми (горна ендоскопия, долната ендоскопия и ехография). След прегледите се откриха две язви на дванадесетопръстника. Хемоглобин ми беше паднал още и се движеше около 92, поради което често получавах сърцебиене и отпадналост. На четвъртия ден от престоя в болницата започнах да се храня с леки храни. Чак на 5-я ден при дефекация вече нямаше кръв и съответно на 6-я ден ме изписаха от болницата.
« Последна редакция: 12-12-2017, 09:19:32 от TodHuk »
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:В болница след гладуване
« Отговор #2 -: 12-12-2017, 08:41:25 »

Грешки, които според мен съм допуснал:
1. Дефекацията на 8-я ден - черна лепкава консистенция е била черна съсирена кръв и не е било разбрано че е налице кръвоизлив.
2. Трябвало е веднага да спра приема на синтром (медикамент, който намаляват способността на кръвта да се съсирва). Въпреки кръвоизлива продължавам приема медикамента следващите два дни, като на 10-я ден загубата на кръв е станала вече доста висока.
3. Захранването е било със нещадящи язвите храни - сурова ябълка, пекана дюля, тиква.
« Последна редакция: 12-12-2017, 09:19:18 от TodHuk »
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

асен

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:В болница след гладуване
« Отговор #3 -: 12-12-2017, 12:30:49 »

Не само когато иска да оздравее е безсилна медицината.
Активен

CET

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:В болница след гладуване
« Отговор #4 -: 12-12-2017, 15:47:32 »

Здравей!
Вземал си медикаменти по време на глад?! :surpris_22:
... и то антикоагулант ... 
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:В болница след гладуване
« Отговор #5 -: 12-12-2017, 16:09:29 »

Тодоре, браво за поставените цели и усилията за постигането им.
За изпълнението.... сам си видял.
Каквото и да е състоянието на хрущяла, дори да отсъства напълно, (стига да не е от механично въздействие), способността на тялото да произвежда хрущял може да бъде възстановена. НАПЪЛНО.
Дори може и да бъде запазена в бъдещето ...при добро желание и дисциплинирано поведение.
И без никакви кръвоизливи и болници.  :essen:   :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:В болница след гладуване
« Отговор #6 -: 12-12-2017, 17:44:02 »

СЕТ,
Този въпрос за това дали да вземам антикоагулант(синтром), през време гладуването за мен винаги е бил неясен. Обикновенно взимам, но намалявам дозата. Този път взимах без да намалявам дозата когато започнах захранването и когато съответно е станал кръвоизлива.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

CET

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:В болница след гладуване
« Отговор #7 -: 13-12-2017, 09:44:27 »

Не знам за какво го вземаш и дали е толкова наложително, че да не можеш да прекъснеш за няколко дни курса на лечение (поддържащата терапия), но е добре да се замислиш за билки с антикоагулантно действие, поне по време на гладуването.
... пък и с тази язва дето си докарал, май си до тук с антикоагулантите ...
Активен

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:В болница след гладуване
« Отговор #8 -: 13-12-2017, 16:18:56 »

СЕТ,
За какво го взимам: През 2009 г лежах в болница поради - белодробната емболия (така наречения белодробен инфаркт). От тогава до сега с малки прекъсвания го взимам. Преди година имах възпаление и болки в подбедрицата. Ходих на доплер и установиха удебеляване на венозна стена и лоша проходимост. Тогава го бях спрял известно време.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:В болница след гладуване
« Отговор #9 -: 14-12-2017, 15:06:37 »

а защо не вземаш билки, разреждащи кръвта?
Активен

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:В болница след гладуване
« Отговор #10 -: 15-12-2017, 07:06:00 »

iskrena,
Да, към това съм се насочил
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:В болница след гладуване
« Отговор #11 -: 15-12-2017, 12:20:34 »

TodHuk, според мен е трябвало  първо да направиш няколко по-кратки гладувания, тоест - по-плавно да влизаш в 7 дневното. Все пак 2 години са голям период на почивка, а и като добавим лекарството, става малко шоково.  За разреждане на кръвта се препоръчва листа от червена детелина. Руснаците боготворят тази билка ( "красный клевер" на руски )
Поздравления за подхода , смелостта и мотивацията ти!  :flower:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

TodHuk

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • be water..
Re:В болница след гладуване
« Отговор #12 -: 15-12-2017, 15:16:57 »

Бино,
Благодаря за мнението. Винаги съм бил впечетлен от твоята компетентност и расъждения.
Активен
Когато пациента иска да оздравее, медицината е безсилна
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.