Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Анелия  (Прочетена 3678 пъти)

vorukova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Дневник на Анелия
« -: 17-03-2010, 19:57:55 »

   Здравейте!Казвам се Анелия и съм на 34 години.Преди 6 дни започнах лечебното гладуване по метода на Лидия Ковачева(с плодове и чай) и реших да си потърся някъде в нета режима на захранване и така съвсем случайно попаднах на този сайт.Благодаря на всички, които са писали тук, защото  дори само четейки написаното постигнах много големи успехи е се чувствам наистина прекрасно.Гладувала съм веднъж преди 8 години(7 дни режим+7 дни захранване)и ефекта беше чудесен ,но почти веднага след това забременях и тъй като нямах достатъчно литература просто прецаках всичко.По време на бременноста качих много килограми , които и до сега ми беше трудно да сваля.Започвах на няколко пъти режима и винаги на втория ден се отказвах, докато не попаднах на вашия сайт.Определено прочетеното тук ми беше много полезно и ми подейства много стимулиращо.Дисциплинирах се и дори когато ми беше най-трудно влизах в сайта и просто четях.
  Вече мога да се похваля ,че завършва шестия ден и нямам никакви оплаквания!
Разпределила съм си порции с разнообразни плодове(без банан и грозде) , пия по 4 чая с мед и задължително 2 литра вода.В момента ежедневния ми график позволява на всеки 2 часа да хапвам плод или да пия чай , като ги редувам.
  Първоначално смятах да гладувам 7+7 , но тъй като нямам оплаквания ,а напротив, реших да продължа до десетия ден.
  Равносметката до сега  е 6 свалени килограма и много свеж вид и дух.
Единственото ,което ме притеснява е как да продължа натам след като се захраня. Месо със сигурност няма да хапна вече , но усещам ,че не съм готова все още да стана изцяло суровоядец.
  Ще бъда благодарна на всеки който ми даде някакъв съвет!
  Поздрави на всички! :Content_22:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Анелия
« Отговор #1 -: 17-03-2010, 22:29:39 »

Здравей  Анелия :flowers2: наистина няма да има голям смисъл от пречистването ти ако след захранването продължиш по стария начин на хранене.
Пиши в дневничето по редовно, на мен това много ми помогна като минавах лятото към суровоядството  :Content_22:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Анелия
« Отговор #2 -: 18-03-2010, 08:08:10 »

Здравей Анелия , много е важно поне 60 % от дневно приеманата храна да е сурова - защо  е разказано във филма Food matters , който можеш да си дръпнеш от нета. Ако не можеш изцяло да се лишиш от термично обработена храна направи съотнощението 80 % сурово и 20 % готвено. Аз 18 ти ден съм на сурово и вече почнах да свиквам .Вярно е ,че ми липсват някои манджи , но търся други ястия, с които за запълня тази празнина.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневник на Анелия
« Отговор #3 -: 18-03-2010, 08:35:21 »

 :kisss:Здравей, здравей!!!
      Дааааааааа, май за това не съм съ изказала...за психическата нагласа ,демек, за самопрограмирането...а то си е баш майстора на работата!!!При всяко начинание почти винаги се прокрадва и съмнението, а то  се проявява като ръжда върху НАМЕРЕНИЯТА!!!Започват едни мисли да се връткат в главата ни, едни съмнения да ни преследват- защо - ЗАЩОТО си трябва да им устоим, защото чрез единия начин се ИЗГРАЖДАМЕ, но в това време разграждането се чуди какво да прави, как да си намери работа...
Какво е вятъра за вейките зелени,
щом духне – те се свеждат изведнаж.
А колко дъбове е виждал повалени…
могъщият се бори само със могъщ.
с.49 Панчататра.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на Анелия
« Отговор #4 -: 18-03-2010, 10:11:33 »

Здравей, мила! Успех, всички ти стискаме палци. Ще се справиш ;)  :flowers2:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

vorukova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Дневник на Анелия
« Отговор #5 -: 18-03-2010, 10:54:03 »

Благодаря на всички за съветите и пожеланията!!! :peperudi: :flower:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Анелия
« Отговор #6 -: 18-03-2010, 12:04:43 »

Хапвай си боб,леща,ориз,картофи,щом така го чувстваш,яж салати и си прави суров ден в седмицата.Ние сме така с жена ми. Пий сокове всеки ден.Разгледай разните процедури,на първо време поне жабуренето и изчистването на езика е добре да правиш.
На прав път си,успех ! :love_028: ^-^
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vorukova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Дневник на Анелия
« Отговор #7 -: 18-03-2010, 18:54:04 »

 Благодаря benato! :Content_22:
Днес е 7 ден и всичко е наред!Продължавам до десетия.
Лятото ще се пробвам на 20 дневно гладуване ,а до тогава ще експериментирам с всичко което прочета тук.Само рецептите избягвам да чета, щото всичко ми звучи адски апетитно.
Почнах да правя по 30 коремни преси на ден и като се захраня ще увелича спортните мероприятия.
равносметка за деня:
 Режима е спазен.Здреве и дух в отлично състояние! :peperudi:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Анелия
« Отговор #8 -: 18-03-2010, 19:46:07 »

Подкрекяме те :)) виртуално   tooth само така :)
Активен

катеринка

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневник на Анелия
« Отговор #9 -: 19-03-2010, 10:36:40 »

Абе то като си на този режим,би трябвало да имаш страхотна енергия и да не те свърта.Та може от сега да си увеличиш спортните занимания.Аз като съм на този режим,бягам 5,6 километра с лекота,а като си ям,не мога.Но ти си преценяш най-добре.Хайде успех и от мен!

Забравих да кажа ,че сме наборки.
Активен

vorukova

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Дневник на Анелия
« Отговор #10 -: 24-03-2010, 00:05:23 »

 Втори ден захранване!!!
Не пиша в дневника, защото няма нищо интересно и различно.Спазвам стрктно режима и се чувствам отлично.Засилих малко трнировките и резултатите наистина при мен са налице.Аз съм доста висока(176) и не ми личат килограмите, 6-7 килограма визуално много не ме променят, но начина по който се чувствам и стимула който ми дават резултатите наистина си заслужават.
 Днес ходих да си пазарувам някои неща , зехтин според прочетеното в сайта, овесени ядки,сурови ядки и т.н.Радвам се че се научих да готвя без да опитвам ,защото съпруга ми и сина ми на тоя етап не са ентусиазирани от идеята да се хранят здравословно и през цялото време на гладуването се налагаше да готвя.Поне на детенце му включих много повече плодове и зеленчуци в менюто ,а чай с мед и лимон по принцип пие всяка сутрин.
 Това е за сега.Продължавам да се образовам по темата и чета доста из форума, наистина ми е много полезно. :Content_22:
 Поздрав за наборката :kisss:
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Дневник на Анелия
« Отговор #11 -: 24-03-2010, 20:09:18 »

Здравей, Анелия  :)
Имаш моя ръст, а преди две години и аз бях с повечко килограми, та знам как е да се чувстваш тежка, макар да не ти личат много. Аз отслабнах с ограничаване на храната, кардио на велоергометъра и танци. Но тогава храненето ми не беше както сега, а стандартното - месо, мляко, готвено и пр. Свалих 16 кг и фигурата ми някак изтъня, силуетът стана по-фин в сравнение с преди. Е, наложи се изцяло да си сменя гардероба, но това да е проблемът ;D Преди 4 месеца и нещо спрях млечните, месото и кафето от раз, минах на предимно (80-90 %) суровояден режим на хранене и смъкнах още 2 кг. Сега си поддържам 60-61 кг и се чувствам доста по-добре, само понякога коремът ми се подува. Нямам желание да свалям повече, по-скоро да се оформя, но то ще стане със спорт. Може би ако направя някой пречистващ режим, ще сваля още някой и друг килограм, но не ми е цел.
Успех със захранването, във форума и сайта има съвети и информация, които за мен бяха много полезни, надявам се и за теб да са. Аз се чувствам така, все едно влязох в един нов по-хубав свят, който ми дава радост, удовлетворение и е извор на постоянно вдъхновение да опитвам нови неща - и в храненето, и в начина на живот въобще. Мисля, че не бих могла да се върна назад.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.083 секунди с 23 запитвания.