Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ехо и от мен!  (Прочетена 2034 пъти)

Лета

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Ехо и от мен!
« -: 05-01-2010, 18:29:47 »

Привет и от още един нов член на форума!
Приятно местенце, благодаря на създателите.
От повече от 10 г. се интересувам от всичко що е здравословно, благотворно и миротворно :heart_2: Обичам природата, балансираното хранене, езотериката, алтернативната медицина и алтернативните източници на енергия.
В семейството ми не сме заклети вегетарианци, но се случва така, че от месата ядем предимно риба. Понякой път пилешка мръвка.
Не пуша и не пия алкохол от около 10 г. Не съм йога и не мога да медитирам.
Има още какво да уча и се надявам да прочитам интересни неща тук!


П.С. В същност това само за суровоядци ли е форум? Да не съм объркала нещо....
« Последна редакция: 05-01-2010, 18:42:20 от Лета »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Ехо и от мен!
« Отговор #1 -: 05-01-2010, 18:46:41 »

Добре дошла! Не си сбъркала ;)
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:Ехо и от мен!
« Отговор #2 -: 05-01-2010, 20:17:31 »

Не е само за суровоядни....колко страшно звучи...тук има само готини хора ,така че се отпусни и дай всичко от себе си...апропо,аз съм един обикновен човек,който се опитва да си помогне...преди медитирах с 4-5 водки сега просто .....не медитирам  tooth
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ехо и от мен!
« Отговор #3 -: 05-01-2010, 21:37:13 »

Добре дошла!
Това, че не можеш да медитираш означава, че не си правила достаъчно опити да се научиш. Никой не се е родил научен.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Лета

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Ехо и от мен!
« Отговор #4 -: 06-01-2010, 17:44:04 »

...преди медитирах с 4-5 водки сега просто .....не медитирам  tooth
Oхохоооооооооо, и аз имах такъв период със страхотни видения и бели петна ;D
Това, че не можеш да медитираш означава, че не си правила достаъчно опити да се научиш. Никой не се е родил научен.
С това съм съвсем съгласна, но колкото и опити да съм правила не мога да си усмиря мисълта. Може пък да не съм дорасла, знае ли човек...

Благодаяр ви за посрещането!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ехо и от мен!
« Отговор #5 -: 06-01-2010, 23:02:12 »

Усмиряването на мисълта става толкова неусетно, че практикуващия има чувството че няма напредък. Самото осъзнаване на напредъка става изведнъж. Просто си трябва постоянство - аз гледам да ограничавам излишните мисли не само когато заема поза за медитация а и през останалото време докато съм буден (когато спя не мисля и много рядко сънувам - обикновено сънувам хора или събития (загатнати) които дотогава не съм срещал, но скоро след това се появяват наяве)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Ехо и от мен!
« Отговор #6 -: 23-01-2010, 11:59:43 »

Здравей, Лета! Желая ти успех в начинанията  :love_006 - emotloader:
Злояд, не знам дали е прекалено личен въпросът ти сам ли живееш? Предполагам не гледаш телевизия, а слушаш релаксираща музика? Не мога да разбера точно какво значи усмиряване на мисълта и дали е същото като контролирането й с цел по късно да се постигне пълното съсредоточаване. А пълното съсредоточаване си го представям като наблюдение. Аз си правя упражнения от скоро за контролиране на мисълта чрез поставен обект.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Ехо и от мен!
« Отговор #7 -: 23-01-2010, 22:37:34 »

Тъй като досега не съм излизал на среща с момиче за да се налага да съм дискретен понятието "личен въпрос" е все още нещо абстрактно за мен, когато става въпрос за този форум. На друго място сме неразбрано малцинство.
Живея с майка ми и сестра ми - на тях все още им е трудно да свикнат с мисълта, че всяка сутрин правя някои практики (шаткарма, пранаяма, мудри, медитация).
Почти не сядам пред телевизора у дома, а когато съм на работа се случва да си пусна някое научно-популярно или в редки случай фиеста (асаните в yoga zone са по-скоро за раздвижване отколкото за сериозни практики но понякога правят и някоя интересна асана). Не слушам музика (но имам някакви музикални предпочитания).
Има доста начини за усмиряване на мисълта, като най-използвания е да се прекъсва всяка мисъл (този метод не е най-правилен и резултатен). Аз практикувам тибетски методи. Най-лесния за постигане е регресията. В един момент си казваш "стоп... за какво мислех в момента". И тръгваш от последната мисъл по обратния път да видиш до къде можеш да проследиш на обратно пътеката на мислите си т.е. коя мисъл от каква мисъл е била предизвикана.
Регресията може да се прави по всяко време.
Другия метод е малко по-труден. Трябва да се заеме поза за медитация и няма нужда да спираш потока на мислите. Оставяш ги да текат, но осъзнаваш, че мислиш за дадено нещо. С времето (и редовна практика) страничните мисли намаляват.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 22 запитвания.