Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: dobrin13  (Прочетена 3038 пъти)

dobrin13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
dobrin13
« -: 26-12-2009, 16:59:03 »

Привет,
Исках да попитам за неща свързани с водата. От книгите на Пол Брег разбрах, че дестилираната вода е най-полезната. И така,... дестилирана вода не е преварената, нито тази която се замразява и размразява. Четох за "обратната амоза", което не ми е ясно, но предполагам е на принципа на изпарението и конденза! Не знам! ... Постарах се да се поровя в нета за това с един мой приятел, който живее в Швейцария. Бях убеден, че "западняците" вече би трябвало да са измисли нещо в бита да си правиш дестилирана вода,... напр. уред като кафе-машината!?!

И ето какво открихме. Нещо наистина интересно за мен, макар и скъпичко, но както всичко останало и за здравето се плаща цена!... Помествам линковете!

http://www.maldek.de/product_info.php?info=p62_.html&XTCsid=133df52db3c63662f175c8925a85b50f
http://bodymarkt.ch.dedi1381.your-server.de/catalog/index.php?cPath=1_110_11004

Искам да ви попитам, някой интересувал ли се е за такива уреди?
Имали притежатели на такива?
Доволни ли са?
Предимства и недостатъци?

Или, бихте ли ми сподели ли, вие каква вода пиете, и ако е дестилирана, как я правите в домашни условия?

Поздрави  :)
Добри 
Активен
Който търси, намира!

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:dobrin13
« Отговор #1 -: 27-12-2009, 22:26:58 »

Здрасти, Добри! Майка ми си купи дестилатор (като от първия линк, но каната е стъклена и не е синя). Излезе май около 600 лв с доставката. Капка по капка каната се напълва за няколко часа. На вкус водата е много приятна, една такава мекичка. Доста уриниращо действа. Може би, защото пречиства...не знам. Преди години и аз четох книгата на Пол Брег за гладуването и той наистина горещо я препоръчва, но пък на други места я отричат и аз не знам кое е правилно. Май не е добре да се прекалява с нея. Майка ми казва, че сутрин и вечер по една чаша на гладно е добре да се пие, но не постоянно. Аз имам голям мерак да остана един ден на дестилирана вода преди Нова година, но май няма да имам възможност - гости, вкусни миризми от кухнята...няма да издържа само на вода при тези условия... :( А после си заминавам и нямам дестилирана вода под ръка.
Мисля, че най-полезната вода е дъждовната, но с тоя мръсен въздух - просто не става.
Ако имаш някакви въпроси за дестилатора, питай, а аз ще питам майка ми.
По принцип аз пия само минерална вода, но знам, че не е хубаво толкова редовно. Но какво да правя като тази от чешмата е отврат и мирише на желязо?
Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:dobrin13
« Отговор #2 -: 27-12-2009, 23:28:57 »

Не знам немски, но когато се купува дестилатор с такава цел трябва да се гледа от какъв метал са изпарителя и повърхноста върху която кондензира парата. На моята месторабота има дестилатор, който има много голям дебит, но е от цинк или мед и когато горещата водна пара докосне тези повърхности тя разтваря малки, но доста осезаеми на вкус количества от метала - в резултат водата не става за пиене.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

dobrin13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:dobrin13
« Отговор #3 -: 28-12-2009, 20:32:48 »

Привет cobreta,
Да, любопитен съм,... откъде е продукта,... марка,... интернет адрес, за да видя параметрите и начин на доставка!?

Според мен дестилираната вода, всъщност е... дъждовна.  :) Няма тежки примеси или подобни неща, за които съм чел!...

По повод това, дали е полезна ли е или не, убеден съм, че е! Защо?... Аз отдавам важност и внимание само на изпитаните неща! Тоест, отдавам внимание на мъдростта, а не на знанието, само като знание! Всеки, които завършва определен колеж или има знание (напр., виртуален мениджър) за определени неща, е по-скоро "дървен философ", отколкото мъдър и знаещ човек! Виртуалното знание, ако не е приложено си остава като всички книги стоящи по рафтовете на секциите в забвение! Това се отнася и за религиозните дебати и спорове (виртуални духовници, йоги, суровоядци и т.н.) както тук и навсякъде другаде. Много имат знанието, но малцина живеят! Опита е този, или по друг начин казано - делата са тези, които говорят за нас. Имам доста опит и наблюдения върху това (надявам се и всеки един от вас). Висшето образование не формира характера ни, а ти дава само знанието. Не може да ти се повери отговорност, само защото имаш знание. Трябва да знаеш как да управляваш знанието, за да не убие теб и тези, които разчитат тебе. Понеже тук някъде се говореше за първородния грях на човека, в това се състой греха, да си мислиш, че като придобиеш знание, означава, че ВСИЧКО ти е ЯСНО! НЕ, НЯМА ТАКЪВ ДУХОВЕН ЗАКОН! В мъдростта са ДЕТАЙЛИТЕ,  без които никои не може да бъде успешен! Трябва някой да те води И ПОКАЖЕ пътя, самонадеяността коства много! Почти всеки, който е започнал бизнес, е ТРЪГНАЛ отнякъде! Учейки се,... работейки,... разбирайки и ОСЪЗНАВАЙКИ нещата, и след това БИЗНЕС (което значи - повечко работа и отговорност). Ако търсиш, ВИНАГИ можеш да намериш КОЙ ДА ТЕ научи! Без учители,... ТРУДНО! Много хора са грешили, подвеждайки се по този начин! Безотговорен и знаещ "висшист" = 0!...

Затова специално за Пол Берг, мога да кажа, че никой от този форум, а не само и оттук присъстващите,... може да има някакво по градивно "доказателство" от него - живота! Няма такъв! Не визирам и не засягам никого. Аз съм от тези, който не се влияят от чувствата и емоциите, а от истината! Затова слабохарактерни и обидчиви хора не ме впечатляват, а най-малко ме интересува какво си мислят за мен! Когато ми казваш: "аз зная", би трябвало това да бъде трансформирано в ума ти: "аз мога"!... Мъдрия знае тайната на истинското общение, а безумният само се хвали! Защото знанието възгордява, а мъдростта поучава!...

Приел съм да следвам един доста дълъг житейски опит (по отношение на храненето), и един волеви мъж!

Искам отново да ти благодаря cobreta, ще очаквам да получа повече информация за продукта!

Поздрави
Добри
« Последна редакция: 29-12-2009, 15:07:05 от dobrin13 »
Активен
Който търси, намира!

kobretta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:dobrin13
« Отговор #4 -: 29-12-2009, 16:49:27 »

Дестилаторът е доставен от Англия, но не мога да ти кажа с точност от кой сайт е поръчан (майка ми и приятелки са си поръчали 8 бр  tooth , но един брой е излязъл 600 лв). Видях го в ebay (http://cgi.ebay.co.uk/Waterwise-4000-Distiller-with-Glass-Bottle-Free-Del_W0QQitemZ350289670075QQcmdZViewItemQQptZUK_HGKitchen_SmallApp_RL?hash=item518ee42fbb ). Марката е Waterwise, модел 4000 (http://www.waterwise.com/productcart/pc/viewSpecs.asp?idproduct=1 ). Водата преминава през филтър от активен въглен. В кутията има 6-7 резервни филтъра. После се купуват нови. Сменят се след дестилирането на 60-80 кани вода. Каната е 3,5 л. Това количество става за 3ч.-3,5ч. Между другото, докато работи апарата, отгоре духа топъл въздух като духалка и отоплява стаята.  tooth

Не съм се интересувала от дестилираната вода задълбочено, но майка ми казва, че не трябва да се докосва до пластмаса. В такъв случай е много странно, че капакът на каната, в която капе готовата вода, е точно пластмасов… Е, тя водата не се допира уж до него, но все пак. Като наливам водата в чаша махам капака и никъде не се допира до пластмаса.

„Според мен дестилираната вода, всъщност е... дъждовна.” – така е, но едно е да направиш дестилирана вода в машина, друго е дъждовната – сигурно има повече полезни енергии  :surpris_23: .

Преди години, когато четох книгата на Пол Брег, много се бях надъхала да се пречиствам с дестилирана вода. Чудех се откъде да я взема. В аптеката имаше, но първо, че беше скъпа за количеството си и второ, че я продаваха в пластмасова бутилка… Купих си 1-2 пъти и усетих как ме цакат мене с топла бира.  tooth

Активен
Свою болезнь ищи на дне тарелки.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:dobrin13
« Отговор #5 -: 29-12-2009, 17:21:24 »

Всеки човек е различен,няма еднакъв подход. Много учени и лекари имат своята истина,доказали са я и вярват в нея. Всеки избира в какво да вярва и какво е за него.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

dobrin13

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
Re:dobrin13
« Отговор #6 -: 29-12-2009, 23:52:43 »

Благодаря много за информацията kobreta.
Може би ще изчакам информация от моя приятел и ще си взема най-доброто!... Със сигурност дъждовната вода е... най-чистата! Мисля си, да се ползва дестилатор е най-доброто. Дори съм убеден, че това е бъдещето, защото всичко е толкова замърсено и продължава прогресивно да се замърсява, като използват за "параван" глобалното затопляне или озоновата дупка! Мълчат,... всички мълчат, защото в противен случай "ще спрат" инвестициите!

Мъртвото духом човечество ще погине, защото освен да се "проповядва" материализъм, дори и в най-"благочестивата му" форма, всичко е прах в очите на простолюдието - човеците на земята (всички ние). Но,... има отговори за всичко и който търси, ще ги открие! Земята не е продукт на СЛУЧАЙНОСТТА, нито пък човека! Ще си позволя да коментирам логото на форума - "ЗЕМЯ НА ЗАЕМ". Буквалния смисъл за мен е "без наем"!  :) Да,... но един ден,... казвам един ден,... Този, Който ни я дал "на заем или... без наем (няма значение)",... Който и сега вижда и чува какви ги вършим на земята, как се големеем и величаем един друг, как хиляди години сме унищожавали това, което е благоволил да ни даде,... един ден търпението Му ще свърши и тогава... ще дойде краят и новото Начало.
Спирам дотук с разсъжденията си, защото навлизам в съвсем друга тема!... ВИНАГИ нещата ПЪРВО се оформят в духа (ума, творческия процес) и след това,... напр., отнесено към човека - се материализират! Силата и умението не са творчески процес, те са средство, инструмент!

benato, ... само да поясня, ти ми цитираш духовното състояние на човека, което е вярно и е МНОГО ЖАЛКО! Затова сме и "на този хал"!  :) Едно изтъркано клише, което наистина показва "духовното състояние на света" - "ВЯРА", която гради ХАОС и противоречия на земята! ... В така "обоснованата" вяра или "свободна воля", няма нищо градивно (факт)!... Когато човека разбере, че не може да бъде СВОЕНРАВЕН вълк единак на земята  и във вселената, че като творение, ако (напр.) сме създадени по Божий образ и подобие, не означава, че сме КАТО Твореца си (Богове), а си едно творение на любовта Му (както синът ти е продукт на любовта ти). ... Да, синът ти е продукт на духовната любов (би трябвало) към жена ти, създаден (материализирана любов)  по начин ОПРЕДЕЛЕН от Бога! ... Да, Той е Твореца, а ние творението Му! (Твоят син, никога няма да доминира над теб, нали?...  Не би трябвало)!
Ако всичко написано дотук те дразни,... ОК! Но знай, не е злонамерено!... Имам много, много,... недоизказани неща! Не искам да влизам в насилствени дебати. Тук съм единствено заради храненето! Да уважаеми, придобил съм вече мъдростта да търся и слушам, знаещи и действащи човеци, ако и да са на 18г! Аз търся мъдростта, която не се отъждествява със старостта,... ни най-малко, а с дарбата и таланта! За мъдростта "на старини" е важело за древните времена, сега... абсурд!?... Сега няма духовници, има доктор по ..., доценти..., професори... и какви ли не човешки титли, включително и "духовни санове", които се опитват да олицетворяват "мъдростта", но са отхвърлени от силата Й!... !

Ето ти един линк за човек, който познаваш!... Ако имаш желание и време, можеш да споделиш впечатлението си!

http://vr.ffwpu.eu/?p=600

Поздрави
Добри  

p.s. Искам да споделя, че началните ми училищни години не са били в България и затова граматиката ми все още е...   :-\  
« Последна редакция: 01-01-2010, 23:21:47 от dobrin13 »
Активен
Който търси, намира!
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.