Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Сурово и киселини  (Прочетена 2769 пъти)

emiliya

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Сурово и киселини
« -: 16-12-2009, 22:22:10 »

Привет на всички.Имам един ? по повод консумирането на сурова храна.От скоро се опитвам да се храня правилно само с2 нетермично обработена храна.Не ям месо иначе от  3 години и нещо.Тотално без животински продукти се опитвам от месец и половина.Та искам да попитам дали от суровата храна получавате киселини?Тъй като наблюдавам дискомфорт по отношение на това.!.Моля някой да обмени опит :D
« Последна редакция: 06-01-2010, 23:43:35 от Mep »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сурово
« Отговор #1 -: 17-12-2009, 11:02:50 »

Важно е да няма насилие над организма,постепенно!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Сурово и киселини
« Отговор #2 -: 07-01-2010, 00:31:12 »

Когато получаваш киселини, анализира какво точно си съчетала в храната си (много често това е заради не добре комбинирани храни - може да споделиш тук какво си хапнала в деня в който си имала този проблем) и констатирай дали си преяла. Аз от време на време получавам киселини, когато много преям.
Активен
Духът владее материята!

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Сурово и киселини
« Отговор #3 -: 07-01-2010, 21:31:14 »

Няма страшно да с суровоядец, но си малко ограничен в храните.
Аз например съм суровоядец, но не съм вегетарианец.

« Последна редакция: 07-01-2010, 21:34:47 от don Pozo »
Активен

kamo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Сурово и киселини
« Отговор #4 -: 08-01-2010, 11:43:37 »

Суровоядец съм дълго време, никакви киселини не получавам. Единствено в началото на суровоядството ако изям много банани мога да усетя нещо в стомаха но това са по-скоро приятни киселини.
На практика на суровоядство не би трябвало да има и най-малки проблеми с храносмилането.
Може би имаш храна която не е сурова, като например кашуто - дай списък какво ядеш най-добре.

Може да имаш газове в началото, особено ако смесваш много храни.
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Сурово и киселини
« Отговор #5 -: 13-01-2010, 09:35:16 »

От два месеца насам не съм получавала киселини от суровоядството. Старая се поне 80-90 % от храната да е сурова и по-простичка, не прекалено много продукти наведнъж, гледам да не се тъпча и да дъвча добре. За тези два месеца киселини не съм имала, обаче вчера прекалих с фурмите, стана ми малко тежичко на стомаха и имаше киселини, но далеч не такива като при ядене на месо и безобразно смесване на храни, както си ги спомням от преди.
Активен

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Сурово и киселини
« Отговор #6 -: 13-01-2010, 14:19:35 »

Аз също имах много киселини когато се хранех с готвена храна, после постепенно намаляха, откакто се храня със сурова храна. След вече 2 месеца нямам киселини. Оригванията останаха, но и те ще изчезнат!
Важното е да не се преяжда, защото и със сурова храна се преяжда и после стомахът се затормозява.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сурово и киселини
« Отговор #7 -: 13-01-2010, 14:50:34 »

Абсолютно! Никакво преяждане и хубаво,старателно дъвкане! Аз се боря с тези неща и постепенно напредвам tooth Да речем днес ядох един банан 3-4 минути,а по рано го излапвах за...няма да ви казвам :Confus_3: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Сурово и киселини
« Отговор #8 -: 13-01-2010, 15:02:15 »

Киселините бяха първия проблем, който се изпари благодарение на суровоядството. За 2 месеца спрях хапчетата, които бях пил цели 14 месеца. Суровоядството е уникално :peperudi:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Сурово и киселини
« Отговор #9 -: 13-01-2010, 17:45:59 »

Цитат
Аз се боря с тези неща и постепенно напредвам

Ох, и аз се боря, вече се храня бавно, дъвча внимателно, но понякоха като ми е вкусно, мисля че хапвам повече отколкото трябва, особено вечер. Познавам го на сутринта, когато в устата ми е кисело- горчиво!
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Сурово и киселини
« Отговор #10 -: 14-01-2010, 07:06:06 »

Някои да има проблем като моя...подуване на горната част на корема придружено  с плаваща болка която започва от ляватаподребрена зона и се премества в дясната стра.Всичко това е придружено с газове.Менюто ми е около 60%сурово.Доста мисля къде бъркам и нищо немога да измърдам.... :Confus_3: :Confus_3:
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Сурово и киселини
« Отговор #11 -: 14-01-2010, 10:54:13 »

Дай менюто да го видим,а бавно и спокойно ли се храниш?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.