Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Суперхрани  (Прочетена 13644 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Суперхрани
« -: 06-02-2010, 17:35:55 »

Днес си купих тази книжка. Приятно се изненадах като я видях. Ето линк:
http://www.zoya.bg/%D0%A1%D1%83%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B0%21.662
Някой ако намери ел.копие на Eating for Beauty на същия автор да се обади!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Суперхрани
« Отговор #1 -: 07-02-2010, 05:25:34 »

Не знаех, че я има на български.
А другата, за която питаш, не съм я срещала засега в нета.
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Суперхрани
« Отговор #2 -: 07-02-2010, 05:56:03 »

Zdrasti Desi,na 20ti sam na lekcia na David Wolfe;az sa6to iskam tazi kniga I 6te ia vzema na miasto.Sled tova 6te vidim kak 6te vi ia 6erna ili pri nalicnost na vreme 6te pi6a po knigata tuk.Lekciata 6te bade 2h,temite sa interesni koito 6te se raziskvat.Ako iskate da go pitam ne6to specialno,pi6ete mi I 6te go raz4ekna ot vaprosi:))hehe.Sa6to ima I 1 kniga-the sunfood diet-tia sa6to zvuci interesno.A btw-mina malko vreme,no 6te vmakna info I po "Thrive Fitness"za tezi koito se interesuvat ot vida hrani,koito se konsumirat predi I sled razlichni vidove trenirovki.Celuvki
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Суперхрани
« Отговор #3 -: 07-02-2010, 10:40:34 »

Притеснителното в тази книга е на корицата отдолу.  Щом е минала през филтъра на АНХИРА, не може да се вярва на нито едно изречение в нея. Токсичната АФА пак ще я изкарат най ценната супер храна. Какво да се прави нейни дистрибутори са. Нито дума няма да видим за баш шампиона Хлорела, а черния бъз, нищо че е 16 пъти по антиоксидантен от боровинката и гожиберито пак е дискриминиран.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Суперхрани
« Отговор #4 -: 07-02-2010, 12:15:13 »

Жаки, това е чудесна новина! Ще помисля за въпроси! Много ми се иска да науча повече за Eating for beauty, а също и за Thrive Fitness. Много благодаря предварително!

Ортодоксален, а ти пробвал ли си храните на Аквасорс, че казваш, че са токсични? Аз ги употребявам вече 2 години и все още не съм се отровила. Да не споменавам, че си реших и дългогодишните здравословни проблеми благодарение на суперхраните. И бъди сигурен, че превода на книгата е автентичен т.е. не е минал през филтъра на anhira. Ами какво ще кажеш по същата логика за Съзнателно хранене на Гейбриъл Казънс. Кой мислиш е издателя? И все пак аз уважавам твоето мнение. Не можем всички да мислим еднакво. И по никакъв начин не се опитвам да те убеждавам. Бъди здрав!

Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Суперхрани
« Отговор #5 -: 07-02-2010, 13:43:16 »

Притеснителното в тази книга е на корицата отдолу.  Щом е минала през филтъра на АНХИРА, не може да се вярва на нито едно изречение в нея. Токсичната АФА пак ще я изкарат най ценната супер храна.
Когато се поизчистим, ще можем да използваме най-точния филтър в света - нашето тяло. То ще ни покаже кое е токсично и кое не.

Деси, наистина ли мислиш, че Eating for beauty е нещо повече от маркетингова стратегия за правене на мангизи  :surpris_23: tooth
И за красота, и за здраве, и за щастие нещата са едни и същи - правилно суровоядско хранене с достатъчно разнообразие и с доминиращи регионални храни.
В едно манго, например, няма никаква прана....т.е. мъртва храна от енергийна гледна точка :)
Домати, краставици, чушки, лапад....са храни, за които западняците дават мило и драго, а ние не ги оценяваме по достойнство. Това са нашите суперхрани :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Суперхрани
« Отговор #6 -: 07-02-2010, 13:59:01 »

Жаки, това е чудесна новина! Ще помисля за въпроси! Много ми се иска да науча повече за Eating for beauty, а също и за Thrive Fitness. Много благодаря предварително!

Ортодоксален, а ти пробвал ли си храните на Аквасорс, че казваш, че са токсични? Аз ги употребявам вече 2 години и все още не съм се отровила. Да не споменавам, че си реших и дългогодишните здравословни проблеми благодарение на суперхраните. И бъди сигурен, че превода на книгата е автентичен т.е. не е минал през филтъра на anhira. Ами какво ще кажеш по същата логика за Съзнателно хранене на Гейбриъл Казънс. Кой мислиш е издателя? И все пак аз уважавам твоето мнение. Не можем всички да мислим еднакво. И по никакъв начин не се опитвам да те убеждавам. Бъди здрав!



Щом ще изказвам автентично мнение ето го:
Водораслите афа представляват много печеливш бизнес. Езерото в орегон е диво, преди милиони години вулканичната дейност е наситила състава на водата с всички химични елементи. До тук всичко е ок. Езерото е голямо и афата е диво растяща, при това няма измислен метод как други диво растящи видове да не се смесят с афата. Ако водоема е изкуствен може с точност да се следи посевната култура вътре.
Водораслите хелират всеки изкуствен минерал, няма проблеми да изтърсим чувал с изкуствени минерали. Комбинирайки въглероден двуокис и слънчева енергия, неорганините минерали стават органични, тоест усвояеми за бозайниците. Афата няма как да е 100 процена чиста култира, тя винаги се конкурира и смесва във водоема с токсични култури. Токсичността е малка но не е безобидна. Една капсула аквасорска афа от 400 милиграма за деня едва ли ще натръшка някой. Продуктите се вземат безразборно от болни хора, серизоно болни с надеждата, колкото повече толкова повече а това е проблем. Точно токсичността на афа я прави лековита в малки дози. Мозъчния токсин действа на хипофизата. По същия начин действат някой силно отровни горчиви билки. Полезни са ако се приемат на рядко и в много малки количества. Никъде вносителя не си позволява да напише това. Изкарват я панацея а по света тежките случаи на отравяне и забрани за продажба растат тревожно. Позволявам си да коментирам продукта АФА а не в частност всички продукти внасяни или препродавани от АНХИРА.
Тоест останалите им неща, пластмасовите бурканчета с някакво консервирано нещо вътре лично мен не ме вълнуват, защото мога да ги набавя живи от семена и кълнове, билки събрани от мен, пчелни продукти и тн. От години търся само живи алтернативи с органичен произход.  Нито есенциалните мастни киселини бих докоснал ( трайност години ) нито екстракта от краве мляко ( коластра) . Преди 10 години станаха известни с лансирането на АФА  в България като панацея, имаха голям успех и както всеки процес в природата вече залязват.
В обобщение : Няма да се учудя ако в автентичната книга за супер храните не се споменава никъде нито ред  за афа а в българското издание се впише на няколко места като панацея.
Написала си го така сякаш отричам цялата индустрия продавана в бурканчета и шишенца от аквасорс.
Тествал съм 75 процента от продуктите им, качеството е добро като за този род индустрия но предпочитам първоизточника за да си спестя консерванта и свършека на виталността в процеса на стареене на субстанциите вътре.
Нямам интерес да убеждавам някого в каквото и да било.  Книгата ми трябва на английски за да проверя дали афата изобщо е вписана като супер храна. Забелязваш ли, коментирам афанизоменон, не всичко от всеки!!!
Ъъъ коя афа била полезна, токущо изкараната от езерото или изсушената стояла 2 години в пластмасов буркан отделящ формалдехид, в капсули от растителен желатин обработвани с раков пропилов алкохол.
Петко го каза най ясно, простите неща работят безотказно. В едни краставици или едни кълнове няма как да има агресивна медийна реклама.
Черния бъз( дървесния вид ) кога да чакаме да го таблетират ?
« Последна редакция: 07-02-2010, 14:36:22 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

snejanka3738

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 59
Re:Суперхрани
« Отговор #7 -: 07-02-2010, 16:07:26 »

  Ортодоксален,
  кажи как го ползваш бъз-а. Цвят, плод? Под каква форма (чай, сироп)?
  Баба ми навремето всяка година си събираше и сушеше цвят от бъз.
Активен
Практика и собственный опыт - вот что главное!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Суперхрани
« Отговор #8 -: 07-02-2010, 16:30:20 »

Ортодоксален, в книгата става въпрос за редица суперхрани, не само за АФА. Мога да те уверя, че книгата е писана лично от Дейвид Улф. Ето и суперхраните в реда, в който са описани:
годжи бери
какао
мака
пчелни продукти
спирулина
афа
морски планктон
алое вера
конопено семе
кокосови орехи
Това са топ 10, но автора не твърди, че това са единствените супер храни и след това пише:
Струва си да се споменат:
асаи
плодове на каму каму
хлорела
инка бери
келп
нони
корен от якон
Разбира се и за тях има доста информация.
Също така споменава, че следващата му книга ще бъде Супербилки и може би там ще спомене за черния бъз. Знаеш ли?!?
Относно АФА, той подчертава: "Всички съобщения за това, че АФА съдържат токсични протеини са доказано неверни".
Сега нямам намерение да преписвам всичко и нямам намерение да споря. Както казах това си е твое мнение и аз го уважавам. :)Иначе си много прав за живите плодове, зеленчуци и кълнове. И аз ги консумирам в изобилие. Но уважавам и суперхраните и ги включвам в менюто си като екзотична нотка, а и за екстра нутриенти. ;)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Суперхрани
« Отговор #9 -: 07-02-2010, 16:36:48 »

Петко, кое ли не е комерс в този свят, в който живеем? Книгата Eating for beauty ми се струва, че ще ми хареса, защото прочетох резюмето й. Обичам да чета различни автори и мнения и да отсявам най-полезното за себе си. Не мисля, че ще e излишно да се прочете. :)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Суперхрани
« Отговор #10 -: 07-02-2010, 17:04:49 »

Жаки, къде ще е лекцията?

Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Суперхрани
« Отговор #11 -: 07-02-2010, 17:14:07 »

Ок. Нямам нищо против. Но аз си казах само мнението. Самото заглавие е изтъркано някак си. А и е за американци, които не се замислят, а използват мозъка си само да регистрира информация, нищо повече. Не се обиждай! Ти си умно момиче, чел съм всичките ти постове, затова и го казвам.
Комерс не са истински ценните неща в храненето - семената, кълновете, чесънът, чушката, краставицата....представи си реклама на чесън tooth tooth tooth Повярвай ми, не разбирам голямата част от народа, който не консумира чесън, защото миришело лошо :Content_4 - emotloader: Тва ми звучи като да не чета книги, щото се разваляло зрението :Content_4 - emotloader:
А заблуждават хората да си купуват разни имуностимулатори, при положение, че има чесън, ряпа и т.н.
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Суперхрани
« Отговор #12 -: 07-02-2010, 18:37:54 »

За черния бъз дървесен вид :
Бера си го аз от гората. Много узрял напълно черен и от по високите клони. Изстисквам сока и през тензух прецеждам. Смесвам с пресен мед взет от братовчед ми едно към едно. Тоест 500 грама мед и 500 грама сок. Оставям бутилките на тъмно в килера и зимата през ден вземам по една две големи лъжици. Това е вкусен евтин и много полезен имуностимулатор. Мога да потърся материала за антиоксидантаната скала. Пренебрегваме евтините прости нерекламирани неща а те не са по лоши от топ рекламираните търговски хитове. Днес не ми остана време да прегледам книгата.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Суперхрани
« Отговор #13 -: 08-02-2010, 18:38:36 »

Аз на моменти,аха и да се запаля по някоя супер храна и нещо ме разколебава всеки път ;D Цената е едното tooth
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Суперхрани
« Отговор #14 -: 08-02-2010, 21:09:15 »

  Ортодоксален,
  кажи как го ползваш бъз-а. Цвят, плод? Под каква форма (чай, сироп)?
  Баба ми навремето всяка година си събираше и сушеше цвят от бъз.
Аз много харесвам сироп от цвят ама единия път не му беше минала тихата ферментация (не знам как такъв гъст сироп е започна ферментация) та от това получавах спазми в червата.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Суперхрани
« Отговор #15 -: 09-02-2010, 10:07:18 »

Veri,lekciata shte e v Sydney.Temite,koito shte se raziskvat sa-"surovoiadstvo za podmladiavane;super-hrani I super-bilki za super-imunitet;vodata;surov shokolad,maite I 2012;preborete kandida,podobrete zdraveto na kostite".I az se saglasiavam s Petko I vsichki vas po temata za chesana i po-oprosteno hranene.I az vijdam v pocti vsicko komersialnoto.V tozi slucai za tazi lekcia,ne smiatah da hodia,no tocno v tozi den sam tam,I bi mi bilo interesno da naucha neshto novo,dori da se sreshtna tam s hora sas shodni interesi,osven tova David mi e interesen I s tova che raboti savmestno s G.Cousins.Na lekciata shte prisastvat I dr.interesni hora v tazi sfera. Otnosno tazi kniga-Eating for Beauty-stana mi interesna poradi Kirlianskata fotografia,za koiato se govori vatre.Kakto znaem vsichko e svetlina,i mi e interesno mnenieto na avtora za kolichestvoto svetlina koncentrirana v razlichnite hrani.Deistvitelno che kogato sme v palna harmonia sas sebe si,I v po-blizka vrazka s nujdite na tialoto-intuitivno znaem v koi moment kakvo ni e nujno,no nikoga ne e izlishno da vidim razlichni mnenia I da vzemem neshto za nas koeto ni dopada:)Druga prichina da iskam da otida na lekciata e,da se zapoznaia s dalgogodishni surovoiadci,i da im zadam niakoi vaprosi koito me valnuvat.
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Суперхрани
« Отговор #16 -: 09-02-2010, 10:45:35 »

Veri,lekciata shte e v Sydney.Temite,koito shte se raziskvat sa-"surovoiadstvo za podmladiavane;super-hrani I super-bilki za super-imunitet;vodata;surov shokolad,maite I 2012;preborete kandida,podobrete zdraveto na kostite".I az se saglasiavam s Petko I vsichki vas po temata za chesana i po-oprosteno hranene.I az vijdam v pocti vsicko komersialnoto.V tozi slucai za tazi lekcia,ne smiatah da hodia,no tocno v tozi den sam tam,I bi mi bilo interesno da naucha neshto novo,dori da se sreshtna tam s hora sas shodni interesi,osven tova David mi e interesen I s tova che raboti savmestno s G.Cousins.Na lekciata shte prisastvat I dr.interesni hora v tazi sfera. Otnosno tazi kniga-Eating for Beauty-stana mi interesna poradi Kirlianskata fotografia,za koiato se govori vatre.Kakto znaem vsichko e svetlina,i mi e interesno mnenieto na avtora za kolichestvoto svetlina koncentrirana v razlichnite hrani.Deistvitelno che kogato sme v palna harmonia sas sebe si,I v po-blizka vrazka s nujdite na tialoto-intuitivno znaem v koi moment kakvo ni e nujno,no nikoga ne e izlishno da vidim razlichni mnenia I da vzemem neshto za nas koeto ni dopada:)Druga prichina da iskam da otida na lekciata e,da se zapoznaia s dalgogodishni surovoiadci,i da im zadam niakoi vaprosi koito me valnuvat.

Сигурно ще бъде доста интересно...и даже благородно завидях за случая  :)
Надявам се после да разкажеш... и защо точно са вмъкнали и темата за 2012? stava misteria_mai ;)
« Последна редакция: 09-02-2010, 10:49:16 от ribkata »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Суперхрани
« Отговор #17 -: 09-02-2010, 11:57:48 »

Жаки, интересно би ми било, какво ще каже за 2012 :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Суперхрани
« Отговор #18 -: 10-02-2010, 06:51:10 »

Благодаря, Жаки. :) Щях да се учудя, ако нямаше да говори за суровия шоколад/какаото.  ;) А за 2012 ми е интересно какво ли ще сподели....Ще чакам да разкажеш.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Суперхрани
« Отговор #19 -: 10-02-2010, 21:18:40 »

Здрасти, симпатяги.  Аз май надушвам як комерс в тази лекция, макар че ако имах път към Сидни ,бих  се поотбил и аз за всеки случай..  :)   
 Белезите за това са, че за 2ч. е невъзможно да се говори задълбочено по всички тези теми, барабар с 2012.   А точно пък темата за 2012 , която не е в никаква връзка с останалите  говори за това ,че се напрягат да привлекат колкото може повече слушатели.( пак добре ,че не са вмъкнали нещо от рода на "гейовете и храненето "  :) ) А това е присъщо за популистки семинари.Вероятно и нивото ще е съответсващо..  Обзалагам се ,че по-голямата част от хората ще бъдат там само заради  2012.

Жаки, за теб ще бъде ли проблем да я запишеш тази лекция ,(все нещо може да се чуе) а и най-вече разговорите с  интересните хора, които ще срещнеш? Ако имаш добър диктофон, естествено. ( с мобилния тел. не става качествено)  Аз  на такива събития винаги записвам.

Ортодоксален, ще съм ти благодарен да дадеш някои пинизи за този бъз с мед.   И аз съм изцяло за "естествените" чудеса :)
  От  "пакетираните"  употребявам само    мумио  и отскоро едни  секретни руски пробиотици и някои сорбенти . Ще ти пиша на "лични" .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.144 секунди с 22 запитвания.