Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневника на Щурчето :)  (Прочетена 15068 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #20 -: 23-04-2010, 20:55:44 »

Аз съм в процес на отказване на кафето и силно главоболие. Мислете му, никак не е лесно...
Аз си купувам ядки - овесени, ечемичени, ръжени, пшеничени, както и трици и си ги мешам. Рядко да ги ям отделно като мюсли, обикновено ги прибавям към разни неща - супи, салати и т.н. Мога да ги ям и направо от пакета, пак са вкусни tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #21 -: 24-04-2010, 21:28:03 »

 Дъъъълъг ден
и ползотворен.
Хапвах си ябълки, защото нямаше време за други неща ..
много ми се спинка...напоследък мисля, че само от съня не си наваксвам..
иначе имах дискусия с много любим мой човек, който ме упрекваше за начина, по който се храня. ио даваше сериозни доказателства...
нз..понякога е доста объркващо - каза за изследванията на 'заразена' покълнала пшеница...ох..нз..и как не е хубаво човек твърде мн да се вторачва в храната...нз дали не е права в известна степен
какво мислите?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #22 -: 24-04-2010, 22:19:47 »

Мисля, че всеки е свободен да прави, говори и мисли каквото си пожелае.
Ти, ако си убедена, Shturcho, че постъпваш правилно, защо се замисляш над думите на този любим човек?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #23 -: 25-04-2010, 06:58:35 »

Цитат
и как не е хубаво човек твърде мн да се вторачва в храната...нз дали не е права в известна степен
какво мислите?
Не е хубаво да се вторачваш в каквото и да било. И ябълките, които ядеш, например може да са заразени, нищо че са домашни. И кола може да те блъсне, когато пресичаш улицата, нали? Все пак чувала ли си наскоро за случай на отровен от кълнове, плодове или зеленчуци? Докато отровени от месо бол.
Цитат
иначе имах дискусия с много любим мой човек, който ме упрекваше за начина, по който се храня. ио даваше сериозни доказателства...
О, с мъжо сме същите. Наистина дава добри аргументи, но и аз не оставам длъжна ;) Ако наистина те обича няма да те спира, но това не му пречи да спори. Животът е един непрекъснат спор, в който се изграждаме като личности.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #24 -: 25-04-2010, 08:38:35 »

Разбирам доводите на приятеля/приятелката, както и твоите и всеки е прав донякъде  :D.
Моето мнение е, че не е важно какво правиш, а как се чувстваш, докато го правиш. Всичко, което правиш с радост и ти доставя удоволствие, е добро за теб. И всичко, което правиш със скептицизъм, страх, лоши мисли и така нататък, е пагубно. Също съм съгласна, че не трябва да се вторачваме толкова в храната. Важна е нагласата ни и радостта от живота. Храната е средство, гориво, което се влияе от нашите мисли - също като водата (водата се влияе от безразличието, от приемането й за даденост, затова казват, че трябва да я пием и да й говорим с любов). Така и храната - и някое боклуче няма да е опасно за нас, ако го изконсумираме с радост и положителни мисли (и, разбира се, по изключение, а не системно  :fun_096:), докато с песимистична нагласа и мрачни мисли за съдържанието им, и плодовете стават отровни. С една дума - радвай се, колкото повече - толкова по-добре; по-малко анализирай ;). Не казвам съвсем да не мислиш и да станеш повърхностна - просто да не позволяваш мислите да ти отнемат удоволствието от живота. Това е моето мнение, никой не е длъжен да го приема ;).
Апропо, можеш да прочетеш някои от книгите на Естер и Джери Хикс http://www.book.store.bg/c/p-ul?pl=19027.25837.23430.26641.23271.20667.31975.30819.37282.35077.27415.35079.38536&title=%CA%ED%E8%E3%E8%F2%E5+%ED%E0+%C5%F1%F2%E5%F0+%E8+%C4%E6%E5%F0%E8+%D5%E8%EA%F1&ref=adwords_book_esterx&reencode=2&reencodefields=subref&subref=%D0%94%D0%B6%D0%B5%D1%80%D0%B8%20%D1%85%D0%B8%D0%BA%D1%81 , има доста по този въпрос. Не всички тук ги харесват, но според мен има доста верни неща и определено няма да изгубиш, ако им хвърлиш поглед  :flowers2:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #25 -: 25-04-2010, 10:26:32 »

 :peperudi:
добро свежо и дъждовно утро на всички!
благодаря за отговорите, които са много близко до мен и моето виждане.
аз съм доста търсещ човек в много насоки, и проблема е в това, че хората понякога свикват с това все да се луташ и да търсиш съвети и когато един ден стигнеш до нещо , в което се чустваш 'себе си', близките ти някак трудно пиремат, че вече не си 'лутащ се'...а аз съм отворена към критика и не искам да си мисля, че знам всичко :)
та така..засега наистина се чуствам много добре, в мир със себе си..само да имах повече време за спане :)

искам скоро да си купя сокоизтисквачка, защото ми се пие сокче от моркови, иначе др неща обичам да си ги хрупкам.

ще напиша тук една много интересна идея за пролетно пречистване скоро, много подходяща за роднини, които обичаме, и които трябва да се попречистят, без много много да задълбават  ;)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #26 -: 25-04-2010, 12:40:07 »

Сокоизстисквачката е много благо нещо  ^-^. Моята е супер мощна, Moulinex, и ми върши идеална работа - струва ми се, че е най-ценната мебел в нашата къща  ;D.
Преди да си я взема, си купувах фрешове от верига магазини 345 - в няколко от тях има големи и мощни сокоизстисквачки и за определена (немалка, за съжаление) цена, ти правят фреш морков, ябълка или портокал (може 250 мл, 500 или дори литър) :). Малко кофти да плащаш за нещо, което може да си направиш и сам, но като нямаш с какво, е по-добре така, отколкото да купуваш сокове в кутии, поне знаеш какво пиеш - пред теб вадят плодовете, мият ги, пускат ги в машината... Но си е супер да си направиш фреш когато и както си искаш.
Това лято мисля задължително да пробвам сок от череши, само да им дойде сезона  :Cherries :Appetit_17:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #27 -: 25-04-2010, 16:43:05 »

 ;D
хм..да, хубава сокоизтисквачка ще си взема
ще погледна марката, която ми препоъча?
а магазини може ли някой да ми препоръча.
знам, че има в големите вериги, и все пак..

менюто за днес:
вода с лимон
кафе
зелени ябълки
салата : кълнове леща и люцерна, репички, моркови, черевено цвекло, връзка магданоз, къри, морска сол, оцет + маслинки :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #28 -: 26-04-2010, 17:35:47 »

Сокоизтисквачките имат един огромен минус - чистенето на разни чаркчета от целулоза. Със супер модерните и скъпи модели предполагам тая част не е спестена, не виждам как. За това си ям растенията натюр или ги плескам в блендера.
Вики, и аз харесвам фрешовете на Fix Mix и Bamboo, обаче хич не ми се нрави идеята да дам 4 лв за 300 мл сок, особено всеки ден. Особено при положение, че все си взимам някакви от неекзотични и евтини съставки - цвекло, моркови, ябълки. Просто си харесвам тия комбинации, не че се стискам.

Щурчо, като за начало обиколи Технополис и Техномаркет за информация. После Домо на Кауфланд (ако имате в Плд), Метро и разни по-малки магазини за техника. После сравняваш модели, цени, т.н. и избираш.

Щурчо, малко ядеш ми се струва. Само не ми казвай, че си решила да отслабваш tooth

Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #29 -: 26-04-2010, 17:56:05 »

 ::)
днес за съжеление си станах с гъ.а  tooth нагоре
и цял ден съм гневна
това е точната дума
...не знам защо...
иначе

кафе
ябълки
кафе
накиснати ядки с малко покълнали слънчогледчета, тахан и мед, 2-3 смокини накиснати и 5-6 ореха и кокосови стърготини
после зелен чай

ама ми е мнооого гневно..псува ми се, а това е мнгоо лошо, и съм сърдита на хора, които ми показат обич..хич не ми харева като съм такава

а Томирис, не ям по малко, аз ям в достатъчни количества, добре се чуствам, спортувам много и непрестанно...дано да е ок всъщност, за да не ми излезе някоя анемия, ама за сега съм супер, и имам много енергия, работата е там, че понякога нямам време да ям, когато съм свикнала, вечно има много хора около мен, а все повече ми трябва малко самота...
и също не спя много, ама това е , защото не мога следобед да спинкам, а вечер все до късно и сутрин рано, и някой дни се събира
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #30 -: 26-04-2010, 18:01:24 »

И аз имам такива дни. Едвам се сдържам пред "публика", обикновено вкъщи си го изливам (то има и за какво) или па на горкия мъж. Как ме търпи толкова години нямам си и идея. Днес, за шастие съм сънлива нещо. Много се променя времето - ту слънце, ту дъжд, та сигурно влияе.
Щурчо, и аз мога да подскачам на няколко ябълки цял ден без да съм гладна, въпросът е дали не се вреди на някакъв начин на организма без да го усещаме. Не сме дораснали за слънцеядци все пак ;) И аз напоследък много малко спя, отдавам го на храната.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #31 -: 27-04-2010, 02:19:37 »

Да спиш следобед не е хич удачно. Имаше една статия на сайта относно това.

"Сокоизтисквачките имат един огромен минус - чистенето на разни чаркчета от целулоза. Със супер модерните и скъпи модели предполагам тая част не е спестена, не виждам как."

Спесетена е.  ;)

По принцип за соковете имам специално отношение. Уважавам си ги, но трябва да се подхожда внимателно.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #32 -: 27-04-2010, 15:55:10 »

малко ядеш щурче  :pensif_29:

...моята сокоизтисквачка има 7-8 части за миене, но това отнема само 5 мин , не е проблем :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #33 -: 27-04-2010, 16:05:12 »

Аз като спя следобед и после съм като умряла. Ако съм много уморена просто гледам да не лягам - по-добре е.
Е, сигурно има разни скъпи и удобни модели професионални сокоизтисквачки. Аз лично предпочитам да приемам и целулозата от сока.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #34 -: 27-04-2010, 18:09:31 »

 :surpris_25:
днес ми беше много 'страшен' ден
мина нещо, от което изпитвах голям страх, мина с хубава оценка, но аз не съм доволна от себе си, а това ме изморява понякога.

да поговорим за хубавите неща- Пловид..гребната база, обожавам я, обожавам да тичам там, това ме зарежда неимоверно.
Обожавам и да карам колело. Ползвам колело тук , и днес ми се наложи да се кача на градския транпорт и мн се натъжих  :(
първо...за какво си говорят хората не е истина..не Е
и за капак нямах плейър с мен..това са моите модерни 'бойни доспехи'
една жена се опитва да се качи с дете с количка- никаква реакция (бях заклещена от една баба, но накрая се развиках няма ли кой да и помогне на тази жена),
втора жена с количка- същата реакция, тя сама се качи, даже не и направиха място..КАКВО ИМ СТАВА НА ХОРАТА

иначе нямах време да ям, и цял ден съм на ябълки, а сега се натъпках с киви...

и дано успея да се оттърся от нешприятните впечетления от деня..
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #35 -: 30-04-2010, 14:33:28 »

 ::)
слънце, слънце :) и учене... tooth дали да се радвам или не на тази комбинация нз..но ще се опитам да се радвам

сряда:
ябълки,
салата от маруля (ама не цяла), малко репички, малко лук, и отделно моркови и цвекло, маслини, кълнове от леща и люцерна

четвъртък:
ябълки
ръжено-овесено-ечемичени ядки с шепа орехи, пшеничен зародиш, мед и тахан; нарязани сушени смокини и няколко фурми; кокосови стърготини, кълнове от слънчоглед

но напоследък, въпреки че хапвам доста по-малко от преди, нещо ме боли корема, но мисля, че може и да е от напрежението..
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #36 -: 30-04-2010, 17:37:54 »

 ;D
днес пак същото като сряда, меню

ама мнооого се дразня, като ми вкисват кълновете, или като прорастват твърде много и те вкисват негодните здънца де, ама пак се получава една неприятна миризма...ми като не мога да преценя колко ще изям..
иначе знаете ли дали по пазарчетата може да се намери елда, от светлата?
някой от Плд?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #37 -: 30-04-2010, 21:08:27 »

Цитат
ама мнооого се дразня, като ми вкисват кълновете, или като прорастват твърде много и те вкисват негодните здънца де, ама пак се получава една неприятна миризма...
Случвало ми се е да изям бая голямо количество вкиснати кълнове преди да се усетя откъде идва тоя странен аромат tooth Не е опасно де, жива съм още. А с прекалено прораснали съм се давила на няколко пъти, особено с боб мунг. Неприятно е.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #38 -: 02-05-2010, 09:20:22 »

 ::)
вчера бях на ябълки,
днес ще видим..ама не ми се яде много в това време, и нз какво, но трябва да ги мисля, за да не прекалявам, че ми трябва енергия.

иначе забелязавам от известно време насам, че в плодовете като киви и ябълки, които са ми любимите, няма витамини  свежест.
а пресните- направо като ги погледна тия страпни ягодови мутанти, като с фотошоп направени, и ми се иска да избягам на село някъде...напомят ми за едни ягоди и боровинки в Америка, които бяха толкова безвкусни и така 'разочероваха' вкусовите рецептори, че няма на къде...и като се сетя и че една позната беше ходила в поле, където растат ягоди и ми разказваше за едни симпатични тръбички, по които течало още по-симпатична синя течност...йупи..тва пак в АМЕРИКА.. :Cherries
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневника на Щурчето :)
« Отговор #39 -: 02-05-2010, 09:30:50 »

И резултата е този http://www.postimage.org/image.php?v=gxNYvw9
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.