Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ  (Прочетена 33312 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"

Много Ви моля, другарчета кажете ми нещо за подути и зачервени сливици! Извинявам се предварително, ако има някъде вече писано по тази тема, но дали защото ми е отпаднало незнам, но аз поне не намерих. От два дни не мога да преглъщам направо. Сливиците ми са много зачервени и подути. Досега нищо не съм взимала, но днес ми стана още по-зле. Температурата ми е 37,2 което не е много, но се чувствам уморена. Ще се радвам, ако ми помогнете със съвети :love_006 - emotloader:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #1 -: 03-03-2010, 00:11:34 »

Като начало избягвай дразнителите от сорта на цигари, кафе..
Ако имаш ракия с орехче можеш да си правиш гаргара.
Аз в подобни случаи си разтварям сока на един лимон и една лъжица мед в хладка вода.
Други варианти са да го намажеш с тинктура на пчелен клей или калиев перманганат (аз не бих пробвал последното)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #2 -: 03-03-2010, 09:26:34 »

Злояд, за цигарите и кафето е ясно. Аз не пуша, нито някой в къщи че да ме дразни с дима. Ивинявай, ама как да го разбирам ракия с орехче?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #3 -: 03-03-2010, 09:46:05 »

Това е ракия в която са били киснати зелени орехи - те съдържат много йод
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #4 -: 03-03-2010, 10:06:40 »

Ясно, така си и очаквах. Нямам откъде да се снабдя с такива орехчета. Иначе какво мислите за така прословутата хлебна сода с мед? Никога не съм взимала, но днес особено лявата ми сливица е още по-надута и положението става толкова зле, че съм съгласна да пробвам какво ли не
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #5 -: 03-03-2010, 10:23:02 »

Настъргваш хрян и лимон и пиеш,след 5 минути ще се подобриш значително. След това настъргваш черна ряпа и ядеш с мед или без. може и на сок. Стискам ти палци за светкавично оздравяване,  :flowers2:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #6 -: 03-03-2010, 10:35:05 »

Ако и при тебе времето е слънчево седни на терасата с широко отворена срещу слънцето уста и добре изваден език (да не пречи). Естествено покривай очите да не ги увредиш.
Пропуснал съм да напиша за отвара от лайка.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #7 -: 03-03-2010, 13:20:06 »

Злояд, и  симхасана беше казвал, че е за гърлото  :) Аз имах една лека настинах и я практикувах тогава, пробвай и с нея Вал.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #8 -: 04-03-2010, 01:39:28 »

Много благодаря на всички! :heart_2: Определено преглъщам по-добре от заранта. Хряна, лимона и мед с топла вода, лайка почти всичко направих едно след друго, но при по-дълги интервали от време. Дано утре да съм напълно здрава, че ме чака работа.  :peperudi:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #9 -: 04-03-2010, 03:33:13 »

Вал:

Възпаление на сливиците – тонзилит (ангина)

Конфликтен шок – тип ”невъзможност да преглътна залък” (тъй като не мога, или също, тъй като не искам, т.е. трябва/или искам да изплюя залъка, но не бива.)

Пример: Жилище, което бих желал/а да наема, вече е дадено на друг; дете, което иска да изплюе спанака, но трябва да го преглътне.

Активна фаза на конфликта - уголемени, нацепени сливици (увеличени сливици, хипертрофия на сливиците).

Лечебна фаза - възпаление на сливиците, гнойни сливици.

И да се оправяш.  :Content_22:
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #10 -: 04-03-2010, 15:56:23 »

Val, опитай със следния чай (има вкус на детско сиропче):
0.5л вода
3 измити и счупени орехчета, заедно с черупките (заради йода)
1 супена лъжица стркъове от босилек
След като поври малко се оставя да постои 5-10 минутки.
Хубаво е да се пие с мед. Може да добавиш и половин глава лук и/или малко дюля.
Той по принцип е против кашлица, но съм установила че много помага и при раздразнено гърло.
Оправяй се бързо!
« Последна редакция: 04-03-2010, 15:58:00 от oum le dauphin blanc »
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #11 -: 04-03-2010, 23:03:29 »

Вери, Вери откакто ме насочи към ГНМ като нещо ме наболи първо за теб се сещам  :D Разбира се в добрия смисъл на думата. Припомних си за връзката душа-орган-тяло. Мъча се да си припомня кое може да е предизвикало ангината.
oum le dauphin blanc утре ще пробвам чайчето, защото орехи имам, но босилек не. Но аз вече съм по-добре след като атакувах яко вчера болестта с вашите съвети. Благодаря за което! :flowers2: :love_006 - emotloader:
« Последна редакция: 05-03-2010, 16:59:57 от Val »
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #12 -: 05-03-2010, 03:47:11 »

ГНМ, ГНМ, не ГМО.  ;) И аз често ги бъркам като пиша.  :D
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #13 -: 05-03-2010, 13:40:05 »

Мога да споделя много ефикасна рецепта за проблеми със сливиците - компрес с извара.Слагате поне три нощи  подред.Това лекува дори гнойни ангини.Никой не вярва преди да го е изпитал.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #14 -: 05-03-2010, 17:01:03 »

ГНМ, ГНМ, не ГМО.  ;) И аз често ги бъркам като пиша.  :D
Вери, направо умрях от смях като си прочетох поста и го поправих.  :D Напоследък чета често за ГМО и неволно съм сбъркала с ГНМ :laugh:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #15 -: 06-04-2010, 21:47:57 »

Здравейте. Имам въпрос към вас. Моят син за първи път се разболява сериозно от грип и за първи път е на антибиотик. Покрай него и аз се разболях. Не пия нещо определено,но много ме боли гърлото,като се напъвам да кашлям и челото ми много ме боли,а също и сливиците,чак не мога да преглъщам, а синът ми почти всеки ден вдига температура,все още кашля. Да си призная честно не му давам много редовно антибиотика,защото не искам от сега да го натоварвам. А също така и двамата сме със страхотна хрема. Не се храним здравословно,което много ме тормози,но се надявам скоро да поправя това,но се стремя да му правя повече фрешове и повече плодове и зеленчуци. Утре пак ще ходим на лекар, но искам съвет и от вас. :Confus_34:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #16 -: 06-04-2010, 22:58:25 »

Антибиотик или се пие редовно или не се започва - ако се прекъсне болестотворните бактерии стават резистентни и ако заразиш някой друг после и антибиотик няма да го оправи.
Ако я докарам до това положение използвам раджастични продукти - чесън (става и за инхалации), горчица. Солта трябва да се намали, защото увеличава дразнението. И да се взимат повече чайчета.

Ако случайно си направила някакви компоти миналата година трябва да знаеш, че компота от малини действа добре при главоболие и температура. Чай от листата на малините има същия ефект.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #17 -: 07-04-2010, 08:58:55 »

Атанасия,настъргана черна ряпа,изяждаш по една през няколко часа и си ок. Също и настърган хрян с лимон,една две лъжици.
Предполагам,че сте се задръстили и тялото се чисти. Когато кръвта стане киселинна,вирусите и бактериите се размножават бързо.
Решаваш и започваш,не си поставяй големи цели, стреми се да избягваш боклуците. Многото и боклучава храна отнема енергията и ни прави вяли,болни и апатични.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #18 -: 07-04-2010, 10:25:16 »

Атанасия, при зачервено гърло се жабуря със сода за хляб, разтворена в малко вода или чай от лайка. Жабуря се сутрин и вечер, ама хубаво - да стигне до сливиците, даже понякога се случва да си глътна от содата, ама лошо няма. Освен другите неща, които са ти писали, можеш да пробваш и с това.
Активен
С желание всичко се постига!

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:ПОДУТИ И ЗАЧЕРВЕНИ СЛИВИЦИ
« Отговор #19 -: 07-04-2010, 11:09:53 »

 :kisss:Шъ ви мине...бай,бай, перушинка, в д..то , една гълъбушинка!!! :surpris_23:Изцежда се сока от един лимон и добавяш толкова мед.Вземате го с лъжичка от време на време.Ако имаш домашна мента- чей- веднага удря в носа и отпушва.Инхалации със сода за хляб в гореща вода- завити с кърпа, одеало- каквото има.Разтривки с анестезол- спирт/има го в аптеките/.Разтрива се гърба- точките на тонуса, челото, врата, дланите и стъпълата - обувате хавлиени чорапки- това е най-добре преди сън!!!Гаргара с лайка, толкова пъти, колкото има нужда!И на здраве да ви е :peperudi:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 22 запитвания.