Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Петър Дънов - мъдрецът,философът и най-вече БЪЛГАРИНЪТ!!!  (Прочетена 3476 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :pensif_29:Деца, вие за тоз българин не сте ли чували, чели...че от него има ли по-вещ и по знаещ по отношение на ЖИВОТА????Толкоз много автори и книги изредихме ..а за него... почти нищо!
   Хай сега да ви видя кат знаете английски и сте прочели толкоз мнооооооого чужди автори- кой колко и какво е прочел от Учителя???? :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Здрасти бабче, аз често се връщам към някои лекции или книги на Дънов, вчера цял следобяд четох размислите му за любовта. Дънов ми дава много сили в тоя живот  :heart_2:
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Бабче, благодаря!  :flowers2:
Аз само 'Малка книга за здравето' имам, а и отдавна не съм посещавала портала. Хубаво правиш, че ни напомняш!  :heart_2:

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=240&LangID=0&Letter=*
Аз имам няколко книги, но скоро не съм купувала, чета от спиралата  :)
Активен

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199

Скъпо Бабче,няма смисъл да ангажираш този форум с тези "отнесени" идей на Дънов...тук хората искат чрез храната да станат като него....някой пък други като консумират огнена вода,също искат да се "извисят" до Дънов и тем подобни други хора,който не са се оповавали на странични фактори,който да ги доведат до човешката логика.. :flowers2:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Скъпи Кристианчо, баба и да иска не мож никого да ангажира с каквото и да е , АКО ЧОВЕКЪТ не иска сам да се ангажира!!!Ама за да станеш като НЕГО, или поне мъъъъъъъъничко да се доближиш да мъдрстта, знанието и това което ТОЙ е можел,  знаш ли колко книжки трябва ПЪРВО  да изчетем, после да осмислим ,пък накрая ако все още са ни здрави гащите и нещо да постигнем ...като него!!!
  Не мож мина без четене, само с едене , не се поумнява!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот

Преди време ми бяха попаднали негови книжки,  но не ми беше дошло времето явно - подминах ги. Преди година се запознах с едно момиче - от семейство на Дъновисти. Тя ми изпрати три тома - Учителят лечителят пророкът , прочетох ги с голям интерес , и съм и много благодарна не само за жеста , но и за насоката .
Сега имам Рила врата към Агарта , Здраве и болест, Малка книга за здравето , свалих си и няколко книжки от спиралата - но ми е по трудно да чета на компютъра
Свалих си Седем разговора за Светият Дух, Билки и лечение
313 рецепти за 101 болести, Ученик - Път към освобождение, Висша мистика
Из словото на Учителя Петър Дънов, Завета на цветните лъчи на светлината


Много ми е интересно и поучително , чета и препрочитам по няколко пъти книжките .


Аз нямам баща - и винаги съм се чудела защо съм избрала точно този си път - да живея само с eдин родител . Но ми дойде на ум , че може би съм искала да намеря духовен баща ... или пък да призная най накрая пред себе си, че всичко в крайна сметка има един баща ... включително и аз  

« Последна редакция: 02-02-2010, 17:19:16 от kriss »
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Е дойдохме си на думата...Колкото по-вече споделяме, толкова по-вече разкриваме, не само от себе си!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86

От малкото, което съм прочела съм доволна и обогатена. Четене му е майката. Мисля си, че храната е главно средство за физическото тяло, макар че носи ценната информация в себе си за Света, но тя е е дно от средствата. Никога до сега не съм чела толкова много в живота си. Телевизията съм я изключила почти напълно от битието си. Когато семейството ми се събере пред новините и буквално се зомбира аз си чета нещо или тегля някой научно популярен филм и се наслаждавам поне малко на съвършенството на природата...
Опитвам се да не мисля много за храната като нещо, което е най- най- важното, а като малка част от всичко общо.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Браво на тебе!!!А хайде сега,опитай да се уединиш някъде навън, сред природата,далеч от човешка глъч, отпусни се, и слушай...птичките, зарови поглед в синьото небе, полети след някое птиченце... и ми опиши чувството, усещането...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86

Петър Дънов пише, че когато тялото е възпрепятсвано е хубаво да си представяме това, което ни се иска да ни изживеем тялом духом и така душата ще е спокойна. Опитвам се да не се чуствам натоварена и вързана за тази София и си мечтая за един поход из Рила например  :whistling2 - emotloader:
Често ми се иска напоследък да лягам и да си затварям очите, за да се пренасям на други хубави места
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.