Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: бебе авокадо:)  (Прочетена 6540 пъти)

DOT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
бебе авокадо:)
« -: 27-05-2010, 21:54:33 »

Вчера си купих за пръв път авокадо;), опитах го-не бях очарована, но после с лимон и сол се получи добре. Днес другата половина я пасирах, добавих натрошени с чук;))(студент-кво да правиш) бразилски орехчета(3-4) един лимон и малко сол и стана доста приятно:)
Както и да е, семката на авокадото изглежда очарователно и реших да пробвам да си я засадя. За целта я пробих леко в по облата част и съм я сложила в малко вода, в порцеланова чаша, да покълне.През деня я държа на перваза на прозореца да я грее слънцето, а иначе и говоря и и пускам музика и я държа в ръце, да я стопля;) Незнам дали ще порасне, за пръв път ми е(:? Някакъв съвет:)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:бебе авокадо:)
« Отговор #1 -: 27-05-2010, 23:02:24 »

По скоро потърси в нета :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:бебе авокадо:)
« Отговор #2 -: 28-05-2010, 07:44:10 »

 :kisss:Ааааааааааа, че аз вече имам стръкче около педя, с две листенца...обича вода и топлина.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:бебе авокадо:)
« Отговор #3 -: 28-05-2010, 09:38:13 »

Семките при покълването имат нужда от топлина и тъмнина :) Авокадо не съм пробвала, моето куче обожава да гризе семките :Р
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

renka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
Re:бебе авокадо:)
« Отговор #4 -: 28-05-2010, 09:53:05 »

Аз си имам голяяямо пораснало авокадо :) сигурно е повече от метър вече, пробвах даже да го клъцна, за да се разклони, но то пак изби само една клечица ..
Това, което знам е, че костилката трябва да се кисне във вода докато се сцепи и пусне коренче. След това се засажда, така че част от нея остава над повърхността, т.е. не я заравяш цялата в пръстта. И след това то си расте, ти му се радваш  :Content_22:
А много интересно - последното ми авокадо беше много хубаво узряло и костилката беше разцепена и пуснала коренче директно в  плода. Ще я посадя и нея да видим дали ще стане по-хубаво от първото  :Content_4 - emotloader:
Активен
the more you can dream, the more you can do ..

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:бебе авокадо:)
« Отговор #5 -: 28-05-2010, 10:16:14 »

Много голямо ми се вижда това авокадово дърво. Май не е подходящо за саксийно растение?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Newly

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 194
Re:бебе авокадо:)
« Отговор #6 -: 15-01-2015, 17:16:27 »

2 пъти си оставям костилката и не може да покълне изобщо. Седмици, ако не и месеци наред стои в чашата, сменям водата всяка седмица и не покълва грам. Дали защото е в доста студена стая, която се отоплява всеки ден, но за малко, само докато сме там.
А четох, че семките и кората му са доста отровни. По-добре не давайте на кучето да си играе с тях.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 23 запитвания.