Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: пръст  (Прочетена 3234 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
пръст
« -: 05-06-2010, 10:42:38 »

Здравейте.
Един приятел му ритнаха пръста докато играехме мач и вече повече от един месец неще да му се оправи пръста. Спаднал му е отока, обаче още не може да го свива и има проблеми и го боли. Имал фрактура му казали докторите, въпреки че вече се съмнява дали не е счупен... ама да речем, че е просто фрактура. Абе, идеята ми е... някой ако знае нещо природно, което може да му помогне, ще е хубаво да сподели. Сещам се, че май имаше нещо за настърган морков, ама може и да бъркам, а пък и изобщо не се сещам къде го четох това... ама ако се сещате какво точно беше или пък някакъв друг метод, кажете  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:пръст
« Отговор #1 -: 05-06-2010, 17:22:58 »

Думата фрактура значи счупване.Ако пръста е на крака той не се фиксира и се оставя сам да оздравее ако нямя рана,но ако има рана се лекува раната.Крака се щади и се оставя сама да зарастне костицата.
Най-безобидното лечение е да си понапикава пръстчето.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:пръст
« Отговор #2 -: 05-06-2010, 20:29:37 »

Нееее, на ръката е... нали е вратар :) Заради него ни отнесоха 6:3 на турнира, защото нямаше кой да го замести... абе както и да е. Викаш да пикае върху пръста си, това ли е единствения и най-добър вариант?  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:пръст
« Отговор #3 -: 05-06-2010, 20:54:21 »

Пускайте резервния вратар. И аз съм си посрещал пръст с топката - после трябва голямо пазене. Защо чак сега се сетихте - по принцип пръста трябва доста добре да се обездвижи без де е стегнат - това за през деня и да пази от тръскане и други резки движения  ама като е минал един месец не знам на къде са тръгнали нещата.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:пръст
« Отговор #4 -: 05-06-2010, 22:29:39 »

 Шиладжит(мумийо)вътрешно и външно.Една варненска фирма го продава натурално пречистено.Имах колега футболист с травма някъде около прасеца и се оправи много по бързо от очакваното.
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:пръст
« Отговор #5 -: 07-06-2010, 09:35:40 »

Благодаря за отговорите  :flowers2:
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 23 запитвания.