Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на черния дроб с Кето диета  (Прочетена 660 пъти)

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Не се стърпях да пусна тая тема, макар че ще скандализирам почти всички тук, но пък от друга страна като гледам никой не е писал тук от 2 години. Та, по въпроса, няма да се впускам в подробни описания, но тази диета работи, и оборва много стереотипи от миналото, най-вече че мазнините са вредни, меса, яйца и т.н. Който иска порсто да гугълне малко и да чете... примерно с тези думи - keto diet liver cleanse, отделно че помага за отслабване и нормализиране на кръвно налягане.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Е, чак от 2 години да не сме писали .... ;)
Явно не следиш съвсем внимателно, malade :)

КЕТО казваш..
И какво? Съветваш да се пообразоваме само чрез "гугълване" ?  :o
Де да беше толкова лесно... Ако беше толкова лесно и просто , щяхме всички да сме вече и инженери.., и юристи, и физици.. и  астрономи , и климатолози .. :)

Маладе, рискувам да те обидя с това , но мисля, че не си  схванал същността , идеята на кето храненето..
Важното при него е отказът  или  намаленият прием на ВЪГЛЕХИДРАТИ. ( и най-вече пшеница и глутенови) Това е , което наистина работи!
( И което води вкл. до отслабване)
 За мазнините отдавна се знае , че не са проблем, дори наситените..
 Но тук капанът са именно БЕЛТЪЧИНИТЕ  ;)
 Навремето д-р Аткинс мощно се орезили със своята , на практика  кето-диета.. При него резултатите бяха временни, след което състоянието на пациентите му неминуемо се влоши..
Защо? Защото като източник на белтъчини , той използваше МЕСО. Тоест - високомолекулярен белтък , който МНОГОКРАТНО ДОКАЗАНО , води до сериозни проблеми със здравето - синдром на пропускливото черво, проблеми с бъбреците ( те силно се натоварват , за да изведат отпадните азотни съединения от метаболизма на месото) , нарушена микрофлора, сърдечни/съдови проблеми , автоимунни и ... РАК ! ( и мн. други , разбира се, които сме ги цитирали и обсъждали многократно)
Умишлено не споменавам ЯЙЦА  ;) Ако се ядат СУРОВИ - те са наистина уникален хранителен ресурс и източник на ценни , но в случая НИСКОМОЛЕКУЛЯРНИ белтъци.
Та, определящото  при КЕТО храненето, е именно какви ще са белтъците.. Ако са растителни или сурови животински ( яйца)  - проблем няма! Но ако ще е месо - очаквай проблеми в най-близко бъдеще. ( Изключение прави СУРОВОТО МЕСО, но едва ли някой си пада именно по такова, затова не го разглеждаме като вариант. Да, ако го ядеш сурово - проблем най-вероятно няма да имаш, практика има голяма. ) 

« Последна редакция: 05-07-2021, 13:35:15 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Благодаря за отговора Бате Дино, такъв е днешния свят учим се от интернет :) , за месето и бъбреците го знаех, но за суровите яйца не, нещо не ми се получи кетото и вчера направих една процедура със зехтин че видем след 2-3 дена дали ще има ефект и ще докладвам...
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Има развитие по темата, или по-скоро около моята ситуация... Обичам да си пиивам, но културно :) без ексцесии и панаири. Та края на 2010 се бях панирал, имах болки около черния дроб и спрях да пия, правих пречиствания със зехтин и така за 6 месеца стабилизирах положението. След това лека полека започнах пак, но без спиртни, само вино и бира и още по-културно, нещо от сорта на един път седмично. Обаче с тоя ковид, от почти 2 години работата загрубя, почти през ден вино и бира, но така също и кето, месо, яйца, чисто масло и така това лято пак се панирах, започна да ми се гади сутрин и болки около черния дроб. Болките се засилиха и започна да ме присяцва, тогава се сетих че имам мързелива или прегъната жлъчка от 20 годишен (сега съм на 50). Напоследък, хапна ли нещо мазно и жлъчката се обажда, та си сложих сам диагнозата, не ми се ходи на лекар че ме е страх от отговора.

Бате Дино, обръщам се към теб, че инъче трябва да търся в гугъл, може ли долу-горе да ми кажеш има ли логика моята диагноза и какво да правя, веже-кето :) доколкото е възможно или да си ям картофи, бял хляб и т.н. и да подкарам пак няколко пречиствания със зехтин.

Защо държа на кетото, предполагам знаеш за нон-алкохолик-фати-ливер, това става когато ядем захар, хляб, картофи и ориз, а за жлъчка казват точно това да се яде, без захар разбира се, докато принципа на пречистването малко прилича на кетото, основната съставка е мазнини (зехтин).
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

malade, ти пак ме обърка, не съм още Дино,  засега съм си бате Бино. ( "Дино" е съкратено от динозавър :) )
Иначе, благодаря за доверието! Само че , от въпросите ти съдя, че май не си ми прочел предният отговор до теб :) Или пък си го забравил вече  :) ? Върни се горе и пак прочети.
 Аз не разбрах какво  точно да коментирам , освен  диагнозата, която сам си си поставил, затова ще карам наред :)

-Ти пак говориш за кето с месо  - това е най-вредното , което можеш да избереш.  С това месо ще си съсипеш не само черен дроб, бъбреци, черва, ами отиваш вече и към повишен риск за онкозаболяване..( месото в по-големи количества е  канцерогенен фактор, търси научни публукаци, щом обичаш гугъл :) )
Щом си залитнал по това кето, избирай растителни белтъци поне..

- Алкохолът , преполагам си наясно , се метаболизира през захар. Тоест -  сръбваш ли - приемаш все едно допълнително захар  :o Да не говорим, че се товариш и със стотиците химии, които слагат в бирата и виното ( ако е купешко) И друго има:  едва ли пиеш на гладно.. Ако е заедно с мезе, това допълнително силно ти товари храносмилателния  процес, разводнява ти стомашните сокове , провокира гнилостни процеси а и не се знае как работи долният ти клапан( пилора)  Ако имаш тежест в стомаха или други неразположения, твърде е възможно пилорът да не затваря добре.

-  Пречистването на черен дроб със зехтин: много добра процедура, но не те знам, дали я изпълняваш правилно :)  Има си тънкости, както и всичко друго :)  Само че и тук си се объркал, тази процедура няма нищо общо с кетото и въобще с храненето :)  Зехтинът се използва като жлъчкогонен агент, който да накара черния дроб да прави контракции. В случая той не се усвоява от организма. Изхвърля се.

- То хубаво ,че не ти се ходи на лекар, ама аз как да ти давам съвети , след като въобще не е ясно какво точно ти има :)  Не е сериозно дори ти самият да търсиш съвети , без да си направил изследвания и консултация при ДОБЪР гастроентеролог. (Тоест - добър за диагностика. За лечение няма как да е добър, те не могат да лекуват с техните медикаменти)
 Жлъчката е особен орган , за нея се прилагат едни специални изследвания, които в България не са популярни. Така че  с точност едва ли ще разбереш, но най-вероятно имаш дискинезия на жлъчен мехур.( лошо функциониране) , а може да има и възпаление - холецистит. Трябва да  провериш, може да има камъни в нея и това да е една от причините?   

 -Такава диагноза "мързелива и прегъната жлъчка" - няма :) "Прегъната жлъчка"  и "гастрит с висока киселинност" са  стари понятия и вече не се считат за адекватни. Но със сигурност нещо не е наред, не бива да има болки. Жлъчката е свързана с черния дроб, трябва да се изследва и той.

-  бял хляб? Шегуваш ли се? Една от най-вредните храни, трябва усилено да се избягва.

- прочистването  си го прави, но да е грамотно и правилно!  :) И  храненето да пооправиш :)

- Задължително проучи висцералният масаж по Огулов, има много инфо на руски, има тренинги, онлайн курсове, и дори уроци за самостоятелно овладяване. Тази методика прави чудеса! Масажират се вътрешните органи , премахват се застойни процеси и заработват като нови   ;) 


« Последна редакция: 19-11-2021, 01:06:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор Бате Бино, извинявам се за грешката, ще пиша в цитата на твоя пост, та да е по-ясно


malade, ти пак ме обърка, не съм още Дино,  засега съм си бате Бино. ( "Дино" е съкратено от динозавър :) )
Иначе, благодаря за доверието! Само че , от въпросите ти съдя, че май не си ми прочел предният отговор до теб :) Или пък си го забравил вече  :) ? Върни се горе и пак прочети.
 Аз не разбрах какво  точно да коментирам , освен  диагнозата, която сам си си поставил, затова ще карам наред :)

-Ти пак говориш за кето с месо  - това е най-вредното , което можеш да избереш.  С това месо ще си съсипеш не само черен дроб, бъбреци, черва, ами отиваш вече и към повишен риск за онкозаболяване..( месото в по-големи количества е  канцерогенен фактор, търси научни публукаци, щом обичаш гугъл :) )
Щом си залитнал по това кето, избирай растителни белтъци поне.. Месото едва ли ще спра, но поне ще гледам да го огранича до 2-3 дена в седмицата, като единия ще е риба примерно, знам че е натоварващо, но това е засега

- Алкохолът , преполагам си наясно , се метаболизира през захар. Тоест -  сръбваш ли - приемаш все едно допълнително захар  :o Да не говорим, че се товариш и със стотиците химии, които слагат в бирата и виното ( ако е купешко) И друго има:  едва ли пиеш на гладно.. Ако е заедно с мезе, това допълнително силно ти товари храносмилателния  процес, разводнява ти стомашните сокове , провокира гнилостни процеси а и не се знае как работи долният ти клапан( пилора)  Ако имаш тежест в стомаха или други неразположения, твърде е възможно пилорът да не затваря добре. За алкохола ясно, засега съм го спрял, това с пилора ме заинтригува, ще търся в гугъл що за птица е и какво може да се направи по въпроса

-  Пречистването на черен дроб със зехтин: много добра процедура, но не те знам, дали я изпълняваш правилно :)  Има си тънкости, както и всичко друго :)  Само че и тук си се объркал, тази процедура няма нищо общо с кетото и въобще с храненето :)  Зехтинът се използва като жлъчкогонен агент, който да накара черния дроб да прави контракции. В случая той не се усвоява от организма. Изхвърля се. Правил съм мисля че 7 пречиствания с добри резултати като съм спазвал стриктно поста на хомосфутурикос, за приликите с кетото няма да коментирам, наистина няма логика, но искам да попитам ако заместя пиенето на ябълков сок през 5-те дена с лимонов, поне половината примерно, нешо от сорта 1 литър ябълков и 1 лимонов на ден, няма ли да си увредя нещо с толкова кисело, правил съм го преди с греипфрут. Има хора по Щатите които вместо ябълков сок през 5-те дена пият само греипфрутов :)

- То хубаво ,че не ти се ходи на лекар, ама аз как да ти давам съвети , след като въобще не е ясно какво точно ти има :)  Не е сериозно дори ти самият да търсиш съвети , без да си направил изследвания и консултация при ДОБЪР гастроентеролог. (Тоест - добър за диагностика. За лечение няма как да е добър, те не могат да лекуват с техните медикаменти) Това е ясно, освен че не ми се ходи, то дори и да, е много трудно достъпа до специалисти в тази ковид истерия
 Жлъчката е особен орган , за нея се прилагат едни специални изследвания, които в България не са популярни. Така че  с точност едва ли ще разбереш, но най-вероятно имаш дискинезия на жлъчен мехур.( лошо функциониране) , а може да има и възпаление - холецистит. Трябва да  провериш, може да има камъни в нея и това да е една от причините? Тъкмо заради нея и дроба ще правя пречистванията със зехтин 

 -Такава диагноза "мързелива и прегъната жлъчка" - няма :) "Прегъната жлъчка"  и "гастрит с висока киселинност" са  стари понятия и вече не се считат за адекватни. Но със сигурност нещо не е наред, не бива да има болки. Жлъчката е свързана с черния дроб, трябва да се изследва и той. Имах същите болки и преди 30 години, тогава ме оперираха, имах киста на дроба открита с ехограф предварително, голяма колкото яйце, доктора който ме оперира каза че болките са били и от прегънатата злъчка, това е

-  бял хляб? Шегуваш ли се? Една от най-вредните храни, трябва усилено да се избягва. Така ми даде гугъл, при проблеми със жлъчката, ето тук примерно https://www.lekar.bg/22782/%D0%B6%D0%BB%D1%8A%D1%87%D0%BA%D0%B0/

- прочистването  си го прави, но да е грамотно и правилно!  :) И  храненето да пооправиш :)

- Задължително проучи висцералният масаж по Огулов, има много инфо на руски, има тренинги, онлайн курсове, и дори уроци за самостоятелно овладяване. Тази методика прави чудеса! Масажират се вътрешните органи , премахват се застойни процеси и заработват като нови   ;)
 Това ме заинтригува и ще потърся в гугъл :)

« Последна редакция: 19-11-2021, 17:16:23 от malade »
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

В петък правих пречистване със зехтин, много добре мина, а ето един линк които много добре описва нещата, отивам да си пища в дневника че ще правя още много пречиствания...

https://www.acam.org/blogpost/1092863/216480/The-Amazing-Liver-Cleanse--a-Powerful-Tool-to-Improve-Your-Health--by-Andreas-Moritz
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.