Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Прочистване на черен дроб след гладолечение  (Прочетена 9257 пъти)

Михо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Здравейте,понежи този раздел е за черният дроб,бих искал да попитам по знаещите:
Значи проведох почти 10 дневен курс на гладолечение и понеже постояно изпитвам болки във областа на черният дроб реших да го прекратя (във 8 ден) и започнах да се захранвам от днес.
Мъчи ме мисълта  във кой момент ще е подходящо да започна прочистването на дроба т.е.да изчакам поне 5 дена захранване или?????
Със гладуването нямах никакви проблеми,можех да изкарам още доста ,но болката е остра и пронизваща на моменти и само ако го позатопля със Ел.възглавница ме отпуска.
Преди това не съм имал проблеми със черният дроб и несъм го прочиствал никога.
Ще бъда благодарен на всеки който изкаже мнение по темата.
Благодаря предварително.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Аз не съм компетентна по въпроса с чернодробните пречиствания......Но  ми е странно защо те боли черния дроб ???. Гладувала съм доста пъти и от опит знам,това и в книгата на Л.Ковачева го пише де,че такива неприятни усещания могат да се получат по време на самият лечебен процес-ако имаш болен орган,пък ти казваш,че намаш проблем с черния си дроб.Даже казваш,че болката е била остра....странна работа  ???.
Активен

Михо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Незнам може и да е злъчка,но точно във тази област е болката,а проблеми не съм имал,нито ми е бил увеличен дроба.
Четох рових се и никъде не намерих нещо по въпроса.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Аз на твое място бих пробвала олекотеният вариант на чернодробното пречистване-в сайта го има http://www.zemianazaem.com/archives/47... -това е.Но нека и другите ,в смисъл,някой,който го е правил,ти кажат какво мислят по твоят въпрос  ;)
Активен

Михо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Дано да споделят.
Незнам дали е възможно във следствие от очистителният процес да е настъпила тази болка т. е. да се отделят камъни от злъчката или в ч. дроб във следствие от гладолечението да е настъпил накакъв защитен механизъм.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

 Аз бих могъл да кажа само , че черен дроб не боли.  Скоро го научих, признавам си. Черния дроб нямал нерви и не може да боли. От жлъчката са болките. Мен също ме наболява на моменти. Питах д-р Хрушчов , той каза : "Просто е като боб" -  суровоядство и глад на вода по 20-30 дни.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Според мен те е болял този орган , в който по време на гладуването е почнал оздравителен процес. Не искам да те плаша, но аз съм била доста пъти при Емилова и знам, че те болят точно болните органи. Не че ти е много болна жлъчката, може да й е трябвало малко прочистване просто. Сам казваш, че досега не си го правил. Организма при гладуване първо изяжда старите и мъртви клетки, а болните ги възстановява. А органите ги прочиства и се получават болежки. За съжаление не знами аз обаче сега ли да правиш чернодробното прочистване. Мисля, че Петко и Бенато ще кажат най-добре.
Активен

Михо

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

За черният дроб се консултирах със лекар и наистина той не боли.Най вероятно е жлъчката,понеже не съм извършвал очистване на черният дроб и на нея.Предполагам, че са затлачени и поради прочистване от гладолечението е настъпило това очистване, което е породило тази болка.Така мисля поне Аз.
Възнамерявам да се позахраня поне 5-7 дена т.е.много бавно и после ще направя продцедура за изчистване,защото заради тази болка се наложи да прекратя пълното гладолечение.Може би е трябвало първо да свърша тази работа и после да се проведе курса на гладолечение.
И да попитам днес е вторият ден от захранването,вчера хапнах малко зеле със морков настъргано за обяд ,за вечеря същото +две листа спанак във много ограничени количества +плод по един във 10 16 часа.Днес изпитвам едно леко гадене и световъртеж(немога да се фокусирам) някакви препоръки или обяснения няма да са ми излишни.
Отбелязвам че несъм прекалил със нищо съвсем оскъдно е било.Във такива случай мисля пишеше да се намали приема на захранването,но то във случият е мин.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Наеправо съм изненадана от това,че ти се гади. Не може от моркова и плодовете да ти се вие свят. От зелето се чувства пък тежест в стомаха, а не замайване на главата. Това което описваш по-скоро се появява при самото гладуване и е очистителна криза. Аз мисля, че очистването просто продължава. Емилова казваше при силно токсични организми очистването продължава и по време на захранването.А пък иначе аз мисля, че първо се гладува, после се прочиства дроба. За да му помогнеш малко с гладуването преди това. Защо не се консултираш с някой лекар, който провежда гладолечение? Нямаш ли такъв наблизо? Междудрогото ако болката не е била нетърпима е било по-добре да изкараш още някой ден на чай и плод , за да завърши въпросната очистителна криза. Не че се правя на спец, но когато съм била при Емилова във Варна повечето хора правеха така.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко

Привет!
Да споделя: най-после се престраших да направя няколко микроклизми (само такъв уред успях да си намеря  >:() - една с подсолена вода, една с кафе и една по Малахов с мласло и мляко (не в един ден, разбира се). Малко, малко, ама пак дадоха доста задоволителни резултати  :Content_22:.
Та, въпросът ми е... Искам да правя скоро чернодробно пречистване, то си е подходящо сега (почти пролет вече), само чакам да мине известно време след водното гладуване. Тоя път мисля да правя пречистването като включа и клизми, както си требе  tooth (понеже досега се ослушвах  :whistling2 - emotloader:) и искам да попитам какви и колко са най-подходящи - уринови, други? :surpris_23: Съжалявам, че спамя темата  :flowers2: :love_006 - emotloader:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103

Днес,преди пълнолуние е вече време за започване на чернодробното пречистване за тези,които бързат.
Иначе е по- добре една сериозна подготовка  с другите пречиствания и да се започне деня преди февруарското пълнолуние като се продължи още два или три месеца по пълнолуние
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103

Вики,започни  клизми с прясна урина и постепенно добавяй изпарена,ти сама ще усетиш кое е най- добро за тебе и кога да преминеш до 1/4.Ти си доста изчистена с тези дълги гладувания затова внимавай да не засилиш вятъра с изпарената.
Активен

shylight

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте,

поздтавявам създателите на този сайт: много информативен, умерен и разнообразен.

Обръщам се към всички съфорумци с молба за мнение по следния въпрос: четох много за чернодробното очистване и реших да го направя за първи път. Постя от началото на март (стриктно) и постепенно се подготвях до времето на пълнолунието в събота (19.03.). През деня пих сок от цвекло и кисели ябълки, вечерта - зехтин и лмон - по 100 гр от двете, легнах си рано с грейка. При мен нешаата се случиха бързо: още в 04.30 ч омах покана за посещение на WC, и втора - към 05.30 ч. Почувствах се добре и заспах.

Проблемът се появи на следващия ден - много силно главоболие в дясната част на главата и сълзене на дясното око. Следва да отбележа, че имах слаба хрема и отзвучаваща кашлица, когато започнах очистването. главоболието беше придружено от пулсиране в цялата предна част на главата  в областта на двете слепоочия, непоносимост към светлина, без температура. Нямам мигрена, никога не съм страдала от сенна хрема или друга форма на алергия.

Днес (2ри ден след очистването) главоболието постепенно намля и почти отзвуча. Кашлицата се промени, стана на пристъпи - не силно, но продължителни; хремата е като стена. Не пия лекарства заради скорошното очистване на дроба.

Моля да споделите дали някой е имал подобни симптмо и как са отзвучали или как са били третирани. За себе си намерих няколко обяснение между които напразнио се лутам: влиянието на магнезиевия сулфат, който натоварва бъбреците, а оттам сърцето и повишава кръвното налягане; сенна хрема, макар и за първи път (аз живея в Италия, при нас е пролет и всичко е цъфнало, дворът е обсипан с цветя) или мигрена ???? като  реакция на очистването.

Всеки съвет или наблюдение е добре дошло. Предварително благодаря.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

На мен ми прилича на алергична реакция- имала съм такива, точно със сълзене на очите, чувстваш се като болен от грип, кашлица и трудно дишане....не мисля, че има общо със самото чернодробно пречистване...но това си е моето мнение, не съм специалист  ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 23 запитвания.