Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Суперхрани  (Прочетена 13642 пъти)

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Суперхрани
« Отговор #20 -: 11-02-2010, 22:11:36 »

Здрасти, симпатяги.  Аз май надушвам як комерс в тази лекция, макар че ако имах път към Сидни ,бих  се поотбил и аз за всеки случай..  :)   
 Белезите за това са, че за 2ч. е невъзможно да се говори задълбочено по всички тези теми, барабар с 2012.   А точно пък темата за 2012 , която не е в никаква връзка с останалите  говори за това ,че се напрягат да привлекат колкото може повече слушатели.( пак добре ,че не са вмъкнали нещо от рода на "гейовете и храненето "  :) ) А това е присъщо за популистки семинари.Вероятно и нивото ще е съответсващо..  Обзалагам се ,че по-голямата част от хората ще бъдат там само заради  2012.

Жаки, за теб ще бъде ли проблем да я запишеш тази лекция ,(все нещо може да се чуе) а и най-вече разговорите с  интересните хора, които ще срещнеш? Ако имаш добър диктофон, естествено. ( с мобилния тел. не става качествено)  Аз  на такива събития винаги записвам.

Ортодоксален, ще съм ти благодарен да дадеш някои пинизи за този бъз с мед.   И аз съм изцяло за "естествените" чудеса :)
  От  "пакетираните"  употребявам само    мумио  и отскоро едни  секретни руски пробиотици и някои сорбенти . Ще ти пиша на "лични" .

Готов съм да коментирам книгата изчетох я.
Хубава е и си заслужава цената от 16 лв. Страховете ми са основателни, при превода Анхира са си направили реклама на токсичната афа. Да са живи и здрави, нека печелят щом им се вързват хората.
И така:  Отваряме раздел синьозелени водорасли и четем за спирулината в главата спирулина. Супер яка, дива култивирана, ямайска, африканска, китайска и тн. Пишат се само суперлативи и нито дума за афата. Отиваме на раздел АФА и се започва. Афата има пет пъти повече витамин це от спирулината, десет пъти повече желязо от спирулината, амнайсе пъти повече това или онова. Не са пропуснали да се оправдаят за токсичността. Цитиран е Кристиян Драпо, чиято книга имам и сканирах по молба на Валентин. Въпросния Драпо е спечелил милиони от дистрибуция на АФА по мултилевел начин. Заблудата е, че се пише доктор, но не е медик тоест няма медицинско образование. С парите от афа си е купил научна степен и е платил патент.  Нито дума какво в пъти в повече има спирулината. Отиваме на раздел хлорела и четем само истини понеже няма замесени интереси. В раздела за конопа много подробно са описани ползите от листата.  Препоъчвам я заслужава си всяка стотинка.

цък дървесен  бъз
Ако плодовете не са абсолютно узрели и съвсем черни са опасни за здравето. Трябва да се взема по една или най-много две супени лъжици сок на ден. Повече не означава по добре.
Когато цъфне събирам цветове суша ги и си правя много ароматен чай зимата. Зрелите плодове изтисквам  в тензух и сока консервирам с мед или в пластмасови торбички за лед. Мед вземам от братовчед ми, който отглежда био пчели. Центрофугира меда и веднага го пълни в тенекии. Не правете грешка да купувате от сергия в стъклен буркан. Както вече сте чели светлината разрушава витамините, а топлината ензимите. На сергията го слагат в микровълновата фурна да придобие красив течен цвят, а крем меда се приготвя с двойно загряване и изстудяване.
В книжлетата пишат за супер храните но не пишат кога престават да бъдат супер храна. В капсули и пластмасови бурканчета ма само комерс и лъжа.
В трилитров буркан изливам 1.2литра прясно изцеден бъзов сок и 1.8 литра мед. Слагам и 20 грама витамин C на прах и 50 капки прополис за превантивна мярка от ферментиране.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Суперхрани
« Отговор #21 -: 11-02-2010, 23:16:22 »

Благодаря , Ортодоксален.  Много съм впечатлен от научният ти подход към нещата. (почти като моя)   Железен си!
« Последна редакция: 11-02-2010, 23:28:24 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Суперхрани
« Отговор #22 -: 12-02-2010, 08:05:05 »

Mnogo mi haresaha poslednite komentari!Shte opitam da zapisha lekciata,da vidim kakvi madri poslania shte predadat na publikata,osobeno za vrazkata 2012-kakaoto:)Do kolkoto znam D.Wolfe e I distributor na kakaovi zarna I vsichki tezi hrani koito propagandira.Shte vzema kakvoto moga ot tazi lekcia,kato znanie I materiali i chas sled tova zaminavam:)Na nishto ne viarvam na 100% koeto chuia ili vidia; Mnogo mi e drago za vsicki koito imat bratovchedi s bio pcheli I imat vreme da hodiat da sabirat baz v podhodiashtia im moment.Za jalost,az niamam tezi vazmojnosti I vreme,inache bih.Radvam se che vseki tuk spodelia razlichni idei i opit,I az s kakvoto moga iskam da se vklucvam.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Суперхрани
« Отговор #23 -: 12-02-2010, 10:40:10 »

Орто,за да сме точни,щом го центрофугира,пак са заминали повечето полезни съставки,био мед е,когато е пресован,абсолютно е чист района,не се пръска в радиус от 30км и се хранят с мед.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Суперхрани
« Отговор #24 -: 12-02-2010, 14:18:42 »

Орто,за да сме точни,щом го центрофугира,пак са заминали повечето полезни съставки,био мед е,когато е пресован,абсолютно е чист района,не се пръска в радиус от 30км и се хранят с мед.

Точно така е но няма как да сложа нарязана пита в буркана залята с гъстия червен сок. За 20 минути процедура по центробежно центрофугиране  няма каак да настъпи фатално окисление.
За какаото да вземем да спретнем един бенчмарк в подходящата тема.
Килограм какаови зърна гонят около 50 лева цена и липсват от нашенските магазини. Килограм белгийски черен шоколад 76 процента от лесен супермаркет е с цена 30 лв. Удобно разфасован на по 100 грама (3лв). Без ГМО в соевия лецитин, добре защитен вакумно в метално фолио от окисление.
Отваряйки пълната енциклопедия на нетрадиционно хранене, в раздел токсини, какавите зърна са на челно място по афлатоксин. При узряването и влажната ферментация така се наблъскват със спори.
От друга страна при печенето на зърната и смилането им спорите пукват или поне престават да се развиват.  
какаова тема
« Последна редакция: 12-02-2010, 14:32:45 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Суперхрани
« Отговор #25 -: 13-02-2010, 22:58:23 »

Бате Бино,да не би този секретен пробиотик да се казва "Ветом"?
Сега гледах лекцията на Жданов за зрението и там той говореше за него.Как може да си набавим и ние?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Суперхрани
« Отговор #26 -: 14-02-2010, 00:16:25 »

Позна , Светльо  :weight_lift:   Радвам се ,че успявам да ви обогатя и аз все с нещо :)   Ако си усетил , аз  ровичкам в по-нестандартни направления  :)
По принцип има и други пробиотици , но този е единият от тях.  При първите трима човека ( аз ,майка ми и една приятелка )  даде вълшебни резултати,без изключение.  Започваща яка настинка ( гърло, хрема и т.н. )  се пресича буквално за час.  Майка ми се беше обадила да си отмени лекциите за една седмица напред, гласът й беше станал като на неандерталец в пубертет.  Аз като разбрах, й се поскарах и веднага в 23ч. отидох да й занеса от препарата. След час ми пусна смс че е много по-добре, а на другия ден вече шеташе из къщи.  
  Набавянето не е много лесно -  тук не се продава, От Украйна може,почти навсякъде има дистрибутори,  но трябва да го пренесе твой човек, защото в колет не може да го получиш.  Аз имам няколко опаковки по 500 гр. , (за лично ползване) по принцип мога да продам нещичко по изключение.  Да предупредя само - официално е разрешено  само  за употреба от животни .( ти си наясно -  нещата ,които вършат работа , не се патентоват току-така :)  )  

Заедно с Ветом , д-р Свирски ми даде и още един още по-секретен илач и още по-ефективен ( докладва се  за излекуван рак дори, но това не значи че ще им разрешат да го лицензират,макар от 1950г  създателите да правят усилия за това...аз затова и се чудя на нашия Продан Христов , уж умен мъж , а цял живот се надява да му признаят изобретението. Не е писано. Не само той, но  и внуците на правнуците му няма да доживеят дори да им обърнат внимание..ама и той един чешит- щял да умре , но няма да каже рецептата, защото на него никой нищо не му бил подарил..)   , ще го пия и него , но там трябва да се води борба с инстиктите ти за самосъхранение , защото миризмата е просто меко казано! непоносима. Но Ветома е приятен.
« Последна редакция: 14-02-2010, 00:31:44 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Суперхрани
« Отговор #27 -: 14-02-2010, 08:27:26 »

Бате Бино,разбира се,че успяваш да ни обогатиш,за което ти благодаря. :Content_22: :Cherries
Точно за Продан Христов си мислех тези дни.Покрай предаването на Карбовски се задействаха хората,които се борят за патентоването на лекарството от години и принудиха институциите да му обърнат внимание,макар те да знаят за него от много време..Разбира се,вярвам,че това ще е само за да докажат, че препарата НЕ лекува нищо.Далеч съм от мисълта,че ще признаят действието му и ще започнат да го произвеждат.
Жданов каза човека,фармацефтичните картели не само пробиотика не признаха,ами затвориха и института!
« Последна редакция: 14-02-2010, 08:31:40 от Svetlio »
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Суперхрани
« Отговор #28 -: 14-02-2010, 14:31:21 »

Бате Бино,разбира се,че успяваш да ни обогатиш,за което ти благодаря. :Content_22: :Cherries
Точно за Продан Христов си мислех тези дни.Покрай предаването на Карбовски се задействаха хората,които се борят за патентоването на лекарството от години и принудиха институциите да му обърнат внимание,макар те да знаят за него от много време..Разбира се,вярвам,че това ще е само за да докажат, че препарата НЕ лекува нищо.Далеч съм от мисълта,че ще признаят действието му и ще започнат да го произвеждат.
Жданов каза човека,фармацефтичните картели не само пробиотика не признаха,ами затвориха и института!

Ситуацията е друга. Продан Христов по никакъв начин не може да опази тайния състав на антималигноцид от фармацевтичните гиганти. Те отдавна знаят какво продава старчето, и защо трябва да се пият малките шишенца година и половина.  Който пие високи дози витамин C, за година и половина се получава същото. Същото е и ако година и половина си хапва супер храни. По света няма нищо ново, остава всеки от нас да достигне до знанието и да го употреби.

Едно друго старче набор на "австриеца" си е завъдило друго антираково препаратче но предпочита да не се шуми много.

През 1951 год. Д-р Иван Богданов изолира от българското кисело мляко специален щам Lactobacillus bulgaricus - "I. Bogdanov patent strain tumoronecroticance B-51" - ATCC 21815, накратко наричан LB51Ò.

Някой да не си помисли че ядейки домашно кисело мляко или пиейки пробиотици ще си набави точно това. Ще му трябват 40 килограма кисело млекце  на закуска  :Appetit_17:
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Суперхрани
« Отговор #29 -: 28-02-2010, 09:03:58 »

В zoya.bg вече предлагат по-голямата част от суперхраните.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Суперхрани
« Отговор #30 -: 01-03-2010, 04:53:37 »

В zoya.bg вече предлагат по-голямата част от суперхраните.

 :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader:
Амбициозни са, вече направих поръчка .
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Суперхрани
« Отговор #31 -: 01-03-2010, 08:16:46 »

Да, много е добър магазина. Моята поръчка ще почака, защото вече съм си купила био спирулина от biobalev и алое вера. Ти какво си поръча?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Суперхрани
« Отговор #32 -: 01-03-2010, 12:41:39 »

Да, много е добър магазина. Моята поръчка ще почака, защото вече съм си купила био спирулина от biobalev и алое вера. Ти какво си поръча?

Всички какаови продукти и един био  шампоан. 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Суперхрани
« Отговор #33 -: 01-03-2010, 14:28:11 »

Да споделиш после как са! Аз хвърлих око на натрошените какови зърна от каковите продукти. И си харесах един био индийски шампоан на прах.
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Суперхрани
« Отговор #34 -: 17-10-2011, 17:24:52 »

Здравейте  :)

Искам да споделя с вас впечатленията си от пробиотика ВЕТОМ, който получих с любезното съдействие на Бате Бино.  :flowers2:

Амии... препарата работи и то чудесно. Разбира се да се разчита само на едно средство е по-скоро надценяване на средството отколкото разумно действие.  :pensif_29:

Накратко какво стана: Малкият ми син имаше първи признаци на грип с температура, зачервено гърло и т.н. Веднага му "назначих" 3 последователни дози ВЕТОМ (късния следобед, през 2 часа), паралелно с чай от лайка с мед и лимон. Вечерта си взе горещ душ и си легна. На другия ден симптомите бяха отшумели, гърлото изглеждаше почти нормално и на практика течеше оздравителен процес с пълна сила.  :) Е, младото не послуша баща си и вечерта отиде на купон с приятели, после в малките часове на нощта в студ дъжд и вятър се прибра и логично всичко пропадна. Гърлото пак се зачерви, почна здрава хрема и прочие. Последва еднодневен "строг" режим с ВЕТОМ, чайове и прецизирана диета, в резултат на което на на следващия ден отново беше на лице драстично подобрение, което аз и майка му не допуснаахме да бъде провалено.
И аз взех доза ВЕТОМ защото цяла вечер се наложи да бъда на открито и имах признаци на прогресираща настинка. Съпругата ми също взе от препарата поради сходни причини и на другият ден бяхме тип-топ. Мога да твърдя, че препарата помогна много, вярно съчетахме го и с други средства, но определено действа бързо и ефикасно.  :police:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 23 запитвания.