Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Още за пинеалната жлеза  (Прочетена 8008 пъти)

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Още за пинеалната жлеза
« -: 05-08-2010, 12:56:09 »

  В недалечното минало физиолозите са се чудели за какво служи странното органче-дребосък, скрито на сигурно място в мозъка. Пинеалната жлеза има и друго име - епифиза, а и трето - наричат я "третото око" и в източната медицина , окултизма и в йога на нея се приписват невероятни функции. Тя именно е и най-горния енергиен център /чакра/  според  "алтернативната" физиология. В наши дни сериозните изследвания на този орган  кара  учените да изпадат в религиозно настроение, защото откриват невероятни неща, едно от които например е, че тя съдържа свръхминиатюрни магнитчета и освен другото си е изключително сложен биоелектронен сензор. Хормоните на тази жлеза са много, но най-известен е т.н. хормон на съня - мелатонина, който тя "произвежда" нощем, по време на сън и който отговаря за много други важни процеси, свързани с имунитета. Като сензор /датчик/ за електромагнитни сигнали това чудо на природата /или на Бога!/ има наистина фантастични възможности, доказани вече експериментално. Какво бихте казали например ако за сравнение ви кажа, че той улавя и реагира на толкова слаби магнитни полета, че все едно да чуете шепот от километри разстояние. Точно затова пинеалната жлеза е синхронизатор на важни физиологични процеси, свързващ организма с външните геофизични и космически фактори. Вече има достатъчно примери за това, че тя е главен виновник за такива болести като паркинсонизма, множествената склероза, болестта на Алцхаймер, епилепсията, рака на гърдата и др. Най-голям неин враг е електромагнитния смог, причинен от електрическите мрежи, уредите, телефоните, радиото, телевизията и пр. Друг фактор, който я "обърква", е късното лягане и през миналата година в Англия направиха опит с доброволки бременни жени, които нарочно са лягали да спят след полунощ. Резултатите показаха категорично спад на важни хормони, сигурна предпоставка за лош имунитет и възможни проблеми при раждането. Наскоро бе открито и увреждащото влияние на флуора върху пинеалната жлеза, основателна причина човечеството да се отърве завинаги от тази привидно полезна добавка в пастите за зъби, водата и т.н.
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #1 -: 15-08-2010, 20:13:34 »

Едно уточнение - третото око е шеста чакра, а най-горната чакра е седма. Доколкото знам, с третото око/шеста чакра се свързва хипофизата, а със седма - епифизата.
Активен

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #2 -: 26-08-2010, 10:57:50 »

Със сигурност се смята, че пинеалната жлеза е т.н. трето око, епифизата, руснаците я наричат шишковидное тело. За чакрите не съм наясно, но преди много години заради проблеми с т.н. "кундалини" имах покана от йога институт в Индия да отида там на своеобразно възстановяване...  :) :) :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #3 -: 26-08-2010, 12:32:09 »

И защо не отиде ?
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #4 -: 26-08-2010, 15:55:58 »

Да, май си прав - наистина я свързват със третото око. Тогава обаче не би трябвало да се свързва с коронната чакра (най-високата). А шишарковидно тяло се нарича и в нашата анатомия - pineal това значи всъщност. 
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #5 -: 26-08-2010, 15:59:40 »

Може да е отишъл :)
Третото око или шеста чакра е единствената от 7те, която може да излъчва ;)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #6 -: 26-08-2010, 16:26:58 »

Мисля, че всяка чакра се свързва с една или две жлези. Различни неща съм чела, но аз горе-долу ги категоризирам така. Мисля че е логично да се гледа и йерархично на жлезите, за да можем още по конкретно да ги свържем с дадена чакра, но познанията ми по ендокринология не са толкова големи.

За Седма чакра и Шеста чакра не съм много сигурна. Седма би трябвало да е или хипофиза или хипоталамус, а най-вероятно и двете, защото са свързани. Хипофизата контролира всички останали жлези, но хипоталамусът има много главни регулиращи за целия организъм функции. Например терморегулацията. Епифизата - Шеста.
Щитовидна жлеза - Пета чакра.
Тимус, може би и млечни жлези - Четвърта чакра.
Панкреас - Трета чакра.
Полови жлези, а може би и надбъбречни - Първа и втора чакра.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #7 -: 26-08-2010, 17:57:46 »

Да, с първа чакра са свързани надбъбречната жлеза, дебело черво и ректум. С втора- половите жлези, полови органи, бъбреци, пикочен мехур, дебело черво.
Активен

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #8 -: 26-08-2010, 18:53:21 »

Да, май седмата се свързва с хипофизата http://www.allgoodthings.com/yoga/chakra/chakra7_2.html, чела съм ги нащата, но ми се мешат малко
Активен

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #9 -: 27-08-2010, 05:19:12 »

  Интересувам се отдавна от т.н. пинеална жлеза и разбрах, че няма по-странен орган в тялото ни. Не случайно се намира на добре защитено място в центъра на мозъка. Рецептори за негови хормони има дори в мускулите. Може наистина там да е "седалището на душата", както смятат някои посветени в източните древни учения. В това отношение доста интересни са експериментите с т.н. огледала на Козирев /зеркала Козырева/, както и тези на Моуди и Ветвин, при които явно се нагазва в блатото на парапсихологията и мистицизма и има опасност човек да "превърти", тъй като явленията са шашкащи и науката засега е безсилна да ги обясни.  :)
/В брой осми на сп. "Осем" има моя статия за загадките на огледалата./
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #10 -: 27-08-2010, 08:55:09 »

Огледалата на Козирев не служеха ли за промяна скоростта на времето?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #11 -: 27-08-2010, 20:58:54 »

Със сигурност се смята, че пинеалната жлеза е т.н. трето око, епифизата, руснаците я наричат шишковидное тело. За чакрите не съм наясно, но преди много години заради проблеми с т.н. "кундалини" имах покана от йога институт в Индия да отида там на своеобразно възстановяване...  :) :) :)
В какво се изразяват проблемите с кундалини? Не съм си представял, че може да съществуват и такива.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #12 -: 30-08-2010, 10:49:56 »

Отговарям на Томирис и Злояд. Огледалата на Козирев са от полиран алуминий и в същност представляват отражатели на микровълнови лъчи с много малка дължина на вълната. Не се наемам да обяснявам съществуващите научни хипотези, но от скромния ми опит с проста конструкция от подобен отражател с форма на цилиндър се убедих, че действа отпускащо и се променя биологичното време. Ще опиша това в отделна тема когато имам време. За т.н. в Йога сила Кундалини е писано доста, усеща се като мощен допинг, стимулиращ тялото, мозъка, въображението и либидото, който обаче трудно се контролира и може да причини срив, нещо подобно на силна невроза. Заниманията с Йога може да са опасни и заради възможността да се "освободи" тази енергия, все едно един излязал на свобода дух от бутилка...  :)
Активен

NewAge

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #13 -: 31-08-2011, 16:22:18 »

за пинеалната жлеза - справка David Wilcock
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Още за пинеалната жлеза
« Отговор #14 -: 05-09-2011, 21:12:58 »

...от подобен отражател с форма на цилиндър се убедих, че действа отпускащо и се променя биологичното време...
Toва ми напомня на ефекта от шуманов генератор...дори спира да ти е студено от него :Р
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.059 секунди с 24 запитвания.