Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Иванина  (Прочетена 3365 пъти)

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Дневникът на Иванина
« -: 13-04-2010, 06:47:30 »

Ако някой е в моето положение ще разбере каква победа е за мен да пия в момента топлата вода преди лимона и зехтина,вместо да скоча на хладилника и да ям без значение какво.Лошото в случая е че всичко това го правя тайно.Знам какво ще каже съпруга ми,че се занимавам с глупости.Аз знам,че не е така.Любопитна съм да разбера кой приготвя храната на мъжете във форума.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Иванина
« Отговор #1 -: 13-04-2010, 07:10:33 »

До колкото знам всеки си приготвя храната сам  tooth
Иванина, не се отказвай, ще е трудно но с времето ще свикнеш сутрин да не тичаш към хладилника. Аз миналата година бях много напълняла, но не от много хранене, а от ядене само вечер  ;D Със суровия начин на живот съм вече 55 кг  :Content_22: - 14 кг без глад, чувствам се щастлива и лека. И ти ще се справиш  :love_026:
Активен

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Дневникът на Иванина
« Отговор #2 -: 13-04-2010, 08:12:23 »

От позицията на моите килограми бих казала,че ако имам 10-15 отгоре изобщо няма да се тормозя,но .....като станат толкова ще видим.За мен вдъхновение са два филма,които свалих от Замунда.

http://zamunda.net/catalogue.php?search=Food+Matters&catalog=movies&letter=&g5=1&cat=&comb=no
http://www.zamunda.net/details.php?id=213225&hit=1

По принцип знаем за нещата,за които се говори в двата филма,но детайлите са потресаващи.До скоро моят син пиеше редовно кола,сега тя е забранена.Взехме да приличаме на американците -отлични консуматори в магазините за храни и отлични купувачи на уреди и хранителни добавки за отслабване.И двете икономики печелят-губим само ние.Вчера в магазина срещнах съседка,която прибираше внучката си от училище.Детето е на 10г и с наднормено тегло,защото по традиция е чест клиент на магазина на щанда за боклуци.И бабата нямаше нищо против.Така бях и аз.Но вече не.Момиченцето живо се интересуваше от някакво сокче и като я посъветвах да си купи банан,баба и ми каза,че сутринта в училище е яла.Редуват даването на плод с баничка >:( >:(Та и аз имах много грижовна баба,която много държеше да си изяждам всичко и не ме пускаше да ставам от масата докато не си изям порцията.Нещата са сложни и не се оправят лесно.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневникът на Иванина
« Отговор #3 -: 13-04-2010, 08:12:58 »

 :kisss:Хе,хе,хееееееееееееее tooth аз моя дядо за 38 годин съвместо търпение, го научих на едно умениеееееееееееее...като иска месо да хапва- сам да си го приготвя tooth...на други - цъ не можах...
     Лошото е като ми дойдат гости месоядни, както например за Великден...дядото не ще да съ излага...и трябваше аз да го правя...опитвах се докато го готвя- да не мисля за нищо...ако някой мисли ,че е лесно- нека да се пробва :surpris_25:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Иванина
« Отговор #4 -: 13-04-2010, 17:55:27 »

Цитат
Лошото в случая е че всичко това го правя тайно.
Неприятно. Защо не се опиташ да разясниш малко на мъжа си тези неща, колкото и да е против? Пък той ако иска да се съгласява. Това си е лично твой избор, не се води от мнението на другите, нито се опитвай да им отваряш очите. Ако поискат помощ - тогава давай.
Цитат
Редуват даването на плод с баничка
Да, това е новата "здравословна" политика. Объркват и заблуждават още повече хората, които накрая ще кажат "Писна ни от това здравословно хранене, скъпо е, пък ефект няма".
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Иванина
« Отговор #5 -: 14-04-2010, 08:51:59 »

Здравей и честит дневник! Успех  ;) :Content_14:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Дневникът на Иванина
« Отговор #6 -: 14-04-2010, 12:08:14 »

Днес е вторият ден с топла вода,зехтин и лимонов сок.Чувствам се добре.Вчера обаче след обяд имах киселини и раздут стомах,което не ми се е случвало отдавна.На сутринта обаче всичко беше ОК.А най-доволна се чувствам от факта,че съм започнала нещо важно за здравето си.Най-доволна ще бъда когато убедя детето си(17годишен младеж ) toothче никога не е късно да промени режима си на живот,за който най-вече съм виновна аз.Започнахме с колата-забранена е.Забранени са натуралните сокове,студените чайове,всичко което съдържа захар.Забелязалили сте етикетите на 100% натурални сокове-без добавена захар,но със въглехидрати от които други захари,но не пише плодови,същия процент и разбира се без консерванти.Кой ли им вярва.Ако сина ми е жаден има вода за тази работа,ако иска какао ще бъде подсладено с мед.Да видим до кога.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Иванина
« Отговор #7 -: 14-04-2010, 12:54:16 »

Иванина, само на топла вода ли си, или говориш за сутринта...това със забраната незнам дали ще се получи при момче на 17 години. У нас не купуваме подобни напитки, но когато ходим при бабите на моя син разрешавам да пийне една две чаши безалкохолно или сок. Строгите забрани не са много удачни според мен, така човек повече упорства и прави всичко на инат. Може неусетно да разнообразиш менюто на всички- повече пресни салати, по-малко месо и млечни, а със суровите сладки ще им промениш неусетно мнението за суровата храна. Може да правиш на сина си веднъж дневно някакъв фреш от плодове, едва ли ще откаже. 
Активен

Иванина

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Дневникът на Иванина
« Отговор #8 -: 14-04-2010, 13:01:06 »

Забраната важи за вкъщи защото нали се сещаш,че е наивно да си мисля че излизайки навън се съобразява с мен на този етап на който аз самата се уча.Но той е много разбрано момче и не спори с мен.Освен това е спортист и използвам това за да му внушавам,че махайки боклуците,които яде ще бъде по-добре физически.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Иванина
« Отговор #9 -: 14-04-2010, 20:37:40 »

Направо не е за вярване, че си го убедила. На тази възраст човек расте интензивно и е постоянно гладен
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка
 

Страницата е създадена за 0.1 секунди с 22 запитвания.