Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ядков шейк  (Прочетена 5263 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Ядков шейк
« -: 24-04-2009, 18:36:13 »

Моят любим ядков шейк:
1чаша бадемово мляко
1банан
6фурми
Всичко се блендира и се поръсва с малко канела. Невероятно вкусно!
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Ядков шейк
« Отговор #1 -: 27-04-2009, 16:46:29 »

И на мен ми е любимото шейкче (може със всякакво ядково мляко), но без фурми, само банан и канела... ммм... какво ще си направя след малко познайте  ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ядков шейк
« Отговор #2 -: 05-07-2009, 12:24:29 »

Деси ,откъде го взимате това бадемово мляко ? Тук във Варна няма такова животно..  Виждал съм го в чужбина само. Приготвяте ли си го ?
Пуснах тема -търся рецепти  и за оризовото мляко, това ми е любима напитка. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ядков шейк
« Отговор #3 -: 05-07-2009, 17:25:20 »

Да, приготвяме го.

Аз го правя така:

1ч.ч. бадеми, накиснати поне за 6 часа и след това обелени
4ч.ч. вода
В блендера и си готов. :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Ядков шейк
« Отговор #4 -: 09-07-2009, 17:19:56 »

Бате Бино аз лично не съм намирала бадемово мляко по магазините. Правя си домашно.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ядков шейк
« Отговор #5 -: 09-07-2009, 19:59:52 »

И ти ли като Вери го приготвяш, Деси?
Как ще намериш по магазините, то е много скъпо и никой не го внася.Щом оризовото е 5-6 лв, онова трябва да е към 15.  Аз някъде бях пил по Европата, чудно вкусно беше, ама и скъпо.
 На времето се бях засилил да внасям соево мляко от фирмата "Провамел", ходих чак до Белгия. Ама си останах само с един кашон ,пълен с всякакви млекца и кремчета,дето ми го подариха за да не страдам,че вече имало представители за Бг.

Между другото, има един чичка, един зъл гений,  тук във Варна, който още през 96-та   си разработи негов метод за правене на такива "млека" в домашни условия . (В Народно дело имаше статия "Нямаш крава -пиеш мляко" ,от там го издирих..) Христо Христов се казваше. Колко съм го врънкал да ми даде рецептата . Оня е крив чичка обаче , не даваше. Това единственото българското соево мляко,което е в продажба,го започнаха фирма "Квирест" и то е от същия тоя човек рецептирано,някакъв ортаклък направиха.. Само че вкусът му беше съвсем друг от това,което той ми даде да пия у тях. Но аз го познавам, той е гявол и съм сигурен,че ни им е дал всичко от технологията.. Пак ще го търся, защото трябва да му се признае таланта - в годините съм тествал всяко възможно соево мляко ,което ми е попадало пред очите по Европа и Англия, но по-вкусно от неговото не съм срещал.
« Последна редакция: 09-07-2009, 20:04:32 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Ядков шейк
« Отговор #6 -: 09-07-2009, 23:37:44 »

Аз съм си купувала бадемово мляко от Слънце и Луна магазина в София. Изобщо не ми хареса. Скъпичко е, да, към 8-9 лв май беше. Но аз обичам да експериментирам с нови продукти и исках да го пробвам. Даже май го хвърлих, толкова да не ми хареса  ;D

Иначе и аз си го правя така както Вери. Вече само на домашни млека я карам. Но обичам да си добавям и аромати и плодове и става като шейкче ;) (ванилия, канела, банан, пъпеш......)

Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ядков шейк
« Отговор #7 -: 10-07-2009, 02:18:20 »

За соевото мляко не знам технологията. Не съм си правила. Гледам да избягвам соята, защото тя, памукът и рапицата са с най-ГМО.

Иначе тук, Канада/Монреал литър бадемово, оризово, овесено мляко са около 3 кан долара. Соевото около 2 долара. От киноа към 5-6 долара. Говоря за био продукти.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Ядков шейк
« Отговор #8 -: 10-07-2009, 07:25:18 »

Бате Бино за една чаша бадемово мляко използвам 30бадема предварително накиснати и обелени. Слагат се в блендер с вода и се разбиват но след това не прецеждам а използвам директно за шейк.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Ядков шейк
« Отговор #9 -: 10-07-2009, 07:35:56 »

Ти чак от Канада ли постваш бе Вери ? Браво.
Соята ,съгласен съм, освен че е ГМО, е  малко странна храна - коремът ми винаги се е чувствал доста "особенно" , след употреба на соя  и от доста време аз я избягвам ,дори и под формата на мляко. Навремето като бях в Англия това беше най-евтиното нещо,което може да  те засити за няколко часа  - за паунд и нещо -гаврътвах един литър соево и после чаках с интерес да чуя звуците,които ще се появят от посока стомахът ми. Бях горд ,защото дори и околните разбираха ( а понякога и "усещаха")    какво съм ял :) 
Но сега ще дебна за технологията за приготвяне,защото тя може да се приложи за всичко друго ядково.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ядков шейк
« Отговор #10 -: 10-07-2009, 07:40:55 »

Ти чак от Канада ли постваш бе Вери ? Браво.
Аха. :)
Не съм само аз, двечки сме от Канада. :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.096 секунди с 23 запитвания.