Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Псориазис  (Прочетена 8660 пъти)

novak

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Псориазис
« -: 11-04-2010, 14:39:14 »

Здравейте на всички.

Като начало искам да кажа, че съм абсолютен новак и лаик в областта на здравословното хранене и суровоядството (което може би вече ви подсказва от ника ми  :D) До преди няколко месеца такива теми и "глупости" изобщо не ме вълнуваха, но ето ме и мен тук заинтригуван от вашия сайт и форум. Ще се радвам на вашата помощ и знания.

Идеята на тази тема е да се помогне на всички, които имат такова заболяване или познават такива с информация или дори насока за подобряване или напълно излекуване.

Ето и малко история за мен и моят път: откриха ми заболяването преди приблизително 12 години. Не беше толкова сериозно и "компетентните" лекари веднага започнаха с кортикостероиди, кремчета и т.н. (доволна инвестиция в индустрията  ;D) През годините  от тези лекарства имаше краткосрочен ефект, но никога пълно излекуване. Забелязах обаче, че петната се връщаха по - силно изразени, много агресивни и на по - голяма площ, което ме накара да се усетя и прочета, че това изобщо не е добре за мен. Така преди 3 години реших напълно да ги спра и да се обърна към билките. Препоръчаха ми д-р Тошков, отидох на преглед, направиха ми ирисова диагностика, дадоха ми билки и хоп след 6 месеца чист. Бях изключително изумен и доволен, въпреки че след 4-5 месеца пак се появиха петна, но доста по - бледи. В течение на времето бавно започнах да се връщам в старото си състояние. Тъй като знаех вече "верния" път, започнах пак билките на д-р Тошков и хоп още по - голяма изненада ... петната не се разширяваха, но никакво подобрение. След 8-мия месец ги спрях разочарован и взех да разсъждавам какво се е променило .... Точно по времето, когато почнах първия път с билките на Тошков бях като каменоломна, правех камъни в бъбреците по - бързо от .... ;D стигнах до болница и т.н... Точно преди Тошков (няколко месеца преди това) ме бяха пратили до друг билкар  заради камъните в бъбреците и той ми беше дал една диета + билки, за изчистване на камъните .... От това камъните не паднаха, те паднаха с помощта на лекарите .... НО вече от повече от 3 години никакви камъни не съм правил. Диетата се състоеше в 3-4 дни пълен глад, като през това време се пиеше една смес от билка, мед и лимонов сок и зехтин. През тези дни бях толкова силно неразположен, че не е истина, гадене, повръщане и т.н ... в крайна сметка от мен излезна доста неподозорина и неясна, нечиста материя  :)

Защо ви разказах всичко това? Защото сега осъзнавам, че не билките са ми помогнали за пълното излекуване на псориазиса и бъбреците (убеден съм, че те са спомогнали много), а именно изчистването на токсините в мен. В началото тази теория не я приемах напълно, тъй като всяко нещо трябва да си има стабилни доводи и доказателства .... след доста четене в Интернет се оказва, че метода, който те лекува на 100 % е в книгата на д-р Джон Пагано (това нека не се приема като реклама). Поръчах и прочетох по - голямата част се от нея и идеята на всичко е пълно пречистване на тялото и променяне изцяло на хранителните навици. Та след всичко прочетено достигам до извода, че явно това е пътят.

Ще се радвам, ако и други се включат в темата с техни наблюдения и отзиви. Разбрах, че някои са имали други кожни проблеми, като акне и обриви. Мернах някъде, че Бате Бино споменава за някаква дълбока патология, но не помня къде.



« Последна редакция: 11-04-2010, 14:43:07 от novak »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Псориазис
« Отговор #1 -: 11-04-2010, 15:09:22 »

Тук е бате Бино ,само че е зает много - пише дипломна работа :)
Накратко, правилно си се насочил, това ще ти кажат всички тук.
(Ето виждаш ли освен това си и пораснал - до скоро "такива теми и глупости" не са те вълнували , а сега е друго . :)   в известен смисъл, псориазисът ти е помогнал.Иначе кой знае докога щеше да смяташ така за "глупостите" ,  докато кацне още по-сстрашна болест / да не дава Господ/  )

Щом ти е паснал точно тоя - Джон Пагано , следвай го. Важно е да повярваш. Но не смятай ,че той е единствения , има толкова многодруги  авторитети, тоя нещо не сме го чували май..

Освен изчистването , има и едни други много яки процедури , казват че махат псориазиса за нула време. ( то е пак на база засилване на имунитет) Ама у нас още не се прилагат. Ако си готов да мръднеш до Украйна поне , може да ги пробваш. Криотерапия.Ама не локална ,каквато тук-таме и у нас има, а на цялото тяло.   Всички търсим начини :)    И ти търси , та да споделяш :)  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

novak

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Псориазис
« Отговор #2 -: 11-04-2010, 16:27:13 »

Може би не си ме разбрал правилно. Далеч съм от мисълта, че Пагано е единствения или пък най - големия авторитет (всъщност не и за хранене, по-скоро за псориазис). Не обичам също така и да споря за каквито и да били такива неща, защото както споменах и в първия си пост, за да се докаже, че нещо е най - доброто трябва много изледвания и доказателства, сравнения на всички методи давани от всички "учители и лекари" .... и накрая пак не е напълно сигурно, че е така (да не говорим за гледната точка, финансов мотив и т.н.) :) Насочих се към него (аз в началото дори не подозирах, че говорим за хранене и прочистване), тъй като масовото мнение по света е, че неговите методи за лечение са най - ефикасни и почти на 100 %. Всъщност до сега не съм видял някой да каже, че нищо не става с нея, не се е излекувал или няма никакви подобрения. Ако има такъв той/тя обикновено си признава, че или я е правил много кратко време (в рамките на няколко месеца) или си е похапвал и други неща. Удивителното в книгата на Пагано е това, че човек очаква да прочете за някакви скъпи и трудно намиращи се лекарства, лекове, луди билки, облъчване с всевъжможни лампи и т.н., а това не се случва. Казва ти просто да ядеш плодове и зеленчуци, към кои храни евентуално кожата ти може да реагира по - агресивно, прочистване и разни такива неща (това като кратко summary разбира се ;D). Той свързва неправилното храненене и токсините с псориазиса и е посветил живота си в изследванията за това.

За това не казвам, че съм му луд последовател или смятам да стана. Нито пък казвам, че той е авторитет за правилно хранене или че той единствено свързва псориазиса и хранене. Просто от него се насочих за идеята за здравословното хранене и тук нататъка вече ще гледам да си изградя режим, който на мен ми пасва най - добре ползвайки различни източници. Това и ме накара да ровя за храните в Интернет и попаднах на този чудесен сайт :)
« Последна редакция: 11-04-2010, 16:29:57 от novak »
Активен

SLAF40

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Псориазис
« Отговор #3 -: 18-05-2010, 13:38:11 »

Здравейте на всички !
 От известно време  ровя във вашия сайт, доста добре организиран . Браво !
И ето ,че днес попаднах на темата "Псориазис" , тая гад я влча със себе си от 25 години.  
Дълго време беше само едно петънце на главата колкото монета от 1 лев , но след един по-сериозен стрес преди десетина години, плъзна и по тялото. Какво ли не съм опитвал , но уви ?! До преди месец се бях отказал да опитвам каквото и да е , беше ми писнало от диети, мазила , билки , чайчета и тн........ .   Не съм опитвал с кортикостероиди , но съм чувал страшни неща за тях и не посмях .
 Търсих нещо за запек из нета за един колега и попаднах на вашия сайт и от страница на страница отново ми дойде куража да опитам..... за сетен път. Някак стигнах до извода :пречистване на тялото и промяна изцяло на хранителните навици. Ще трябва да променя живота си из основи (трудна работа) !
Та молбата ми е към "novak"(и не само) , ако има някъква информация по въпроса ,НО на български (голям зор виждам с тия чужди езици) да подава насам. Този д-р Джон Пагано има ли го преведен ?
 
 Първия доктор на ,който попаднах(а той бе възрастен човек) ми прерови главата почеса се и каза :" Виж какво момче от това спасение няма , ще изчезва ще се появява пак....." Всъщност до сега не съм  чул някой да каже, че се е преборил трайно и за винаги с псориазиса !
Но надеждата умира последна :pensif_29:
Активен
Защо не си спомняме бъдещето ?

Vistam89

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Псориазис
« Отговор #4 -: 23-12-2011, 04:27:34 »

SLAF40, това е линк на книгата на д-р Пагано на български език: http://anhira.bogatstvo.info/product/114/lechenie-na-psoriazis.html Надявам се да съм била полезна :)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Псориазис
« Отговор #5 -: 24-12-2011, 18:56:29 »

Здравейте на всички !
 От известно време  ровя във вашия сайт, доста добре организиран . Браво !
И ето ,че днес попаднах на темата "Псориазис" , тая гад я влча със себе си от 25 години.  
Дълго време беше само едно петънце на главата колкото монета от 1 лев , но след един по-сериозен стрес преди десетина години, плъзна и по тялото. Какво ли не съм опитвал , но уви ?! До преди месец се бях отказал да опитвам каквото и да е , беше ми писнало от диети, мазила , билки , чайчета и тн........ .   Не съм опитвал с кортикостероиди , но съм чувал страшни неща за тях и не посмях .
 Търсих нещо за запек из нета за един колега и попаднах на вашия сайт и от страница на страница отново ми дойде куража да опитам..... за сетен път. Някак стигнах до извода :пречистване на тялото и промяна изцяло на хранителните навици. Ще трябва да променя живота си из основи (трудна работа) !
Та молбата ми е към "novak"(и не само) , ако има някъква информация по въпроса ,НО на български (голям зор виждам с тия чужди езици) да подава насам. Този д-р Джон Пагано има ли го преведен ?
 
 Първия доктор на ,който попаднах(а той бе възрастен човек) ми прерови главата почеса се и каза :" Виж какво момче от това спасение няма , ще изчезва ще се появява пак....." Всъщност до сега не съм  чул някой да каже, че се е преборил трайно и за винаги с псориазиса !
Но надеждата умира последна :pensif_29:

значи си попаднал на грешния "доктор" :)
Когато попаднеш на правилния, ще ти се реши проблемът..а най-добре сам да си станеш доктор...има толкова много информация в днешно време, трябва само да търсиш, докато намериш. Мисля, че би трябвало да се оправиш, като се прочистиш и започнеш да се храниш правилно.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Псориазис
« Отговор #6 -: 25-12-2011, 00:41:25 »

Славчо, скоро ще пусна инфо за един доста специален екстракт , който бори И този проблем, ослушвай се. Имам го в наличност. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.