Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ЗА ФОРУМА  (Прочетена 24876 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
ЗА ФОРУМА
« -: 24-12-2009, 09:25:54 »

Доста ваши съфорумци ми писаха,че въобще нямало смисъл да се занимавам тук,защото повечето живеели в балон,страдали от болно самочувствие,нещата били много повърхности,приличело на детска градина и т.н....а и аз съм забелязал,че няма особенна активност.Така че много ви моля направете си изводи и си разширете малко кръгозора,ако наистина искате някой да ви забележи и чуе.Поздрави на всички!!!                     
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #1 -: 24-12-2009, 09:43:48 »

Да, да, знаем ги тия недоволни съфорумци.  ;)
Хайде по-спокойно. :)
Весели празници ти желая!
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #2 -: 24-12-2009, 10:04:39 »

Кристиане,просто се чудя от къде да започна...... :D :D :D
Първо,това ,че си съвсем от скоро тук и си завързал такива близки виртуални контакти,че чак да ти пишат е просто похвално.....даже е повече от похвално,ако питаш мен :D.
После....седнал си да говориш за самочуствие,пък ти тоя пост го изпляска тук,защото се обиди,тъй като изтриха твоя.Ами слез малко на земята -идеята на форума е да се обсъжда здравословният начин на живот и суровоядството,пък ти направо ни пращаш в 3та глуха......
И най -вече ,няма как да съдиш за кръгозора на някой,който не познаваш.Този някои пише тук по строго определени теми и понеже твоите не са му интересни,ти го съветваш да си разшири кръгозора.
Не знам кой живее в балон-всеки от нас си има личен живот и интереси,ние не живеем тук във форума,просто влизаме тук,когато имаме свободно време и си обменяме информация,която е свързана с нашите интереси.Ако ти искаш да си говориш за религия ...ми направи си собсвен форум и си намери хора с подчертан интерес към религията.
Като не ти харесваме и като сме ти под нивото,никой е те кара да пишеш тук и да клепаш.
Успех в начинанията,каквито и да са те,ако си решил да ни изоставяш :flowers2:.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #3 -: 24-12-2009, 10:10:19 »

Доста ваши съфорумци ми писаха,че въобще нямало смисъл да се занимавам тук,защото повечето живеели в балон,страдали от болно самочувствие,нещата били много повърхности,приличело на детска градина и т.н....а и аз съм забелязал,че няма особенна активност.Така че много ви моля направете си изводи и си разширете малко кръгозора,ако наистина искате някой да ви забележи и чуе.Поздрави на всички!!!                     
Дай им имената на тези съфорумници ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #4 -: 24-12-2009, 11:07:52 »

Ех,пак се повтаря същото,някой много умен ,далеч не повърхностен,с широк кръгозор,започва да поучава и да раздава епитети и квалификации :surpris_23: ???
Кристияне,моите уважения,но тук се изложи много :fun_096:
Задай си няколко въпроса:
 С какво превъзхождам останалите във форума?
Знам ли повече от тях за здравословния живот?
Знам ли повече от тях за очистващите практики?
Лекувал ли съм се с глад или други натурални практики?
Помагал ли съм на друг да се излекува без лекарства?
С какво обогатих форума?
Помогнах ли на някого да се чувства по-добре?
Познавам ли съфорумниците добре за да определя колко са повърхностни?
Защо вместо да им пожелая весела Коледа,аз ги поучавам и критикувам?
Дали всички във форума имат проблем или той е само в теб?

------ Дори да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием.  Ралф Емърсън

Между другото,защо заряза кръчмата?
« Последна редакция: 24-12-2009, 11:54:35 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #5 -: 24-12-2009, 11:14:11 »

Ето това болно самочувствие,че си над другите,(повърхностните и ограничените с детско мислене) лекува Йога.
Всеки срещнат човек е наш учител и ни води към себепознание,само трябва да свалим капаците от очите и ума.

Ето ти един цитат на Норбеков,във връзка с "детската градина"
Ние смятаме сълзите за признак на слабост, срамуваме се от тях дори когато са уместни. Това особено важи за мъжете. Често сме сковани от съмнителни условности, емоциите ни са потиснати от фалшиви нагласи, станали сме неестествени, забравили сме как да се държим. Спомнете си колко са естествени децата в изразяване на чувствата си. Сигурно затова смехът им е тъй заразителен и плачът - така непоносим.
Нека и ние се превърнем временно в деца - искрени, чисти, абсолютно свободни. Нека и ние освободим емоциите си и позволим поне за кратко на чувствата си да вземат връх над разума ни.
Ще попитате: "Защо ни е това?"
За да постигнем чувство на дълбока вътрешна безметежност, подобна на детската - ето отговора. Спомнете си с каква лекота детето се успокоява. Секунда-две, сълзите изсъхват, личицето грейва в лъчезарна усмивка, очите блестят. Детето всичко е забравило, всичко е простило и е готово за нови игри. Трябва да върнем на духа си емоционалната гъвкавост, така че, разлюлян като дърво сред вихри, той да придобие способността да издържа натиска на житейските бури и винаги да се връща в неутралното умиротворено състояние
« Последна редакция: 24-12-2009, 12:31:46 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #6 -: 24-12-2009, 12:58:46 »

Напълно разбирам защо изтрихте темата и не се сърдя-това си е ваша територия,а това че са ми писали наистина е вярно.А за кръгозора е добре,защото покрай едното може да се завартят и други на който да се помогне,да е по интересно и т.н.Все пак този сайт е направен с добра цел и тя трябва да се реализира по всякакви начини.Бате Бино като най-мъдар тук ,сигурно и той ще го потвърди.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #7 -: 24-12-2009, 13:31:27 »

Само искам да ти кажа,че бате Бино не беше "ЗА" този раздел,в който ти си най-активен и който смяташ,че трябва да разшири нечий кръгозор.Това за кръгозора е вярно,но мисля,че в момента говорим за различни неща и разговора  става безсмислен.
 :)
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #8 -: 24-12-2009, 14:10:02 »

Миличка,ако обичаш прочети какво ти пиша и не се ядосвай.А бате Бино-сори!
Активен

don Pozo

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #9 -: 01-01-2010, 19:12:48 »

Доста ваши съфорумци ми писаха,че въобще нямало смисъл да се занимавам тук,защото повечето живеели в балон,страдали от болно самочувствие,нещата били много повърхности,приличело на детска градина и т.н....а и аз съм забелязал,че няма особенна активност.Така че много ви моля направете си изводи и си разширете малко кръгозора,ако наистина искате някой да ви забележи и чуе.Поздрави на всички!!!                     
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #10 -: 03-01-2010, 22:22:35 »

Аз считам, че форумът е супер - много се радвам, че попаднах на него случайно. Някак странно ми звучи, ако не харесваш някой форум или го считаш за скучен, да пишеш в него и да наставляваш другите. Интернет пространството е свободно, всеки може да си избере каквото му харесва. Аз намирам други форуми за безинтересни и затова просто не ги посещавам.
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #11 -: 04-01-2010, 13:03:18 »

Никой не е оплюл форума (поне аз,доколкото не се лъжа),идеята ми е да се разширят темите който вълнуват всеки по-буден човек,защото тези теми засягат пряко и основната идея на този форум,бате Бино беше ми препоръчал конспиративният,но там е една гаща-плява,водят се някакви безмислени диалози,всеки пише някакви небивалици и темподобни.Е ,вярно е че има какво да се научи,но ми се струва че повечето не обработват информацията(а може би нямат нужната информация,за да дообработят новата)....докато тук са се завартяли по-широко скроени люде,а покрай тях може да дойдат още такива който да обогатят идеята на форума,не е задължително да са вегани или йоги,важното е да става конструктивен диалог,а целта е всеобщото благо или както му казват-духовно извисяване.Благодаря ви за вниманието!!!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #12 -: 04-01-2010, 14:00:57 »

Хубаво е, да е веган или поне да иска да стане,все пак това е идеята на форума,а не да спорим на философски теми ;) :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #13 -: 04-01-2010, 14:09:18 »

Абе не че няма логика..начина на хранене е свързан с начина на живот, с начина на мислене, с вярванията, с мирогледа на човек въобще. Иначе и темата за еко-къщи и родови имения се явява сателитна, но поне има практическа насоченост и повече директни допирни точки с идеята на форума, отколкото темата за илюминатите например  ???
Извън темата: Бенато ти видя ли си съобщението?
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #14 -: 04-01-2010, 15:55:15 »

Драги Бенато,струва ми се че форума се казва "Замя на заем",а не зеленчук на заем и не си мислете че вегитарианството е нещо ЕЛИТАРНО-всички сме в играта.
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #15 -: 04-01-2010, 16:38:48 »

веганите ми се струвате някак простодушно добродушни :/ което пък от друга страна сигурно щади вас и околните
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #16 -: 04-01-2010, 16:56:27 »

Анджи,сега го видях :Confus_3: :laugh: ;)

Кристияне,прав си,но някои месоядни я мислят за своя,не за назаем ;)
А и пише-"Суровият форум".Вегетариаството  не е нещо елитарно,пак си прав,а нещо естествено за човека,нали това говорим тук.
Прекаленото противопоставяне и прекаленото превързване са пречка.
На някой му се яде яко мръвка и му се порка здраво,както го умее добре,та на човека му се разисква на филосовски теми и попада на нашия форум и става един конструктивен диалог......не е за разправяне.
И едно обогатяване,от всякъде струи положителна енергия :laugh:
Нали форума ,като форум е обединен около дадена идея,иначе ставаме както някой умно отбеляза,като "Форума на форумите"- БГмама,там не подбират от нищо,от а-до-я ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #17 -: 04-01-2010, 18:01:34 »

Истината е ,че откакто попаднах на вас и аз залитнах към вегитарианството,не че преди съм бил голям хищник.Изках да кажа ,че разсъждавам от мойта камбанария като прохождащ..и т.н...как ще дойдат други и те може да се зарибят.Аз не съм привърженик на темата"който търси намира"-трябва и малко комерсиалност,за да се зарибят и други,на който да се даде помощ и съвет.Както се казва да няма пасивна политика.А относно,че може да се напълни с навлеци това си е риск на професията и тук идва вече естествения подбор-имам богат опит от кръчмата-който не се чувства в свой води сам ще си замине.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #18 -: 04-01-2010, 22:45:11 »

Тази тема ме кара да се замисля върху допълняемостта между сайта и форума. В сайта под темите се развиват доста дебати (ако всичко може да се нарече така).От друга страна,хората,които първо са попаднали на сайта (което ми се струва,че е по-честия случай), и проявяват по-сериозен интерес към темата,се регистрират и тук във форума, където става по-лично, "сблъскват" се вече не само мнения,но и опити. Но ако аз примерно искам да си правя някакво пречистване, ще ида да прочета на сайта, а не тук,просто защото тук няма такава тема, или няма ясни инструкции. В този смисъл, "зарибяваща" функция според мен има по-скоро сайта..Форума Бг-мама няма свой сайт... но пък Вегетарианското онлайн общество също има и сайт, и форум. Но там сайта не позволява дискусии под темите- те са изцяло преместени към форума. Тъй че моя "прочит" на това, което си говорите тук е: 1) имаме ли нужда да привлечем повече хора и как да го направим? и 2) идва ли момент,в който сайта и форума трябва да се слеят или по-ясно да се разпределят функциите им?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ЗА ФОРУМА
« Отговор #19 -: 05-01-2010, 03:07:27 »

Форума Бг-мама няма свой сайт
Има. Също толкова стар, колкото форума.

www.bg-mamma.com
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.