Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Здравейте!  (Прочетена 6429 пъти)

gaburche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Здравейте!
« -: 14-01-2010, 17:24:09 »

Не съм суровоядец..все още, но усилено ви чета в сайта, а ето че ви открих и тук!
Преди да родя(преди 2 години) а и по време на бременноста се хранех предимно с плодове и зеленчуци. Откакто се гледаме с малкия "мъж" се храня предимно с готвена храна и всякакви боклуци, дори станах почитател и на кока кола :(. Напоследък обаче не се чувствам никак добре..:постоонно ми се спи, нямам никакво желание за секс, все нещо ме боли. Много ме притеснява болката в дясното подребрие. Гледаха ме на ехограф 2 пъти жлъчка ..черен дроб и т.н всичко си било наред. Отгоре на всичко си отглеждам и един псориазис по скалпа и ноктите. Според мен май е свързано с черния дроб. Както и да е...опитвах да се лекувам с традиционната медицина..естествено без успех. Вярвам че ще се излекувам сама с прочиствания и правилно хранене. Засега все още събирам сили и информация от вашите мнения и съвети.
Надявам се скоро да се мотивирам достатъчно и да започна.
Благодаря че ви има!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравейте!
« Отговор #1 -: 14-01-2010, 20:50:53 »

Здравей габърче  ;D Дано скоро мотивацията ти се засили, тука ще помагаме със съвети...
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Здравейте!
« Отговор #2 -: 14-01-2010, 21:19:00 »

Габърче, здравей! Добре си ни дошла.
Само искам да ти кажа, че преди много, много години (18  ::)  хах!) имах упорита болта в дясното подребрие. Доста доктори ме гледаха и умуваха. Провериха ми черния дроб, жлъчката, стомаха, бъбреците и всичко което се намира около дясното подребрие. Така няколко месеца и все нищо ми няма, а болката се засилаваше и положението ми се влошаваше. Като почнах да получавам треска всяка вечер и да ставам жълто зелена ме преха в болницата и аха-аха да ме отрежат със съмнение за апандесит, един доктор се сети да ме видят на скенер (тогава скенера беше лукс и само умиращи ги пъхаха вътре) та се оказа, че имам възпаление  на левия яйчник. Пиша ти това защото никой, дори и аз не сме си помисляли, че може от възпален яйчник да ме боли около черния дроб.
Относно псориазиса - почвай с прочистванията. Първо спри кока-колата. И пиши с какво точно се храниш, че да ти сложим тук разни забрани  :Content_4 - emotloader: 
Ще се оправиш, ще видиш  :flower:
Успех  :Content_22:
Активен
Намасте :)

gaburche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Здравейте!
« Отговор #3 -: 15-01-2010, 14:49:52 »

Благодаря ви Даниела и Дарби!  :)
Няма как да е яйчник тъй като преди година бях с извънматочна бременност, та тогава докторите щателно ме прегледаха, а болката е от десетина години. Ту се появява, ту изчезва...при консумация на алкохол, като хапна нещо сладко в комбинация с кола-задължително се обажда. Когато се ядосам - също. Но това което също ме притеснява е лесната уморяемост и псориазиса. Вярно че на скалпа не се вижда, а по ноктите го замаскирвам с лак ::), но забелязвам от седмица някакви петънца като лишей на корема и на ръката и това е доста обезпокоително. Страхувам се да не е псориазиса тръгнал и по тялото.
А по въпроса с какво се храня..направо ме е срам. Тъй като готвя общо за мен, таткото и малкия храната ми се състои предимно от готвено, като остане време и за салата. Таткото си е месояден, а малкия(2г.5м) се храни основно с хляб, мляко,ядки и фрешове, като усети месо в устата си веднага го изплюва. Гордея се с него :flowers2:
Аз честно казано се храня когато ми остане време и то колкото да сложа нещо в корема. Опитах преди два дни да направя 1 седмица гладуване по Лидия Ковачева, но издържах точно 2 дни. Нещо не ги долюбвам ябълките. Да не говориме че това което се продава по пазарите няма вкус на ябълка. Та се чудя на каква храна да изкарам една седмица, че после да започна с прочистване на дебелото черво.
Приемам всякакви съвети :pensif_29:
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Здравейте!
« Отговор #4 -: 16-01-2010, 00:01:56 »

Здравей!Предполагам,знаеш,че псориазиса е автоимунно заболяване и като такова е доста сериозно.Не е изключено и отключване на други автоимунни заболявания за в бъдеще.Не искам да те плаша,но след като веднъж имунната система е започнала да напада собствени клетки това е много сериозно.Пълен отказ от животински продукти,преминаване към суровоядство,пречистване и след като се подобрят нещата в тялото гладуване.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Здравейте!
« Отговор #5 -: 16-01-2010, 00:45:01 »

Здравей Габърче, всеки започва от някъде, а ти можеш да започнеш с прочистване по Лидия Ковачева, но не е необходимо да са само ябълки, всички плодове ще свършат работа даже и да са повече като количество от препоръчаното.
Сещам се също и за фрешове вместо да ядеш плодове, за всеки е различно, на мен само на сокове ми е трудно.
От 2ри, 3ти февруари ще е страхотно да се направи 10 дневното житено прочистване по Дънов, абе просто започни от някъде и сама ще разбереш кое как и по какъв начин ти действа, ииииииииииииии споделяй с нас как вървят нещата:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте!
« Отговор #6 -: 16-01-2010, 07:06:26 »

Габърче, здравей!

Псориазисът е конфликт откъснат от кожата ми. От колко време го имаш? Забелязала ли си кога се е появил?

Ето нещо по въпроса, може да ти е интересно и да те насочи:

http://gnm-bg.com/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=108&Itemid=109

http://gnm-bg.com/joomla/index.php?searchword=%D0%BF%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D1%81&ordering=&searchphrase=all&Itemid=181&option=com_search

Ако ще караш на сокове, по-добре зеленчукови.
« Последна редакция: 16-01-2010, 07:09:32 от Вери »
Активен

gaburche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Здравейте!
« Отговор #7 -: 18-01-2010, 17:19:50 »

Благодаря на всички за съветите :flowers2:
Сещам се че преди много обичах жито, надявам се все още да е така..
Лейла, ще опитам с житния режим като начало от 2 февруари. Смятам че ще ми се отрази добре!

Вери, псориазисът го имам от около 15 години. Само че след раждането на малкия като го кърмих започна да се появява и по ноктите, а по скалпа се увеличи. Преди това знаех че имам себорейна екзема, така ми беше казал дерматолог. Не свързвам появяването му с нищо. Виж усложняването му свързвам с бремеността и малко преди това със смъртта на майка ми.

Зиг-заг знам колко е сериозно заболяването и затова смятам че това е пътя, който предлагаш и ти. Само че ще трябва да го направя постепенно, а засега все още ви чета усилено и се подготвям психически. А в тази последователност ли трябва да са нещата, когато се пречистя тогава да гладувам???

Като за капак от 2 дни съм със схванат врат и ужасно боли, нямам идея от какво е.. Явно се разпадам и ще трябват спешни мерки.. :surpris_25:
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Здравейте!
« Отговор #8 -: 18-01-2010, 21:51:57 »



Зиг-заг знам колко е сериозно заболяването и затова смятам че това е пътя, който предлагаш и ти. Само че ще трябва да го направя постепенно, а засега все още ви чета усилено и се подготвям психически. А в тази последователност ли трябва да са нещата, когато се пречистя тогава да гладувам???



Смятам,че в тази последователност прехода е плавен и по-лесен.Затвърждава и нов по-здравословен начин на живот.Ако понасяш добре гладуването,можеш да започнеш и веднага.При автоимунните заболявания трябва поне три каскадни гладувания по 21дни минимум.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте!
« Отговор #9 -: 18-01-2010, 22:43:26 »

малко преди това със смъртта на майка ми.

Мисля, че това е конфликта.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Здравейте!
« Отговор #10 -: 19-01-2010, 07:07:42 »

Здравей и добре дошла :). Щом вече си направила първата крачка, проблемът непременно ще се реши. Успех! :Content_14:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Здравейте!
« Отговор #11 -: 22-01-2010, 16:51:09 »

Здравей, Габърче :)
Насочила си се правилно към суровата храна и премахване на месото главно.
Имунната система на човек много фино настройваща се и специализирана, тя се адаптира всеки един ден към промените в тялото. Като ядеш сурова храна ще имаш повече енергия и полезни вещества в себе си, които ще послужат за отсраняване на увредените клетки по- бързо и замяната им с нови такива.
Понеже сега уча Имунология, Бактериология и Вирусология съм афектирана доста и си давам сметка как сами си причиняваме почти всички заболявания и за това, че ако сме отговорни за това, което си слагаме в устата докторите ще стоят далеч от нас.
Според проблемът на съвременната медицина е в това, че хората не желаят да си зададат елементарни въпроси и да ги развият за себе си, а зубрят и заучават всичко и това че не може да лекуваш някого без да си се поинтересувал от начина му на живот и какво ее предизвикало болеста, а да лекуваш само клиничните изяви.
Желая ти много голяма воля и силна мотивация!!
 :Content_14:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Здравейте!
« Отговор #12 -: 22-01-2010, 16:58:53 »

Инка,за вирусологията ти предлагам да почетеш малко и от тук -
http://gnm-bg.com/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=150&Itemid=135
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Здравейте!
« Отговор #13 -: 14-03-2010, 02:14:21 »

Здравей!Предполагам,знаеш,че псориазиса е автоимунно заболяване и като такова е доста сериозно.Не е изключено и отключване на други автоимунни заболявания за в бъдеще.Не искам да те плаша,но след като веднъж имунната система е започнала да напада собствени клетки това е много сериозно.Пълен отказ от животински продукти,преминаване към суровоядство,пречистване и след като се подобрят нещата в тялото гладуване.

А предполагам  ти не знаеш, че имунната система не е толкова глупава колкото се опитват да я изкарат. Псориазиса има паразитна етиология.  Тъй като официалната медицина няма ясно изразено становище и стратегия за лечение най правдоподобните догатки са  около гъбичната инфекция. Упорити спори на гъбичките заразяват кожата и се хранят от нея. Имунната система напада там изобщо не по погрешка.
Тъй като дядо ми имаше псориазис и цял живот се бори, след това майка ми имаше такова а сега и аз съм наред от рано съм си научил урока. Няма абсолютно никакво отношение дали ще ядеш или не месо.
Единия лагер бълва препарати на базата на цинк и твърди че недостиг на цинк или проблем в усвояването му докарва невъзможността кожата да се справи с гъбичките. Другата теория обвинява инсулиновата резистентност и постоянно високите нива на инсулин в кръвта за слабата имунна система и отново невъзможността проблема да се реши отвътре. Яденето на зърнени или плодове влошава яко нещата. Цинка по начало е малко в храните а в бедни на цинк почви каквито са българските е направо николко. Цинковите добавки често дразнят стомаха и влияят на усвояването на другите минерали като медта.  Ултра виолетовото облъчване на участъка дава добри кратковременни резултати.  Стридите са шампион на цинк, но са скъпи и не се понасят на вкус от всеки. С повече слънце и морска храна може да се контролира състоянието псориазис. От 5-6 години насам е плъзнал един мит за един синтетичен наркотик стимулиращ хипофизата. Непотвърдени форумни четива съобщават за успешно третиране с LDN (REVIA). Аз не съм на това мнение въпреки че действа на принципа на THC както при марихуаната .
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте!
« Отговор #14 -: 14-03-2010, 02:23:59 »

а сега и аз съм наред от рано съм си научил урока.
Не е задължително. Проблемите с кожата са свързани с конфликти на раздяла.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Здравейте!
« Отговор #15 -: 15-03-2010, 00:21:30 »

а сега и аз съм наред от рано съм си научил урока.
Не е задължително. Проблемите с кожата са свързани с конфликти на раздяла.

Ако търсим причинно-следствената връзка може би. Гъбичките не ги интересува особено книгата на Рюдигер Далке,Торвалд Детлефсен и др.Хамер

Пс. оправих линка
« Последна редакция: 15-03-2010, 19:26:57 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Здравейте!
« Отговор #16 -: 15-03-2010, 02:43:09 »

Линкът не се отваря, а въпросните господа не ги познавам. :)
А гъбичките...конфликт---->здравословен проблем. Е, не винаги. Зависи кой как приема конфликта.
« Последна редакция: 15-03-2010, 02:45:33 от Вери »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Здравейте!
« Отговор #17 -: 15-03-2010, 07:52:52 »

Ето малък откъс
"Една от най-честите кожни заболявания е псориазисът. Той се проявява в остро ограничени дисковидни или петнисти възпалителни болестни огнища, покрити със сребристо-бели люспи. Естественото образуване на роговия слой на кожата е прекомерно увеличено. То неизбежно напомня образуването на броня (като животното броненосец). В случая естествената защитна функция на кожата се видоизменя в брониране - човек се отграничава във всички посоки. Той не иска да допусне нищо повече да влезе или да излезе. Райх нарича резултата от психическата отбрана и капсулиране много сполучливо „броня на характера". Зад всеки вид защита се крие страх от това да бъдем наранени. Колкото по-упорита е отбраната и колкото по-дебела е бронята на един човек, толкова по-голяма е неговата вътрешна чувствителност и толкова по-голям е неговият страх от нараняване.
Тук е както в животинското царство. Премахнем ли черупката на едно черупчесто животно, ще видим нещо беззащитно, меко, уязвимо. Хора, които със своя отбранителен нрав нищо и никого не допускат до себе си, в действителност обикновено са най-чувствителните. Това има предвид поговорката, че „под твърда черупка най-често се крие мека ядка". Опитът обаче да се защити уязвимостта на душата с броня носи известен трагизъм. Наистина бронята предпазва от увреждане и нараняване, но тя „предпазва" същевременно от всичко, Включително от любов и отдаване. Любов значи себеотваряне, но това би поставило под въпрос и защитата. Така бронята затваря душата и за потока на жизнеността, тя притиска и страхът нараства още повече. Става все по-трудно да се пробие този дяволски кръг. Все някога човек трябва да допусне да се нарани душата му, от което вечно се е опасявал и което вечно е предотвратявал, за да разбере, че от това тя далеч няма да загине. Трябва отново да станем раними, за да можем да изживеем прекрасното. Тази крачка може да се направи само под външен натиск, който идва или от съдбата, или от психотерапията.
Тук малко по-подробно разгледахме взаимозависимостта между ранимостта и бронирането, защото на физическо ниво псориазисът внушително ни показва описаната взаимозависимост: той води до отворени места на кожата, до пукнатини и кървящи рани. По този начин се увеличава опасността от кожна инфекция. Тук виждаме колко близо се допират крайностите, как нараненост и рогова черупка осъществяват конфликта между копнежа за близост и страха от нея. Често псориазисът започва от лактите. С лакти си пробиваме път, налагаме волята си, на лактите се подпираме. Тъкмо на тези места се появяват втвърдявания и рани. При псориазиса ограничаването и изолацията достигат своята екстремна изява, така че принуждават пациента, поне телесно, отново да бъде „открит и раним".
При кожни проблеми и обриви човек трябва да си постави следните въпроси:
1.  Прекалено много ли се ограничавам?
2.  Как стои въпросът с моята способност за установяване на контакти?
3. Зад резервираното ми поведение крие ли се потиснато желание за близост?
4.  Кое е това, което се стреми да пробие границата,  за  да  излезе  наяве?   (Сексуалност,  нагон, страст, агресия, въодушевление)
5.  Какво ме сърби в действителност?
6.  Към изолация ли се стремя?"
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Здравейте!
« Отговор #18 -: 15-03-2010, 16:17:06 »

Значи за това понякога ми се получават люспички по кожата между скулите и носа. Добре, че не се забелязват.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Здравейте!
« Отговор #19 -: 15-03-2010, 19:24:46 »

Даниела това по горе германски локум трябва да е . Вървежно е колкото хороскопите на Алена
« Последна редакция: 15-03-2010, 19:30:28 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u
 

Страницата е създадена за 0.11 секунди с 24 запитвания.