Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Прочистване на организма  (Прочетена 19828 пъти)

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Прочистване на организма
« -: 22-01-2010, 16:34:55 »

 :Confus_34: Здравейте на всички
 Възникват ми в главата разни въпросчета и ще съм благодарна на помощ от ваша страна :)
Търсих имформация из форума за прочистване на дебелите черва и черния дроб. Четох книгата на Малахов. До колкото разбрах от там е хубаво първо да се прочистят червата чрез клизми, а шанката(дано не бъркам името) се прави по- често с цел поддържане на постигнатото. Какъв е ефектът, ако се практикува само шанката без правене на клизми? Разбрах, че трябва водата да започне да излиза бистра на края, но това не осначава, че всички отложени маси са се отделили от червата...
Някой знае ли какъв е механизмът на отделяне на токсините при жабуренето с шарлан?
Активен

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Прочистване на организма
« Отговор #2 -: 23-01-2010, 12:01:59 »

Благодаря ти, Вери, но аз знам достатъчно за тези процедури и посочих откъде съм запозната, а там има и доста цветни примери на практикуващи прочистването хора. Питах друго  ::)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Прочистване на организма
« Отговор #3 -: 23-01-2010, 15:44:17 »

Правят се първо клизми, защото по дебелото черво на всеки човек се натрупват отлагания. Както и да се храни, все се замърсява. В областта на възходящия дял се счита, че тези шлаки са най-много. Ако направиш първо шанката, няма да се изчистят именно те. Защото при клизма, течността(най-често урина) стои 10-на мин в дебелото черво и буквално го накисва. Има много шлаки, които излизат само след накисване ;D
Друг проблем, който може да възникне, ако се започне с шанка е да не се отвори пилора и водата да не тръгне към червата. Тогава се надуваш, и повръщаш, за да не остане солената вода в теб.
Най-добре си е един месец клизми по схемата и след това вече шанка. Аз така направих и нямах проблем с отварянето на пилора :)
В края на шанката имах 2-3 изхождания от бистра вода. Това значи, че всичко е излязло и е време за край на процедурата :)
« Последна редакция: 23-01-2010, 15:48:01 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Прочистване на организма
« Отговор #4 -: 23-01-2010, 17:36:28 »

Реших, че търсиш информация във форума за пречистванията въобще. Явно това изречение ме е заблудило:

"Търсих имформация из форума за прочистване на дебелите черва и черния дроб"

Извинявай.
Активен

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Прочистване на организма
« Отговор #5 -: 24-01-2010, 18:15:43 »

Вери, няма никакъв проблем. Много благодаря. Въпросът го задавам, защото някои хора казват, че не биха си прочистили дебелото черво с клизми, а напрво с шанката, а аз бях разбрала, че не е най- правилния начин
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Прочистване на организма
« Отговор #6 -: 31-01-2010, 14:36:37 »

Тарикати навсякъде се срещат :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Прочистване на организма
« Отговор #7 -: 01-02-2010, 11:00:52 »

"Тарикатка" не бих казала, че съм... но, да - аз точно така направих. Почнах с Шанкха-та, понеже не бях запозната с клизмите и нямам оборудване. Единственият проблем беше, че (както Петко споменава) първите два пъти не ми се отвори пилора. За такива случаи Малахов е писал в "Без прочистване няма здраве" - ако процедурата се направи с повече вода, и/или по-голяма концентрация на солта, работата става. И при мен така стана  :).
Мисля, че даже и това да не е най-перфектната опция, пак страхотният ефект от Шанкх-ата не намалява, нито би навредило по някакъв начин. Може да е само в твоя полза.
« Последна редакция: 01-02-2010, 11:02:28 от Buku »
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

4o4i72

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Прочистване на организма
« Отговор #8 -: 21-04-2010, 14:52:05 »

Здравейте!
Сигурна съм, че някъде в сайта пишеше каква да е последователността на прочистванията : паразити, дебело черво, черен дроб..........Обаче, не го намирам. Моля, някой запознат да ме светне. ;)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Прочистване на организма
« Отговор #9 -: 16-05-2010, 08:19:46 »

Докато търсех нещо,поподнах на този сайт.Цъкнах на тази страница и колкото и гадно да ми беше,ицгледах видеото с паразитите в човека.Мисля,че е много полезно!Гадно,но полезно! :o
http://www.healthbanquet.com/parasites-roundworm-tapeworm.html
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Прочистване на организма
« Отговор #10 -: 16-05-2010, 19:45:42 »

В една от книгите по йога, които имам пише, че тази асана

матсиендрасана
унищожава паразитите
Още не съм я овладял в този и вид :weight_lift:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Прочистване на организма
« Отговор #11 -: 17-05-2010, 01:41:55 »

Злояд възможно ли е само с една асана да се унищожат паразитите? Аз малко се съмнявам.
Активен

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:Прочистване на организма
« Отговор #12 -: 19-05-2010, 17:26:06 »

 И да не чисти паразитите я харесвам. :Content_14: От тези които съм виждал, май само тая "усуква" гръбначния стълб. Повечето го "огъват". :Confus_34:
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Прочистване на организма
« Отговор #13 -: 20-05-2010, 15:44:17 »

Леле Светльо, б@с# мамата! Дали ще се юрна за малки орехчета, като станат  :police:

Между другото, чичко Пол Чек много го уважавам, заради холистичния подход към нещата :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Прочистване на организма
« Отговор #14 -: 20-05-2010, 16:18:53 »

Тоя Светльовия линк хич няма да цъкна на него  tooth, но мисля да си правя това пречистване със зелените орехчета, още малко остава.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Прочистване на организма
« Отговор #15 -: 06-06-2010, 08:54:11 »

По-точно сега е времето,могат да се берат зелените орехчета. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Прочистване на организма
« Отговор #16 -: 16-06-2010, 12:25:36 »

Дам, аз поръчах на нашите, че са на вилата а не знам аз кога ще стигна.
Може ли някой да ми даде линк към точната рецепта на настройката, че не помня къде я гледах?
Благодаря предварително!
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

oleyor

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Прочистване на организма
« Отговор #17 -: 13-02-2011, 09:49:48 »

Прочистване на организма от шлаки , паразити и токсини предлагат в Медицински център Медбио плюс Габрово. Там предлагат и тридневен курс за почистване на черен дроб. Ако се интересувате- тел. 066 801 549
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Прочистване на организма
« Отговор #18 -: 13-02-2011, 09:53:19 »

Аха , да ти вземат паричките за нещо ,което можеш сам да си направиш. Тия най-много го обичкам :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Прочистване на организма
« Отговор #19 -: 14-02-2011, 04:36:50 »

Понякога вместо да изпишеш вежди, изваждаш очи.
Само споменавам и този вариант. Никого не защитавам.
;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.152 секунди с 22 запитвания.