Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Чери доматчета  (Прочетена 3238 пъти)

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Чери доматчета
« -: 06-10-2010, 13:00:58 »

В недяла бях на една вила на гости и си набрах - чери доматчета. Донесох си на работа за обяд. Колегите започнаха да подмятат че си хапвам ГМО а уж съм по био храните. Изненадах се, защото чонека от който си ги набрах е 77 годишен и си сее все отбрани семена  от негов разсад и той не знае как е попаднал този сорт. Четох из нета, че са първите домати от древността и са култувирани през вековете. Но имаше и статия че са от Плоддивският институт. Някой знае ли нещо и ако може да го сподели. Благодаря предварително !!!
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Чери доматчета
« Отговор #1 -: 06-10-2010, 15:22:32 »

Мда, тия доматчета и аз много ги обичам, ама са скъпи  :(. Иначе дали са ГМО-та или не - мен ако питаш, уви, никъде няма 100% гаранция, ама то ако толкова вземем да се вглеждаме, във всеки продукт има по нещо, дето не трябва да го има... По тая логика трябва да спрем и да ядем, и да пием, и да дишаме, и да живеем. Мен ако питаш, ако ти харесват - яж си ги, но задължително с положителна нагласа, с радост, и така никакви модерно-технологични опасности няма да те грозят. Аз поне така подхождам  ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Чери доматчета
« Отговор #2 -: 06-10-2010, 15:27:09 »

И аз много ги обичам, и червените и жълтите. Добре, че е моята баба да ги отглежда на село :)
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Чери доматчета
« Отговор #3 -: 06-10-2010, 15:27:59 »

Много хора, не правят разлика, между селектирана култура и ГМО! Хапвай си спокойно щом ти харесват.
Всяка втора каща на село, вече си гледа по няколко коренчета чери доматки. :Content_22:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Чери доматчета
« Отговор #4 -: 07-10-2010, 21:24:41 »

Преди около 20 години тези домати на село ги наричаха "френки" заради това, че навремето са донесени от Франция. Тогава нямаше такива понятия като генно инженерство или поне аз още не бях чувал. Тези доматчета не боледуват.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

EVA

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Чери доматчета
« Отговор #5 -: 15-10-2010, 14:40:14 »

Дани, невороятна снимка си имаш на чери доматчетата. През зимата като ми се прияде ще влизам тук и с поглед ще си хапвам. tooth Дано догодина  този човек от който си набрах пак да си насади,  та ще помисля и аз дали не мога в саксия на терасата да си отгледам някой коренче.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.061 секунди с 22 запитвания.