Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Разстройство  (Прочетена 5744 пъти)

zlatina77

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Разстройство
« -: 27-05-2010, 21:33:00 »

Здравейте, моят син Ванко нещо днес има разстроиство, засега слава богу няма температури, не ми се иска да го насилвам да пие лекарства,затова ви моля да дадете някои друг съвет как да го запечем :). Благодаря ви предварително  :thankyou: :Content_22:
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Разстройство
« Отговор #1 -: 27-05-2010, 21:40:04 »

 :)
ами повечко вода да пие, за да не се дехидратира, малко лимон, аз лично никога нищо не ползвам за разтройство, дори и активен въглен, но той все пак е дете.
чувала съм за чай от шипка или дренки или каркаде, но и на това едва ли ще се зарадва. най-добре просто го остави, ако не е болезнено, да се изчисти, и следи внимателно какво яде през това време. никакви боклуци. аз като малка си хапвах само препечени филийки със сиренце и ябълки като бях болна или имах разтройство, та сухарите определено ми влияеха добре. сега ми е различно, не обръщам внимание, но той все пак е дете..
дано съм била поне малко полезна ::)
Активен

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора
Re:Разстройство
« Отговор #2 -: 27-05-2010, 21:48:08 »

ако има сладко от дюли,да яде от него.ако няма ,свари му ориз и му дай да пие от водата само
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Разстройство
« Отговор #3 -: 28-05-2010, 08:49:10 »

 :kisss:...ако имаш компот от дренки...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

zlatina77

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Разстройство
« Отговор #4 -: 28-05-2010, 12:10:25 »

Благодаря ви много :thankyou:, слава богу само снощи беше разстроен т.е. днес още не е ходил , та се моля да е било нещо моментно, при положение че яде толкова много боклучава храна :(. Сега се мъча да не им давам да ядат глупости, както и аз се опитвам да се храня здравословно.Благодаря ви че ви има та да има от кой да се уча  :thankyou: :thankyou: :thankyou:
Активен

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Разстройство
« Отговор #5 -: 07-07-2010, 23:27:37 »

 Ако продължи разстройството му вземи билката камшик-до 2 часа спира и най тежката диария.Освен това има и други полезни св-ва които хич не са малко.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Разстройство
« Отговор #6 -: 01-12-2011, 14:38:16 »

Моля, кажете и други полезни средства за спиране на упорита диария. Сега ще опиша за какво става дума.
Съпругата ми претърпя операция за отстраняване на жлъчния мехур - беше наистина наложително (няма да навлизам в подробности). Операцията е направена преди малко повече от две седмици. Първите дни всичко беше наред, но след това се появи диарията, която се опитваме да спрем. Хирургът каза, че до 6 месеца след операцията е нормално да има запек и/или диария, но при нея е ежедневие, което не само пречи, но и доста изтощава, защото в някои дни изхожданията са неколкократни, независимо от строгата диета, която спазва. Пие чай от шипки, дренки, приема пробиотици, дори и стандартните противодиарични медикаменти, но резултат няма. По тази причина моля, ако някой може да посочи други средства, които са изпитани и доказано вършат работа при неинфекциозни разстройства.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Разстройство
« Отговор #7 -: 01-12-2011, 21:18:05 »

shofilev, не искам да те плаша, но не ми е ясно как стигна до извода, че е неинфекциозно, след като само преди две седмици жена ти е претърпяла интервенция на коремната кухина. Най-добре редовно и следи температурата и следете за други признаци на втрисане и спазми на коремните мускули.
По темата за разстройството - слагал съм 2-3 лъжици брашно в чиния от алпака и на котлона се препича като за боза. Брашното се яде внимателно, за да не се задави човек  :pensif_29:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Разстройство
« Отговор #8 -: 02-12-2011, 09:12:30 »

Благодаря за отговора. Преди да бъде оперирана беше няколко дни в Инфекциозна болница, тъй като диарията започна две три седмици преди операцията. В болницата направиха изследвания и тъй като не откриха никакви инфекциозни причинители, казаха че не може да е в резултат на инфекция. След операцията хирургът обясни, че тъй като жлъчният мехур е бил три пъти по-голям от нормалното, той е притискал съседни органи и е давал отражение на панкреаса (поради това, че самият мехур беше възпален) и диарията вероятно е била следствие от това. Преди да бъде оперирана и бяха назначили ципрофлоксацин, за да се преодолее възпалителния процес в жлъчката, но това не помогна, а и на диарията не повлия. След операцията около седмица нямаше проблем, но сега отново го има, та затова е питането. Други симптоми като температура, кръв в изпражненията и др. няма. Чувства особена слабост в кръста, червата й къркорят и има усещането, че ще се изпусне, но това е, друго няма.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.223 секунди с 24 запитвания.