Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: козметика за коса  (Прочетена 50990 пъти)

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:козметика за коса
« Отговор #40 -: 23-03-2012, 13:48:15 »

Чудесно Ице, и ние с моя мъж имаме пърхут, особено той. Ще опитам  със содата  :Content_22: :love_026:благодаря

ех, защо прочетох тази статия точно след като излязох от банята  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Нищо, ще тествам и  содата, и жълтъците с лимона утре  :surpris_23:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:козметика за коса
« Отговор #41 -: 23-03-2012, 15:42:26 »

Аз вече тествах содата, слагам две лъжици сода, добавям вода и заливам косата, и започвам да разтърквам...незнам доколко измива, но косата ми изглежда добре...А пърхута още си стои  tooth но това е само след два пъти измиване по този начин
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:козметика за коса
« Отговор #42 -: 23-03-2012, 16:09:48 »

Аз вече тествах содата, слагам две лъжици сода, добавям вода и заливам косата, и започвам да разтърквам...незнам доколко измива, но косата ми изглежда добре...А пърхута още си стои  tooth но това е само след два пъти измиване по този начин


е, ако косата ти е толкова голяма, колкото изглежда на тази снимка, явно трябва цяло пакетче сода :)
  :Content_4 - emotloader: :surpris_23:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Марияна

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:козметика за коса
« Отговор #43 -: 03-04-2012, 11:08:41 »

Леле, какви страшни неща сте публикували само за шампоаните... То, че са вредни, аз и преди си го знаех, ама друго си е човек да го прочете черно на бяло  :surpris_22: Аз се отнесох и така не пробвах измиването на косата със содата, но сега ще го пробвам и ще пиша и аз как е  :P . Имам въпрос за изплакването на косата с разтвор от вода и оцет - пробвах го и определено може да замени балсама за коса, но след 3-4 пъти използване почнаха да ми се появяват ранички по кожата на главата, сърбеж и бели прашинки  :o Някой може ли да даде съвет това от дозировката ли е (1 с.л. на 250 мл вода), косата ми просто не го понася или пък от оцета (уж съм го взела хубав...)  ??? Благодаря предварително  :flowers2:
Активен

derma

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:козметика за коса
« Отговор #44 -: 20-04-2012, 14:53:29 »

Здравейте, аз отдавна имам интерес към темата "коса" и вярвам, че когато суровоядство се справи с всички паразити по нас и успее да балансира хормоналната система, тогава ще започнат да поникват и първите нови и здрави косъмчета. В никакъв случай не става въпрос за тяхната липса, а по-скоро съм сигурна, че начинът ни на живот намира израз върху косата ни. Искам да споделя последното нещо, което открих и да ви питам какво мислите:
 
http://seborea-stop.com/2012/04/08/%d0%b4%d0%be%d0%b7%d0%b0-%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-%d1%81%d0%b5%d0%b1%d0%be%d1%80%d0%b5%d0%b9%d0%bd%d0%b8%d1%8f-%d0%b4%d0%b5%d1%80%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b8%d1%82-%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d1%81/
Активен

violetblossom

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 74
Re:козметика за коса
« Отговор #45 -: 29-11-2012, 15:15:22 »

Някой може ли да сподели впечатления от истинската къна за коса как му се отразява и получава ли се хубав цвят? Аз много исках леко да се почервеня с естествена къна, ама ме е страх да не стана зле в главата, а и дали това чудо се отмива с времето? Чувала съм, че е по-трайна и от боята.
Иначе и аз съм пробвала със сода и съм със супер добри впечатления, но за съжаление косата се наелектризира много. Шампоан наскоро си взех на Логона, хубав е, ма много скъп, бе брат - 20лв. за 250 мл. :-X А и плюс това не е веган - съдържа хидролизирана коприна, ама го разбрах това по-късно. Някой ползвал ли е натурален шампоан, ама да си оставя така чувството за лукс, т. е за мекота и блясък O0 ... както е при хубавите шампоани?
Активен
Човекът е твърде нетраен!
Към вечния миг устремен,
той тича в несвяст, но не знае,
че бе от Нетрайност роден.

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:козметика за коса
« Отговор #46 -: 29-11-2012, 15:34:31 »

Шампоан наскоро си взех на Логона, хубав е, ма много скъп, бе брат - 20лв. за 250 мл. :-X А и плюс това не е веган - съдържа хидролизирана коприна, ама го разбрах това по-късно. Някой ползвал ли е натурален шампоан, ама да си оставя така чувството за лукс, т. е за мекота и блясък O0 ... както е при хубавите шампоани?
Според мен Логона е доста скъп за това, което предлага. Използвала съм различни био шампоани. По-евтини, но с много добро качество, са шампоаните на Faith in nature /около 13-14лв/, като след тях нямам нужда от балсам, а косата ми е мека и блестяща. Също много харесвам Essential care /цена около 30лв/, с добър състав, но не са пенливи и ми се налага да използвам повече. Шампоаните на Cattier образуват пърхот, това доста познати го потвърдиха.
Вместо шампоан съм използвала и индийски билки в различни смеси /амла, сапунени ядки, шикакай и т.н./ и съм най-доволна от тях. Просто е занимавка и често нямам време.
И разбира се еднаквите шампоани се отразяват различно на различните хора!
« Последна редакция: 29-11-2012, 15:50:01 от AdiSmile »
Активен

rossyd

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:козметика за коса
« Отговор #47 -: 29-11-2012, 16:14:05 »

Aз си мия косата със зелен сапун и сам ок, после за по лесно разресване, малко оцет разреден с вода. Миене със яйце е добре за косата но не е веган  ::)
Активен

AdiSmile

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 90
Re:козметика за коса
« Отговор #48 -: 29-11-2012, 16:39:44 »

малко оцет разреден с вода
Ооо, да, това прави косата прекрасна и искряща   :Content_22:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:козметика за коса
« Отговор #49 -: 29-11-2012, 17:55:56 »

И аз да дам още един глас за оцета, макар и по друг параграф. Пуснал съм по-дълга брада и всяка сутрин след душа я мажа с разтворен във вода оцет. Няма сърбежи и възпаления [1] , няма странни миризми [2] и брадата става мека и пухкава. Страшна работа!  :pensif_29:


[1] Според мен оцетът ще е и перфектен афтършейв.
[2] Който е имал брада, знае много добре.  :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:козметика за коса
« Отговор #51 -: 09-02-2013, 02:00:11 »

Хубава лайфстайл статия за содата, но за храносмилането не мога да се съглася:

Цитат
За добро храносмилане
Преди хранене, или поставена в сготвената храна, содата алкализира стомашната среда, която има естествена киселинност.

Точно там киселинността е нормална и не е хубаво да я разваляме. Като наблъскаме стомаха със сода най-много да развалим храносмилането и да направим така че храната да седи в там повече време отколкото трябва.

Много хора пият сода и/или други антиациди при киселини и то напълно погрешно. Често се случва рефлуксите и паренето да се получават от недобро смилане на храната в стомаха. На това може да се помогне по обратния начин - с киселина. Диагностицирането на този тип проблеми с киселините е лесно - при следващото парене пийваме 1-2 супени лъжици оцет или лимонов сок разредени с малко вода. Ако киселините изчезнат, значи това е проблема и можем да спрем със содата. Пробвал съм го това с лимона/оцета на мен и няколко приятели - дотук има почти 100% успеваемост.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:козметика за коса
« Отговор #52 -: 12-05-2013, 20:03:02 »

Аз от около осем месеца се мия с индийски билки - амла, сапунени ядки, шикакай. Започнах да ги ползвам защото имам себорея+ косопад. Помагат, косата става хубава, но не ми разрешиха проблема напълно. В сравнение с всички шампоани който съм ползвала до сега (а те са много) те имат най- щадящо действие. Преди няколко дни реших да си направя експеримент и се измих с прословутият тричуп, косата почна да пада зверски и пак си преминах на билките.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:козметика за коса
« Отговор #53 -: 12-05-2013, 22:44:15 »

Не знам напред в темата дали са споменавали тривитаминол-а :) Ако са, съжалявам. Продава се във ветеринарните аптеки, но май е само за суха коса.
Активен
Psychonaut

Hope

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:козметика за коса
« Отговор #54 -: 15-05-2013, 08:56:17 »

С тривитаминола аз и съквартирантката ми имахме лоши преживявания. Първо аз почнах да го ползвам и ми засили доста косопада, но продължих да си правя маската, но след петият път спрях. След това съквартирантката ми го пробва и тя, на нея подейства по същият начин  :o  Аз съответно се поразрових по форумите и на няколко места се беше обсъдило, че той е токсичен за организма. Дали е вярно не мога да кажа, има много доволни от него, но и такива като нас които не останахме очаровани.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:козметика за коса
« Отговор #55 -: 15-05-2013, 08:58:56 »

 :surpris_22:
Активен
Psychonaut

Andriana

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:козметика за коса
« Отговор #56 -: 01-11-2013, 01:15:47 »

     hdeshev содата за пиене и аз не я харесвам, макар че в Блог за сериозни хора четах че помагала като се пие при рак. Аз лично я използвам да си мия зъбите с нея със кокосово масло, май бива.        Хумата много ме кефи и я използвам, понякога нямам в наличност и се ядосвам, обичам да имам винаги с мен.     Тривитаминола е мазен и мирише гадно-за бърз растеж на косата.Мажат овцете и конете с него по принцип.
Активен
"Практикуването на спорт е човешко право."

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:козметика за коса
« Отговор #57 -: 01-11-2013, 10:47:28 »

За тривитаминола много сьм слушала, но не сьм го пробвала.

Преди няколко години ме беше хванало вдьхновението за индийксите билки и супер добре ми действаха, но усилията по отмиването им от косата и почивстването на банята след това са толкова големи, че след няколко месеца се отказах постепенно. А сега ми е направо невьзможно да го правя. Не намирам време дори ведньж в месеца, за да се кьносам, камо ли два пьти седмично да се мажа с шикакай  :-\

Свела сьм до миминум грижите за косата - изразяват се само в това да чета подробно какво има в шампоана и да избирам най-малко вредния такьв (имам си един списьк с какво да се избягва и тьй).
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:козметика за коса
« Отговор #58 -: 01-12-2013, 18:57:28 »

За тривитаминола много сьм слушала, но не сьм го пробвала.

Преди няколко години ме беше хванало вдьхновението за индийксите билки и супер добре ми действаха, но усилията по отмиването им от косата и почивстването на банята след това са толкова големи, че след няколко месеца се отказах постепенно. А сега ми е направо невьзможно да го правя. Не намирам време дори ведньж в месеца, за да се кьносам, камо ли два пьти седмично да се мажа с шикакай  :-\

Свела сьм до миминум грижите за косата - изразяват се само в това да чета подробно какво има в шампоана и да избирам най-малко вредния такьв (имам си един списьк с какво да се избягва и тьй).

как те разбирам  :'(...за къносването приготвям тройна доза, една ползвам на момента, другите две замразявам във фризера, като минат 3 или 4 седмици размразявам на водна баня. не се губи багрилния капацитет. действа както с лаузония така и с черната къна.
Активен

eleonorad

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
Re:козметика за коса
« Отговор #59 -: 01-12-2013, 19:08:53 »

От около два месеца ползвам натурална боя за коса и индийска смес за измиване.Косопада ми намаля драстично.Вярно е,че е ангажиращо и се цапа цялата баня,но си струва...
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.