Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЗА ФОРУМА  (Прочетена 24884 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #40 -: 22-01-2010, 20:59:13 »

Петко , твоят пост се появи докато натисках копчето , та само набързо го прочетох. Тоест не е взет под внимание. По-после ще допълня, че бягам, ще затворят залата.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #41 -: 22-01-2010, 21:29:34 »

Идеите са много хубави, бате Бино, особено вариант 1  :Content_14:
Cамо с едно нещо не съм много съгласна, защото би намалило точно демократичния характер на форума:

1. Вариант : Там ще има по-строги правила за регистрация :  право да се регистрират ще имат  само наистина свързаните с идеята.

Мисля, че това ще се получи по естествен път, без да се ограничават предварително хората. Ти сам каза, някои че преминават от "едните" към "другите", а нали сe борите за подобрение и израстване? Дайте шанс на хората да научат, дори и да не са много убедени в началото. Дайте им възможност за избор. Това е демокрация.

А колкото до добрия тон, той ще трябва да се спазва навсякъде, без значение в кой от двата "под"форума.
« Последна редакция: 22-01-2010, 21:41:50 от canat »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #42 -: 22-01-2010, 21:50:58 »

Дайте шанс на хората да научат, дори и да не са много убедени в началото. Дайте им възможност за избор. Това е демокрация.
Канат, даваме шанс всеки ден, дори и без този форум :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #43 -: 22-01-2010, 21:56:57 »

Petko, в теб никога не съм се съмнявала   ;D  :flowers2:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #44 -: 23-01-2010, 01:18:30 »

Съгласен съм, че винаги има по-добър вариант. :)
Ето го  !

Нека  обаче първо да оформим двата казуса :
    1.    Ако има желание и софтуерна възможност да се раздели форума на две части .По гореизброените причини.  Без да се обвързва с регистрацията. Просто за удобство. Дори да не е  по този критерий. ( на мен ми се струва най-удачен, ако трябва може да се гласува и за други. То е като да си подредиш файловете в компютъра. )
        
      Ако може да се обособи раздел за въпроси. В момента всеки зададен въпрос се превръща в тема. Дават се отговорите, човекът е доволен,темата се изчерпва, но  остава да виси и да се пречка. Или поне да отива в някакъв архив. ( Ето и аз питах за мелачка, за пъдпъдъчи яйца, въпросът се реши, а темите не мога да изтрия.)
         Още един пример: В сайта , по темата : "Пречистване на дебелото черво чрез клизми"  бях пуснал на 09.01.  много ценна информация- за видове диагностика на микроорганизмите  и за теорията на Ханеман и Ендърлайн - че всъщност се раждаме с молекулите на микроорганизмите , съхранени под формата на информационна памет -  започващи или спиращи да се размножават в нас при определени вълнови процеси.  
  Веднага след нея обаче г-жа  mucarelca   има питане  -  как да си направи добра клизма, защото трябва да прави анален секс..    Не знам, може да съм ретро ,но , струва ми се прекалено екстравагантно таково близко съседство .. :)  :)  

----------------------------------------------------------------

2. Вторият съвсем отделен казус:
      Няма нищо недемократично ако се приложи следната схема:
      Да има "регистрирани потребители"  и "членове" .   Всички са с еднакви права - пишат, питат, коментират   във всички раздели.   Новодошлите са "новорегистрирани потребители" , които след известно време  при одобрение от модератор или по друг критерий  стават "регистрирани потребители" или "членове".  (Това е някакъв съвсем нежен вариант на старшинство,  " зачатъчен" вариант на двустепенна йерархия, в което няма нищо лошо - който е бил в армията знае - във всяка група, дори от двама души, единият е по-старши и носи отговорност )
       Идеята е следната: Ако външен човек попадне на изказване от рода : " То и чекненето в индийски стил е тотално безполезно. В индия го практикуват за да пътуват гратис в куфар, на тавана на някой автобус, измежду касетките с кокошки. ( този пост си стои и сега, на нашего брата Валентин е ) и види, че е писано от "член" , силно ще се озадачи  в какъв форум точно е попаднал. Нали? Докато ако Валентин си остане "регистриран потребител"  изводът ,който  ще си направи човек е доста по-различен.. :) :)   / изводът ще е  по-скоро за "автора", отколкото за форума :) /  
    
От своя страна всеки би се стремил да бъде "член" ,по-авторитетно е , а и все може да се измисли бонусче някакво..например по-голяма снимка на аватара ,по-красиво изписано име,  :)  
     А ако нещо обърка нотите, пак го връщат "регистриран потребител" .  
Според мен, това е най-елегантния  вариант за ДИНАМИЧНО  "тестуване"  и  "акредитиране"   !
Никакви предупреждения  - вечерта си бил "член" ,но ако осъмнеш "потребител" - значи нещо не е било наред.  Усещаш се  къде си сбъркал ( или някой ти намеква за това ), извиниш се , вземеш си бележка - пак те повишават в "член" .

  Освен всички ползи  ,това сплотява а и  ще бъде и много забавно! :)  
 
« Последна редакция: 25-01-2010, 11:56:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #45 -: 26-01-2010, 15:00:42 »

Странно затишие се получи, очаквах разгорещени дискусии :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #46 -: 26-01-2010, 16:39:45 »

Ами на,изгонихте Кристиян,сега няма спорове,няма нищо. :surpris_23: tooth
С тези млади духчета,само пречите на старите духове да си хапват шашлък и дробчета в кръчмичките и да си поркат сладко.  :essen: :Appetit_17: Нищо не разбирате :Confus_3:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #47 -: 26-01-2010, 22:01:06 »

Странно затишие се получи, очаквах разгорещени дискусии :)
Само да се наемеш да охлаждаш страстите.

Явно не всички тук са позитивно настроени.
Прави ми неприятното впечатление, че някои съфорумници все още са с манталитета от bg-mama. Апелират за толериране на мненията, а в същото време проявяват изключително неуважение. Ако продължа да им отговарям нещата могат да излязат от рамките на добрия тон. Смятам че е много некултурно когато двама спорят трети вместо да заглади нещата да вземе страна в спора. Направо ми "влезе с бутонките". Не стига това ами изказването че "вероятно проявявам такова нетолериране и към останалите" означава, че въпросния човек дори не си прави труда да ми чете мненията, а ме обвинява презумптивно, което е по-голямо неуважение, отколкото да си направиш труда да прочетеш нечие мнение и да напишеш в отговор своето (пък било то и различно  - нали за това е форум).
Ще ми е трудно да проявявам волята да уважавам такива съфорумници.

За мненията

Някой хора възприемат като неуважение когато някой изкаже мнение различно от тяхното. Все едно да се разсърдя на тези, които ме посъветваха да пия повече вода (всъщност съм им благодарен за своевременната реакция).
В конкретния случай, заради който поствам искам да благодаря на Милен, затова, че уточни, че това, което прави е под наблюдение на специалист.
Не забравяйте, че в този форум носим по-голяма отговорност към постовете си отколкото в други форуми поради естеството на темите. Ако някой прави процедура, която е потенциялно опасна е добре да каже какъв опит има с нещата и при какви условия ги прави, защото може да влезе някой гост, да реши, че идеята е добра и да пострада. Когато давам някои практики от йога винаги си правя труда да спомена, какви опасности крие (за неподготвените).
Затова предлагам ако някой види такъв пост, който изглежда потенциално опасен да си каже мнението (в рамките на добрия тон), защото заради отношенията към някой съфорумник могат да пострадат десетки, които му прочетат поста.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #48 -: 26-01-2010, 22:57:19 »

Злояд, никъде не съм писала правете сокотерапия/лечение. Там ти е грешката, че искаш другите да четат внимателно, а ти самият не забеляза от къде тръгна разговора. Даже не беше разговор, а вметка. Не си прав. Но както и да е.
Смятай ме за каквато щеш. Твое право. Точно пък със съвети винаги съм внимавала, за да ме обвиняваш в агитация на пустите му сокове.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #49 -: 26-01-2010, 23:08:15 »

Там е проблема, че не знаеш кой как може да го изтълкува. Очевидно форума се чете от хора, на които им е омръзнало да ходят по здравните пътеки. Както знаеш удавник и за змия се хваща
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #50 -: 26-01-2010, 23:09:39 »

Не се обиждайте хора, явно и двамата не се разбрахте  :)

За форума да си кажа мнението- и така ми харесва сега  :)
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #51 -: 27-01-2010, 01:08:29 »

Zloqd,изречението ти "И принц Сидхарта е бил много мотивиран - и за малко да се раздели с живота..." е нетактично,относно начинанието на Милен,вярвам не си имал лоши мисли,а и си оплел линийте.Вери е подразнена от това и можеш да поднесеш извинение.Вери,приеми го като нетактичност,а не като злонамереност.Надявам се да изгладите взаимоотношенията си.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #52 -: 27-01-2010, 04:09:35 »

Прав си, Зиг Заг. Това ме подразни и исках да се изясним, но явно няма да се разберем. :) Не съм сърдита.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #53 -: 27-01-2010, 06:16:30 »

според мен е станало голямо недоразумениe и никoй не е искал умишлено да нарани другия  :love_028: Peace, please!
« Последна редакция: 27-01-2010, 06:20:15 от canat »
Активен

Милен

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • Бате, шопска салата ядат ли суровоядите?
    • RecipeMagician.com - Магията на суровата храна
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #54 -: 27-01-2010, 06:26:12 »

Ех да можех да излезна изпод чехъла и да командвам половинката, та да и кажех да се кротне и да подаде ръка, ама на, пуст мъжки инат.. (трябва да се знае кой командва в къщата :) )

Злояд, сигурен съм, че си интелигентно момче и бих те поканил на чашка сокче, че друго в момента не пия, ама лудо младо де забегнах и аз  :Confus_3: та не стига, че станах суровояд, ами и сокове, йоги и и и и ... Тя работата става за лудница направо.

Прав си за читателите на форумите - организаторите носят отговорност, но от друга страна не мога да се съглася с твърдението ти, че написаното от едни може да навреди на други, ако са го интерпретирали погрешно. Обръщам се към всички - всеки който чете безплатно предоставена информация под формата на мнения поема и носи сам отговорност за последвалите действия. Ако някой напише, че се пречиства с цианидни съединения, аз не бих тръгнал да следвам примера му именно защото разума ми ще ме задърпа в обратна посока.

Относно соковете то стана направо като за предаване в БТВ при Иван и Андрей (за сблъсъка говоря - ако го има още това шоу). Няма нищо ненормално в това, което правя, много голяма част от хората тук са го прилагали доста преди аз да узная за това (дето се вика). Продължителността в случая не е от значение. Аз си имам своите доводи и причини, ти си имаш своите да се притесниш (за което съм благодарен откровено!!!). Събрали сме се тук да споделяме, лафим, бъбрим, базикаме, критикуваме и и и. Не го приемай твърде крайно, а с усмивка, защото и без това от този живот живи няма да излезнем.

Предлагам да продължи момчето темата си, аз соколечението, а ти да си бъдеш стария веселяк, от когото мисля да почерпя опит в Йогата. Нека говори  :pensif_29:
« Последна редакция: 27-01-2010, 06:35:53 от Милен »
Активен
For the world you are someone,
But for someone you are THE WORLD!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #55 -: 27-01-2010, 13:10:45 »

От време-навреме не може да не възникват спорове и подобни разправии :surpris_23: Едно е да го кажеш при жив контакт,друго е писане в нета.В това сте се убедили предполагам( казвам го от моя опит,все пак се ожених чрез нета  ;D ) А и навсякъде в природата има и добро и лошо,това е баланса има и ин и ян. :love_028: това означава този символ,ако някой не знае. Няма абсолютно добро или зло. Затова има бяла точка в черното и обратно.
 Прегръщам всички с много топли чувства и ви изпращам покана за приятелство,Вижте на Канат последните постове в тема за размисъл. :flowers2: :Content_22: :laugh:
« Последна редакция: 27-01-2010, 13:14:05 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #56 -: 27-01-2010, 22:03:52 »

За тези, които са останали с впечатление, че съм сърдит:
Когато човек победи егото си вече няма такива понятия като "някой ме засегна" или "изкара ме от кожата".
Тъй като все още повечето от вас не са ме виждали на живо ще ви кажа, че съм изключително спокойно същество.
Естествено като се уверя, че някой преднамерено и систематично се държи враждебно с околните започвам да го отбягвам.
В случая се е оказало, че говорим на различни езици - получават се и такива неща понякога.
Извинявам се на тези, които са го изтълкували като нападки и заяждане.  :love_028:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #57 -: 28-01-2010, 00:04:39 »

Хайде мир!  :peperudi:  :Content_22:  :love_028:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #58 -: 28-01-2010, 01:43:50 »

БРАВО! Тъй ви харесвам!  :flowers2:
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #59 -: 28-01-2010, 12:39:54 »

Е, сега вече ми се иска да ви напрегръщам всичките до един  :love_007:
Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 24 запитвания.