Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Чиа семена  (Прочетена 32426 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Чиа семена
« Отговор #20 -: 04-04-2011, 12:59:23 »

До колкото съм запозната чия семената не е необходимо да се смилат.
Активен

Анита

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Чиа семена
« Отговор #21 -: 15-05-2011, 11:52:59 »

Чиа се намира в повечето био магазини в София. Аз лично я пазарувам от Зоя, понеже се предлага и насипно. Доставят навсякъде из страната (www.zoya.bg).
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Чиа семена
« Отговор #22 -: 19-05-2011, 02:33:21 »

Чията я ръся на салатите сега, но била като ориза, много хигроскопична, та си мисля не е ли по-добре да я слагам във сокове, че ще ме изсмуче много  tooth
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Чиа семена
« Отговор #23 -: 19-05-2011, 03:55:42 »

Колко долу горе е максимума на консуманция дневно в грамове, в смисъл ако прекаля да не тръгна като моторетка по улиците, четох статията за мексиканците де  ;D , пък и сигурно е опасно, ако се прекали.
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Чиа семена
« Отговор #24 -: 19-05-2011, 17:06:58 »

Мен ме притеснява факта, че има брутално здрава целулозна обвивка. Това ще рече, че ако не се смели или сдъвче перфектно, просто ще си мине през нас транзит. Ям я само като добавка в ядковото мляко след десетина часа накисване. Иначе язък за парите. Не ги знам рарамурите как я ядат  ???
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Чиа семена
« Отговор #25 -: 20-05-2011, 18:40:32 »

Точно върху това се чудех и аз - до колко се усвояват полезните неща от чиата. Но при мелени съществува риска омегите да се окислят.
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

goshkoo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Чиа семена
« Отговор #26 -: 20-05-2011, 21:25:03 »

Здравеите приятели искам да ви кажа 4е 4иа семената са много полезни особено сутринта на гладно с няколко лажи4ки мед.Пока4ват супер много жизнения тонус и са много подходяши за хора които се занимават активно сас спорт  :)!
Активен
Духът владее материата-Граф Сен Жермен
Вси4ки престапления и убииства се дължат на яденето на месо-Петър Дънов

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Чиа семена
« Отговор #27 -: 21-05-2011, 03:38:53 »

Гошкоо, а колко лъжички чиа да смесим с тия няколко лъжички мед, мерси  ???
Активен

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Чиа семена
« Отговор #28 -: 22-05-2011, 19:30:49 »

Точно върху това се чудех и аз - до колко се усвояват полезните неща от чиата. Но при мелени съществува риска омегите да се окислят.
Според мен, а и не само, след като накиснем за една вечер чията тя се съживява и се изпълва с антиоксиданти, които пречат на кой процес............
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Чиа семена
« Отговор #29 -: 23-05-2011, 21:16:14 »


Цитат
Според мен, а и не само, след като накиснем за една вечер чията тя се съживява и се изпълва с антиоксиданти, които пречат на кой процес............
Пречат на процеса изстрелване в кофата, защото доста пари са давани за тях а когато едно нещо е скъпо, отношението на набутания с него се променя.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Чиа семена
« Отговор #30 -: 24-05-2011, 10:59:14 »

 Аз пък си мислех, че антиоксидантите възпрепятстват окислителните процеси. Боже, какви хора съм слушал  :Confus_3: . Мерси Орто, че за пореден път ми отвори очите  ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

lifemax

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Чиа семена
« Отговор #31 -: 28-07-2011, 21:44:45 »

Mili hora ot foruma za semenata ot chia.Privetstvam vi s novinata,4e ve4e mogat da se nameriat i v bg.Az i saprugata mi,kakto i o6te nqkolko priqteli se svarzahme i sme 4ast ot lifemax.Kompania,koiato v prodaljenie na 18 godini(ot 1990-do 2008g.)isledva razlichnite vidove semena ot chia,koito sa nad 120 vida.I stigat do krainiq produkt s ime Mila.Pi6a vi podrobno,za6toto pro4etoh vsi4ko,koeto do tozi moment ste pisali.Vijdam,4e ste dovolni,makar da ste polzvali samo opredelen vid,kakvoto ste uspeli da namerite.Lifemax e parvata kompania v sveta,koqto patentova surova hrana.Moje da mi pi6ete na slednia e-mail:ivailo_milchev@yahoo.com za poveche informacia.6te vi ostavia i tel.za kontakt,na koito moje da me tarsite sled 18:00 - 0878 14 69 81.Mila e hrana,koqto spomaga za vastanoviavane na zdraveto pri slednite zaboliavania i to na kletachno nivo:diabet,visoko kravno,kojni problemi,nadnormeno teglo,pri visok indeks na holesterola,pri problemi s hormonite ,a sa6to i s 6titovidnata jleza,dori pri hora,koito imat zavisimost ot cigari i alkohol,se nabludava zna4itelnoto im namalqvane.A o6te po-vajnoto e,4e v momenta se lekuvat deca s autizum i rezultatite sa vpechatliava6ti.Uspeh jelaq na vseki edin ot vas!


P.S.Nakratko za chia:
1.ima 2 pati pove4e protein ot dr.zarna
2.ima 2 pati poveche antioksidanti ot borovinkite
3.ima 5 pati poveche kalcii ot mliakoto
4.ima 2 pati poveche kalii ot bananite
5.ima 3 pati poveche jeliazo ot spanaka

Chia semenata sa bogati na Omega 3 Omega mastni kiselini i imat bor,mineral koito spomaga za pridvijvaneto na kalcia kam kostite.

I o6te ne6to,koeto sa6to e vajno.Izklu4itelna populqrnost i dobri otzivi ima ot fitnes zalite,manekenskoto saslovie sa6to,kakto i nqkoi aktiori.

Активен

magnifica

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
    • magnifica
Re:Чиа семена
« Отговор #32 -: 14-02-2012, 16:55:41 »

В Пловдив, в Лексито зад Практикер има Чиа, към 7-8 лв.
Активен

savina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Чиа семена
« Отговор #33 -: 17-02-2012, 12:25:35 »

АЗ СИЯ СМИЛАМ В КАФЕМЕЛАЧКАТА ЗА ПО СИГУРНО И ТАКА...
Активен
Егото е причина за всички болести и несполуки..правилният начин на живот Помага..

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Чиа семена
« Отговор #34 -: 23-02-2012, 12:23:24 »

Супер , човек може само на чиа да кара :)
Активен

DiankaIvo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Чиа семена
« Отговор #35 -: 25-11-2012, 16:23:28 »

Здравейте, аз съм нова тук, но искам да споделя, че съм страшно доволна от Чиата. Аз ги приемам профилактично, но се чувствам много добре. Купувам ги от http://naturalniprodukti.com/CHIA-semena-gr-p-139.html  носят ми ги до нас и е супер удобно, но и цената им е добра, доколкото успях да сравня в нета. Сега мисля към сутришните си ядки да прибавя и Киноа, а и гледам, че са малко по - евтини и са пърни с протеини.
Приемам съвети и рецепти :)
« Последна редакция: 25-11-2012, 16:25:31 от DiankaIvo »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.143 секунди с 24 запитвания.