Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Целина  (Прочетена 13226 пъти)

Лилия

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Целина
« Отговор #20 -: 11-08-2011, 14:51:43 »

Мемория,
Аз си правя сок от селъри, което е вид целина, внос от Испания, но продават основно дръжките и тук там ако има някое листо. Минава лесно през моята сокоистисквачка, докато българската целина, която е основно се състои от глава, много трудно.
Селърито го продават в голямите магазини - Била, Кауфланд и др. На мен много ми харесва в комбинация с лимон, моркови, червено цвекло, чушки и джинжифил.
Активен

Мащерка

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Целина
« Отговор #21 -: 13-09-2011, 17:10:33 »

Mое любимо сокче през зимните мессеци е това от зелените листа и дръжки на целината + зелени леко кисели ябълки мм  :heart_2:
Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:Целина
« Отговор #22 -: 17-10-2011, 11:23:54 »

Селърито ми е супер любимо.., даже ми се струва и аромата му не е толкова силен като нашата целина, и нашата целина си е хубава, но ако прекалиш със зеленото, става много силно, чак непоносимо(дори за мен, която обожавам всякакви зелении в огромни дози) :Confus_3:
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Целина
« Отговор #23 -: 18-10-2011, 11:43:47 »

Celery/Целина ползвам редовно - главите и стъблата за сок и/или салати, а листата - само за салати. 

« Последна редакция: 18-10-2011, 11:54:34 от eula »
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Целина
« Отговор #24 -: 19-10-2011, 13:10:45 »

Мемория,
Аз си правя сок от селъри, което е вид целина, внос от Испания, но продават основно дръжките и тук там ако има някое листо. Минава лесно през моята сокоистисквачка, докато българската целина, която е основно се състои от глава, много трудно.
Селърито го продават в голямите магазини - Била, Кауфланд и др. На мен много ми харесва в комбинация с лимон, моркови, червено цвекло, чушки и джинжифил.
Супер е тази комбинация за сок,супер освежаващи и полезни са,обаче с джинджифила трябва да се внимава с количеството,че ако е в повече е направо огън  :Content_14:
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Целина
« Отговор #25 -: 18-11-2011, 20:23:48 »

Току що изцедих сок , зелен , от листата на 2 големи глави целина , УЖААААС , няма по гадно нещо като вкус , за малко не повърнах. Някой да сподели опит
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Целина
« Отговор #26 -: 18-11-2011, 22:18:00 »

Има по-гадно нещо! Карамфил, който трябва да се дъвче.

А сокчето от целина го пий със сламка. Така ще избегнеш вкусовите рецептори на езика, но после ще те удари в носа. И все пак, мисля, че се свиква с него :-))
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Целина
« Отговор #27 -: 18-11-2011, 22:26:33 »

Всичко е до свикване, първо трябваше ми месеци докато свикна с миризмата, а сега само като ми замирише на целина и ми се пълни устата. Мноооого ми е вкусна - особено глава настъргана на салата. Листата са най-остри и на мирис и вкус. Но глава целина е с мек аромат и приятен вкус.
Активен
Духът владее материята!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Целина
« Отговор #28 -: 19-11-2011, 09:42:24 »

На мен винаги ми е харесвал аромата на целина, много обичах в зеленчукова супа преди , а сега я обичам на салатка или добавям към морковения сок  :Content_22:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Целина
« Отговор #29 -: 19-11-2011, 18:03:24 »

Значи не бъркам никъде, помислих, че е отровена с препарати, а тя си е наистина такава. Аз правя сока от моркови, малко цвекло и малко корена на целината, защото татко ми носи само главите :) а и листата като се пречупят става каша. Понякога правя и сок от зеле. Бил полезен за емайла на зъбите, не зная, зъбите от малък са ми кофти, майка ми носеше един шоколад с една крава, български и много го обичах, ама сега хич и не искам да чувам за шоколади. По -големите тук ги помнят тези шоколади :)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Целина
« Отговор #30 -: 20-11-2011, 12:14:03 »

И за мен целината е вкусна добавка към салатки.Харесвам и листата и корена.

http://agronet.bg/agro-news/interesni-novini/1852-tzelina-polezni-svojstva.html

mnogoznaika

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Целина
« Отговор #31 -: 07-02-2012, 12:09:31 »

Дотолкова обожавам вкуса й, че я ям просто така, нарязана на филии; а ако е в салата с моркови/цвекло или на сок....няма по-чудесно нещо от нея.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Целина
« Отговор #32 -: 26-02-2012, 00:20:53 »

Като става дума за вкуса, мисля че голяма роля играят хранителните навици, създадени в детска възраст. Аз откакто се помня много харесвам аромата и вкуса на целината - като малък не харесвах супа, в която няма целина. И сега салата с много целина е голямо удоволствие за мен.
Ако не е на салата, най-добрата комбинация е на сок с моркови и червено цвекло, както вече беше казано. Чист сок от целина не си представям да пия - просто не е подходящ за директна консумация. Но комбинирания сок с морковите и цвеклото го пия почти всеки ден - с него започвам обяда си. В София има една верига "Freshbreak" - предлагат най-различни фрешове, приготвени пред теб, вкл. комбинация, каквато ти би посочил от наличните плодове или зеленчуци. Всъщност там за пръв път опитах тази комбинация и то след един тежък нездравословен обяд. И тъй като много исках нещо освежаващо, реших че няма как след ядене да пия плодов сок, затова взех този. Резултатът беше, че веднага след като го изпих ми стана още по-тежко, но половин час по-късно вече се чувствах много добре, сякаш въобще не бях преяждал и то с лоша храна, а след още един час бях гладен, от което се изумих. Така всъщност му станах фен. След време поради обстоятелствата имаше няколко дни в които само вечерях, без да ям нищо друго през деня. След тези няколко дни се върнах към обичайното си хранене, но имах гадене след ядене. Чудех се какво да правя и се сетих за този фреш - изпих половин литър и всичко се оправи.
Активен

newtantra

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
  • Когато се превърнеш в нищо, можеш да бъдеш всичко
    • НОВА ТАНТРА
Re:Целина
« Отговор #33 -: 05-03-2012, 09:00:04 »

като малък нещо не ми допадаха зелените подправки като целината и други  :Confus_3:.. но сега ги обожавам... :essen:
Активен
◄ Промоции без край ►  http://proomo.info
НОВА ТАНТРА http://newtantra.blogspot.com,
ЕВА И АДАМ http://evaandadam.blogspot.com
▲ Ф А В О Р И Т ▼ О Ф И С ▲ http://fhold.blogspot.com
365 ПРИЧИНИ ДА ОБИЧАШ http://lovex365.blogspot.com
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 22 запитвания.