Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: КОКСАРТРОЗА  (Прочетена 22433 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
КОКСАРТРОЗА
« -: 25-12-2009, 09:22:56 »

Брат ми се лекува от това,някой може ли да препоръча някакво натурално лечение.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #1 -: 25-12-2009, 09:38:40 »

Много движение. Моят инструктор по йога е имал такива хора и са се лекували. Задължително спиране на млечните и месните продукти....друго не се сещам :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #2 -: 25-12-2009, 11:52:55 »

Ако не ти представлява трудност,били попитал инструктора ти за повече подробности.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #3 -: 25-12-2009, 12:28:23 »

Ами то "ненатурално " лечение  ( излекуване)  просто няма. Това е една от болестите за която не е "отредено" да бъде лекувана.

Добре де, това би трябвало да бъде млад човек? Да пипне болест, характерна за от 50г. нагоре...?  Явно е пообъркал  сериозно "основните принципи на партиен живот" ..
 Прочети тук какво казват от център "Дар"  по този въпрос    ( може да им вярваш) :   

http://www.dar-center.com/article/?article=281
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #4 -: 25-12-2009, 13:23:15 »

Ако не ти представлява трудност,били попитал инструктора ти за повече подробности.
Питал съм вече. Редовност в практиката трябва. Всеки ден движение. Трябва и хранителния режим да се пипне. Комплексно е. Иначе ако му сменят ставата, ще е временно решение. Тя ще има годност...мисля, че 8 години беше. И после пак, и пак, и пак.... Спасението е да се тръгне към излекуване чрез двигателна активност и дори промяна в мисленето :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #5 -: 26-12-2009, 18:28:59 »

Някой имали информация за Павел баня-водата и процедурите повлияват ли добре.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #6 -: 26-12-2009, 21:47:35 »

Ееййй, опасен си, Кристиянчо, все търсиш на хляба мекото. Ние се трудим да ти покажем вярното оръжие , защото  си имате  работа със змей-горянин в тоя случай, а  теб те тегли към   дървената сабя , че ти е под ръка.. 
Все се  забавляваш с нас значи... , водата си е вода , но имаш лошо автоимунно заболяване, ако на някого му пука да г о излекува ,трябва тежка артилерия , сериозен и комплексен  подход.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #7 -: 27-12-2009, 10:32:14 »

много добре те разбирам,но бях длъжен да попитам
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #8 -: 29-12-2009, 09:52:45 »

Една от главните причини за възникването на коксартрозата е неправилното хранене. Излишъкът от месо и месни продукти, рафинирани белобрашнени храни, млечни храни, бяла захар води до натрупване на излишни соли. Циркулирайки в кръвта, те се отлагат в самите кръвоносни съдове, по ставите и костите. Именно наличието на тези отпадни соли предизвиква дегенеративните изменения в ставните кухини. Проблеми с храненето създава не само преяждането, но и неправилното съчетаване между отделните продукти, недостатъчният прием на вода.

Влияние за развитието на болестта оказват работата с токсични препарати, двигателният, режим, наследствеността. Значение имат и ударът, падането върху ставата, някои заразни и инфекциозни заболявания. Причина може да бъде и туберкулозата.

Общи съвети. За пълноценното и трайно излекуване е необходимо обаче да се отстрани първопричината за това заболяване. Това може да бъде постигнато в две направления: коренна промяна в хранителния режим и очистителни процедури.

Това заболяване,както и подаграта(да не кажа почти всички) е следствие на ядене,пиене и обездвижване.
Ако не иска да се инвалидизира,да се хваща за суровото,поне за няколко месеца,да започне клизми,йога и да забрави алкохола,кафето и млечните.
Всеки мечтае за вълшебното хапче,но такъв филм има лош край(и печалба за сценаристите)
СОКОВЕ- ЗЕЛЕНЧУКОВИ (ЦЕЛИНА,МОРКОВ,ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО,ЗЕЛЕНА ЯБЪЛКА) на гладно естествено. :laugh:

В началото ще получи лечебна криза,токсините като тръгнат да излизат,но това е знак ,че е на прав път.

НО първата помощ започва от кутията между ушите ;) Ако тя е празна или дълбоко замразена,докторите ще са от помощ. :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #9 -: 02-02-2010, 17:26:11 »

Benato,написаното от теб силно ме вълнува понеже скоро ходих на преглед  и при мен коксартрозата вилнее с пълна сила :) Искам да те питам спирането на месото,млечните продукти,бялата захар и брашно и всички продукти от тях,заменени с 50% суровоядство и други полезни храни отведнъж
- добро решение ли е? често срещам във форума препоръки бавно да се преминава към новия начин на хранене-за колко време говорим? :) И може би най-добре е първо да направя прочистване на организма с гладуване или друго? ще съм ти благодарна да споделиш мнение :) Тук има много информация и аз чета ли чета- но не мога да разбера всичко толкова бързо ,а ми се иска да направя нещо повече още днес .:) Като начало спрях месото,сутрин пия сок от моркови ,след това хапвам плодове,за обяд пълнозърнест хляб,орехи,слънчогледови семки,сусам и салата и т.н.Всичко ми е още доста объркано.... :) :) :)  Време е да си направя дневник :) :) :)
Трябва скоро да посетя Ра6ко и да се замисля как по-често да го посещавам :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #10 -: 02-02-2010, 17:44:19 »

Хубаво си направила,сега спри и млечните,може малко домашно кисело мляко само. Много сокове. Спри всичко рафинирано и консервирано. Не яж претоплена или студена храна.
Вместо хляб и ядки,може зеленчуци на пара и ядки. То най-добре е суровоядство за да се оправят ставите,но постепенно ,ако не си готова. Но понякога може и веднага,зависи колко си готова и колко го искаш.
Започни с прочистването на дебелото черво.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #11 -: 02-02-2010, 17:45:20 »

Йогата ще помогне доста за стопиране на процеса, има групи асани, подходящи за целта.
Освен това не бива да вдигаш тежко, повече от 2 кг и да не натоварваш излишно ставите в ходене нанагоре и надолу. Добър избор от храни са авокадото, лен, сусам. Движението без преумора също е добре.
Активен

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #12 -: 02-02-2010, 18:06:26 »

benato i Bela,благодаря за бързата реакция и съветите :) ще започна с прочистването и с постепенно изкл. на вредните храни - примерно за две-три седмици като време.Според това как се чувствам може и по-бързо. :)
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #13 -: 02-02-2010, 20:28:39 »

Benato, написаното от теб силно ме вълнува понеже скоро ходих на преглед  и при мен коксартрозата вилнее с пълна сила :)
Хриси, ти нали си на 21 години? :surpris_23: На тая възраст коксартроза :surpris_22:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #14 -: 03-02-2010, 12:43:49 »

Здравей Петко , да на 21 г. съм но имам луксaция на тазобедрените стави и последствията са коксартроза,която при мен е започнала. Доцентът,които ме прегледа наскоро ми го каза без да обеснява много много.А това открих в интернет:
Луксация – измъкване на главата на бедрената кост извън тазовата ямка.
Дисплазия – недоразвита ямка на таза.
Фокусираме вниманието върху тазобедрената става, защото тя претърпява най-голямо развитие и носи основната тежест на тялото.
Ако луксацията и дисплазията не бъдат лекувани навреме, в по-късна възраст последствията са коксартроза.
Коксартроза – тежко инвалидизиращо заболяване, при което като крайна мярка, се налага подмяна на ставата с изкуствена.
Рискове за вродена луксация и дисплазия

Най-често детето се ражда само с недоразвитие на ставата, като ставната повърхност на главичката на бедрената кост се опира в ставната повърхност на тазовата кост (ацетабулума), но е изместена нагоре. Постепенно главичката на бедрената кост се измества още по-нагоре, а ставната й повърхност достига и опира до ръба на ацетабулума. По такъв начин се образува сублуксация.
Истинската луксация настъпва в началото на мускулното натоварване на краката при прохождане на детето. Тогава главичката на бедрената кост излиза над и извън ставната повърхност. В много редки случаи детето се ражда с пълна луксация.
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #15 -: 03-02-2010, 12:53:36 »

Хриси, не се замисляй и не отлагай йогата, на верния път си, ще се справиш с болестта.  :love_026:
Активен

Хриси

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #16 -: 03-02-2010, 12:59:01 »

Благодаря за насърчаването Дани и аз все повече усещам ,че съм на верен път! :)
 :heart_2:
Активен
Бъди промяната,която искаш да видиш в света!

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #17 -: 03-02-2010, 16:36:30 »

Здравей,Хриси!Както се разбира при теб проблема е "механичен".От йога не разбирам,но съм сигурен,че малък процент намират там себе си и се отдават от душа и сърце,а другите са просто последователи на нещо екзотично и изпитват огромно задоволство,че са "компетентни".Насърчаване от хора,които не са имали никога проблем с тазобедрена става можеш да получиш и от суровоядци и от месоядци и от алкохолици.Едва ли ставата ти ще се изравни с тези,които са се родили и ще умрат със става,за която просто знаят,че се намира някъде си.Но чрез суровоядсво и очистване,организма ще успява да компенсира износването и ще въстановява по-добре ставата.С щадящо натоварване и определено раздвижване,което трябва сама да си установиш,не би трябвало да стигнеш до сериозни проблеми.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #18 -: 03-02-2010, 19:47:36 »

Хриси, наистина идвай на йога и не отлагай повече! Само със суровоядство и изчиствания няма да стане - трябва и йога. Йогата лекува ставите, ако се практикува редовно. Ела и ще получиш съвет от Рашко. Не оставяй нещата така, защото ще се влошат :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:КОКСАРТРОЗА
« Отговор #19 -: 03-02-2010, 20:18:20 »

Хриси, това е начина- йога, и Рашко е човекът. Почвай колкото може по- скоро, ще ти хареса и ще имаш полза.
Къде живееш, в Първомай ли си или в Пловдив? Ако си живееш в Първомай можеш да идваш на йога в събота или да си вземеш диска на Рашко.
Е, и изчистване трябва- тия млечни храни много пречат. Прочетох, че си направила гладуване по Лидия Ковачева- как ти подейства, намаляха ли ти болките?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.14 секунди с 22 запитвания.