Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Привет на всички  (Прочетена 7310 пъти)

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Привет на всички
« -: 25-05-2010, 21:08:09 »

   Здравейте,днес открих този форум и съм радостен от факта, че съществува такъв на български език.Привърженик съм на основните идеи,които са залегнали тук за коментари.Ще бъда щаслив ,ако науча още много неща ,които не знам.Също, ако мога да дам адекватни отговори на поставени въпроси,ще е твърде добре.Ника ,с който се представям е моето истинско име по паспорт и лична карта.Живея на о/в Майорка от 7 г.Спасител на плажа съм през лятото,а зимата работя ,като градинар и треньор по плуване на деца до 14г.Вегетарианец съм,женен съм за българка също вегетарианка,деца нямаме ,но имаме 2 игуани по метър и трийсет см,също вегетарианци ,ядат само марули и ябълки.В свободното си време тренирам здраво плуване и понякога ходя на състезания за ветерани.А също и се интересувам от науката на йогите,която и практикувам ,за да си набавя допълнително енергия за работа и спорт.Палма де Майорка е много слънчево място,освен красиви плажове има и немного високи планини ,но от типа на Рила,скалисти и силно назъбени.Затова тук е развит и велотуризма силно,а също и алпинизма.Пожелавам на всеки ,имащ подходящата възможност да посети острова ,да не пропуска този шанс.Тук също има много хора,които се интересуват от идеите на този форум ,но аз нямам приказка с тях, защото съществува голяма психическа бариера между нас.Всички тук ,които правят нещо за здравето си са твърде богати спрямо мен.А сред хората  от форума ,мисл
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Привет на всички
« Отговор #1 -: 25-05-2010, 21:10:25 »

А сред хората от форума мисля ,че ще има такива и от моята черга,за да можем да приказваме по свободно на интересуващите ни теми.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Привет на всички
« Отговор #2 -: 25-05-2010, 21:32:39 »

Здрасти, Миоджералвомбо! Добре си дошъл в нашия форум. Можем да подхванем много теми само да те понаучим коя ти е най-интересната и ще я разчепкаме  tooth   А може ли да използвам някое кратко обръщение към теб? 
Приятни часове в нашата мила общност  :Content_22:
Активен
Намасте :)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Привет на всички
« Отговор #3 -: 25-05-2010, 22:52:24 »

Здравей, честно.... това е най-странното име, което съм чувал... но няма лошо :whistling2 - emotloader:
Щях да те карам даже да си снимаш личната карта, ама после си викам айде няма, трябва да имам повече доверие на хората въпреки понякога да са ми съмнителни работите   :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Привет на всички
« Отговор #4 -: 25-05-2010, 22:57:15 »

Аз я имам снимана ,не само личната карта,но и паспорта ,както и разрешителното ми за спасител на Евросъюза и за треньор по плуване -също,ако не вярваш , мога да ти ги пратя !А за игуаните ,ако не вярваш че са по 1,30м пак имам снимки.така ,че кажи какво искаш.Името ми е странноза България,но за другаде не е така,защото никой не обръща много внимание на имената-има ги всякакви. :police:
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Привет на всички
« Отговор #5 -: 25-05-2010, 23:01:25 »

Да, за българин имам предвид, че ти е малко странно името... но няма лошо - само дето как ти викат за по-кратко  :whistling2 - emotloader:
Абе, вярвам аз... ама може пък някоя снимка на игуана да сложиш във форума като искаш, да видим някоя такава по-дълга  :bleh
Така и не се научих да плувам аз... нищо, че съм от Варна и че съм тренирал плуване...  :thankyou:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Привет на всички
« Отговор #6 -: 25-05-2010, 23:08:34 »

Тук не ми викат никак,не могат да ми произнесат името.А това е така,защото аз съм си сменил името нарочно.Но ако искаш можеш да ми викаш Манчо....Мисля ,че ще ти хареса,понеже е обикновено българско име,а е и забавно,освен това-името искам да кажа.... :Confus_3: tooth.Не съм смятал да качвам снимки на угуаните,само разправих за тях в представянето си по горе,понеже и те са вегетарианци,даже са вегани 100%.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Привет на всички
« Отговор #7 -: 26-05-2010, 06:18:16 »

Здрасти!
Интересно представяне!
Винаги съм искала да имам игуана :)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Привет на всички
« Отговор #8 -: 26-05-2010, 07:14:12 »

 :kisss:Здрасти , Мио...аз от кога си мечтая за Майорка...сега кът са пенсионирам и кът тръгна из Ъвропа, дъл да не почна от Майорка...ти щел ма посрещнеш...работата е там,че аз такива животинки...такова...страх ме е... tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Привет на всички
« Отговор #9 -: 26-05-2010, 07:32:48 »

Здравей, Мио :) надявам се да се чувстваш добре във форума и да обменяме мнения и опит. Имаш хубави занимания, особено градинарството. Жалко, че не намираш там хора, с които да контактуваш на живо по темите, които те интересуват - пишеш за психологическа бариера, а правил ли си опити да я прескочиш? Понякога съм смятала за някои хора, че са надути, дори и да не са по-богати, но после е излизала обща тема за общуване. Е, било е рядко, признавам. Благородно ти завиждам за местоживеенето, много обичам слънцето и лятото.
Активен

veselah

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:Привет на всички
« Отговор #10 -: 26-05-2010, 08:01:07 »

Здрасти Манчо (това ми хареса на мен) ^-^ Каква екзотична личност си ти :) Особено ми хареса това с игуаните вегетарианци :) Мисля,че форума ще буде от полза и за тях  :)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Привет на всички
« Отговор #11 -: 26-05-2010, 09:11:34 »

Здрасти и добре дошъл! :flowers2:
Не разбрах, ти откъде си родом? Ако не е тайна де  :). Сподели малко повече за себе си...
Надявам се сайтът и форумът да ти допаднат - има интересни неща по всякакви теми; сигурно и от теб ще има много какво да научим  :).
Поздрави! :kisss:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Привет на всички
« Отговор #12 -: 26-05-2010, 09:16:42 »

 :flowers2: добре дошъл Мио
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Привет на всички
« Отговор #13 -: 26-05-2010, 18:04:45 »

Добре,ето малко повече за мен.Роден съм в София,но не съм живял там.До към 20г възраст съм живял в Бургас,следващите 10 г съм сменял местожителствата си  в разни забутани старопланински села.Следващите 4-5 г съм живял в Малко Търново,друго затънтено място.Допадат ми такива места.Работил съм различни приложни професии-дърводелец,каменоделец,овчар,козар,градинар,шофьор на камион,реставратор на стари къщи.Напуснах България окончателно през 2002г,но си правя пътешествия до там често.Последното беше преди месец.Друго сега не се сещам за интересно да кажа.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Привет на всички
« Отговор #14 -: 26-05-2010, 20:23:10 »

добре дошъл  :flowers2:

  Тук също има много хора,които се интересуват от идеите на този форум ,но аз нямам приказка с тях, защото съществува голяма психическа бариера между нас.Всички тук ,които правят нещо за здравето си са твърде богати спрямо мен.

има вярно. И в Италия донякъде беше така, но сега все повече средностатистически и не само богати хора се интересуват...

 :)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Привет на всички
« Отговор #15 -: 27-05-2010, 18:50:13 »

Добре дошъл Мио. Чувствай се в свои води. И аз съм от твоята черга. Сигурно е много интересно да имаш игуани за домашни любимци.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Привет на всички
« Отговор #16 -: 27-05-2010, 21:04:10 »

Добре дошъл Мио. Чувствай се в свои води. И аз съм от твоята черга. Сигурно е много интересно да имаш игуани за домашни любимци.
Игуаните не са мои ,а на съпругата ми.Аз само се грижа за тях -храня ги и им чистя клетката.Съпругата ми си ги избра преди 5 години понеже е много страхлива и иска да се пребори с това качество ,замествайки го със смелост.Който гледа игуани придобива смелост-именно за това са в къщи.Има много видове, но тия моите са игиана игуана,в Перу и Колумбия се продават по пазарите за храна,дерат ги живи пред очите на купувача и веднага в гореща вода .Тия тука/Алваро и Ампаро /да са станали отдавна на супа и изядени .Имаха късмет, че ги купихме.В следващия живот може да станат и млекопитаещи,хахахаха...Ядат само зеленчуци,които имат зелен цвят.Много са тъпи,защото ако им дам спанак ,също ще го лапнат,но ще пукнат веднага след това.За тях е отровен.Ядат ябълки и круши нарязани на малки парчета.Всяка година Ампаро снася към 30 яйца .Но не ги размножавам.Имат абсолютна сила и свирепост ,когато се разярят.Веднъж набиха един дог като му раздраха муцуната.дога ги нападна ,защитавайки територията си,в дома на един съсед.Иначе са много добродушни,не хапят а бият с опашка.А когато искат да покажат чувствата си си сменят цветовете като хамелеон и повече,от червено ,като са ядосани,до черно като са уплашени или им се скарам.Изключително издържливи са .Понякога спят обесени на една вертикална мрежа на клетката.Аз ги гледам единствено с тази цел,за да прехвърлят качеството си смелост на съпругата ми.това става когато се галят по главата и като им се радва някои.На мен са ми безразлични общо взето.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Привет на всички
« Отговор #17 -: 27-05-2010, 23:28:13 »

 Здравей Мио,може би имаш някаква причина за да усложниш името си,но дали това не води и до други промени.Моето име е лесно Валя,но там където работех им беше трудно да ми го казват и ми го съкратиха на Вал,а понеже във форума имаше вече лице с такава регистрация то аз се региатрирах само с една буква В.Много са позитивни мненията на хора от различни точки по света,а тук в този форум има такива.
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Привет на всички
« Отговор #18 -: 27-05-2010, 23:52:32 »

Здрасти Валя,правилно се досещаш ,че промяната на името води и до други промени.Затова съм го и сторил.Но аз не съм си променил името,а съм поставил това "шантавото" име пред моите три по рождение,така че несъм променил ,а е по правилно да кажа допълнил.Защото качествата на първите три имена си остават.нуйни са ми били близо 3 години за да реализирам собствения си проект с името.Сега разбирам че съм постъпил много добре със себе си.От сегашна гледна точка.А ти Валентина ли си или Валя,защото не е едно и също това.
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Привет на всички
« Отговор #19 -: 28-05-2010, 10:35:34 »

Чела съм доста информация относно скритите послания на имената и енергията, която носи дадено число, буква и комбинация, но не е ли това нещо измислено от нас, следователно и доста относително? В света има много азбуки, всяка ползваща различна система от звукове и знаци. Наистина, източникът на всички езици по света е един, но в днешно време е много труемка задача да намериш общите корени в думите на всички езици и оттам да проследиш точния произход на дадено звукосъчетание и символ, както и тяхното изначално значение. Поради тази причина смятам думите днес за нещо като датите - относително и догодено. Самата аз никак не си харесвам името и винаги съм искала да го сменя, но аз съм си аз, въпреки че хората ме наричат различно. Не знам да има някакво значение информацията върху личната ми карта.
Но в крайна сметка, най-важно е самовнушението. Ако чувстваш, че дадено име ти подхожда и с него ти върви, значи е така и няма смисъл да търсим логика.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"
 

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 25 запитвания.