Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Синузит  (Прочетена 13613 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Синузит
« Отговор #20 -: 01-05-2010, 08:58:56 »

Разбира се, през това време не консумирай нищо кисело, горчиво, силно лютиво, студено, горещо и газирано :police:

П.П. Дори и изцяло натурални продукти да са, пак недей! Аз пробвах с натурален ябълков оцет 1 с.л. в 30-40 мл вода. Няма да пиша какво усетих и как се чувствах 2-3 дни :surpris_25: :Confus_3:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Синузит
« Отговор #21 -: 01-05-2010, 12:13:34 »

Сенна хрена, алергичен ринит, вазомоторен ринит...замисли се дали не е нещо подобно...аз и 3-те ги имам tooth
И аз ги имам по принцип. Алергична съм уж, а с тая преграда май става и по-зле. Типична сенна хрема нямам, обаче. Понякога си чистя носа със солен разтвор, но може да предизвика и обратния ефект.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Синузит
« Отговор #22 -: 01-05-2010, 23:32:21 »

Бенато, синузита не е обикновено натрупване на слуз, а възпаление - в тази слуз се завъждат бактерии.
И аз го имах това досадно заболяване и незнам точно кога съм го получил: дали в казармата (един месец близо до Кремиковци), дали като студент техническия (като влезеш по коридорите на тази бастилия и ако си в единия край на коридора виждаш в другия край замъглени силуети от цигарения дим), дали от кариеса дето го бях оставил доста време нелекуван и постоянно кървеше.
Та доста време не обръщах сериозно внимахие на този синузит докато преди 7-8 години се наложи да печатам доста материал на един калпав лазерен принтер (излъчва много озон) и озона и цигарения дим в службата така го раздразниха, че се получи обезводняване на лицевите кости (буквално се бяха свили като мумифицирани и постоаяно течеше червеникав секрет от дясната страна. На рентгеновата снимка синуса беше доста по-уголемен от другия. Тогава изкарах 20 дни на антибиотици дето се пият през 6 часа и няколко поредни зими излизах замотан с шал - само очите ми се виждаха.
За последно преди године и нещо от синусите ми (само, че този път от горните) изтече зелен секрет след една упорита мигрена, която лекувах с пранаяма по неправилния начин (напредвах много бързо и правех задържанията средно по 240 секунди). След зеления секрет последва съсирена кръв и след това кръвоизлив в окото.
Сега като съм си пооправил манюто и всяка сутрин правя шаткарми (капхалабати) е се случва да се задържа слуз дотолкова, че да завъди бактерии, а възпаленията (всякакви възпаления) оправям с йогасана - няколко минути с чело допряно до земята.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Синузит
« Отговор #23 -: 02-05-2010, 17:36:53 »

Много добре  :Content_14: :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Синузит
« Отговор #24 -: 05-05-2010, 09:31:32 »

Сега да ви светна за синузита :) като малък ми откриха тази гнус и се опитаха да ми направят пункции, но незнайно защо не можаха да ми пробият костта или хрущяла. После на майка ми една колежка и даде рецептата за ЛЕЧЕНИЕ на синузит :
загрява се ЧИСТ АКАЦИЕВ МЕД на водна баня и с капкомер се капват по 7-8 капки във всяка ноздра , 2-3 пъти на ден .Освен това спиране на всякакви млечни - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ( при мен и на хляб, от него образувам също слуз ) и глад . Оздравяването е гарантирано.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Синузит
« Отговор #25 -: 05-01-2011, 22:31:23 »

Петко,наистина ли толкова проста процедура помага толкова много? Аз напоследък имам много секрети,които много ме тормозят. От както прочетох книгата на Малахов много се замислих за тези секрети и веднага си направих промивка на носа със солена вода, но някак си все едно ми пробиват мозъка, когато ди я правя. Доволна съм, но мисля и да пробвам това новото,което ти препоръчваш. :Content_22: :peperudi:

Тази болка се получава само от неправилното количество сол във водата, когато солта е в точното количество, водата се приближава максимално до така наречения "физиологичен разтвор", който не може да те раздразни  по никакъв начин...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 24 запитвания.