Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Годжи Бери  (Прочетена 18723 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Годжи Бери
« -: 19-05-2009, 21:21:06 »

Супер щастлива съм да споделя с вас, че на бг пазара може да се намери супер-храната годжи бери!!!!

В здравословния магазин, който е срещу НДК в едно малко безистенче, се продава опаковка от 100 гр за 6.50.
Води се Лиций на български.
« Последна редакция: 19-05-2009, 21:23:44 от Radula »
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !
Re:Годжи Бери
« Отговор #1 -: 19-05-2009, 21:33:02 »

Намерих тази статия, дано ви е от полза :

Годжи Бери - Лиций

Лиций или Годжи бери (както го наричат по света) са плодовете на Lycium Barbarum или Lycium Chinense. Годжи Берито е азиатско растение, член на семейство Solanacea. Името му - “Годжи” идва от китайския език - “gouqizi”. Тези плодове са били използвани още в древни времена. Според старата китайска медицина, лиция способства обогатяването на ИН (ИН/ЯН), тонизират черния дроб и бъбреците, подхранват кръвта и овлажнява белите дробове. В химичния състав на плода са включени 8 жизненоважни аминокиселини (общия им брой е 18), както и редица жизненоважни микроелементи - фосфор, цинк, калций, желязо, мед, калий, магнезий, натрий и селен. От гледна точка на витамините, годжи берито съчетава витамини B1, B2, B6, A, E, C. Според последните проучвания, количествата витамин C в лиция са приблизително 500 пъти повече от тези в портокалите. Смята се, че това е плодът с най-големи количества витамин C сред всички познати такива до момента.

Едни от най-характерните свойства за този плод са регулиране и подобряване работата на имунната система, значително забавяне на процесите на стареене на тъканите, както и предпазване от злокачествени заболявания. Регулярна консумация на лиций спомага работата на черния дроб като го предпазва от затлъстяване и способства неговото по-добро функциониране. Благоприятния ефект при различните проблеми на хранителния тракт го прави често препоръчвана храна от гастроендокринолозите. Също така Годжи Бери активно участва при борба с диабета, хипертонията, алергичните реакции и астмата.

Поради приятния и нежен вкус, плодът бива консумиран както директно, така и като добавка към много рецепти (предимно в суров вид). Препоръчваната дневна доза е около 20-30 грама преди хранене.

Ако се чувствате уморени или отпаднали, имате болка в очите или зрението Ви изневерява, чувствате се недоспали след дълъг сън и нямате желание за нищо, главата Ви боли и можете да чуете ускорения пулс в ушите си, податливи сте и към най-безобидните настинки, сексуалната Ви потентност е намаляла и виждате новодошлите бръчки по лицето и кожата си, която незнайно защо е започнала да старее, то тогава не се чудете, а започнете плодова лиций терапия. За не повече от 2 месеца редовен прием всички по-горе описани симптоми ще са само лош спомен и добрите стари дни ще се върнат отново във вашето ежедневие, още по-енергично от преди.

Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Годжи Бери
« Отговор #2 -: 12-04-2010, 12:03:08 »

Пускам снимка от миналото лято в морската градина на Варна. Този храст го има в огромни количества и не съм забелязал наплив на берачи
Удивително прилича на прехваленото котайско годжи бери
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Годжи Бери
« Отговор #3 -: 12-04-2010, 14:09:06 »

Тук в няколко оранжерии произвеждат разсад на лиция.Преди десет години го опитах и не ме впечатли с нищо. Сега и през ум не ми минава да пробвам пак.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Годжи Бери
« Отговор #4 -: 12-04-2010, 15:25:10 »

Тук в няколко оранжерии произвеждат разсад на лиция.Преди десет години го опитах и не ме впечатли с нищо. Сега и през ум не ми минава да пробвам пак.


И мен не ме впечатли с нищо освен с медиен шум.  :Cherries
« Последна редакция: 20-04-2010, 13:13:48 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Годжи Бери
« Отговор #5 -: 12-04-2010, 16:16:12 »

Цитат
Ако се чувствате уморени или отпаднали, имате болка в очите или зрението Ви изневерява, чувствате се недоспали след дълъг сън и нямате желание за нищо, главата Ви боли и можете да чуете ускорения пулс в ушите си, податливи сте и към най-безобидните настинки, сексуалната Ви потентност е намаляла и виждате новодошлите бръчки по лицето и кожата си, която незнайно защо е започнала да старее, то тогава не се чудете, а ...
...си сменете начина на хранене и живот...

Ей, тия годжита (яла съм някаква салата с такова), ще взема да си купя един пакет накрая, напук като се опарича малко, ще го изям и да видим какво толкова ще стане tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Годжи Бери
« Отговор #6 -: 12-04-2010, 16:20:11 »

И при мен нищо не стана! Един месец си слагах в зеления чай сутрин.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Годжи Бери
« Отговор #7 -: 12-04-2010, 19:05:32 »

И при мен нищо не стана! Един месец си слагах в зеления чай сутрин.

Купих първо качество 500 грама и екстра качество 500 грама. Това преди месец два. Първия ден спазих препоръката за 10 плодчета, втория ден цяла шепа, третия 100 грама , после 200 грама. За финал издрънчах половината пакет от екстра качеството (250грама ) наведнъж.  Пълна липса на усет, освежаване или каталясване, нито прилив на енергия или горещи ян вълни. Чаша горещо какако, или лъжица водорасли ги чувствам мигновено.


Ацеролата или бразилската вишна ми е голям мерак. Някой да знае от къде да си взема ?
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Годжи Бери
« Отговор #8 -: 13-04-2010, 15:42:06 »

Ацерола съм взимала отдавна само на екстракт, не прясна. Ефект нямаше. Наистина, какаото и водораслите са неща, които действат, а при мен и таблетките желязо, въпреки че са синтетични. Но при всеки организъм е различно.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Годжи Бери
« Отговор #9 -: 14-04-2010, 07:38:06 »

И при мен нищо не стана! Един месец си слагах в зеления чай сутрин.

Купих първо качество 500 грама и екстра качество 500 грама. Това преди месец два. Първия ден спазих препоръката за 10 плодчета, втория ден цяла шепа, третия 100 грама , после 200 грама. За финал издрънчах половината пакет от екстра качеството (250грама ) наведнъж.  Пълна липса на усет, освежаване или каталясване, нито прилив на енергия или горещи ян вълни. Чаша горещо какако, или лъжица водорасли ги чувствам мигновено.


Ацеролата или бразилската вишна ми е голям мерак. Някой да знае от къде да си взема ?
Цял пакет на един път как успя да излапаш? :oАз си слагах по 1ч.л. в чая и определено вкуса им става по-добър след като са накиснати.
Мисля че в Зоя бях видяла да предлагат ацерола на прах.
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Годжи Бери
« Отговор #10 -: 14-04-2010, 17:41:46 »

Поръчах 170 грама ацерола на прах екстракт 4:1 за сгъстяване на витамин C do 180 милиграма на чаена лъжичка.
При магазин зоя  ме притесни това:


Натурална Ацерола -  60 гр.

Съдържание: ацерола на прах с 17% витамин С, натурален вкус на малина, пшенично влакно, подсладител изомалт, пълнител - силика.

Употреба: по 2 таблетки на ден = 120 мг витамин С.

Подходящо за диабетици.


Томирис това от ZOYA  e кофти. Купих онлайн от amazon.co.uk
Не харесвам смесени неща, то малинова есенция, влакно, изомалт, силика.  Все пак трябва ми ацеролата не другите неща.
« Последна редакция: 14-04-2010, 20:40:21 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Годжи Бери
« Отговор #11 -: 14-04-2010, 17:44:25 »

За какво са тия подсладител и пълнеж? Това е добавка все пак, не десерт. И да е гадно се преглъща.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Годжи Бери
« Отговор #12 -: 22-04-2010, 18:19:20 »

Видях случайно за 6 кинта, 100 грама. Имах излишни точно в момента и взех. Опаковката е с красиви йероглифи (има и превод де). Ще видим какви горещи вълни ще ме хванат tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Годжи Бери
« Отговор #13 -: 22-04-2010, 21:02:23 »

Видях случайно за 6 кинта, 100 грама. Имах излишни точно в момента и взех. Опаковката е с красиви йероглифи (има и превод де). Ще видим какви горещи вълни ще ме хванат tooth

Е хайде може ти да направиш пробива. Ще се радваме поне един да регистрира ефектите от рекламата на брошурата.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)
Re:Годжи Бери
« Отговор #14 -: 19-05-2010, 22:22:35 »

Имам Годжи Беери на растение...ама нямам идея кога да го очаквам да даде плод....не знам дали не трябва и да се ашладиса...ама ще почакам още и ако не друго поне ще се радвам на повече зеленина около мен     ;D
Ако някой е попадал на инфо как се отглежда растението, моля да сподели с мене    :)
Активен
за всичко имам време   :-)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Годжи Бери
« Отговор #15 -: 20-05-2010, 06:03:42 »

Вече изядох към едно пакетче. Приятни са на вкус, но някакви вълшебни положителни/странични ефекти не съм забелязала. Абе, по-вкусно е от стафидите и да се надяваме, че няма Е-та и царевични сиропи;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Годжи Бери
« Отговор #16 -: 30-05-2010, 17:09:55 »

Гали, в сайта във форума на Вери имаше повече инфо от хора който отглеждат годжи.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Zlateva, Gali

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
  • Бях гъсеница. Бях какавида. Сега вече летя :)
Re:Годжи Бери
« Отговор #17 -: 31-05-2010, 14:45:31 »

 :flowers2:   Лейла, благодаря ти за съвета!

Би ли могла и да ми дадеш адреса на този форум?   :peperudi:
Активен
за всичко имам време   :-)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Годжи Бери
« Отговор #18 -: 31-05-2010, 16:15:00 »

Една от родините на Lycium barbarum е Югоизточна Европа. Правете си сами изводите tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Годжи Бери
« Отговор #19 -: 31-05-2010, 18:36:55 »

Гали, в профила ми е линка към сайта.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.171 секунди с 26 запитвания.