Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Множествена склероза, интересни факти.  (Прочетена 17898 пъти)

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44

  Това заболяване се оказа костелив орех за медицината. Има доста теории за него и твърде малко успехи в разгадаването и лечението му. Заради болната ми приятелка от 5 г се опитвам да проумея същността му и разбирам, че подходът на "официалната" медицина към него е неправилен особено по отношение на лечението. Съществуващите фармакологични средства не помагат и доста болни са се влошили след прилагането им. Вероятно това заболяване само привидно изглежда автоимунно, а истинската първопричина е влошен имунитет от стрес, инфекция, травма, отравяне, преумора, наследствени фактори, лоши климатични условия, електромагнитен смог и др. Множествената склероза поразява предимно жени и началото е обикновено в пубертета, когато образно казано се формира /програмира/ имунитета. Лош имунитет означава, че организма не се справя с различните микроорганизми и някои от тях нападат управляващи структури в мозъка, следва неправилна регулация на някои важни органи и системи и болният хлътва в устойчиво, но нежелано състояние. Много важно /за съжаление/ е действието на клишето "нелечимо заболяване", което само по себе си чрез самовнушението си е жива болест, особено за някои пациенти. Не случайно руски специалисти определят МС като психосоматично и наистина има примери на излекували се болни само чрез активно самовнушение. Иначе практиката сочи, че всяко средство, подобряващо имунитета, помага при МС. Интересен например е методът за лечение на рак, МС и др. чрез нарочно заразяване с трихинели /вид паразити/, което изглежда стимулира нов имунен отговор и коригира имунитета.
Ще продължа темата тези дни...
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Активен

kerizi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #2 -: 07-08-2010, 22:11:25 »

Аз живея с тази диагноза вече 11 години.Писна ми от лекари ,които обеждават как кортизоните лекуват,и как кризите ще се разредят.Аз незнам случай на излекувани от МС от т. н. медицина.Всичко е толкова пошло че чак вече не ме интересува какво че кажат авторитетите лекари.Аз се запознах с гладолечението преди 6 години и започнах да живея като вегетарианка.След 6 години мога да направя равносметка на живота си и да заявя ,четова е най -хубавото нещо ,което ми се случило.Аз съм пълноценен човек ,работя по близо 12-13-часа на ден и се чувствам прекрасно.Аз съм здрава и няма лекар който може вече да ме убеди в обратното.Мили хора не се плАШЕТЕ ОТ ТОВА ЧЕ ИМАТЕ ТАЗИ ДИАГНОЗА това е само лист хартия на който някой е написал нещо.По -важното е дали вие искате да живеете по този начин по който ви кажат лекарите. Ако те могат да ви излекуват моите уважения към тях,но мен те не ме излекуваха.Аз се боря вече толкова години и се чувствам здрава,.От два месеца се храня само със сурова храна и съм страшно горда със себе си.Хора аз ще победя МСа и призовавам и другите на които са поставили тази диагноза да се борят,защото целия живот е пред нас и нека да го изживеем с цялата му красота.За 6 год.гладувания през три месеца,и вегетарианска диета плаките които бяха, вече са почти изчезнали -е има две още ,но и тях ще залича.За никъде небързам и това ще стане -въпроса е че аз съм добре и нямам клинични изяви нали така.Кураж на всички и много здраве.Благодаря че ме изслушахте
Активен

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #3 -: 08-08-2010, 06:33:18 »

Продължавам темата. Зигзаг здравей, познавам Тошко, за когото писа списание "8" и той наистина е пример за възможностите на човешкия организъм. Лошото при МС е, че повечето болни още в началото тръгват в грешна посока, разчитайки на лекарства и така в същност пречат на организма да се справи сам.
  Отдавна е открита връзка между разпространението на МС и географската ширина, като живеещите на север боледуват повече. Интересно в случая е обяснението на този факт и напоследък като главен виновник се очертават характерните за тези ширини електромагнитни "бури", които чрез въздействието си на пинеалната жлеза влошават имунитета. В някои форуми за МС наблюдателни болни споделят как състоянието им се влошава при буря със светкавици. Интересни обаче са и малкото случаи на излекувани от МС, които са попадали в близост до мълния. Като че ли огромната енергия на електрическия разряд на мълнията трайно променя нещо в организма, може би възстановявайки жизнеността на болните клетки или пък изтрива неправилни "записи" в мозъка.
  Пробив в разгадаването на множествената склероза е теорията на Паоло Замбони, която от година заля света и обнадежди болните. Този италиански професор по съдова хирургия, чиято съпруга е била с МС, доказва, че в повечето случаи на това заболяване се наблюдават запушвания на две вени от мозъка - югуларната и азигос-вена. Чрез проста процедура на отпушване с балонче или стент някои пациенти се оправят напълно и това си е сензационно и объркващо досегашните представи за болестта.
  Ще продължа темата.
 
Активен

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #4 -: 08-08-2010, 06:42:35 »

Керизи, приеми сърдечните ми поздравления и тези на приятелката ми с МС, която също разчита вече на пълното лечебно гладуване и в момента провежда поредното. Тя е почти напълно обездвижена, но не се е предала и продължава битката. За мен гладуването е универсално средство и преди много години участвах в може би първото у нас контролирано от лекари пълно гладуване по метода на московския проф. Николаев.
 :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #5 -: 08-08-2010, 09:32:16 »

protek , ще можеш ли да разкажеш по-подробно за това събитие , в което си участвал- "контролираното гладуване" .  Колко и кои са били докторите, какви срокове са прилагани, постигнати резултати (едва ли кой знае какви , ако сроковете са били кратки) какви изводи са направени,  има ли я официално тази информация някъде.
 За нас тук е ясно какво "може" методът, но ми е интересно какво е официалното становище на "светилата"  и  евентуално  позицията на колегите им. Май не държат много -много да се знае  за експеримента :)  , ще вземат да оздравеят хората и после кого ще лекуват :)   
Подозирам, че е "засекретена " цялата информация по случая.
На времето, още в началото на 80-те години ( когато никой хабер нямаше от лечебно гладуване)  в клиниката по физиотерапия и рехабилитация във Варна ( където майка ми беше младо  докторче , научен сътрудник )  на научна основа    се прилагаше гладуването  по Брег . Пациентите бяха главно хипертоници, астматици. Тоест, майка ми е имала  щастието да е част от научен екип, който първи в България си е имал работа  с  този метод. Цялата документация  естествено  я няма днес, кой знае в кой момент са я награбили за десерт  мишоците от отдел "архивен" .:) 
Но още по-тъжното е , че никой от този целия екип медици( вкл. и майка ми) , въпреки постигнатите положителни резултати от лечението с глад върху пациентите ,  тъй и не изгладува поне един единствен ден през научния си живот...     
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #6 -: 08-08-2010, 11:37:59 »

Отговарям на бате Бино. През далечната 1972 г си пишех с руснак и той по моя молба ми изпрати инструкция за провеждане на лечебно гладуване в московска клиника по психиатрия. Доколкото помня това е било първото тогава отделение за РДТ - разтоварваща диетична терапия в СССР и е ръководено от проф. Николаев, автор на книгата "Голодание ради здоровья". През онези времена за лечебното гладуване малко се пишеше и аз почнах любителски гладувания заради моите проблеми със здравето като ползвах книгата на Николаев и въпросната инструкция. Година по-късно позната лекарка ми каза, че нейна колежка психиатър /д-р Цветкова/ ще организира подобно на руското отделение в болницата в Курило и аз ентусиазирано си издействах участие в това експериментално гладуване, независимо от факта, че ще е в "лудница". Бяхме четирима, обстановката беше почти луксозна, почнахме с цяло пакетче английска сол в първия ден и след това ежедневни клизми с бледорозов разтвор на калиев перманганат. Пиехме освен вода от чешмата и по малко отвара от шипки. Правеха ни непрекъснато изследвания на кръвта и урината, ЕКГ, разни тестове, масаж. "Киселинната" криза при мен беше отчетлива и премина към шестия ден, след което езикът ми се изчисти, изчезна лошия дъх от устата и по-следващите дни се чувствах слаб, но иначе с прояснен ум и без желание за храна. На 12-тия ден мина комисия от лекари и си спомням как един от тях като ни видя слаби, но добре изглеждащи и живи, изказа съмнение в смисъл че не може да бъде и че има нещо нагласено, той просто не можеше да повярва в очевидното. Приключихме на 15-тия ден. Захранването беше мъчително бавно и ще помня винаги доматения сок, с който се почна, той ми се стори божествено вкусен. :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #7 -: 08-08-2010, 12:28:13 »

Интересно, как са го допуснали "от горе"  да се проведе такъв експеримент в 1973г. Ама както разбирам, бил е само единичен експеримент  и не е продължено по този начин лечението в това отделение ?

А иначе , лечебното гладуване в Русия се прилага  от доста по-рано. Николаев го доразвива и му дава името РДТ , за да не плаши публиката , защото в следвоенните , наистина "гладни" времена , не е било уместно да убеждава хората  ,че пак трябва да "гладуват" :)  Иначе то си е пак същото лечебно гладуване на вода . Което е проверено и препоръчано от различни прогресивномислещи медици ппрез годините ( проф. Вениаминов ,1769 , проф.Струве 1822, проф.Спаски 1834 , д-р Зееланд 1888, проф.Пашутин 1902, Суворин -началото на 30те, 10000 души гладували под негово ръководсктво ,чрез кореспонденция,  после д-р Зязуля преди Втората Световна изцерявал тежки форми на туберкулоза, пациентите гладували общо  100 дни за 11м. и оздравявали напълно. На негова основа после след войната Г.Войтович създава своя методика за фракционно гладуване.  В Америка също след 1870г се почва полека-лека - д-р Дюи, д-р Тайнер, д-р Майер, Синклер , Шелтън..   нарочно ги изброявам , защото винаги се намира някой , който да каже : "Да , ама това не е научно."  Напротив - научно е , и то много . Друг е въпросът ,че не е удобно на тези , които вербуваха науката за нуждите на фармацевтиката.. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #8 -: 08-08-2010, 13:48:20 »

Прав си бате Бино, научната медицина и фармакологията привидно се грижат за здравето ни. Има разбира се истински изследователи, лекари и лечители, призвани в това поприще, такъв явно е бил и Петър Дънов.
За гладуването спор няма - почти панацея е и познавам лично хора, спасили живота си по този начин. :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #9 -: 08-08-2010, 15:54:10 »

Да разказват тук тези хора, ще е интересно и полезно за всички . И мотивиращо !
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kerizi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #10 -: 08-08-2010, 22:38:10 »

Лечението с глад е единственото нещо в което вярвам.Аз никога не съм се лекувала с кортизони и др.лекарства.Предпочетох да се лекувам по природен начин и вече 6 години вървя по този път.Не съм съжелявала нито един ден за това мое решение ,а дори мисля ,че това е най-правилното нещо ,което съм направила в живота си.Всяка година ми се правят ямр.и се отчита подобрение в резултатите.Много от плаките са избледнели или изобщо ги няма.Аз не бързам за никъде и знам че рано или късно нещата при мен ще си дойдат на мястото.Сега след като преминах и на суровоядство ще имам още по добри резултати.вярвам че всеки един човек е роден ,за да живее щастливо живота си и пожелавам здраве на всички във форума и не само
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #11 -: 09-08-2010, 05:21:03 »

Суровоядство+ глад ще изчисти всичко. Браво на теб,възхищавам ти се !
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #12 -: 14-08-2010, 13:37:31 »

Причината, за всяка една болест или събитие в живота ни, от най-голямото до най-малкото, е определен мисловен модел!
Ум-моделът, който стои зад МС е, силен страх да продължим да вървим напред в живота!
Активен

izaura

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 26
    • ethnic music
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #13 -: 14-08-2010, 21:59:53 »

Причината, за всяка една болест или събитие в живота ни, от най-голямото до най-малкото, е определен мисловен модел!
Ум-моделът, който стои зад МС е, силен страх да продължим да вървим напред в живота!


Какъв е мисловния модел  на болните  ухапани от гръцки комари или от оса?
Активен
Откровеният изказ е присъщ на свободния дух, опасно е само да се избере неподходящото време
музика за душата

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Множествена склероза, интересни факти.
« Отговор #14 -: 14-08-2010, 22:36:15 »

Какъв е мисловния модел  на болните  ухапани от гръцки комари или от оса?
Ами,нямам представа.Но ,ако ти е много интересно,чожеш да питаш тук.
http://expansions.com/QA_Comments.cfm
Активен
 

Страницата е създадена за 0.108 секунди с 24 запитвания.