Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Разтегнато сухожилие  (Прочетена 5151 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Разтегнато сухожилие
« -: 12-02-2010, 22:16:47 »

Направих днес белята... Някой да знае природен лек? 
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Разтегнато сухожилие
« Отговор #1 -: 12-02-2010, 22:25:40 »

Много помагат маслата- зехтин, канелено масло, евкалиптово, терпентин... И на мен ми се е случвало и Рашко ми даде зехтин с накиснат в него кантарион. Към него прибавих по няколко капки от гореописаните масла /пак по съвет на Рашко/ и наистина имах полза. Но подобрението настъпва бавно, трябва да си търпелива.
Канеленото масло трябва да се използва внимателно- смесено с други масла и в малко количество.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Разтегнато сухожилие
« Отговор #2 -: 12-02-2010, 22:39:24 »

Благодаря, аз по усет ведната се намазах със зехтин - утре ще си взема и масла. Проблема е, че точно сега не мога да си позволя да не я товаря (за ръката става въпрос)  :surpris_25:
Майка ми ми каза за някакви загряващи пластири, които се залепяли като лепенка върху кожата. Уж били билкови, но кой знае какво още има вътре. :surpris_23:
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Разтегнато сухожилие
« Отговор #3 -: 15-02-2010, 09:29:43 »

Делфинче, с евкалипт съм опитвала - действа. При мен травмата е на глезена и се повлиява отлично от почивка. Щади ръката колкото се може повече.

Отдавна му се каня на канеленото масло, май е време да се сдобия с 1 шишенце.  :)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Разтегнато сухожилие
« Отговор #4 -: 15-02-2010, 09:52:02 »

Влади,това канелено масло става ли за ядене или е за мазане.И от къде го купуваш?
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Разтегнато сухожилие
« Отговор #5 -: 15-02-2010, 10:11:49 »

Светльо, още не съм купувала. Това, което съм виждала е в шишенце от 10 мл, подобно на лавандулата, която показвам по-долу.



Не съм сигурна дали Етерика имат канелено, шишенцето (по спомени) бе в светли цветове (бледорозово, шампанско или нещо такова). Обикновено етеричните масла ги купувам от аптека или здравословен магазин. Това конкретно не става за мазане. В упътването им пише, че са за външен прием, но дистрибутор ме убеждаваше, че стават и за пиене по определена схема. Последното не съм го опитвала.  :) Най-много да си сложа във водата със сол и сода при миене а зъбите.

Преди години съм купувала и канелено масло с консистенцията на гъсто кексово тесто, но го ползвах за козметични цели, със сигурност имаше добавки, които не стават за ядене.

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Разтегнато сухожилие
« Отговор #6 -: 15-02-2010, 16:23:20 »

Влади,благодаря  :fluretaa:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Разтегнато сухожилие
« Отговор #7 -: 19-02-2010, 23:23:26 »

Влади, голямо БЛАГОДАРЯ  :love_026: Има осезаемо подобрение с всеки изминал ден.  :flowers2:
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Разтегнато сухожилие
« Отговор #8 -: 20-02-2010, 12:25:02 »

Канеленото масло е на ETERIKA, не е за ядене, само за мазане   :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.171 секунди с 25 запитвания.