Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Добри  (Прочетена 2329 пъти)

dobrin13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Добри
« -: 25-12-2009, 23:19:23 »

Привет казвам се Добрин и съм съвсем нов,... по-точно, абсолютно невеж по отношение на храненето си досега. За себе си мога да кажа, че търсейки духовното Начало все повече разбирах, че не само живея неправилно, но и храненето ми е неправилно!... Така достигнах до откровение, което вярвам е от Бога, че трябва да направя нещо, но не знаех какво. И така един ден, мой приятел ми заговори за резултати от преживяването на човек, след следване инструкциите от книгите на Пол Брег. Вътрешно усетих, че това е момента и си поръчах всичките му книги. Това, което прочетох, като обща "култура" някак си съм го знаел, но не и приемал на сериозно, защото света е достатъчно извратен, че и да видиш Истината,... по-точно да я чуеш,... едва ли ще я повярваш! Защото лъжата толкова се е повтаряла, че Истината идвайки,... откривайки ни се,... ни се струва за абсолютна лъжа. Сърцата ни толкова са вкоравени и духовно мъртви, че освен за "...рибата и хляба..." за нищо друго не мислим! Както казват, сме се превърнали в човеци, които "...живеят за да СЕ ХРАНЯТ (чревоугодничът)...", а трябва да бъде обратното!
Споделям истинската ми "позиция"  :)

Започнах по малко да променям храната си. Не съм наясно с много неща, все още. Всичко е някак си хаотично, но знам, че всичко с течение на времето ще си дойде на мястото! Човек без Знание е като мъртвец,... но Знанието придобивайки зрялост (чрез опитности) се превръща в Мъдрост!

Имам един въпрос! Може би глупаво, но...   Започвайки разходките си вечер (и не само вечер) за упражнение за дишане и повече кислород, обикновено накрая, преди да се прибера си поемам дълбоко въздух и се протягам. И в този момент се случва нещо,... направо ми се завива свят и ми причернява! ... Какво е това? Опасно ли е? На какво се дължи? И не трябва ли да го правя?

Ако някой ми отговори, ще му бъда благодарен!

Поздрави
Добри
« Последна редакция: 25-12-2009, 23:32:17 от dobrin13 »
Активен
Който търси, намира!

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Добри
« Отговор #1 -: 26-12-2009, 01:11:37 »

Добре дошъл!Може би се довеждаш до състояние на хипервентилация. http://www.dnevnik.bg/dnevnikplus/2005/12/12/101093_uroci_po_dishane/
Активен

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Добри
« Отговор #2 -: 26-12-2009, 03:10:00 »

Добре дошъл! ...По коледа-да ти е на късмет  :)
 ..а за причерняването- май е от притока на кръв. За момент намалява, като се протегнеш. Споко
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Добри
« Отговор #3 -: 26-12-2009, 10:51:11 »

И на мен ми се е случвало да ми причернява, като правя дихателни упражнения. След основните, има и няколко дълбоки вдишки: вдишвам дълбоко, разпервам настрани ръце и задържам, доколкото мога. Първо усещам как ми нахлува кръв в главата, а после е възможно да ми причернее, но бързо минава. Почивам си малко и го правя отново. После се чувствам доста по-свежа. Според мен това причерняване не е опасно.
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Добри
« Отговор #4 -: 26-12-2009, 12:02:48 »

Добре дошъл Добрине  :Content_22:
Активен

dobrin13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Добри
« Отговор #5 -: 26-12-2009, 15:37:59 »

Привет на всички, благодаря за споделеното. Cobretta - точно това е което ми се случва!
От всичко споделено разбирам, че е по-добре да не практикувам този начин на вдишване и протягане, за да не съжалявам после, като този младеж " :Confus_3:".
Между другото, чрез това си преживяване наистина разбирам и осъзнавам, че ТЯЛОТО трябва да се разглежда единствено и само като един МЕХАНИЗЪМ, който като всичко останало работи в перфектно състояние единствено при ОПРЕДЕЛЕНИ условия. Затова, това с протягането и вдишването с полу-припадак от причерняването, не е от допустимите и смислени неща за мен!

Искам да споделя и питам нещо за водата, но мисля си, че трябва да отворя друга тема.
Благодаря и ако има някой, който може да ми обясни ТОЧНО какво се случва при протягането и вдишването, с интерес бих го прочел.

Поздрави, 
Активен
Който търси, намира!

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Добри
« Отговор #6 -: 27-12-2009, 22:50:31 »

Добре дошъл! Радвам се, че се увеличава броя на търсещите хора - колкото сме повече по-лесно ще намерим. А това 13 в ника ти да не е асоцияция от филма "Щастливка 13"?
И аз понякога получавам световъртеж когато съм седял и изведнъж се изправя и се протегна ама толкова рядко ми се случва,че още не съм си отговорил на въпроса "как става".
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

dobrin13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:Добри
« Отговор #7 -: 27-12-2009, 23:14:38 »

Привет,
Не,... 13 не е някакво "число на късмета" или нещо подобно. Просто когато се пререгистрирах в gmai системата ми позволи първо този номер  :) Не съм от тези, които вярват в "предопределеността" на късмета или живота!? Вие самите знаете и цитирате, че ние сме това, което сме градили (или хранили) ВЧЕРА!...  :) 
Това с дишането и протягането реших да не го правя повече, защото явно не е нещо поради "моето влошено здравословно състояния", а е по-близко до... напр., докато не е загрял двигателя, не го форсирай, защото може нещо да се случи! И това ще е винаги така, независимо колко е "нов" двигателя.  :)

Имам нещо написано за водата. Понеже си от тези, които са по навътре в материята - ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ, бих те помолил да погледнеш написаното от мен и линковете, които съм прикрепил. Да чуя какво е твоето мнение!

Поздрави
Добри
« Последна редакция: 27-12-2009, 23:16:49 от dobrin13 »
Активен
Който търси, намира!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Добри
« Отговор #8 -: 28-12-2009, 08:53:47 »

 :kisss:Добринчо, ха добре дошъл и от бабата на форума!!!Моята половинка в живота също е Добри!!!Дай Боже да оправдаете името си - нема да ви е лесно!!!
   Та сега ...май става въпрос в твоето търсене за ...ПЪТЯ...т.е. и ти като всеки тук търсиш ПЪТЯ...ама този, който води нагоре...защото има и за надоле...Щом вече се е породил стремеж у тебе, то следвайго!!!!Знай, че няма по-точен, и по-правилен  и по-коректен водач от ПРИРОДАТА/БОГ!!!Тя винаги води стремящите се към себе си...защо ли...намери отговора!!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Добри
« Отговор #9 -: 29-12-2009, 19:41:52 »

Добре дошъл, Добри!  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 22 запитвания.