Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Портокали и портокалов сок  (Прочетена 11562 пъти)

Zi_pro

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Портокали и портокалов сок
« Отговор #20 -: 22-02-2015, 17:35:53 »

Със сигурност са полезни цитрусите но от твх най ми допадат мандарините и помело а и мандарините са наѝ полезни от цитрусите  :angel:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Портокали и портокалов сок
« Отговор #21 -: 22-02-2015, 20:39:34 »

Както мнозина вече знаят, всяко нещо, което се продава на килограм, задължително се утежнява по всички възможни разрешени и неразрешени начини.
Нееднократно съм слушал разкази какви точно плодове и зеленчуци приемат самите производители на същите... съвсем не тези, които продават.
Отделно, за да траят дълго и издържат безброй удари при транспорт, се берат въззелени, т.е. далеч преди да са създали и натрупали всички наблюдавани и рекламирани ензими, витамини и пр. полезности.
Отделно, за да не ги ядат буболечки при дългото съхранение, ги пръскат с отрови, които не знам колко навътре проникват.
Отделно, колкото повече време минава от брането им, толкова намаляват полезните им неща (когато видях ябълки от Аржентина, онемях...)
Отделно, като ни охлаждат през зимата например, не е най-доброто за нас...
Единствено утешение при цитрусовите е, че като ги изцеждаме, по-голяма част от гадостите (твърди се) остават в изхвърляната маса...
И, тук си спомням една препоръка: в която и част на Земята да сме, да ядем от местните, сезонни дарове...

А че резултатите от някакви изследвания, дори показани в Уикипедия, може да са лъжа, или да не се отнасят примерно за портокалите в Кауфланд, не се съмнявам.  :pensif_29:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:Портокали и портокалов сок
« Отговор #22 -: 23-02-2015, 15:40:40 »

Тия па Кауфланд как ме дразнят. Толкова рядко може да попадне на нещо свястно човек, и то през деня. За пазаруващите вечер, като мен, не остава нищо читаво. Често имам чувството, че съм отишла да ровя в боклука, за да отбера 1-2 от нещо си, което уж става за ядене....  :-\
Сигурна съм, че там се продава доста лоша стока,откъм хранителна стойност, ма иди обясни това на някои хора.  ::)
Активен

Mia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 215
Re:Портокали и портокалов сок
« Отговор #23 -: 23-02-2015, 17:42:56 »

Както мнозина вече знаят, всяко нещо, което се продава на килограм, задължително се утежнява по всички възможни разрешени и неразрешени начини.
Нееднократно съм слушал разкази какви точно плодове и зеленчуци приемат самите производители на същите... съвсем не тези, които продават.
Отделно, за да траят дълго и издържат безброй удари при транспорт, се берат въззелени, т.е. далеч преди да са създали и натрупали всички наблюдавани и рекламирани ензими, витамини и пр. полезности.
Отделно, за да не ги ядат буболечки при дългото съхранение, ги пръскат с отрови, които не знам колко навътре проникват.
Отделно, колкото повече време минава от брането им, толкова намаляват полезните им неща (когато видях ябълки от Аржентина, онемях...)
Отделно, като ни охлаждат през зимата например, не е най-доброто за нас...
Единствено утешение при цитрусовите е, че като ги изцеждаме, по-голяма част от гадостите (твърди се) остават в изхвърляната маса...
И, тук си спомням една препоръка: в която и част на Земята да сме, да ядем от местните, сезонни дарове...

А че резултатите от някакви изследвания, дори показани в Уикипедия, може да са лъжа, или да не се отнасят примерно за портокалите в Кауфланд, не се съмнявам.  :pensif_29:
Е, да, но за съжаление, местните дарове са много малко /особено през зимните месеци/, и не можем да разчитаме само на местното производство, което през последните години  е много оскъдно.
« Последна редакция: 23-02-2015, 17:45:08 от Mia »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 23 запитвания.