Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Синузит  (Прочетена 13614 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Синузит
« -: 26-04-2010, 19:39:37 »

Може би не е за тази тема точно, но много ми се иска да споделя  ::).
Нещо не точно във връзка с момичето, а със споменатото от Бате Бино...

Само да припомня че само в САЩ "всяка година от страничните ефекти на лекарства, правилно предписани и правилно приемани  умират поне 110 000 души а още 2.5 млн се разболяват сериозно и биват хоспитализирани " по официални данни !   те оставиха деца  сираци, осамотяха домашните им любимци..
Те искаха да се забавляват  и  "не влагаха мисъл и анализ "....
Бога ми , не искам да се забавлявам точно със страничният ефект на някое лекартво.

Да бяха само в САЩ... с перце да ги галиш  :(. И ние не правим изключение...
Преди няколко дни сестрата на приятелката ми се разболя от някакъв грип, който адски бързо преминал в синузит... И наш`та, разбира се, веднага се хванала за антибиотиците (хапчета, спрейове-мрейове и какво ли още не). Да уточня, че въпросната персона е фармацевт, добре е запозната с всички странични ефекти от лекарствата и неведнъж сама ги е псувала... А също така е и голяма всезнайка, умница, винаги компетентна и просветена по всички въпроси - всички тука от форума, и Мер, и Петко, и Бате Бино и др. - ги слага в малкото джобче по знания и опит  :pensif_29:.
Та, понеже не съм в Сф в момента, с приятелката се чуваме само по телефона. Онзи ден, докато тя ми се оплакваше за кой ли път колко зле е сестра й и как не се оправя, не се стърпях и си позволих да препоръчам да направи малко пречистване (примерно, няколко дни да не яде, или поне да е само на плодове, ако толкова не й се иска да гладува)... Приятелката ми знае за моите интереси към тези неща и общо взето, ги подкрепя (макар и понякога неохотно), затова обеща да поговори със сестра си. Е, днес се чуваме пак и тя ми споделя, че експертшата не иска - люска си антибиотиците и това е  :-X. Специално я попитах дали е имало коментари колко съм изкуфяла - е, ако и да си го е помислила, поне не го е изрекла  tooth.
Та, занимах ви с тая дълга и не особено поучителна история, защото наистина ми стана кофти и ми се ще да изразя възмущението си. Не знам какво е удачно да се прави в такива ситуации - от една страна съм толерантна и не искам да се налагам, за мен алтернативното лечение и здравословния живот са лично решение, което човек сам трябва да взема (или да не вземе, ако предпочита това), без да му се натяква; от друга пък трудно можеш да останеш безразличен, като гледаш близките ти да се тровят перманентно, че и да си го искат  >:(.
Абе, зле е работата в световен мащаб. Още много има да се прави, докато решим тия проблеми  :(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Синузит
« Отговор #1 -: 30-04-2010, 08:03:24 »

Вики, нормално е да регираш така. И аз реагирам, когато някой се трови по този начин. Но понеже споменаваш думата 'синузит', та реших да драсна някой ред. Все пак цели 14 дълги и болезнени години съм преживял в борба с това особено неприятно заболяване, макар и незастрашаващо живота.
Като се има предвид, че въпросното момиче е от 'нормалните' хора, по-добре да си пие антибиотиците. Просто при нея има среда за развитието на болестта, и не би се повлияла толкова добре, колкото ако някой от нас се лекува с природни методи.
Другият ми довод за прием на отровата е, че тук става дума за усложнение от грипен вирус. Напълно възможно е синусите да се пълнят с гной, което ще й докара задължителна пункция. И то ако е само една ще е като ударила тотото. Друг проблем е ако бъде засегнато ухото. Повярвай ми, свидетел съм бил на поне 3-4-ма души, които от болки са ставали парцали.
С такива болести, които са в главата, шега не бива. Моето мнение е, че не бива да лекуваме такива хора, а по-скоро да им даваме съвети с какво да допринесат за оздравяването си, успоредно с медикаментите. Сокчета, нектарчета, семена, гаргари с клеева тинктура(прополис), инхалации с лайка и/или етерични масла и т.н.
Ако диагнозата й е поставена правилно(нужно е да имаш добър УНГ специалист) и това е синузит, въобще да не си мисли, че ще й мине лесно, камо ли бързо. Само едно инфо. Хроничната форма на синузит се лекува около 4-6 месеца. Работата е много упорита, прилагат се доста видове лечения и техники, но няма да се впускам в подробности.
Аз имах хроничен фарингит и съм си лекувал гърлото някои години по 8-9 месеца.
Млечните са най-лошата храна за синузита...това се сещам на първо време :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Синузит
« Отговор #2 -: 30-04-2010, 08:38:09 »

Петко, ти как се възстанови от това чудо? И от колко време не ти се е появявало?
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Синузит
« Отговор #3 -: 30-04-2010, 10:49:58 »

Или се оправяш с глад и прочистване или пиеш антибиотици,това са двата пътя!
Такива комбинирани филми няма.
Синузита е задръстване със слуз,не е с нищо по-специален,освен ,че слузта се събира в главата. Прочистиш ли слузта и спреш да се задръстваш,няма начин да не се оправи синузита.
Рядко сме на различно мнение с Петко,но се случва  ;) :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Синузит
« Отговор #4 -: 30-04-2010, 13:50:39 »

Петко, ти как се възстанови от това чудо? И от колко време не ти се е появявало?
Започнах успоредно вегетарианство(след това минах постепено на суровоядство) с йога август 2008-ма. А месец по-рано бях 10 дни на антибиотици, капки за нос, гаргари и топли(при положение, че навън беше 38 градуса на сянка) чайове.
Иначе от края на 1994-та ми го откриха синузита. Те са различни видове - алергичен, хроничен...също удря на различни места - в синусите(като се пълнят с гной), в гърлото(като е перманентно болезнено и алено червено) и т.н. Моят се казваше, че е банален, в смисъл няма гной в синусите(това се установява чрез рентгенография и пункция). Обаче се чувствах доста зле - затруднено дишане(носът запушен, а през устата пак трудно, щото текат секрети, откоето пък нощем не може да се спи...или се научаваш да спиш прав или животът ти става черен ;D), силни болки в гърлото(трудно преглъщане дори и на вода), загуба на вкуса дори на водата, подуване на лимфните възли, парене в ушите...

И от колко време не ти се е появявало?
Синузитът с целия арсенал от симптоми не се е появявал от юни-юли 2008-ма. Но преди 2 седмици имах за първи път от тогава проблеми с гърлото. Именно затова сега се лекувах също, но изцяло с натурални средства. Гаргара с лайка(втората седмица лайката замених с капки клеева тинктура), 50 капки клеева тинктура(прополис) сутрин на гладно в 40-50 мл вода 1 час преди хранене, инхалации(ако нямаш инхалатор, тогава дишаш парите над тенджерка със завряла вода) с лайка. Сега в момента правя една процедура, изчистваща синусите перфектно, която ми споменаха преди почти 15 години, но тогава бях леко лигав и не можех да я издържа. Ето я:

Прочистване на синусите с мед

Намираме качествен истински мед, леко или напълно захаросан. Вземаме с една лъжичка малко и с помощта на клечка за уши или направо с пръстите, правим две топчета с големината на грахово зърно. Слагаме по едно във всяка ноздра и лежим 5-10 минути, докато се разтопи медът. Веднага се усеща цялото движение на меда в ноздрите, синусите и носоглътката. При мен всичко е придружено с болка от остъргването и най-вече от чувствителните ми синуси. Резултатът е очевиден и очеваден – обилно изтичане на воднисти секрети от синусите, през носоглътката и падат надолу през гърлото. Добре е да не се гълтат, а да се изплюват. За 4 дни вече се разделих с над 600 мл боклуци. Гърлото ми светна. Никакви секрети, никакви проблеми.
« Последна редакция: 30-04-2010, 14:04:51 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Синузит
« Отговор #5 -: 30-04-2010, 14:25:35 »

Или се оправяш с глад и прочистване или пиеш антибиотици,това са двата пътя!
Такива комбинирани филми няма.
Синузита е задръстване със слуз,не е с нищо по-специален,освен ,че слузта се събира в главата. Прочистиш ли слузта и спреш да се задръстваш,няма начин да не се оправи синузита.
Рядко сме на различно мнение с Петко,но се случва  ;) :laugh:

tooth  Така е, трябва да се прочистваш. Обаче не е толкова простичко, както го казваш. Един път като хипертрофира лигавицата на фаринкса или на синусите, иди след тва връщай предишния й вид. Пък и след като аз съм суровоядец и се прочиствам(преди месец пак правих шанка) защо за 4 дни изкарах повече от половин литър течност от синусите :surpris_23: ;D
Работата просто е много деликатна ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Синузит
« Отговор #6 -: 30-04-2010, 14:56:00 »

Правиш ли това с водата,което Рашко препоръчва?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Синузит
« Отговор #7 -: 30-04-2010, 16:37:49 »

Правиш ли това с водата,което Рашко препоръчва?
Не. Сваляне на килограми е един от ефектите tooth Пък и не мисля, че има много отношение към синузита...правя доста други неща...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Синузит
« Отговор #8 -: 30-04-2010, 19:10:52 »

и майка ми с хроничен синузит си слагаше мед...и компреси едра сол нагрята в тигана и завита в кърпа за по тежкото главоболие при криза. аз имам леко изкривен канал и по едно време бях развила и аз като нея синузит, за около 3 години всяка зима и пролет криза...но после се влюбих и изведнъж мина  ;D
Без майтап един въпрос - какво мислите затова че често заболяванията се предават като щафета от майка на дъщеря? гени, среда, семейни традиции и модел, или какво друго?
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Синузит
« Отговор #9 -: 30-04-2010, 21:19:30 »

Петкич, мерси за темата  :Content_14:.


Прочистване на синусите с мед

Намираме качествен истински мед, леко или напълно захаросан. Вземаме с една лъжичка малко и с помощта на клечка за уши или направо с пръстите, правим две топчета с големината на грахово зърно. Слагаме по едно във всяка ноздра и лежим 5-10 минути, докато се разтопи медът. Веднага се усеща цялото движение на меда в ноздрите, синусите и носоглътката. При мен всичко е придружено с болка от остъргването и най-вече от чувствителните ми синуси. Резултатът е очевиден и очеваден – обилно изтичане на воднисти секрети от синусите, през носоглътката и падат надолу през гърлото. Добре е да не се гълтат, а да се изплюват. За 4 дни вече се разделих с над 600 мл боклуци. Гърлото ми светна. Никакви секрети, никакви проблеми.


Ето едно нещо, което не съм се сещала да правя, а май трябва  :surpris_23:. По-точно, правила съм го, когато съм била с тежка хрема... Помагаше, но наистина болките бяха зверски, и нищо чудно  :surpris_25:. Непременно ще го пробвам, защото въпросът със слузта си ме тормози отдавна. Мерси  ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Синузит
« Отговор #10 -: 30-04-2010, 21:25:45 »

Знам, че синузит се оправя лесно с морска вода.
Моят нос, пък, често се запушва. Секрет нямам никакъв, просто лигавицата набъбва. Не се влияе от храна. Имам изкривена преграда, дали не е от това?

Цитат
Без майтап един въпрос - какво мислите затова че често заболяванията се предават като щафета от майка на дъщеря? гени, среда, семейни традиции и модел, или какво друго?
Първо внушение. Много хора си мислят, че щом родителите им страдат от определени заболявания значи и те ще ги развият. Следователно ги развиват. Не мисля, че всички болести са наследствени.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Синузит
« Отговор #11 -: 30-04-2010, 22:05:54 »


Моят нос, пък, често се запушва. Секрет нямам никакъв, просто лигавицата набъбва. Не се влияе от храна. Имам изкривена преграда, дали не е от това?


Същата работа  :surpris_25:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Синузит
« Отговор #12 -: 01-05-2010, 06:11:36 »


Моят нос, пък, често се запушва. Секрет нямам никакъв, просто лигавицата набъбва. Не се влияе от храна. Имам изкривена преграда, дали не е от това?


Същата работа  :surpris_25:.
Тук отново моят опит влиза в действие 8) ;D
Есента на 2005-та ме оперираха от изкривена носна преграда. Диагнозата ми 6-7 по-рано беше „Deviatio septi nazi”, която означава изкривяване на носната преграда, поради което пациентът страда от затруднение на дишането през носа. Носната преграда е хрущял, който разделя носа на две ноздри. Ако обаче има деформация, едната ноздра е широка, а другата или е с малък капацитет, или въздух изобщо не преминава. Нарушава се дишането, едната част от синусите не се "проветряват", нарушава се дренажната им функция. Симптомите са чести възпалителни процеси - ринити, фарингити, ларингити и т.н.
Йога от такъв човек не става 100% ;D :D :D
Изкривяването може да е още при раждане получено, или обикновено в детските години, когато падаме-ставаме...често забиваме носа в земята ;D Всъщност причината е напълно без значение, важното е да се отстрани проблемът. И понеже е механичен, възможната опция е една - девиацио. Прави се с пълна анестезия. Задължително при много добър, бих казал супер специалист, защото естеството на процедурата е такова, че опират нещата до "извайване" на носа ;) Представлява нещо като вътрешна пластика. С чук се троши преградата и се изправя с помощта на личното творчество на хирурга ;D (2 години по-късно едно лято моят УНГ специалист беше в отпуска и ми се наложи да посетя един друг лекар, който го имат за голям спец в Пловдив. Той ме прегледа щателно и каза, че девиациото е направено така, че въобще не си личи да е имало хирургическа намеса)
24 часа обикновено се седи с тампонада. Като се махне ви изписват. Десетина дни стоите с доста засъхнала съсирена кръв в носа, която започва да се рони и целия апартамент почервенява ;D :D :D Това е заради буквално раната, която е лигавицата в носа. А и как сърби само :Confus_3:
Колкото и страшно да звучи, процедурата е лека. Един ден се седи в болница, вкъщи оставате още седмица. Важен е резултатът. А той е подобрение на качеството на живот! Моят съвет е да се оперирате незабавно. Да дишаш свободно е толкова хубаво! Да не говорим, че от тва изкривяване страда и белия дроб, който реално още по-малко го използваме(а реално ползваме около 10% от него, което пак е престъпно малко...но пък затова има пранаяма все пак) :love_028:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Синузит
« Отговор #13 -: 01-05-2010, 06:27:15 »

Петкич, мерси за темата  :Content_14:.


Прочистване на синусите с мед

Намираме качествен истински мед, леко или напълно захаросан. Вземаме с една лъжичка малко и с помощта на клечка за уши или направо с пръстите, правим две топчета с големината на грахово зърно. Слагаме по едно във всяка ноздра и лежим 5-10 минути, докато се разтопи медът. Веднага се усеща цялото движение на меда в ноздрите, синусите и носоглътката. При мен всичко е придружено с болка от остъргването и най-вече от чувствителните ми синуси. Резултатът е очевиден и очеваден – обилно изтичане на воднисти секрети от синусите, през носоглътката и падат надолу през гърлото. Добре е да не се гълтат, а да се изплюват. За 4 дни вече се разделих с над 600 мл боклуци. Гърлото ми светна. Никакви секрети, никакви проблеми.


Ето едно нещо, което не съм се сещала да правя, а май трябва  :surpris_23:. По-точно, правила съм го, когато съм била с тежка хрема... Помагаше, но наистина болките бяха зверски, и нищо чудно  :surpris_25:. Непременно ще го пробвам, защото въпросът със слузта си ме тормози отдавна. Мерси  ;).
Вики, нарочно не използвах думата "зверски", да не каже някой, че прекалявам нещо ;D Обаче си е точно така. Явно налягането в главата скача, че сякаш ще гръмне. Все едно някой ти бие крушета в главата. Аз винаги около 17-18 часа си я правя тая процедура, щото да не излизам навън...трудно ще ми е да пресека улицата просто. При мен 1-2 часа по-късно ми е едно такова сякаш са ме били много и още не съм се осеферил :Confus_3: tooth Май отказахме хората да пробват ;D :D :D
Но за мен тези болки показват ефекасността на процедурата. Пък и изтича тооолкоова много секрет. Като се замисля, досега не съм правил прочистване, при което наведнъж да излиза такова голямо количество шлака. За сравнение, при хреновката изтича супер малко.
Така че, народе, действай! ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Синузит
« Отговор #14 -: 01-05-2010, 06:43:33 »

Цитат
Моят съвет е да се оперирате незабавно. Да дишаш свободно е толкова хубаво! Да не говорим, че от тва изкривяване страда и белия дроб, който реално още по-малко го използваме(а реално ползваме около 10% от него, което пак е престъпно малко...но пък затова има пранаяма все пак)

Петко, съгласна съм, само че аз съм с операция вече. Явно проблемът е другаде...

Цитат
Вики, нарочно не използвах думата "зверски", да не каже някой, че прекалявам нещо  ;D Обаче си е точно така. Явно налягането в главата скача, че сякаш ще гръмне. Все едно някой ти бие крушета в главата. Аз винаги около 17-18 часа си я правя тая процедура, щото да не излизам навън...трудно ще ми е да пресека улицата просто.

Тъкмо снощи, преди да си легна, си направих въпросната манипулация и за първи път от доста време съм спала, дишайки през носа на 100%  :Content_22:. И всъщност даже не беше толкова неприятно, но стана малко по-бавно, докато медът се стопи съвсем  :) (впрочем, с течен няма ли да е по-лесно?). Няколко пъти на ден може и да ме оправи  tooth.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Синузит
« Отговор #15 -: 01-05-2010, 06:48:47 »

Аз избягвам вечер да слагам мед, защото течът при мен е около 45-60 мин.
Знам, че веднъж на ден се прави. За повече може би има опасност от някакво пресъхване на лигавицата...

Че защо ти се запушва така носът? В определен сезон ли става или целогодишно? Да нямаш ринит?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Синузит
« Отговор #16 -: 01-05-2010, 07:00:55 »

Аз избягвам вечер да слагам мед, защото течът при мен е около 45-60 мин.
Знам, че веднъж на ден се прави. За повече може би има опасност от някакво пресъхване на лигавицата...

Че защо ти се запушва така носът? В определен сезон ли става или целогодишно? Да нямаш ринит?

И аз не съм забелязала зависимост  :surpris_23:. Като че ли не е така постоянно, или поне не ми е правело чак такова впечатление; просто напоследък взе да става все по-често  :(. Може и сезонно да е...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Синузит
« Отговор #17 -: 01-05-2010, 07:16:25 »

Сенна хрена, алергичен ринит, вазомоторен ринит...замисли се дали не е нещо подобно...аз и 3-те ги имам tooth
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Синузит
« Отговор #18 -: 01-05-2010, 08:04:08 »

Петко,наистина ли толкова проста процедура помага толкова много? Аз напоследък имам много секрети,които много ме тормозят. От както прочетох книгата на Малахов много се замислих за тези секрети и веднага си направих промивка на носа със солена вода, но някак си все едно ми пробиват мозъка, когато ди я правя. Доволна съм, но мисля и да пробвам това новото,което ти препоръчваш. :Content_22: :peperudi:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Синузит
« Отговор #19 -: 01-05-2010, 08:55:09 »

Петко,наистина ли толкова проста процедура помага толкова много? Аз напоследък имам много секрети,които много ме тормозят. От както прочетох книгата на Малахов много се замислих за тези секрети и веднага си направих промивка на носа със солена вода, но някак си все едно ми пробиват мозъка, когато ди я правя. Доволна съм, но мисля и да пробвам това новото,което ти препоръчваш. :Content_22: :peperudi:
Помага, да, но не лекува всичко. Тоест, аз по-горе съм описал какво правя като се възпали гърлото ми. С един вид действие не става, ако ти е проблематично място. Баба ми, която е къде-къде по-задръстена физически лекува възпалено гърло за 3-4 дни, а аз за 3-4 седмици tooth Така че не е единствено до изчистване, а е комплексно.
Аз по принцип си правя тези промивки като теб(само че вече с урина) сутрин около 4:30 часа. Около 12-13 часа по-късно слагам и меда, т.е. около 17-18 часа. Пробвай с тези две промивки 10 дни, без да прекъсваш ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 22 запитвания.