Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Алергии  (Прочетена 8620 пъти)

fntbls

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Алергии
« -: 16-01-2010, 13:05:49 »

Здравейте мили хора! Чета ви от 3 месеца редовно и също от толкова съм на сурова храна, благодарение на вас, разбира се. Иначе съм си вегетарианец по рождение, но консумирах и млечни продукти.  :(

Всичко, което чета тук е изключително вдъхновявящо и полезно, а и рецептите на Мер са невероятно добри. Много съм щастлив, че ви има!  :flowers2:

Също искам да се извиня, че не съм писал до момента, което е непростимо, имайки предвид, че имам усещането, че ви познавам след толкова споделена информация. И за това реших да споделя проблема си с вас.

В момента съм в процес на започване на нова работа, за която се изисква да съм абсолютно здрав. И така на прегледите установиха, че имам алергии и ме пратиха на алерголог.
На тестуването ми откриха алргии към акарите в домашния прах, плесен, тревни и житни полени... Ужас!
Но по-лошото е, че за да почна работата се съгласих да започна лечението, което лекарката предложи, а именно 5-годишно лечение със сталорал, който е много скъп, а и освен алерген, в него се съдържат още натриев хлорид и глицерин.. Не мога да си представя да поемам такова нещо.

Та молбата ми, както предполагам става ясно, е ако можете да помогнете как да се справя с алергиите. Сигурен съм, че това може да се постигне със суровоядство и правилна храна, но как??

Ще съм много благодарен на всякакви съвети и мнения.
Желая ви прекрасен и суров ден, изпълнен с усмивки!  ;)



Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Алергии
« Отговор #1 -: 16-01-2010, 14:22:15 »

Подушвам ,че сме от една порода :)  Добре дошъл.  Ще се оправиш, колегите ще се включат по същество . :)  
    
Алергиите са област, в която медицината е абсолютно безсилна!!  С изключение на самото диагностиране - ако открият случайно алергенът, открият , макар че е много съмнително.. Прегледай се при 20 доктора - ще чуеш 25  "компетентни" мнения и нито един няма да каже : " Мама му стара , не знам на какво се дължи тази алергия)  :)

Имам приятелско семейство , (на което съм гостувал 15 дни ) от Friedrichsdorf, до Франкфурт   -  Г-н  и г-жа  See  (хора с пари!) където и майката и дъщерята страдаха от някакви обриви и алергии много дълго време ,въпреки че бяха обиколили безброй клиники, чак до Мъртво море бяха стигнали. Дадоха купища пари и вероятно продължават да страдат и до сега.  
Живееха типичният консуматорски начин на живот и вярваха само на официалната медицина...
« Последна редакция: 16-01-2010, 14:55:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Алергии
« Отговор #2 -: 16-01-2010, 14:37:14 »

Здравей колега,гаранция,че няма да те излекуват с тези лекарства,а точно обратното.Алергиите са от силно задръстен организъм.
Домашен прах и акари, няма само на луната,но и това е съмнително  :laugh:
Невероятно е ,че си на сурова вълна,ти си направил крачката.
Направи прочистването на дебелото черво,може и чернодробното. Може и шанка-пракшалана,щом си ял млечни.Не наведнъж разбира се,прочети в сайта на Мер.
Да не ставаш космонавт,големи изисквания за тази работа tooth
Също така,според моето скромно мнение,може да има и човек от много близкото ти обкръжение,който не може да понасяш(съпруга,родител,приятел,колега) това също засилва алергиите.
И най-важното,кажи си ,че вече се лекуваш и е въпрос на време да се оправиш. Поискай го силно и вярвай,това е 95% от решението,другото е практика. :laugh:
Успех!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Алергии
« Отговор #3 -: 16-01-2010, 15:39:05 »

Ако тази алергия се изразява в дразнение на горните дихателни пътища можеш да опиташ с йогийската процедура нети (промиване на синусите). Като я правиш известно време лигавицата става по-здрава и устойчива на външни въздействия.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

fntbls

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Алергии
« Отговор #4 -: 16-01-2010, 17:22:58 »

Много благодаря за отговорите ви и за топлото посрещане!

Бате Бино, и на мен ми лекуваха алергична асма години наред и едва 5 години след като спрях всякакви медикаменти асмата изчезна. Но алергиите останаха... Та за това съм абсолютно съгласен, че официалната медицина е безсилна. Просто трябва да помогна на организма си да се справи с това.

Благодаря за съвета Бенато, веднага се залавям с проучвания, за да разбера с кое от пречистванията да започна. Наистина има много изисквания за работата ми, но понеже успях да скрия повечето от алергиите пред комисията, се страхувам да разказвам подробности, за да не ме разконсперират! :)

Злояд, наистина го има дразненето на горните дихателни пътища и съм си живял с него цял живот. Почвам и джала нети, веднага след като си намеря каничка. Но трябва и да се оттърва от тези алергии преди следващия преглед след година.

Още веднъж ви благодаря за споделеното мнение! :thankyou:
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Алергии
« Отговор #5 -: 16-01-2010, 18:45:50 »

Здравей! Радвам се че се появи, и също че вече си имам другарче-вегетарианче от рождение! :) Аз си мислех, че такива като нас болест не ги лови, понеже такива са ми наблюденията върху другите ми 2 другарчета-вегетарианчета....Щом имаш проблеми с дихателните пътища от ранна възраст, аз лично бих се замислила дали няма някаква не-физиологична причина за това...нещо кармично- твое лично или наследено. Не знам дали тук няма да ме линчуват, но бих ти препоръчала поне две неща. Едното е да се върнеш назад в спомените си и да се опиташ да се сетиш откога точно ти се е появил този проблем и какво се е случвало с теб и около теб тогава. Ако примерно е имало някакъв силно стресираш момент и ти се сетиш за него...има една простичка техника на емоционалното освобождаване (emotional freedom technique), която съм чела че е успешна (нямам личен опит, засега не ми се е налагало). Другото нещо е да се допиташ до по-чуствителен човек, който може да "види" какъв е корена на проблема.
Колай има за всичко, ще се оправиш! ;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Алергии
« Отговор #6 -: 16-01-2010, 21:37:32 »

Защо някой да те линчува, Анджи? :)
За мен, примерно, това са логични неща, за които си писала.  ;)
Активен

fntbls

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Алергии
« Отговор #7 -: 17-01-2010, 00:05:47 »

Angie, и аз много се радвам, че си намерих другарче-вегетарианче от рождение! Ти си ми първото такова! :)
Бях се притеснил. че съм единствен. :)

За силно стресиращ момент от детството се сещам и то без да се замислям много. Веднага почвам разучаване на тази emotional freedom technique. Благодаря за идеята!
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Алергии
« Отговор #8 -: 17-01-2010, 00:17:35 »

Ето линк на български: http://www.emozdrave.info/
 :fluretaa:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Алергии
« Отговор #9 -: 17-01-2010, 00:58:29 »

Анджи , точно ти ме запали и мен по ТЕС.  :thankyou:В някакъв твой пост беше казала, че ТЕС наистина действа. Та купих си книгата и практикувах и аз мога да кажа: Да, наистина действа. Но понеже нямам други хора от моето обкръжение, които да ТЕСват щях да те питам защо всъщност ТЕС действа, но сега разбирам, че не ти се е налагало да ТЕСваш. Наистина се чувствам освободена след като направя настройката, сериите, и деветте гами. Но все не ми остава време да анализирам как така всъщност се случва това? В смисъл, че явно изпращаме на тялото правилните сигнали по правилния начин, незнам. Но...нищо това едва ли има кой знае какво значение. Важното е, че действа :laugh:
fntbls добре дошъл при нас! Много ме съмнява, че Бенато както винаги е прав - имам предвид, че може алергията ти да е породена от някой, а не от храната щом си веге. Казвам го от личен опит!
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Алергии
« Отговор #10 -: 17-01-2010, 14:41:44 »

Добре дошъл и успех!!! :fluretaa: :) Със сигурност работата ще се оправи с подходящо природно хранене и очистване, а и ти вече имаш голям напредък :).
Алергиите са до голяма степен и на стресова основа... Моя близка приятелка последната година получи някакъв страшен невродермит и се обрива почти от всичко. Хранеше се главно с пакетирани храни и захар  >:(, плюс това е в кофти отношения с роднини, с които живее, така че и Бенато е прав за близкото обкръжение - явно и това е фактор  :(.
Стискам палци! Всичко е обратимо, знай че ще се оправиш, стига само да вярваш и да имаш търпение и постоянство. Поздрави! ;)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Алергии
« Отговор #11 -: 17-01-2010, 16:33:08 »

Вал, ти ме уби направо..препоръчвам неща, които сама не съм пробвала... както казва Аксим, посипвам си главата с пепел и съм виновна!
Чудя се дали мога да си оправя мързела с тази техника..  :whistling2 - emotloader:  :Confus_3:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Алергии
« Отговор #12 -: 17-01-2010, 16:40:24 »

Всъщност аз бях написал, че съм коригирал емоционалната окраска, свързана с някой случки в живота ми.
За мързел не съм го пробвал,а имам нужда честно казано.Казват че става и за това,но ако намеря корена му със сигурност ще се получи. :peperudi:
Активен

fntbls

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Алергии
« Отговор #13 -: 17-01-2010, 19:17:16 »

Благодаря за линка, Angie!

Val, и аз съм съгласен, че Бенато може би е прав. Сега обмислям вариант как да се оттърва от близките!  :Content_4 - emotloader: А ти, след като имаш личен опит, как се справи?

Вики, благодаря ти за милото посрещане!

Благодарение на всички вас си повярвах, че ще се преборя и сега почвам със всички сили и методи. :thankyou:
« Последна редакция: 17-01-2010, 19:18:49 от fntbls »
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Алергии
« Отговор #14 -: 17-01-2010, 23:55:03 »

Анджи, не си виновна! Напротив, благодарение на теб се запалих. :flowers2:
fntbls , не ти препоръчвам категорично моя вариант на премахване на алергията :D :D При мен положението беше такова. Получавах едно неприятно усещане по  лицето, носа нещо като сърбеж, понякога с отток. Ходих на лекар, изписаха ми лекарства. Ефект никакъв. Имаше дни в които беше много неприятно , изнервящо, не спираше да ме дразни това чувство. После си мина само. Такаааа, сега години по-късно осъзнах че съм изпитвала алергия към един човек с когото се срещах понякога. Той ме харесваше, но аз изпитвах противоречиви чувства към него. По-точно нещо много ме дразнеше в него, да не кажа отблъскваше. По-късно се сетих че моята т.нар. алергия изчезна напълно откакто тотално спряхд а го срещам дори случайно.  :bleh
Всъщност аз бях написал, че съм коригирал емоционалната окраска, свързана с някой случки в живота ми.
За мързел не съм го пробвал,а имам нужда честно казано.Казват че става и за това,но ако намеря корена му със сигурност ще се получи. :peperudi:
Светльо, ти пак ме запали. Аз защо не помня за тоя ти пост? Припомни, моля те. :fluretaa:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Алергии
« Отговор #15 -: 18-01-2010, 08:27:32 »

И аз съм с алергии- към котки, аналгетици и плесен от миналата година.
Първата алегрия получих на 20 години- тогава не се хранех никак правилно, студентски живот- алкохол и цигари  :Confus_3: и резултата не закъсня, а преди това спортувах и се заричах, че цигари няма да пуша  :Confus_3: Натъпкаха ме с кортикостероди тогава и напълнях за месец около 8 кг  :'( Нямах никакви познания за храненето, но попаднах на книгата "Петимата тибетци" - започнах да ги правя, добре че беше  лято и бяхме на море, хранех се основно с плодове и салати и се оправих без лекарства. Но от тогава избягвам котки, не съм излекувана, не ги обичам вече котките :-\
Вече когато ми се появи алергията към плесента, разбрах от къде идва всичко- в тоя случай наистина не исках да ходя на едно място.  :Confus_3:
Ще прочета и аз ТЕС, иска ми се да се отърва поне от алергията към плесен ...
Активен

fntbls

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Алергии
« Отговор #16 -: 18-01-2010, 16:17:45 »

Val, напълно съм съгласен, че алергиите най-вероятно водят началото си от неприязън към някого или нещо.
За нещастие много често не можем да избегнем дразнителя. И като не можем да се избавим от дразнителя, предполагам че трябва да променим нещо в собствената си нагласа и възприятие към него.

Даниела, благодаря за споделения опит и се надявам, че с пречиствания, ТЕС и вътрешна сила и увереност ще се избавим от алергиите.  :weight_lift:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Алергии
« Отговор #17 -: 18-01-2010, 16:46:23 »

Val, напълно съм съгласен, че алергиите най-вероятно водят началото си от неприязън към някого или нещо.
За нещастие много често не можем да избегнем дразнителя. И като не можем да се избавим от дразнителя, предполагам че трябва да променим нещо в собствената си нагласа и възприятие към него.

Абсолютно,трябва да се анализира точно кое ни дразни. И да променим виждането си към човека или "проблема" ,слагам го в кавички,защото тогава той изчезва.
Това е идеалния случай,аз се уча тепърва също,заедно напредваме към по добро  :laugh: :love_028:
Йога нидра освобождава подсъзнанието и изчиства стари емоционални проблеми.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Алергии
« Отговор #18 -: 19-01-2010, 09:03:09 »

 :kisss::Язе мноого пъти намеквахххх, казвах, приказвах, че чак и писах...ама...хайде от мен да мине ..пак ще хокам...Деца, майката Природа е закачила здравето на Човека за неговият Морал!!!!Работата си е фифти, фифти...т.е каквото пил=платил...каквото изливаш от себе си ...това ти се влива...Не си мислете, че ще Я надхитрите и ще ви се размине проблема с който ТРЯБВА да се справим!!!!На всеки от нас ни се дава САМО ТОВА И САМО ТОЛКОВА, С КОЛКОТО МОЖЕ И ТРЯБВА ДА СЕ СПРАВИМ В ЖИВОТА!!!, НИТО ГРАМ ПО-ВЕЧЕ!!!А това, че не ни се иска да се справим, и започваме да си търсим оправдания...е само и единственно в наш ущърб.И йощ нещо...колкото по-нагоре по еволюционната стълбица се качваш, по-сложни задачки за справяне ще получаваш...няма как на силен ученик да се дават лесни задачки...
Какво е вятъра за вейките зелени,
щом духне – те се свеждат изведнаж.
А колко дъбове е виждал повалени…
могъщият се бори само със могъщ.
 Панчататра -с.49
 :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Алергии
« Отговор #19 -: 19-01-2010, 10:27:13 »

Не си мислете, че ще Я надхитрите и ще ви се размине проблема с който ТРЯБВА да се справим!!!!На всеки от нас ни се дава САМО ТОВА И САМО ТОЛКОВА, С КОЛКОТО МОЖЕ И ТРЯБВА ДА СЕ СПРАВИМ В ЖИВОТА!!!, НИТО ГРАМ ПО-ВЕЧЕ!!!А това, че не ни се иска да се справим, и започваме да си търсим оправдания...е само и единственно в наш ущърб.И йощ нещо...колкото по-нагоре по еволюционната стълбица се качваш, по-сложни задачки за справяне ще получаваш...няма как на силен ученик да се дават лесни задачки...
Бабо Мария,радвам се че се върна вече  :flowers2:
Няма как да не се съглася с това което казваш.Аз,макар да не обичам хич елекронните игри,го свързвам с тях.Не можеш да преминеш на по-горно ниво, докато не си научиш "уроците" от това ниво.Толкова е просто за казване,ама е сложно за направа,защото трябва дълбоко да надникнем в себе си и да се анализираме,а понякога това е много болезнен процес,а и трудоемък също!
« Последна редакция: 19-01-2010, 10:32:42 от Svetlio »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 22 запитвания.