Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Мнение за зехтин при чистенето - какъв да си вземем?  (Прочетена 677 пъти)

logitecher__

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте,

правих на скоро пречистване и имаше твърде малко камъни. Даже почти нямаше, освен тук таме някой супер малък.
Предполагам, че се дължи заради няколко неща:

1) Нямах добра хидратация (т.е. не пиех достатъчно вода през дните преди чистенето)
2) Не се движех много
3) Зехтина който взех не беше добро качество

Първите 2 неща ще ги оправя.

Но моля за мнение за хубав зехтин който да си купя и да експериментирам след няколко седмици.

Поздрави
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Привет, Лоджитехер :)

Изброените от теб обстоятелства нямат никакво отношение  към едно успешно чернодробно прочистване. :)
Не знам кой  е насочвал вниманието ти точно към тези фактори :)
 За успешно прочистване са важни съвсем други неща - количеството на зехтина, загряването на дроба, как точно приемаш зехтина и сока. ( може постепенно, по малко , може и "залпово" наведнъж цялото количество) И в по-малка степен - подготовката в предните дни.  Клизми също се препоръчват, колкото и да не е приятно. Ролята на зехтина е да предизвика контракции на дроба, самият зехтин не се "изяжда" , не се храносмила.
Залог за успешно протекло прочистване е когато усетиш, че ти става много зле. :o
« Последна редакция: 31-01-2022, 18:26:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

logitecher__

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравей бате Бино
Интересно... нека обсъдим.

Преди години започнах да се чистя заради камънаци в жлъчката. Спасих се, като направих 10 изчиствания за 1 година.

Та, сега реших отново да започна защото ходих на ехограф и пак се оказа че съм почнал да формирам.

Иначе тия фактори ми ги посочиха от една група за протокола по Андреас Мориц (Andreas Moritz) във фейсбук. (хАмериканци са).

Ще карам наред по това което си коментирал:
1). Количеството на зехтина което приех беше 130 мл. със 180 мл. прясно изцеден сок от грейпфрут. Всичко това го изпих на екс. Нямам проблеми с това да го пия по тоя начин.
2). Стремял съм се да пия само топла вода, и да ям само топла храна през 6те дена, плюс съм затоплил дроба с една гумена възглавничка с  топла вода, ечерта по време на изчистването
3). По протокола на Андреас бях на веган режим  - ядох 6 дни зеленчуци - черна ряпа с моркови вътре в нея оцет, и пак зехтин. Отделно басмати ориз с моркови или тиквички; банани и ябълки (като последните дни спрях с бананите).
4). Пиех топла вода със оцет (органичен) като заместител на ябълков сок
5). На 6ия ден след 1:30 спрях да ям, правих клизми както казваш и пих английска сол (на 180 мл. по 1 супена лъжица слагах, и пиех в: 18:00 ч., 20 ч., а в 22;00 изпих зехтина и на другата сутрин пак английска сол пих)


Иначе...като правих преди години изчистването..да... ставаше ми лошо. Особено през нощта се будех и бях направо замаян и продължавах да спя.

Та, общо взето това е. Но тая веган диета много ме изтощава.

Другия път ще включа червено цвекло да ям, повече ябълки. Но не знам какво друго да ям... наистина не знам. Някакви идеи и за това?

Иначе за зехтина... де да знам. Викаш, все тая какъв сорт е?
« Последна редакция: 31-01-2022, 19:22:08 от logitecher__ »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Много интересно, че продължава производството на камъни  :-\

Андреас е велик, аз също го харесвам. Имам негови книги.

Е ти си достатъчно наясно, нямам какво ново да ти кажа , справяш се добре и сам :Content_14:
За мен, обаче ,това количество зехтин е малко, ако искаш, пробвай с 200 мл. Там , където са ме учили и където съм бил ( Крим , центърът на д-р Клешнев , гр Коктебель ) прилагахме по 200 мл. По Малахов също е 200, но то зависи и колко кг. си.
Загряването на дроба е възлов момент! Загрява се няколко часа , доколкото помня. И не само отпред, а и отзад! С 2-3 големи грейки или ел. одеало.
За ядене идеи нямам, но имам идеи как да си помогнеш за камъните  :o
Има един вид масаж  - висцерален, по проф. Огулов.  Може да се изучи и самостоятелно , има клипове ( на руски) в ютуб. Този масаж прави чудеса - премахва всякакви застойни процеси във вътрешните органи  и вероятно ще затрудни работата на фабриката за камъни  ::)

« Последна редакция: 31-01-2022, 20:28:25 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

Чаят от корена на репей топи много бързо камъните в жлъчката, изпитано е. Само трябва да се намери български, щото сега масово продават вносен - чая посинява. А трябва да е тъмно жълт до кафяв.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 21 запитвания.