Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Алергии  (Прочетена 8619 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Алергии
« Отговор #20 -: 19-01-2010, 14:20:09 »

 :kisss:Светльо, тенкю, данке...Ние си знаем колко много сме прави и колко малко си го можем...моженето, моженето му е гвоздеят на програмата!!!!Аз на сухото съм такъв добър плувец, ама плувам, плувам, че чак се забравям...а иначе мога да се удавя и в една локва...Много, много ми се иска, това с моженето , ама хич, хич не ми стиска... :surpris_23:Не ще и не ще да стане като с вълшебна пръчица...да заспя Пепеляшка и да се събудя принцеса... :kisss:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Алергии
« Отговор #21 -: 03-02-2010, 09:48:37 »

Книгата на Иван Петърнишки я има и в спирала -та :Content_22:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алергии
« Отговор #22 -: 28-03-2011, 17:42:37 »

Не мога да разбера от какво имам алергия, но ще да е нещо "пролетно"...Ужасна работа, тъкмо се пооправя и айде пак. Много изнервящо нещо!
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Алергии
« Отговор #23 -: 29-03-2011, 08:36:55 »

Съгласен съм с benato че алергиите са от задръстен организъм.
Като малък много боледувах и ме бяха натъпкали здраво с химия. Естествено се появиха алергии и астма от там още химия - естествено без резултат. Вследствие обаче се появи много кофти акне понякога цялата ми кожа на места почервеняваше бе гадна работа.
Оправих се и от астмата и от алергиите едновременно за около година и половина с разделно хранене редовни 3-дневни гладувания на вода прочистването на черния дроб с зехтин и лимонов сок и малко дишане по Малахов - циркулационно дошане . Не знам кое точно от тия неща ми помогна най вероятно комбинацията от тях но факта е че от тогава съм забравил за такива проблеми.
Моя съвет е започни с чистенето на черния дроб то е най лесно и бързо. Суровоядството ще ти е голям + и пробвай малко гладувания или плодово-чаената диета на Лидия Ковачева и трябва време няма да стане от раз. НЕ започвай МЕДИКАМЕНТОЗНИ лечения те само ще ти разбият метаболизма. Ако имаш криза става докато се овладее, но иначе наблягай на естествените методи - храна глад прочистване.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алергии
« Отговор #24 -: 29-03-2011, 12:07:10 »

Благодаря! Моята алергия е контактен дерматит. И то не навсякъде, а само по и около очите. Тоест причината не е вътрешна, а нещо до което се опирам... Повлиява се от съответните кремове и после пак започва и не мога да разбера от какво е. А е адски дразнещо и изнервящо. Чернодробното със зехтин и лимон ще го пробвам, само да ми остане малко време. И без това имам нужда. Гладувания не мога да правя обаче...
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Алергии
« Отговор #25 -: 29-03-2011, 12:39:29 »

Няма как причината да е външна. :surpris_23:
Контактен дерматит при чист организъм не се развива.
Как разбра,че не можеш да правиш гладувания? :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алергии
« Отговор #26 -: 29-03-2011, 13:11:00 »

Съвсем не твърдя, че ми е чист организма...

Ами пробвала съм. И то доста... Съсипах си здравето по този начин. Знам, че няма да сте съгласни и ще кажете, че не съм гладувала правилно, но всеки си има личен опит и право на избор. Нищо не е в състояние да ме накара да гладувам отново, освен липсата на желание за живот. :) Отделно и физически не мога вече да го понасям, загубих си способностите и издръжливостта:) Всмисъл такъв прилошава ми, колабирам... Ако гладувам, трябва да съм почти постоянно "на легло".
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Алергии
« Отговор #27 -: 30-03-2011, 03:00:40 »

Съсипах си здравето по този начин. Знам, че няма да сте съгласни и ще кажете, че не съм гладувала правилно, но всеки си има личен опит и право на избор.
Напротив, аз съм съгласна.
Ще спра до тук, защото пак някой ще реши, че се заяждам и ще каже, че нямам право да се обаждам, защото нямам опит.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Алергии
« Отговор #28 -: 30-03-2011, 07:15:00 »

Сипала си си здравето,защото не си го пправила с голямо желание и разбиране,а защото си прочела ,че лекува и прочиства.За периода между глада нищо не казваш,да не би там да е проблема? Ако се прави глад с разбиране,мотивация,търпение,нама как да навреди.
Но си права да си избереш най-приятното за теб ,въпрос на личен избор. :Content_22:
Само,че който има тежки кризи,той е доста задръстен и има най-много нужда от прочистване.
И калявайки волята,лишавайки се от храна(вода,) лекуваме болестите изцяло и премахваме енергийния корен на болеста.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Алергии
« Отговор #29 -: 30-03-2011, 13:48:21 »

Здравей divineflow Опитай се да разбереш че причината за алергията контактен дерматит е вътрешна макар и причинителят да е външен. Здравата кожа не реагира с алергична реакция на дразнителите а оздравяването и може да стане само от вътре.
Не е нужно да гладуваш на вода можеш да правиш плодовата диета на Лидия Ковачева.
Факта че не ти понася гладуването говори само за едно - Организма ти е страшно задръстен и трябва да започнеш да го чистиш иначе в скоро време очаквай освен контактен дерматит и други "бонуси" вследствие от вътрешното замърсяване на тялото. Започнеш ли с медикаментозни методи поради различните им странични ефекти и т.н. тези "бонуси" ще се появят по скоро.
Започни с изчистване на черния дроб и после с каквото ти понася най добре - не чакай да стане късно защото после ще ти е по тежко да го правиш.
Ако искаш съвет за чернодробното прочистване пиши ми ще ти кажа как най лесно и ефективно става - описаната тук процедура е малко сложна и дългичка.
Бъди смела твоето здраве си е в твоите ръце не в на някой доктор.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Алергии
« Отговор #30 -: 30-03-2011, 14:35:07 »

Съсипах си здравето по този начин. Знам, че няма да сте съгласни и ще кажете, че не съм гладувала правилно, но всеки си има личен опит и право на избор.
Напротив, аз съм съгласна.
Ще спра до тук, защото пак някой ще реши, че се заяждам и ще каже, че нямам право да се обаждам, защото нямам опит.
Защо и как гладуването съсипва здравето?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Алергии
« Отговор #31 -: 30-03-2011, 15:21:49 »

Не съм практикувал никога гладуване, но все пак понеже съм свръхинтелигентен, ще се опитам да дам възможно най-добрия съвет на  divineflow  :thankyou:
И тъй, divineflow.. явно организма ти е задръстен с вредни субстанции както казват другите. Затова недей да гладуваш, т.е. недей да бързаш да го правиш. Първо премини към суровоядство.... плодове и зеленчуци, сокове.... яж кълнове ....направи си някоя и друга клизмица, някоя и друга прочистваща процедура като шанка-пракшалана... и като се освободиш от част от вредните неща и се почувстваш по-добре, тогава чак се захвани да правиш гладуване. Не знам какво толкова гладуване си се мъчила да правиш, че чак си колабирала.... но не се почва така... първо почваш с 1-дневни гладувания... примерно всеки понеделник... и така 10 седмици, след което може да увеличиш дните на 3 ....а докато правиш гладуванията е важно да нямаш някакви важни и отговорни неща за правене, за да не се напрягаш... трябва да бъдеш спокойна... свикни с тия 3-дневни гладувания.... тогава увеличи на 7-10 дневни гладувания.... и така :) ако си се изхвърлила отначало да ми правиш големи гладувания, нищо чудно  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Алергии
« Отговор #32 -: 30-03-2011, 15:43:09 »

Ех, ама как само всички с един прочит решихте, че divineflow е задръстена.  tooth
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Алергии
« Отговор #33 -: 30-03-2011, 16:01:11 »

Ами от нещата които тя самата каза това е най очевидния извод - Защо ти какво смяташ по въпроса?
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алергии
« Отговор #34 -: 30-03-2011, 16:12:21 »

Хахаха направо и аз не знам как съм жива още tooth

Намерих причинителя аз :Content_22: или поне този за последното проявление :) Така че нещата се оправят леко полеко.

Иначе си се чувствам добре, и задръстена:)

За гладуванията не искам май да се впускам в подробности. Няма много смисъл да търсим грешката ми. А пък моят опит няма да е полезен за никого тук като гледам. Иначе не, не съм прекалявала, нито съм се изсилвала изведнъж. За "разбиране" не знам, но определено съм подхождала с желание и пълната убеденост, че си помагам и правя нещо добро за себе си, с която много и трудно се разделих, въпреки очевидните сигнали, че не е така. Сигурно ще стигна до гладуване отново в някой момент. Планирам обаче този път да е окончателно. tooth
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Алергии
« Отговор #35 -: 30-03-2011, 17:44:52 »

""""Иначе си се чувствам добре, и задръстена:)"""

И аз така разсъждавах като теб навремето, но когато започнах  с чернодробното прочистване и с другите неща в последствие разбрах какво наистина означава да се чувстваш добре.
Като казвам задръстена имам в предвид в буквалния смисъл. Знам че хората които не са видяли с очите си трудно ще повярват но нали затова са сайтовете като този.
Правил съм си досега 30тина прочиствания на черния дроб и 29 пъти излизаха камъчета най голямото беше с размер 5см на 2.5см - това беше в началото после все по малки - да ти кажа и аз си се чувствах много добре тренирах и и си мислех че съм ОК. После разбрах колко съм се лъгал. Искам да кажа, че организма има много големи резерви и дори заталачен може да си се чувстваш нормално но не се ли чистиш задължително идва момента в който резервите свършват.
Такива дребни кожни проблемчета, алергии и др са първите вестители на тоя предел.
Ти най добре си знаеш все пак.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Алергии
« Отговор #36 -: 31-03-2011, 17:32:26 »

А-ха. :)

Ами ще се чистя с билки засега. Химични методи:)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.